"herni" pocitac

Odpovědět
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18906
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: "herni" pocitac

Příspěvek od hamoun »

tak po tom, co nam odesel monitor (jak jsem psal asi v jinem vlakne), uspesne jsme na vanoce poridili další …
jen o malinko vetsi, ale s o neco lepsimi parametry …

https://www.datart.cz/LCD-Monitor-Dell- ... 3RNBD.html

to by snad mohlo vystacit ..
po prvních testech je pry 240Hz v hrach poznat a situace, ktere resit nesly, najednou resit jdou … :)
a kluk mel OBROVSKOU radost :)

zpracovani a baleni a provedeni je na první dobrou s tim puvodnim nesrovnatelne …
trochu prekvapila velikost krabice ,kam by se to veslo i s pocitacem :) ale aspoň bylo překvápko, co to bude :)
škoda superb
ex WRX 2008
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: "herni" pocitac

Příspěvek od sima »

Tak aspoň to martyrium bylo nakonec k něčemu dobré, skvělý monitor, za mě sympatická značka a platí to furt, dle zkušeností s monitory, s pc z práce, hlavně, že měl klučina radost :-) ,,,,| (*_^) |,,,,
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18906
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: "herni" pocitac

Příspěvek od hamoun »

prosim .. mam dotaz.

kluk hraje Fortnite ..
a u toho resi, ze potrebuje byt rychly .. coz chapu.

ta hra mu hlasi FPS a PING ...
kdyz je v nejakem creative modu sam nebo ve dvou, ma ping blizky nule, rikal, ze vsechno jede naprosto ok. 250FPS ...

jakmile se na stejnem serveru pripoji ke hre hodne lidi, FPS jdou dolu (coz je jasne, je treba mnohem vice prekreslovat)
(a FPS kolem 160 uz je pry skoro nehratelne :) )
ale hlavne ping jde nekam ke 40ms, coz verim, ze je des .. ze mu to skube postavou ...

proc se najednou protahuje odezva? muze za to nase pripojeni? nebo je to vec serveru?
kamosi pry ten problem nemaji .. ale nevim, jestli mu nekecaji ...

DIK
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: "herni" pocitac

Příspěvek od spm »

Osobně bych řekl, že jestli ten ping roste jenom když je na tom serveru více lidí, tak to nestíhá ten server a musí to dělat všem... jinak samozřejmě tvoje konektivita, ale to by blblo ikdyž ten server je prázdný.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: "herni" pocitac

Příspěvek od HonzaCZ »

Jo, souhlas.

Teda je možný, že když je tam víc lidí, tak jde mezi serverem a tebou víc dat a linka nestíhá a jde nahoru odezva.

To se asi nedá říct takhle z voleje.

Jinak ty fps u těch jakobyprofigamerů mě děsně bavily. Pak si člověk chce nějakou takovou hru zahrát jako lama jenom tak casual stylem a vůbec nemá šanci. :-D

Něco to svědčí o enginu tý hry, jestli je "nehratelná" pod 250 fps. :-DDD
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Liion
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 155
Registrován: pon srp 18, 2014 2:37 am

Re: "herni" pocitac

Příspěvek od Liion »

Kor kdyz ty vicnezsto fps resi nekdo kdo to pak zobrazuje na obyc panelu s 60Hz obnovovaci frekvenci...

To je jen takovy povzdech, nikoliv narazka na Hamouna...


Odesláno z mého JSN-L21 pomocí Tapatalk
Forester MY 2007 2.0X 116kw MT
ex - Leone kombajn '88 1.8i - FullTime
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: "herni" pocitac

Příspěvek od HonzaCZ »

Jako to je podle mě naopak jedno. Stejně oči/mozek mají omezenou rozpoznávací schopnost. Jestli někdo rozliší 30 a 60 fps, tak budiž. Ale jestli někdo tvrdí, že rozliší 150 a 250, tak to si troufám tvrdit, že to je blbost. Není to o tom vizuálním vjemu, ale o tom, že ty hry jsou blbě napsaný. Je to jenom o tom, že ty hry prostě pak líp fungují, mají menší celkovou odezvu atd.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18906
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: "herni" pocitac

Příspěvek od hamoun »

presne, jak pise Honza .. ja se s mladym hadal, at jde do haje, ze ma lagy na 150fps a ze je to nehratelne ...
nicmene, jak jsem psal po vanocich, po vymene displeje s vyssimi Hz to pry ihned poznal a videl veci, ktere na slabsim monitoru ve hre nevidel ... :/

pamatuju si, ze ja byl pri rizeni auta pri 40fps naprosto blazeny ...

mladeho jsem vzal s timhle v potaz az pote, co jsem tyhle argumenty slysel od dalsiho cloveka, kteremu to mlady hlasi taky ...


mimochodem .. jelikoz mlady ty hry i streamuje, navysoval jsem linku ... i bez streamu se to chova porad stejne .. linka vytizena byt nemuze ... (50/50) ...
u poskytovatele nic nevyresim. kdyz pri solo hrani jsou ty pingy blizke nule ... :/

Odesláno pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
sk2018
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 161
Registrován: sob říj 06, 2018 5:07 pm

