GPS tracker pro turistiku

Odpovědět
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

GPS tracker pro turistiku

Příspěvek od draconis »

Ahoj všem,

dříve jsme to tu už tuším s Tigerem trochu nakousnuli, nicméně teď nastal ten správný čas. A protože se najde vždycky někdo, kdo poradí v jakémkoli odvětví, proč se nezeptat tady.

Takže uvažuji o koupi nějakého GPS trackeru pro záznam trasy. Několik let používám smartphone, ale z několika důvodů bych na to měl rád zvlášť zařízení. Uvítal bych něco malého s dlouhou výdrží baterií. Jediný účel je kvalitní a přesné zaznamenání trasy, převážně v horském terénu nebo lesích (tam mívá telefon občas problémy). Následně export trasy do PC a jeho nahrání někam na net. Pokud by byla nějaká možnost, jak to "vyprsknout" rovnou na web s vygenerovaným obrázkem mapy a vyznačené trasy, bylo by to super. Ale to už předpokládám nebude úkol pro SW od trackeru, ale spíš pro nějakou online službu.

Mapy mám v telefonu i v outdoor navigaci Garmin, takže jde čistě opravdu jen o záznam trasy, nic jiného to umět nemusí. U telefonu jsem si docela zvyknul na statistiku ohledně průměrné rychlosti, převýšení, celkový čas atd., ale to je předpokládám samozřejmostí. Akorát to nebude možná umět zobrazit přímo tracker jako takový, ale ukáže to pak PC...?

Cenově se chci držet při zemi, ale přiznám se, že nemám moc představu, kolik to stojí. Nejsem náročný, tak bych se snad do cca 1500 Kč mohl vejít...? Když to bude míň, zlobit se nebudu... :-)
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7813
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: GPS tracker pro turistiku

Příspěvek od mnov »

Já používám Holux M-1000C, ale již se neprodává. Přijímač je citlivý, chodí v pohodě i v lese z kapsy. Trasa se dá zobrazit v Google mapách.
Vozil jsem ho i na modelu letadla:
Obrázek
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: GPS tracker pro turistiku

Příspěvek od draconis »

Díky za tip. Holux RCV-3000 vypadá podobně. To bluetooth je tam pro přenos do nějakého ext. zařízení pro přenos dat kvůli navigaci nebo na co?
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7813
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: GPS tracker pro turistiku

Příspěvek od mnov »

Po připojení přes BT se to chová jako externí GPS přijímač. Chodilo mi to s Windows na notebooku, ale u telefonu s Androidem se mi to nepodařilo zprovoznit.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: GPS tracker pro turistiku

Příspěvek od newli »

Mam iBlue 747A a stal asi 50 EUR. Pripojeni pres BT s android telefonem bez probemu, vse funguje jak ma. Jen zrovna koukam, ze se asi uz prestal prodavat ...
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: GPS tracker pro turistiku

Příspěvek od draconis »

Kluci, oběma díky, ale já potřebuju něco, co se dá teď koupit :-)

A taky ideálně někoho, kdo má porovnání i s něčím jiným nejlépe 8)
npeter
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 404
Registrován: stř lis 04, 2009 11:19 pm

Re: GPS tracker pro turistiku

Příspěvek od npeter »

Měl jsem (resp. mám) tři takové přístroje:

Qstarz BT-Q1000 - toho se případně můžu i zbavit za nějaké drobné...
- používal jsem ho hodně, je to malý datalogger bez displeje, má BT ale jenom pro spojení s PC/mobilem, pak funguje jako externí GPS; přes micro USB kabel se jednak nabíjí a dále spojuje s PC přes jejich aplikaci; data exportuje jenom do PC v CSV formátu, upravují se pak třeba v Excelu nebo konvertují do GPX (standard pro GPS data), KML (google earth), ...
- výdrž je až 32 hodin (záleží na nastavení), já to vozil hlavně na kole a na běžkách a měl jsem to tak, že další bod zaznamenává až po 30m od předchozího, tj. neplní paměť, když stojím na místě - baterii to má stejnou jako staré "hloupé" nokia mobily, takže snadno dostupná a levná
- není to zařízení pro úplné IT analfabety, chce to svoje postupy, nastavení a správu, ale výsledky (přesnost) jsou slušné - samozřejmě za deště v lese ti správně logovat nebude žádná GPSka

loni jsem ho nahradil Bad Elf GPS pro:
toto je jiná liga, stál přes 200 USD, v Evropě se myslím pořád nedá koupit, je mnohem přesnější, umí ukládat s frekvencí 10Hz a hlavně, je to jeden z mála ext. GPS modulů (možná jediný?), který funguje napřímo s iOS, takže přes BT posílá data přímo do appky; dlouhá výdrž je samozřejmostí, kromě toho má i monochromatické LCD pro zobrazení základních parametrů

na turistiku/sporty používám ale nejvíc hodinky Polar s int. GPS, výdrž až 15h, praktické, pořád na ruce, zobrazení dat real-time, export přímo do Polar Flow appky pod iOS - od té doby, co je mám, jsem Bad Elf moc nepoužil
FORESTER 2.0X AT MY07
FORESTER e-boxer MY21
ex OUTBACK 2.0D MY09
ex OUTBACK 2.5i MY07
dále doma OUTBACK 2.5i MY19
Uživatelský avatar
Tiger
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1206
Registrován: úte črc 16, 2013 12:27 pm
Jméno a příjmení: Tomáš V
Bydliště: Praha

Re: GPS tracker pro turistiku

Příspěvek od Tiger »

Zkušenost nemám a nechce se mi studovat v jakym formátu z toho něco leze, ale co třeba GPS Track POD
http://www.suunto.com/Products/PODs/Suu ... Track-POD/
Subaru XV 1.6 84kW CVT MY20 Comfort
Subaru Forester SG 2.0 92kW MT MY05 ADV Comfort
ex Subaru Forester SF 2.0 92kW MT MY99 ADV
Honda SH150i 2022
Triumph Tiger 955i MY01
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: GPS tracker pro turistiku

Příspěvek od draconis »

npeter píše:Qstarz BT-Q1000 - toho se případně můžu i zbavit za nějaké drobné...
To by mě možná zajímalo. Hoď mi prosím do SZ bližší info a představu o ceně... Díky.
Uživatelský avatar
Slash
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 242
Registrován: pát říj 18, 2013 8:37 pm
Jméno a příjmení: Michal Přikryl
Bydliště: Mohelnice

Re: GPS tracker pro turistiku

Příspěvek od Slash »

Tiger píše:Zkušenost nemám a nechce se mi studovat v jakym formátu z toho něco leze, ale co třeba GPS Track POD
http://www.suunto.com/Products/PODs/Suu ... Track-POD/

Kdyby měl někdo zájem, válí se mi doma nevyužitej.
Cena o domluvě :-)
Outback H6 MY01 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“