starší rádio v subaru a USB; MP3 ; hands free

Uživatelský avatar
clay
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2258
Registrován: stř črc 07, 2010 10:53 pm
Jméno a příjmení: Michal Šprachta
Bydliště: Cerkytle - Svatá Kateřina - Borová
Kontaktovat uživatele:

starší rádio v subaru a USB; MP3 ; hands free

Příspěvek od clay »

Ahoj,
ne že bych už byl tak znalý subarák :657: , ale řeším hands free na svůj Outback z roku 2005, kde mám rádio s kazetou a k tomu CD changer na 6 CD.
Dnes je přeci jenom snazší si vytvořit kompilaci v MP3 na USB nebo na SD kartu.
Tak jsem našel hands free PARROT :idea:
Parrot MKi-9200
4 900 Kč
Parrot MKi 9200 je hands free sada pro montáž do auta s hlasovým ovládáním a barevným LCD displejem. Hodí se pro zařízení iPod a iPhone a celou řadu dalších telefonů, PDA a smartphonů, vybavených technologií bluetooth.
Plnobarevný 2,4“ TFT LCD displej umožňuje pohodlný výběr z telefonního adresáře, zobrazení čísla a jména volaného či volajícího, listování v menu sady a ovládání přehrávání hudby. Zobrazuje rovněž playlist s informacemi o přehrávané skladbě a volitelně též obrázek přebalu CD. Do slotu na zadní straně displeje je možné vložit SD kartu, a tak rozšířit paměť hands free sady. Displej lze při opuštění vozidla odejmout, a tak sadu i vozidlo chránit proti krádeži.
Volat i přijímat hovory je možné bez manipulace s telefonem pomocí bezdrátového ovladače, který lze ve vozidle umístit na volant nebo kamkoli jinam dle přání řidiče. Maximální dosah přístroje je 10 metrů. Ovládací panel je vybaven pěti tlačítky a jedním otočným knoflíkem. Dovoluje snadno ovládat také přehrávání hudby díky funkcím PŘEHRÁT/PAUZA, NÁSLEDUJÍCÍ SKLADBA a HLASITOST.
Kombinací dvojitého mikrofonu, 20W Class-D zesilovače, nového digital Signal Processingu (DSP-3) a nového softwaru je zaručen vysoce kvalitní přenos zvuku, nulové echo a potlačení okolního ruchu při uskutečněném hovoru. Speciální audio kabel umožňuje připojit libovolný analogový nebo digitální přehrávač. Je vybaven iPod konektorem, USB koncovkou pro MP3 přehrávače a 3,5 jack vstupem pro analogové přehrávače. Sada rovněž připojí jakékoli zařízení podporující Bluetooth Stereo (A2DP) profil (MP3, audio mobily, smartphony a PDA).
Sadu lze spárovat až s pěti telefony, současně lze však připojit pouze jedno zařízení. MKi 9200 se automaticky synchronizuje s telefonním seznamem telefonu. Pro každý spárovaný přístroj si pamatuje až 1500 kontaktů. Změny v telefonním seznamu probíhají automaticky po každém připojení. Vytáčení se provádí stisknutím zeleného tlačítka. Tímto způsobem se aktivuje také funkce rozpoznání hlasu. Sada rozpozná vyslovované jméno z telefonního seznamu, a to i bez předchozího namlouvání hlasových příkazů. Sada je dostupná v českém jazyce, umožňuje tedy hlasové ovládání v češtině
Sada obsahuje: řídicí jednotku, barevný TFT LCD displej 2,4“, bezdrátový ovladač, dvojitý mikrofon, kabeláž, kabel s třemi konektory (USB, iPod, 3,5 jack), návod k použití.

