FM transmiter

Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

FM transmiter

Příspěvek od HonzaCZ »

Swapino píše: ... jen proste trpime chronickou nemoci ... vsechno hnedka dramatizovat ... tak se pomalinku zacinam ucit, ze to auto si rekne co chce ... :) Ale ja ho neuslysim pac mam pusteny radio :D :D
Přesně tak :826: Právě vybírám FM transmitter, abych mohl aktivně poslouchat ::-DD: Rádio se poslouchat nedá, kvůli neustálým reklamám a ohraným písničkám a těch pár Audio-CD, co mám v kastlíku už je taky ohranejch... :839: a nic jinýho moje rádio nepřehraje (teda kromě kazet... ::-DDD: )
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
romik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1423
Registrován: pát led 22, 2010 9:48 pm

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od romik »

HonzaCZ píše: Přesně tak :826: Právě vybírám FM transmitter, abych mohl aktivně poslouchat ::-DD: Rádio se poslouchat nedá, kvůli neustálým reklamám a ohraným písničkám a těch pár Audio-CD, co mám v kastlíku už je taky ohranejch... :839: a nic jinýho moje rádio nepřehraje (teda kromě kazet... ::-DDD: )
Pozor na FM transmitter, pokud to dáš do cigaretové zdířky, která se nevypíná po vytažení klíčku, tak si můžeš vybít baterku. Nevěřil jsem tomu, ale v zimě po týdenním stání jsem pak nenastartoval. Zapomněl jsem si ho vypnout a bylo to. Hlavně najít po Praze volnou frekvenci, já to měl a nestálo to za nic, kvalita nevalná. To je daleko lepší ta "kazeta Hama s drátem a 3,5 jackem). Sice to vypadá morbidně, ale kvalitní kazetové rádio to z mobilu přenese daleko lépe.
Naposledy upravil(a) romik dne pát dub 30, 2010 11:11 am, celkem upraveno 1 x.
romik
Subaru Forester 2.0i Comfort ES CVT MY18 Obrázek
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 EURO4 SW 22611AP207 Obrázek
Uživatelský avatar
nzg
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 521
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha 5 + Susice

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od nzg »

Me kaminek v kole vydesil v Chorvatsku u Legacy, vcelku neprijemna chvilka. A den pote mi tamtez odesel air-sus (kompletne si sednul do nejnizsi polohy) a to uz se samo neopravilo. Takze jsem jel 700km domu bez tlumicu, super zazitek. Ale dojel jsem.

Ad FM-transmiter - neni lepsi redukcni kazeta? Sice kabel navic, ale bez ruchu.
Outback 3.6R 2010
Outback 3.0R 2005 - Prodano viewtopic.php?p=262030#p262030
Forester 2.0X 2005
Legacy 2.0 1995 - Prodano
Uživatelský avatar
krum
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 497
Registrován: čtv zář 10, 2009 10:24 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od krum »

Já v Praze používám transmitter na frekvenci 107,7 FM a jde to. :657: Problém je spíš při dlouhých přesunech (třeba Praha-Tábor), kde se do frekvence tlačí pár regionálních rádií a je třeba během cesty změnit frekvenci třeba dvakrát.

Muziku přehrávám přímo z 4GB miniaturní flashky, kabel kdesi u řadičky a ovladačů ventilace by mě rozčiloval. :1774:

Důležité je při nákupu transmitteru vybrat model s dostatečnou možností volby frekvence (nekteré mají možnost volby třeba jen mezi 7 předem nastavenými kroky v pásmu FM, to je na pendrek). :6066:
ex :-( Subaru Impreza 2,0 WRX wagon (prodrive) MY 03, exex Impreza 2,0 GX wagon MY 01, exexex Libero 1,2 MY 92, exexexex Š 110R coupe MY 71
http://moje.auto.cz/krum/bestie.html
Rover Mini 1,3 MPI, MY 1997
http://moje.auto.cz/krum/mr-silver.html
Volvo V70 D3, MY 2015
Mini Cooper S R56, MY 2007
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od HonzaCZ »

Díky za tipy k FM transmitteru :826: Kazetu rozhodně ne, nechápu, jak můžete tvrdit, že je to lepší kvalita než FM? Už z principu a technického hlediska je FM stereo lepší než klasická MC. Navíc ten kabel....

