Aktuální nástroje pro úpravy map do navigace Garmin

Odpovědět
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3768
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Aktuální nástroje pro úpravy map do navigace Garmin

Příspěvek od puschpull »

Přeji hezký den.
Po dlouhé přestávce od posledních svých úprav map do Garmina jsem spoustu věcí již zapomněl a tak mám dotaz i v tomto fóru, zkoušel jsem na path.cz i na geocaching.cz ale reakce zatím nulové.

V navigace Garmin GPSMap 60CSx používám nejraději mapy Topo Czech Pro.
Mám zakoupenou první i druhou verzi, verzi z roku 2015 jsem si našel na netu a počítám že bych si aktuálně pořídil TOPO v3 PRO (2017) případně novější, pokud existuje.
Dlouho jsem toto téma nesledoval, ale uvažuji rovněž o nákupu hodinek Garmin Fenix 6 (6X) a k nim bych pořídil poslední verzi tech českých TOPO map.

Ale co chci říci. Kdysi jsem si v nějakém nástroji vytvořil takový mix map tvořených vedle TOPO map Česka také všechny příhraniční části Německa, Rakouska, Polska, celé Slovensko a část Maďarska. Tak při různých výšlapech přes pohraniční hory mám vše pěkně v jednom souboru ve své navigaci.
Rád bych takovou mapu znovu vytvořil nějak jinak než metodou pokus-omyl. Prostě namíchat turistické mapy, co nejpodrobnější z Česka, Slovenska a příhraničí sousedních států. Vím že tehdy jsem to nějak poskládal z listů jednotlivých map, které jsem krásně viděl jako mapy v nějakém nástroji a již nevím co to bylo.

Nyní mám nainstalován Basecamp, GMapTool, MapSetToolkit, MapEdit, TYPWiz3 Free ale nějak si s tím nedokážu poradit.
Tedy mapy jsem vytvořil, spojil, vložil do ní upravený TYP soubor s jiným vzhledem cest, barev atd, vytvořený soubor dokonce v navigaci funguje, ale jak jsem psal výše, nemám z toho boje pokus-omyl moc hezký pocit. Rád bych ten soubor se sloučenou a upravenou mapou vytvořil co nejkvalitněji a rád bych v každém kroku věděl, co přesně dělám.
Jistě to není zrovna skromné přání, ale třeba tu je někdo, kdo by mi uměl poradit a případně nasměrovat někam, kde bych toto mohl zjistit.
Děkuji
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
Uživatelský avatar
parabolD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2168
Registrován: sob pro 29, 2012 10:43 am
Jméno a příjmení: Tomas Dobner
Bydliště: Plzeň - Božkov

Re: Aktuální nástroje pro úpravy map do navigace Garmin

Příspěvek od parabolD »

Ahoj, už je to taky dlouho, co jsem takto vařil, mám pocit, jestli ta mapa ještě nemusela být unlocknutá, ale to už asi víš, když jsi to spojil, zkusím pohledat, jel jsem podle nějakého návodu...
___________________________
ex Outback H6 3.0 MY02

B9 Tribeca MY07
Impreza GF MY98
Outback H6 3.0 strikes back :)
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3768
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální nástroje pro úpravy map do navigace Garmin

Příspěvek od puschpull »

Unlock je jasný. Ale dal jsem již dost peněz do nákupu legálních TOPO map, že nemám naprosto žádné výčitky přetvořit si mapu pro své soukromé potřeby podle svých představ.
:-)
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4852
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Aktuální nástroje pro úpravy map do navigace Garmin

Příspěvek od Makovica »

puschpull píše: Nyní mám nainstalován Basecamp, GMapTool, MapSetToolkit, MapEdit, TYPWiz3 Free ale nějak si s tím nedokážu poradit.
Tedy mapy jsem vytvořil, spojil, vložil do ní upravený TYP soubor s jiným vzhledem cest, barev atd, vytvořený soubor dokonce v navigaci funguje, ale jak jsem psal výše, nemám z toho boje pokus-omyl moc hezký pocit. Rád bych ten soubor se sloučenou a upravenou mapou vytvořil co nejkvalitněji a rád bych v každém kroku věděl, co přesně dělám.
Jistě to není zrovna skromné přání, ale třeba tu je někdo, kdo by mi uměl poradit a případně nasměrovat někam, kde bych toto mohl zjistit.
Kedysi sa to robilo cez Mapinstall(Mapsource?). Ale v istom case zacali robit obstrukcie, tak lepsie fungovali starsie verzie.
Tiez som si takto vyklikaval do telefonu vybrane staty EU + SK,CZ topo mapy.
Ale uz som sa s tym par rokov nebabral - nebol dovod.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3768
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální nástroje pro úpravy map do navigace Garmin

Příspěvek od puschpull »

Basecamp je přímý nástupce Mapsource (produkt Garminu) tam to asi řešit nepůjde ...
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4852
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Aktuální nástroje pro úpravy map do navigace Garmin

Příspěvek od Makovica »

puschpull píše:Basecamp je přímý nástupce Mapsource (produkt Garminu) tam to asi řešit nepůjde ...
Tak potom tam je pes zakopany, starsie verzie mapsource 100% chodili, ale neviem, ktora bola posledna funkcna.
Bohuzial som sa tych instalaciek uz zbavil, kedze Garminu som uz nedaval ziadnu perspektivu :)
EDIT: nasiel som na PC, ale uz iba nainstalovanu verziu, Mapsource 6.15.7.0 z roku 2013 - takze ta s najvacsou pravdepodobnostou chodila ok.
Instalacky uz nemam.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
Bekr
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 544
Registrován: sob lis 26, 2011 9:47 pm