a uvažuji o doplnění přesměrování na ovládání na volant pomocí
Parrot Unika
2 500 Kč
Parrot UNIKA: ovládání hands-free z volantu Chcete ovládat svou hands-free sadu Parrot, aniž byste sundali ruce z volantu? S adaptérem Parrot UNIKA to není problém. Propojí volant vašeho vozidla s bezdrátovou hands-free sadou Parrot série MKi nebo RKi. Všechny funkce hands-free sady jsou tak snadno a pohodlně dostupné pomocí kombinace kláves, bez ohledu na konfiguraci ovládání volantu. Navíc využijete dosud zbytečná tlačítka na volantu vašeho auta. Adaptér Parrot UNIKA lze použít pro většinu typů automobilů na trhu s odporovým i Can-Bus systémem ovládání na volantu.
:winner:

Co myslíte - půjde to a má to cenu ?
Teda staré Parroty znám, obvzlášť hlasové vytáčení je výborné a u nových jěště spolehlivější - ale jsem zvědav jak by mělo fungovat ovládání z volantu.

clay
Sny se mají plnit.....Subaru bez kompromisů !!!
Subaru Outback H6 3,6 2010
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: starší rádio v subaru a USB; MP3 ; hands free

Příspěvek od HonzaCZ »

To ovládání z volantu je krabička, která se připojí na originální ovladání na volantu v autě a umožní pomocí nich ovládat Parrota. Dají se namapovat různé kombinace stisku nebo přímo jednotlivá tlačítka na funkce (podle toho, jestli jich máš dostatek).

Předpokládám, že ty už tam máš takové to zastavěné rádio ve středním panelu. S tím se toho asi moc jinýho nedá dělat. Leda sehnat rádio z novějšího ročníku (2007 a novější?) a to umí i MP3, ale stejně bys musel řešit HF. Takže ve výsledku je Parrot asi dobrá volba. Taky jsem to řešil a prý i docela pěkně hraje. Akorát se pak všechno ovládá z něj (včetně hlasitosti) a rádio je odpojené od repro. To originální rádio pak využiješ jen pro příjem rádiových vln.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
telatko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 901
Registrován: sob zář 12, 2009 1:25 pm
Bydliště: Zábřeh na Mor.

Re: starší rádio v subaru a USB; MP3 ; hands free

Příspěvek od telatko »

jojo, Parrot MKi 9200 mam, a jsem spokojen... obcas teda mensi SW chybicka, coz se u starsich parrotu 3200 a podobne nestavalo, ale jinak bych ho rozhodne doporucil. Ovladam to tim dalkacem co je ktomu, takze s ovladanim na volant neporadim.

:subaru:
Nissan X-trail MY2016 4x4
Cagiva Raptor 650

ex. Nissan X-trail 2.2Di 84Kw
ex. Legacy 2.5 GX MT MY2000 sedan
ex. Impreza 1.5R SW, 5MT, MY2006
ex. Peugeot 406 1.8i
ex. Aprilia Leonardo 125ccm,
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3148
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: starší rádio v subaru a USB; MP3 ; hands free

Příspěvek od dracekvo »

Já teda přesně nevím, jak to má vyřešené to rádio, ale nevyšlo by lépe tam namontovat něco takového http://www.autotoys.com/x/home.php?cat=415 a do toho fláknout normální rádio, které má všechny tyhle vychytávky v sobě?
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: starší rádio v subaru a USB; MP3 ; hands free

Příspěvek od HonzaCZ »

dracekvo píše:Já teda přesně nevím, jak to má vyřešené to rádio, ale nevyšlo by lépe tam namontovat něco takového http://www.autotoys.com/x/home.php?cat=415 a do toho fláknout normální rádio, které má všechny tyhle vychytávky v sobě?
Jo, to zní rozumně! Souhlasím :supeer:
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
roza
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 126
Registrován: stř zář 23, 2009 6:23 pm
Bydliště: Praha