Jinak ho chci někam zabudovat a připojit jen na klíček, stejně jako je rádio. Rád bych nějaký se zabudovaným BT handsfree. Jinak k tomu ladění: Viděl jsem nedávno takový, který uměl při zarušení přeladit na jinou frekvenci automaticky a dal o tom vědět rádiu přes RDS (což dělaj normální stanice běžně, když někam jedete).

No vidim to na přímý import z číny, protože u nás je to neuvěřitelně předražený. ::-DD:

Jiný rádio se mi dávat nechce - tohle - originál Subaru - hraje výborně a pěkný nový 2DIN stojí kolem 8 litrů a 1DIN se mi nechce řešit konstrukčně. I tak MP3+BT vyjde vždycky aspoň na 4-5. Když seženu transmitter do $50, tak budu spokojenej. :811:
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
romik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1423
Registrován: pát led 22, 2010 9:48 pm

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od romik »

No Honzo nevím, nevím, hodně jsem si s tím vyhrál tak před 3-mi lety, kdy jsem to řešil. Rozhodně doporučuji vyzkoušet. Když už něco streemovat stereo bez drátu, tak jedině přes Bluetooth. Bavím se o transmitteru do 1000Kč, mohou být ale lepší kousky, technika pokročila.
Uvedu jeden příklad. mám vyndané staré kazetové rádio rok výroby tak 1990, nějaký Blaupunkt. Ještě stará dobré tranzistory, žádné šváby. V tom kazetu s drátem a posílám to tam čisté bez efektů sw přehrávače CorePlayer (určitě znáš) z HTCčka po drátě. No zvuk krystalicky čistý, jako ze starých Hi-Fi věží (hifisté potvrdí, že ani čisté stereo už není to co bývalo).
Ale jde zase ve finále o CENA/VÝKON.
romik
Subaru Forester 2.0i Comfort ES CVT MY18 Obrázek
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 EURO4 SW 22611AP207 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od HonzaCZ »

No tak srovnávat tranzistor se šváby... šváb neni nic jinýho než spousta tranzistorů. I v dnešních rádiích je jako koncák většinou nějaký MOSFET, ale nebudem odbočovat.

Kazetu doma i někde mám. Ta nic ale neřeší. Je to "umělý" line-in do rádia. Co k němu připojím? :-) Nemám žádný MP3 přehrávač ani nic podobnýho.

Jinak srovnávat streamování přes BT (tedy zřejmě máš na mysli A2DP) a FM je trochu zcestný. Když řeším, jak dostat signál do původního rádia bez vstupu, těžko budu moc použít A2DP. Výhoda FM je v tom, že to přijímá každý rádio, ale ještě jsem nenašel žádnej zajímavej transmitter, takže nakonec asi to rádio vyndám a podívám se, co se s nim dá vyvíst - např. napíchnout se rovnou na dráty kazeťáku a přivíst signál tam nebo využít interface pro CD changer.. nevím. Každopádně vyhazovat to rádio se mi nechce, když tak pěkně hraje ::-DD:
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od hetzer »

HonzaCZ: vyhod radio, pod sedacku dej zesilovac a na ten si pripojis co budes chtit.
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od HonzaCZ »

hetzer píše:HonzaCZ: vyhod radio, pod sedacku dej zesilovac a na ten si pripojis co budes chtit.
To je už moc komplikovaný :-) Já viděl v tom transmitteru jednoduchý řešení za pár korun, ale trošku mě tu někteří odrazují, tak teď nevim :655:
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
OndraH
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 609
Registrován: stř zář 09, 2009 4:39 pm
Bydliště: Střimelice

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od OndraH »