Re: Aktuální nástroje pro úpravy map do navigace Garmin

Příspěvek od Bekr »

Makovica píše: Kedysi sa to robilo cez Mapinstall(Mapsource?). Ale v istom case zacali robit obstrukcie, tak lepsie fungovali starsie verzie.
Tiez som si takto vyklikaval do telefonu vybrane staty EU + SK,CZ topo mapy.
Ale uz som sa s tym par rokov nebabral - nebol dovod.
Na to se u Garminu používal MapSource. Postup není až tak složitý. Na PC naistaluješ všechny kompletní mapy (TOPO Czech, CityNavigator a pod.), z kterých potřebuješ kopírovat do zařízení požadované oblastní mapy. Samozřejmě je musíš mít v PC odemknuté. Pak jen vybereš požadované oblastní mapy a zkopíruješ je do zařízení. Pravda je, že jsem s tím taky občas dost bojoval, protože to při přenosu map někdy padalo. A je fakt, že v posledních verzích MapSource mi něco nešlo, ale už si nepamatuju přesně co. Myslím, že to bylo odemykání map. Řešíval jsem to instalací starší verze a přidávání novějších map přes Uploader.
Jinak instalačky mam tak asi do roku 2015.
Bekr
Subaru Forester 2.0X Comfort 2003
Subaru Forester 2.0X Active 2007
Subaru Forester 2.5XT Low 2008
Subaru Outback 2.5i Executive ES 2020
GSX400SH 88 & XJR1300 00 & S22 60
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22542
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Aktuální nástroje pro úpravy map do navigace Garmin

Příspěvek od spm »

V Basecampu tohle pořád normálně jde. Nahrajou se mapy do něj, pak se dá odeslat do zařízení a vybere se který mapy a který části.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3768
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální nástroje pro úpravy map do navigace Garmin

Příspěvek od puschpull »

No nevím ... asi to takto jde, ale já mám raději připravit si na PC IMG soubor se vším co chci mít a ten pak zkopírovat do Garmina.
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
jkotek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1877
Registrován: úte úno 14, 2017 9:51 am
Jméno a příjmení: Jan Kotek
Bydliště: Praha

Re: Aktuální nástroje pro úpravy map do navigace Garmin

Příspěvek od jkotek »

Ale přesně to Basecamp/MapSource dělá. Z vybraných map udělá jeden img soubor a ten natlačí do zařízení. Plus umí odemknout a stáhnout mapy určené pro konkrétní zařízení.
Ale věci jako změna barevného schématu, to jsem nikdy nedělal.
Daily: Subaru Outback 2.0D CVT Active, MY2015
Obrázek
Summer: Subaru Legacy 3.0R, MY2005
Obrázek
Uživatelský avatar
romik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1423
Registrován: pát led 22, 2010 9:48 pm

Re: Aktuální nástroje pro úpravy map do navigace Garmin

Příspěvek od romik »

Garmin navi používám v 2DIN autorádiu Kenwood v autě a mapy do něj mám aktuálně vyexportované z MapSource 6.16.3.
Mapy používám origo zakoupené, TopoCzechPRO, různé Cyklo Czech, Slovak apod. nebo i unlock či OSM routovací.
Záleží na tom, k čemu je chci použít, je toho plný internet, třeba zde:
http://garmin.openstreetmap.nl
U těchto map není třeba unlock a jsou již v *.img souboru, takže je stačí překopírovat do navi.
Pokud chci mít souhrn několika různých map od rozdílných vydavatelů a s jinou grafikou, musí být pro MapSource v instalátoru.
Pro export v MapSource se vybere příšlušná mapa, z menu příkaz Nástroje/Mapa a vyberou se oblasti, které chci vyexportovat, pojmenuji si soubor a vyexportuji.
V menu navigace si pak vybírám aktuální mapový zdroj, který chci zobrazovat.
Stejný postup je v jakékoliv garmin navi.
romik
Subaru Forester 2.0i Comfort ES CVT MY18 Obrázek
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 EURO4 SW 22611AP207 Obrázek
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3768
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální nástroje pro úpravy map do navigace Garmin

Příspěvek od puschpull »

Děkuji za nápady a připomínky. :-)
Nyní jsem pár dní pryč, ale příští týden to zkusím.
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3768
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální nástroje pro úpravy map do navigace Garmin

Příspěvek od puschpull »

Nakonec to nechám asi tak jak to je. Splácal jsem do jedné mapy Czech TOPO Pro 2017 + příhraničí (z TOPO map Německa, Rakouska, Polska, Maďarska) + celé TOPO Slovensko.
Ty přidané mapy jsou z let 2013-2015 ale to mi zas tak nevadí.
Celé to má necelých 900 MB.
Do toho nějaká změna vzhledu nalezená někde na webu.
Celek funguje dobře, takže holt to nechám být.
Chtěl jsem se přiučit jak si sofistikovaně udělat svou mapy z map jiných. Nedá se svítit, na sofistikovanost tedy kašlu. Celek funguje tak jak jsem si představoval.
Hmm.
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“