Re: starší rádio v subaru a USB; MP3 ; hands free

Příspěvek od roza »

dracekvo píše:Já teda přesně nevím, jak to má vyřešené to rádio, ale nevyšlo by lépe tam namontovat něco takového http://www.autotoys.com/x/home.php?cat=415 a do toho fláknout normální rádio, které má všechny tyhle vychytávky v sobě?
Koukal jsem na ten odkaz a bohuže jsem tam nenašel nic, co by šlo na evropské Otíky. Ty kity mají výřezy na manuální klimu.
Já jsem měl vybraný xcarlink, ale dodavatel momentálně řeší připojení na Subaru, jenžto ten kousek, který dorazil na zkoušku, nechodil. Nebylo to ale chybou xcarlinku, ale od výrobce dodaného konektoru.
Když už hrabat, tak všema čtyřma.

Subaru Outback 3.0 AT MY04
Uživatelský avatar
clay
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2258
Registrován: stř črc 07, 2010 10:53 pm
Jméno a příjmení: Michal Šprachta
Bydliště: Cerkytle - Svatá Kateřina - Borová
Kontaktovat uživatele:

Re: starší rádio v subaru a USB; MP3 ; hands free

Příspěvek od clay »

tak jsem se u PARROTU učinil dotaz :
do vozu Subaru Outback H6 3,0R z roku 2005 bych rád instaloval Parrot MKi 9200 doplněné o UNIKU.
1. Můžete mi ověřit, zda je rádio v uvedeném voze kompatibilní s UNIKou ? ( jedná se o rádio s mgf kazetou a 6CD changerem - originál instalace Subaru ve výrobě )
2. MKi9200 má být schopno přehrávat z USB a mimo jiné i z paměťové karty - kam se vkládá ? do displaye nebo do ovládací jednotky ?
3. Pokud bych zvolil výše uvedenou sestavu a paměťová karta byla vkládána do displaye, pak je otázka, zda bych podtřeboval ovládací jednotku.
4. Jak vypadá ovládání Parrota z volantu, když tam mám pouze tlačítka pro rádio ? vlevo mám zesilování a mute a vpravo mám změnu zařízení ( tuner-mgf-CD ) + změnu vlnového rozsahu (MV-DV-VKV) + ladění .

Na to mi přišla odpověď :
Dobrý den, Vámi uvedený vůz bohužel neumožňuje spolupráci s modulem Unika. SD karta se vkládá u Mki 9200 zezadu do LCD.

Takže mi vychází HF PARROT MKi 9200 bez propojení na volant - což mi , vzhledem k pokročilémi hlasovému ovládání v češtině nevadí.
clay
Sny se mají plnit.....Subaru bez kompromisů !!!
Subaru Outback H6 3,6 2010
SLegacy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 369
Registrován: čtv srp 05, 2010 5:25 pm
Bydliště: LT

Re: starší rádio v subaru a USB; MP3 ; hands free

Příspěvek od SLegacy »

Clayi, už jsi to pořídil a namontoval? Já jsem řešil totéž, mám v Legu MY06 rádio s 1x CD (tj. bez changeru) nezvládající MP3 a žádné HF. Nechci dostávat pokuty za telefonování, takže bych HF stejně potřeboval, no a přehrávání MP3 pomocí FM tranmitteru nic moc, pořád do toho lezou nějaký rádia, navíc když mám transmitter v 12V zásuvce před řadící pákou, tak otevřená přihrádka, která normálně zásuvku kryje, chrastí a když mám transmitter v zásuvce v loketní opěrce, musím pořád zvedat ruku a otevírat loketku, když chci přepnout na jinou písničku. Vůbec se v těch věcičkách nevyznám, ale nechal jsem se tebou inspirovat a objednal jsem taky MKi 9200. Pokud už to máš, montoval jsi to sám, nebo ti to někdo dělal (kde to namontují, za kolik a jak dlouho montáž trvá)? Kam jsi umístil ovladač a kam display? Vejde se display do zavíratelné schránky mezi výdechy ventilace (tam, kde bývají navigace)? Pokud jo, bylo by to fajn, netrčelo by to odnikud do interiéru. I když ty tam asi u H6 budeš mít NAVI a ne schránku...
ex - Subaru Legacy 2.0R SW Comfort Edition, MY2006 (2.0R 16V, 2x DOHC, EJ20, 121 kW, 187 N.m, 5MT)
BMW 530xd (E61), Bj. 2006 (170 kW, 500 N.m, 6MT)
Kawasaki W650
Uživatelský avatar
clay
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2258
Registrován: stř črc 07, 2010 10:53 pm
Jméno a příjmení: Michal Šprachta
Bydliště: Cerkytle - Svatá Kateřina - Borová
Kontaktovat uživatele:

