Nová televize

Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Nová televize

Příspěvek od Mira »

Pomalu mě asi začíná opouštět stará, dobrá 3D televize. A protože Ježíšek čeká na nějaký přání, tak je třeba toho využít. Chci TV s obrazovkou ca. 43 palců, Smart, větší už asi není potřeba. Min. s 2 repro, pro alespoň malinko lepší zvuk. Zajímá mne, zda někdo nemáte TV s ambient osvětlením, zda to má nějaký efekt, nebo ne. Asi by to měla být 100Hz, prý je i při pozemním vysílání stále velmi viditelný rozdíl mezi 50 a 100Hz.Je to tak? Děkuji za nějaký tip.
Naposledy upravil(a) Mira dne stř lis 22, 2023 10:40 pm, celkem upraveno 1 x.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3148
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Nová lelevize

Příspěvek od dracekvo »

lelevize :-D

Já mám 49" a je to podle mě tak minimum. Jinak kvituju doporučení, že TV se dává největší co se vejde. :)
2 reporo má snad každá, ale ještě jsem neviděl TV co má dobrý zvuk. A kvalitu zvuku u TV co mají rádoby integrovaný prostorový zvuk nemůžu porovnat, protože jsem to nikdy nepotkal.
Taky jsem se zvukem laboroval a vylaboroval jsem nakonec repro genius k PC, HDMI-ARC extractor a dálkově ovládanou zásuvku na zapínání těch repro. Protože TV už neměla žádný analogový výstup, např na sluchátka.
Přes to HDMI to mělo výhodu, že pokud bylo repro vypnuté, tak hrála TV. Když se zaplo repro a ožil HDMI extractor, tak se interní repro samo deaktivovalo. Taky hlasitost šla ovládat normálně ovladačem od TV.
Nakonec jsem stejně koupil AV receiver, ale to už je jiný příběh. Ale kvalita zvuku i přes levné genius sp-hf1250b oproti repro TV, byla jak z jiného vesmíru.

Jo a mám LG 49UK6470PLC se webOS. Menu má svoje nelogické mouchy, ale bohužel nemůžu porovnávat jestli jiné značky jsou na tom hůře, nebo lépe. Filmy přes NAS to přehraje i ve 4k HDR. Má to wifi 2,4/5ghz i LAN. Pozorovací úhly ujdou. Nějaké appky na to jsou, ale ty nevyužívám. Ovládám to přes malou bluetooth klávesnici z číny. Ovladač mám jen na zapnutí.
Stejně tak nemůžu hodnotit přijímač vysílání, obsluhu řazení kanálů a ladění, protože jsem do ní nikdy anténu nepřipojil.
Naposledy upravil(a) dracekvo dne stř lis 22, 2023 2:03 pm, celkem upraveno 4 x.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Nová lelevize

Příspěvek od Mira »

Jo, důležitej parametr. Výstup audia i jinak než opticky, min. sluchátkovej jack. Z BT výstupem se asi nic nedělá?
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3148
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Nová lelevize

Příspěvek od dracekvo »

Se sluchátkama přes jack asi bude problém, příjde mi, že od toho výrobci upouští. BT výstup na sluchátka tam samozřejmě mám. Zkoušel jsem přes to i připojit ty repro, ale bylo to dost nepraktický v menu na připojování, tak jsem tuhle možnost hned opustil.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3126
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Nová lelevize

Příspěvek od Albi »

a nechceš větší než 43" ? pokud od toho nesedíš metr...
ve větších je lepší výběr modelů, posouvá se to, dnes už spíše 55"+ (to ještě není tak velké) a některé modely jsou až od 65"

u LG nebrat QNED, ty segmenty podsvícení jsou docela velké a jsou za nižšího osvětlení v místnosti vidět, jasnější čtverce okolo světlých objektů apod;
a nebrat NanoCel, u menších modelů to šidí, je to jen VA a mizerný obraz;
buď prostě obyč LED ale aby to byl IPS (již běžné), nebo OLED pokud máš budget
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
dzavel
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 144
Registrován: sob zář 05, 2020 2:18 pm
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Ostrava

Re: Nová lelevize

Příspěvek od dzavel »

Tady to celkem hezky testují, ale ne vše jde sehnat na našem trhu
https://www.rtings.com/tv/reviews/best/ ... 42-43-inch
Subaru Outback 2,5i AT 2007
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14703
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Nová lelevize

Příspěvek od Tapan »

Se s dovolením přiseru do tématu. Taky uvažuju o nové televizi, nejsem náročný divák, ale ta naše byla šlupka už jako nová, něco už pamatuje a posunul bych ji klukům.
Mám trochu specifické požadavky, úhlopříčka co největší (rád bych ji pak posunul do baráku a tam bude docela širokej obývák), z funkcí nepotřebuju vlastně nic než aby to umělo zobrazit, co tam pošlu přes HDMI. Ovládání akorát zap/vyp a krmit to bude počítač. Rád bych slušnej obraz a aby zas ideálně tak dekádu vydržela :⁠-⁠)
Předběžně jsem koukal na tuhle:
https://televize.heureka.cz/lg-65qned813/#prehled/
Ale Albi zas píše, že QNED spíš nebrat, kolega z práce zas povídal, že je to v pohodě...no za každou radu budu rád :⁠-⁠)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Nová lelevize

Příspěvek od Mira »

Jak nad tím přemýšlím, tak velikostně už jsem povýšil na 50 palců, protože teď koukám z bezmála 5 metrů a na 42 nevidím na titulky. :-D A projdu nějaký elektra, abych si ověřil rozdíl mezi 50 a 100Hz, zdali to moje vetchozraké oči vůbec postřehnou.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová lelevize

