koupe tabletu

Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49212
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: koupe tabletu

Příspěvek od VDC »

Ty jo tak po aktualizaci na A10 mi vyskočila nabídka klávesových zkratek v DEXu. Ony tam byly bezesporu i před tím, ale já o nich nevěděl. :-) A z toho mám teda radost. :-)
A po aktualizaci S4 TAB zrychlil. Takže dobrý. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Goba
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1416
Registrován: pon kvě 28, 2018 11:07 am
Jméno a příjmení: Petr Gobernac
Bydliště: Pardubice

Re: koupe tabletu

Příspěvek od Goba »

ta Yoga fakt vypadá dobře v té ceně, začínám uvažovat o upgradu...a dá se sehnat za 5500 bez dph mám nákup v ATC, bohužel nemaj skladem, tak mám čas si to rozmyslet <:-<
ZA3V0054CZ
Yoga Smart Tab 10,1 FHD/8-Core/4G/64/An 9
5514 Kč
Forester SJ 2.0iCVT 2016
X-Trail T31 2.0Dci 2010
gigy
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 55
Registrován: pát led 05, 2018 4:50 pm
Jméno a příjmení: Jakub Jiřička
Bydliště: Rokytnice nad Jizerou

Re: koupe tabletu

Příspěvek od gigy »

A co tenhle?
https://www.datart.cz/lenovo-tab-m10-10 ... 081cz.html
S lte za 6000
Oproti tomu yoga ma jen horšího výrobce procesoru jinak obdobný, nebo se pletu?
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19164
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: koupe tabletu

Příspěvek od hamoun »

gigy: ten, cos poslal, nema LTE ...

yoga padla .. je to diky te baterce-repro-stojanku moc neforemne pro noseni v kabelce ...

musi to mit placaty vzhled. a to uz jsem snad prosadil 10'' misto 8'' :)
škoda superb
ex WRX 2008
gigy
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 55
Registrován: pát led 05, 2018 4:50 pm
Jméno a příjmení: Jakub Jiřička
Bydliště: Rokytnice nad Jizerou

Re: koupe tabletu

Příspěvek od gigy »

Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19164
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: koupe tabletu

Příspěvek od hamoun »

dohaje .. dobry tip ! proc jsem ho predtim prehlidl??

Odesláno pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19164
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: koupe tabletu

Příspěvek od hamoun »

objednano :)

Odesláno pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19164
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: koupe tabletu

Příspěvek od hamoun »

jeste s nejakou slevou 500kc.
takze 5500kc ...

Odesláno pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
gigy
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 55
Registrován: pát led 05, 2018 4:50 pm
Jméno a příjmení: Jakub Jiřička
Bydliště: Rokytnice nad Jizerou

Re: koupe tabletu

Příspěvek od gigy »

Tak snad budeš spokojen, dej vědět, taky o něm přemýšlím
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19164
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: koupe tabletu

Příspěvek od hamoun »

ja se k nemu dostanu jen pri "inicializaci" ... pak uz ne :)
ale dam pak vedet postupne, co o nem "uslysim" ...

nicmene .. neni s cim srovnavat. proste bude pouzivan. cekam, ze s tou vybavou to pojede stejne jako telefon, tudiz vykon ok a pameti dost a na normlane cteni dokumentu a prehravani videi z webu to bude uplne ok.

prenaseni a dalsi pouziti nebude hned ...
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
2.0XT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 603
Registrován: sob říj 13, 2012 12:39 am
Jméno a příjmení: Vít
Bydliště: Plzeň

Re: koupe tabletu

Příspěvek od 2.0XT »

Taky tohle vlákno pozoruji a čekám na zkušenosti s tabletem. Ještě jsem se totiž nerozhodl jestli náhodou nechci Dex či emui desktop...

Odesláno z nejlepšího auta na světě!
Subaru Legacy GT 2010
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3092
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: koupe tabletu

Příspěvek od Šaman »

Chlapi, orientujete se někdo f okenních tabletech? Mám starý 17" nb ROG Asus, zatím jede, ale dobudoucna už velký nb kupovat nebudu. Nechám ho dožít... Kámoši radí ať koupím jeté jabko pro nebo air. Ale hodně si dělám pracovní věci a tam jedem na oknech a sw pro win. A je potřeba přenášet jak kočka koťata....
Tak jsem si všiml nejakê řady surface go. Má to nějaký smysl? Nebo radši ultrabuk? Nebude to na hry, jen ta kancelařina, fungování v MS teams a lehké úpravy fotek. Díky za reakce a omlouvám se za parazitizmus, ale je to k tématu :-)
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
klicnik
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 118
Registrován: čtv led 30, 2020 10:45 pm

Re: koupe tabletu

Příspěvek od klicnik »

Prijde mi, ze resis spis notas, nez tablet, ale to je asi fuk.

V kanclu jsme meli nejaky Surface Pro 4 a Lenovo Miix 720, oboji v nejvyssi v CZ dostupne konfiguraci a s tou "zaklapavajici" klavesnici jako obalem.
Stran vykonu to neni uplna tragedie (na takovy vyuziti by to z hlediska hrubyho vykonu stacilo), diky SSDcku to celkem solidne lita, vydrz na baterku je OK.