Re: starší rádio v subaru a USB; MP3 ; hands free

Příspěvek od clay »

Ahoj,
zatím to mám na Santa Fečku - Subárka šla teď na servis a až se vrátím z dovolené, tak bude taky vybaven.
V Santíku to funguje velmi dobře - zkoušeno přehrávání hudby z mobilů Nokia a zvuk šel ze všech reproduktorů (6) s dobrou kvalitou. Myslím si že to je optimální volba.
Montáž mi dělal dvorní automechanik a protože tam nyní procházejí všechna tři auta, tak jsme se dohodli že vyrovnání uděláme na konci - cenu za monáž tedy neznám.
Umístění displaye do schránky mezi výdechy nemohu posoudit, mám NAVI. Umístím ho pod horní rám okna vedle zpětného zrcátka - na druhou stranu zpětného zrcátka budu dávat display od sledování tlaku v pneu.
Ovládací část - je bezdrátová - chci umístit na kryt automatické převodovky - jeví se mi to tam šikovně po ruce a nebude to rušivý prvek - ovladač mají řešený tak, že je upevněn nasunutím na konzolku, kterou lze upevnit pomocí třmenu na volant či ruční brzdu nebo se třen může nalepit pomocí oboustranně lepící pásky. Vypadá to tak, že půjde ovladač dobře sejmout a schovat.
Přepínání písniček je špičkově jednoduché.
clay
Sny se mají plnit.....Subaru bez kompromisů !!!
Subaru Outback H6 3,6 2010
Uživatelský avatar
clay
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2258
Registrován: stř črc 07, 2010 10:53 pm
Jméno a příjmení: Michal Šprachta
Bydliště: Cerkytle - Svatá Kateřina - Borová
Kontaktovat uživatele:

Re: starší rádio v subaru a USB; MP3 ; hands free

Příspěvek od clay »

Dnes jsem tam šoupnul flashku s Garry Gliterrem a bylo to hustý .... :657:
Sakra podle textu jsem omládl o třicet let a podle písniček pamatuju první Marshaly. ::-DDD:
Jak připojíš externí zdroj, začne to hrát - můžeš o pásničku tam i zpět ( zatím jsem tam neměl víc složek ), stopneš a hraje normální rádio, zavolá Ti někdo nebo voláš - automaticky se přehrávání zruší.
Na display se zobrazí grafika z obalu alba a běží název alba, interpret a název songu.
dost dobrý, akorát se mi zdál display v noci i na noční režim dost svítivý.
clay
Sny se mají plnit.....Subaru bez kompromisů !!!
Subaru Outback H6 3,6 2010
Uživatelský avatar
telatko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 901
Registrován: sob zář 12, 2009 1:25 pm
Bydliště: Zábřeh na Mor.

Re: starší rádio v subaru a USB; MP3 ; hands free

Příspěvek od telatko »

to all:

Nastaveni svitivosti displeie lze modifikovat.. nastavit v menu. Nastavit jdou jak denni, tak nocni rezim.

Displei je na odnimatelne koncovce, takze lze uschovat pripadne i s dalkovym ovladanim. Od novych firmwaru tusim 1.5 a dale lze sada za jizdy nebo v akci restartovat pouhym odpojenim a pripojenim displeie.