Příspěvek od VDC »

Vzhledem k tomu, že televizi kupuju tak jednou za 10 let a nijak se o to nezajímám a tudíž mi nějaký psaný parametry nic neříkají, tak když jsme chtěli televizi do baráku, jeli jsme do krámu, kde to mají vystavený a zapnutý. Ta, která se mi nejvíc líbila, jak velikostí, tak vzhledem, tu jsme si koupili. Nakonec LG. Velikost si nepamatuju. :-) Ale nějakejch 46-48", asi tak.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3126
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Nová lelevize

Příspěvek od Albi »

tak na 5 metrů a titulky spíše:
https://televize.heureka.cz/lg-65ur8100/#prehled/
;-D
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
Uživatelský avatar
Austin
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 283
Registrován: úte zář 18, 2018 10:55 pm
Jméno a příjmení: Martin
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová televize

Příspěvek od Austin »

Mám dobrou zkušenost s obchodem https://www.panashop.cz/oled-4k-televizory
je u nich možné vyjednávat typ a cenu, váží si každého zákazníka, mají "neveřejné" nabídky na skladovky (2022),
tím chci říci že umí sehnat modely co nemají na eshopu, lze domluvit cenu po vysvětlení co chci za parametry.
Považuji uživatelsky Panasonic popř. Sharp za lepší než Samsung, LG apod.
Má uvnitř čipy Nvidia a tj. umí spolupracovat s mnohými telefony, tablety ap. Ne s telefony Samsung, apple, LG.

Soused televize opravuje a nevyjadřuje se o korejcích hezky (z hlediska životnosti, kvality zdrojů a konstrukce)
První parametr je úhlopříčka, doporučuji nejít pod 55 palců.
Dále dvě písmena určují co TV umí a neumí, pak je číslo, nešel bych pod 980,lépe 1000 nebo 1500. Modely 800 jsou základní.
Když si koupíte oholený model 800 a pak někde vidíte, co umí 1500, nasere Vás to.

Porovnání TV https://www.flatpanelshd.com/TVdatabase.php
Přehled modelů pro Evropu https://av.jpn.support.panasonic.com/su ... urope.html

Někde na amerických stránkách jsem kdysi našel tabulku přehledu modelů, kde se podle funkcí vylučovací metodou dá rychle určit, co si má jeden koupit. Zmíněný eshop mívá před jarem velmi neuvěřitelné nabídky/výprodeje např. TV z 65 tKč na 38, z 28 na 14 apod./
Pod cca.15-18 tKč. to fakt není žádná hitparáda (nemá dolby Atmos, lepší panel ap.)
Po zakoupení a nastavení základním musí někdo ne barvoslepý televizi citlivě pečlivě nastavit, možností je nepřeberně a 90% uživatelů to neumí.

špičkové TV jsou Sharp, ale to se tu skoro neprodává, lidi mají pocit že TV má stát 12 tis. ....
Uživatelský avatar
wunti
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1026
Registrován: pát říj 09, 2015 1:38 pm
Jméno a příjmení: Michal Wunti
Bydliště: Ostrava

Re: Nová televize

Příspěvek od wunti »

Heeej. Po mem incidentu - kdy mi TV spadla na hranu a teď mám na dvou stranách nechtěně osvícení rámu - tak koukám a zaujala mne značka TCL. Napr. TCL 58P635
Zkušenosti s touto značkou?
Nyní:
Subaru OTB 2019, Comfort +
VW Passat 2,0 TDi, 110 kW, 2017

Ex:
Subaru Legacy 2,5 CVT LPG, 2011
Škoda Oct. III, 1,4 TSI, 110 kW, 2018
Škoda Oct. II, 1,6i, 75kW, 2007
Subaru Legacy 2,0R 121kW, 2006
Škoda Oct. I, 1,9TDi 4x4 66kW, 2000
Renault Clio 1,9D, 2001
Škoda Favorit a 110L
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3148
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Nová lelevize

Příspěvek od dracekvo »

Tapan píše: stř lis 22, 2023 7:28 pmz funkcí nepotřebuju vlastně nic než aby to umělo zobrazit, co tam pošlu přes HDMI. Ovládání akorát zap/vyp a krmit to bude počítač.
Hele, kdysi jsem to měl stejně. Ale pak když zjistíš, že to co tam pouštíš přes PC, tak umí i samotná TV, tak PC zapínat nebudeš. Zbytečná elektrika navíc. Navíc to pak vše můžeš ovládat jen ovladačem od TV.

Já se vtěch různých Qled a dalších věcech nevyznám. Ta moje TV má myslím normální panel ISP LED. Když bych chtěl jít dále, tak bych nějaké kočkopsy nechtěl. A koukal rovnou po OLED. To vše samozřejmě záleží na rozpočtu. A určitě bych chtěl 100Hz.
Naposledy upravil(a) dracekvo dne čtv lis 23, 2023 7:36 am, celkem upraveno 1 x.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14703
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Nová televize

Příspěvek od Tapan »

@dracekvo Uvidíme, ale myslím, že už to tak provozuju dost dlouho na to, abych věděl, že to tak používat budu :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1671
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Nová televize

Příspěvek od CoZmo »

to je zase jájájá...akorát že voni to budou používat brzo tvoje děti a líp jak ty...takový hlasový ovládání vyhledávání na youtube je celkem dobře fungující věc...
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“