Problemy to ma... no, klasicky tabletovy:
- klasicky lesklej displej (na facku)
- nejaky pripojeni periferii sice jo, ale zas pres nejakej hub nebo neco, proste .... nema to porty (pricemz treba takovy HDMIcko by se tam po stranach vlezlo, nebo aspon miniDP)...
- v nasich koncinach je to exotika = nahradni dily brutalne drahy (nahradni klavesnice k Lenovu v ramci pozaruzni opravy stala uplnou raketu) a s naprosto nesmyslnou dostupnosti (cekam dva mesice, nez dorazi nahradni vetrak k tomu Miixu a furt nikde nic)... tedy, na praci, kde chci spolehlive zarizeni (popr. rychly servis), je to zcela nepouzitelne
- domorobo je to prakticky vzato neservisovatelny, dovnitr lezes tak, ze musis zahrat displej po obvodu, aby povolilo lepidlo a pak to prisavkama nejak zvedat a doufat, ze to bude v pohode...


Z techdle dvou, co jsem mel tu cest, bych viteze urcit nedokazal, ale nefungovalo se mi dobre ani s jednim, desne neprakticky.
Surface byl fajn, protoze (snad) nemel vetrak (jestli jo, tak uplne super tichej).
Miix s dvoujadernou i7 byl jak vysavac a vetrak taky kratce po zaruce chcipnul, pricemz dobry trictvrte zaruzni doby jenom lezel na skladu. :)
Kecal bych tedka, co bylo mensi zlo stran portu. Vtipny u jednoho z nich bylo, ze tam teda clovek potrebuje z flashky natahnout nejaky veci, k tomu potrebuje USB -> LAN, k tomu jeste nejakej dalsi USB bazmek, k tomu jeste vystup na externi obrazovku (jedina moznost byl emulovanej DisplayLink, zase z USBcka)... a klasickej USB-A port tam byl snad jeden, maximalne dva. Porty jsou pak hezky rozmisteny v obou pripadech u horni hrany zarizeni, ne vespod, takze to stejne vypada jak pavouk....

Pokud chces na tom zarizeni opravdu pracovat a chces spolehlivost, doporucuju se tady temhle paskvilum vyhnout velice sirokym obloukem. Jestli uvazujes tablet, tak jedinej opravdovej tablet je od jabka. A jestli chces mit jenom lehouckej tablet a delat s wokennima aplikacema, tak to resitelny je (VPN + vzdalena plocha na nejakou wokenni masinu).

Naopak bych se pro praci nebal jit do 14" ThinkPadu, a to klidne i nejakej starsi repas za par susnu, akorat se SSD a novou baterkou. Da se to sehnat i se zarukou a navic za tak smesnou cenu, ze si vezmes dva, druhej mas jako zdroj nahradnich dilu a vystarany.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49212
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: koupe tabletu

Příspěvek od VDC »

Tak já se taky vyjádřím, jako několikaletý uživatel tabletu Acer Aspire Switch 5. Já si to pořídil před pár lety místo notebooku. Chtěl jsem dotykovej displej a možnost z toho vyškubnout displej. Je to 12" tablet. Už je to dneska asi 4 roky starej přístroj, tak 4GB Ram neoslní. Má to 128 GB SSD, Full HD displej. Na těle tabletu je micro USB, micro HDMI, čtečka karet. K tomu byl dock, v němž byl 500GB HDD, 2xUSB3.

Ten dock fungoval od začátku trošku na bejka, já to totiž kupoval v Alze jako vrácenku. Byl tam problém s připojováním toho HDD, takže asi po půl roce jsem milej HDD vymontoval, protože jsem ho nepotřeboval. No a pak jsem do toho vylil pivo, kdy jsem ocenil, že mozek přístroje je v displeji a ne v základně. Milej dock jsem šlehnul do koše a od tý doby už to asi 3 roky používám s klávesnicí Logitech K380 a myší Logitech M720 Triathlon. Tedy když potřebuju dělat něco na přístroji s Widlema.

Funkčně tomu nemám co vytknout. Je to prostě funkční přístroj se zkurvenejma widlema, který jakýkoliv zařízení i s dvaceti osmi dotykovejma displejema degradujou na desktop, nesnáz ovladatelnej myší. :-)

Je to o prioritách každého soudruha. Já si na tom nic neopravím, tudíž je mi šumák, že to je doma neservisovatelný. Displej lesklej je dneska na všech tabletech, tak mě nikdy nenapadlo, že by to něčemu vadilo. Holt displej víc sklopím, když se leskne.
Periferie, jo, to teoreticky může být problém, pokud těch periferií potřebuješ víc. Ale to se mi taky nikdy nestalo. :-)

Takže já za sebe můžu říct, že mě taková koncepce přístroje vyhovuje a nejvíc omezující je OS...
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
marek.sm
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 02, 2010 2:35 pm
Jméno a příjmení: marek smrček
Bydliště: praha

Re: koupe tabletu

Příspěvek od marek.sm »

Surface si kolegové v práci nakoupili místo NB, kvůli mobilite. Zatím jim to funguje spolehlivě, ale podle mě je to na tablet moc velký a těžký a jako NB to není ono.
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“