Re: "herni" pocitac

Příspěvek od sk2018 »

Ještě můžete zahrnout do této diskuze obnovovací frekvenci monitoru ať se těch 150fps ve hře má na čem předvést:-) Vždyť už i u telefonů začínají blbnout a 90Hz bude časem standard.
https://mobilizujeme.cz/clanky/120hz-di ... e-komentar
Subaru XV 1.6i AE MY2018
Liion
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 155
Registrován: pon srp 18, 2014 2:37 am

Re: "herni" pocitac

Příspěvek od Liion »

Na to jsem prave narazel. Hamoun ma monitor s 240Hz jestli jsem spravne koukal. Na tom samzrejme rozdil mezi 150 a 240fps poznat muze. Na monitoru s 60Hz to podle me nikdo zkratka poznat nemuze, protoze mu ten monitor vic nez cca 60fps proste nezobrazi...


U Hamouna podle me neni problem ve fps ale s latenci na server - a tam muze byt problem kdekoliv od serveru, pres isp, mimo sit isp (pokud herni server neni v ni), router, sitovka...

Odesláno z mého JSN-L21 pomocí Tapatalk
Forester MY 2007 2.0X 116kw MT
ex - Leone kombajn '88 1.8i - FullTime
Mart1n
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: stř čer 17, 2020 2:16 pm
Jméno a příjmení: Martin Drexler

Re: "herni" pocitac

Příspěvek od Mart1n »

Jestli ping dosahuje jen 40 tak není problém s rychlostí připojení to, že když hraje solo a má ping 0 znamená, že server hostuje on. Možná pokud streamuje na stejném pc jako hraje, tak to nestíhá grafika ram?
Možná se jen blokuje nějaký port který hra potřebuje pro její lepší plynulost. Zkusil bych ověřit integritu dat u hry. Občas to brzdí samotný w10. Je tam spoustu věcí co to může dělat. Nevím co z toho už máš odzkoušený občas je to banalita.

A frekvence na monitoru je taky celkem záludná věc když si vezmete jenom rozdíly mezi IPS/TN panelem, ale to je trochu bokem.
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: "herni" pocitac

Příspěvek od spm »

Podle mě to nepozná ani na tom monitoru, protože jak tu padlo, tak lidské oko vnímá ještě podstatně míň... takže pravděpodobnější varianta je to co psal Honza - že se v té hře seká někde ovládání / odezva na ovládání, které už si všimnout můžeš, ale jestli samotný obraz má 150 nebo 240fps je asi fuk :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
klicnik
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 118
Registrován: čtv led 30, 2020 10:45 pm

Re: "herni" pocitac

Příspěvek od klicnik »

Mart1n píše:Jestli ping dosahuje jen 40 tak není problém s rychlostí připojení to, že když hraje solo a má ping 0 znamená, že server hostuje on.
Za mne - sice nevim, jestli to ve Fortnite jde, ale minimalne podle tohodle popisku - bingo. :)

Tohleto vubec byva celkem ducharina a na dlouho zjistit pravou pricinu problemu.

Moznosti jsou zhruba takovy:
1) zjistit adresu serveru, na kterym hraje (vytahnout z firewallu/routeru/od spoluhracu/odkudkoliv)
2) pouzit neco jako pathping nebo PingPlotter na tu danou adresu (nasbiras statistiky odezvy mezi tebou a danym cilem.... neni to buhvijak spolehlivy, protoze poskytovatele muzou pingy apod. klidne v ramci rizeni toku dat zahazovat, ale i presto to muze pomoct neco potvrdit ci vyloucit)
3) logovat senzory na kompu (HWiNFO64 etc.), nasledny zjisteni taktu/teplot v zatezi, ...


Akorat stran reseni nejakych zavrenych portu, jak tu nekdo pise - to ne-e, pac v takovym pripade by se dotycni vubec nebyli schopni spojit.
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18906
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: "herni" pocitac

Příspěvek od hamoun »

panove .. po uspesnem kole zde mam druhe kolo ...
siri se o vas reference, ze umite poradit ,,,,| (*_^) |,,,,

DIK
pozadavek .. bez grafiky asi 20kKc ..
ale pujde do toho nejaka obdobna grafika pry asi nekde casem za lepsi penize ...

https://www.czc.cz/302197,315341,286409 ... 23010/kody

DIKY za postrehy !!!

za me lepsi zdroj, ... vetraky jste mi doporucili Noctua .. a je ok :)
vic se v tom nevyznam
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: "herni" pocitac

Příspěvek od spm »

Zdroj za mě v pohodě, nevím co tam za grafiku plánuješ do budoucna, ale jestli tam nebudou dvě v nějaký lepší specifikaci, tak 650W.

Noctua za mě lepší, ale tohle na ten nevýkonnej Ryzen 5 bude fungovat asi taky v pohodě :-)

Co bych osobně vyměnil, je základní deska. Šel bych po něčem s X570 chipsetem a dvěma M.2 (NVMe) sloty; už jen kvůli tomu, abys tam třeba mohl někdy ten druhý disk přidat, kdyby bylo potřeba (na B550 tohle fyzicky nejde).
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“