Pouzivam 8GB flash, do ktere to strkam vcetne podadresaru.. a listovat se tim da bezproblemu.. akorat cim vetsi flash a cim vic muziky tim dyl trva nez to nacte muziku. :657:
Nissan X-trail MY2016 4x4
Cagiva Raptor 650

ex. Nissan X-trail 2.2Di 84Kw
ex. Legacy 2.5 GX MT MY2000 sedan
ex. Impreza 1.5R SW, 5MT, MY2006
ex. Peugeot 406 1.8i
ex. Aprilia Leonardo 125ccm,
SLegacy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 369
Registrován: čtv srp 05, 2010 5:25 pm
Bydliště: LT

Re: starší rádio v subaru a USB; MP3 ; hands free

Příspěvek od SLegacy »

Tak super, díky za poznatky. Vybalil jsem zatím z krabice display a zkoušel jsem ho do přihrádky mezi výdechy ventilace - vejde se :-) Akorát už tam není na výšku dost místa na to, aby se dal ve svislé poloze nadzvednout a sundat z konektoru. Je možnost nedávat ho napevno, jen tam mít vyvedený kabel a display postavit a zasunout víc do hloubky, zdá se, že v té "semišové" výplni bude držet i sám..
Přílohy
fotografie0021a.jpg
fotografie0022a.jpg
ex - Subaru Legacy 2.0R SW Comfort Edition, MY2006 (2.0R 16V, 2x DOHC, EJ20, 121 kW, 187 N.m, 5MT)
BMW 530xd (E61), Bj. 2006 (170 kW, 500 N.m, 6MT)
Kawasaki W650
babca
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: ned črc 22, 2012 11:52 pm

Re: starší rádio v subaru a USB; MP3 ; hands free

Příspěvek od babca »

SLegacy: povedlo se ti to vůbec namontovat?
dracekvo píše:Já teda přesně nevím, jak to má vyřešené to rádio, ale nevyšlo by lépe tam namontovat něco takového http://www.autotoys.com/x/home.php?cat=415 a do toho fláknout normální rádio, které má všechny tyhle vychytávky v sobě?
To je jen pro Subarky s manuální klimatizací. Automatická klimatizace je s autorádiem napevno sloučená, takže to komplikuje snad všechno.
Jak dostat mp3 přehrávač do Subaru Outback/Legay 2005, 2006, 2007 s těmi nemožnými rádii? Můj výzkum zde... Chci to už nějak dořešit, konečně!
Uživatelský avatar
clay
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2258
Registrován: stř črc 07, 2010 10:53 pm
Jméno a příjmení: Michal Šprachta
Bydliště: Cerkytle - Svatá Kateřina - Borová
Kontaktovat uživatele:

Re: starší rádio v subaru a USB; MP3 ; hands free

Příspěvek od clay »

Oživuji s dotazem - jsou CD changery zaměnitelné mezi Outbacky MY 2005 a MY 2008 ?
Clay
Sny se mají plnit.....Subaru bez kompromisů !!!
Subaru Outback H6 3,6 2010
babca
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: ned črc 22, 2012 11:52 pm

Re: starší rádio v subaru a USB; MP3 ; hands free

Příspěvek od babca »

Podle mých zkušeností by měl být konektor pro externí changer stejný u Subaru 2004-2008, možná i 2009. Ale je changer opravdu to co chceš používat? V roce 2012?

Já to chci už vyřešit nějak pořádně, takže nejlíp vlastní autorádio + mp3 přehrávač. Zrovna si píšu se subaru guru někde z ameriky, takže článek o této problematice aktualizuju průběžně (viz zde nebo odkaz v mém podpisu)
Jak dostat mp3 přehrávač do Subaru Outback/Legay 2005, 2006, 2007 s těmi nemožnými rádii? Můj výzkum zde... Chci to už nějak dořešit, konečně!
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“