HonzaCZ píše:To je už moc komplikovaný :-) Já viděl v tom transmitteru jednoduchý řešení za pár korun, ale trošku mě tu někteří odrazují, tak teď nevim :655:
A nezkoušel jsi zrealizovat to připojení přes vstup pro changer jak jsme tady nekde o tom už diskutovali? Jedinou nevýhodou je to že musíš mít v přehrávači CD s prázdnou stopou.
https://www.instagram.com/acwoodworkz/
BMW 325xi 2006
Škoda Octavia 1.4TSI PHEV
Bylo:Volvo S70 T5 B5234T3 1997, Outback 2.5 MT MY2000 - R.I.P
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od HonzaCZ »

OndraH píše:A nezkoušel jsi zrealizovat to připojení přes vstup pro changer jak jsme tady nekde o tom už diskutovali? Jedinou nevýhodou je to že musíš mít v přehrávači CD s prázdnou stopou.
Neřešil, protože jsem našel interface jen pro novější rádio, co se dávalo do Legacy IV/Outback III. Bavil jsem se o tom s kamarádem a ono ty protokoly jsou opravdu datový, člověk by čekal, že tam povede audio a nějaký signální vodiče pro ovládání a ono ne.

EDIT: Možná by to sneslo už přesunout do jiného vlákna, ať fm transmitterama a autorádiama nezasviňujeme "naše malé prohry". :850:
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
OndraH
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 609
Registrován: stř zář 09, 2009 4:39 pm
Bydliště: Střimelice

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od OndraH »

Jaký máš konektor pro changer? 13 nebo 16 pinů? Na třináctipinovém by právě mělo fungovat jenom to přímo připojené audio, jak jsem vyčetl.
https://www.instagram.com/acwoodworkz/
BMW 325xi 2006
Škoda Octavia 1.4TSI PHEV
Bylo:Volvo S70 T5 B5234T3 1997, Outback 2.5 MT MY2000 - R.I.P
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od HonzaCZ »

OndraH píše:Jaký máš konektor pro changer? 13 nebo 16 pinů? Na třináctipinovém by právě mělo fungovat jenom to přímo připojené audio, jak jsem vyčetl.
Hele to právě nevím, ještě jsem to nevyndaval, ale asi to brzy udělám. Je to tohle rádio http://www.allegro.pl/item1021382646_ra ... 03_05.html
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
vojta
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 410
Registrován: pon lis 23, 2009 7:50 pm
Jméno a příjmení: Vojta
Bydliště: Jablonec

Re: FM transmiter

Příspěvek od vojta »

Podarilo se nekomu z vas vyvest z radia audio vstup? Treba na 3.5 jack? Mam ve foresteru 2003 originalni radio a nevim, jestli to nejak jde provest. Audio vstup by se dost hodil :)

V USA to prodavaj: http://www.jazzyengineering.com/product ... pa07hi5lf1
ale podle me to musi jit jednoduse vyrobit za mensi penize.
Naposledy upravil(a) vojta dne sob kvě 01, 2010 11:13 pm, celkem upraveno 1 x.
Forester 2003 2.0 MT => Forester 2006 2.5 XT MT => Volvo XC70 2006 D5 MT
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od HonzaCZ »

OndraH píše:Jaký máš konektor pro changer? 13 nebo 16 pinů? Na třináctipinovém by právě mělo fungovat jenom to přímo připojené audio, jak jsem vyčetl.
Tak jsem dneska udělal cvičně rozborku/sborku středního panelu a mám tento konektor (viz obrázek) a rádio značky KENWOOD.
vojta píše:Podarilo se nekomu z vas vyvest z radia audio vstup? Treba na 3.5 jack? Mam ve foresteru 2003 originalni radio a nevim, jestli to nejak jde provest. Audio vstup by se dost hodil :)
Řešil jsem to, kuchnout rádio a uvnitř by se šlo napojit přímo na některý ze vstupů zesilovače. Problémů tam pár je. Dalo by se připojit přímo na dráty od čtecí hlavy kazeťáku, ale tam bejvaj nějaký korekční předzesilovače, takže by mohl být problém. No ideální by bylo napíchnout se na vstup CD changeru, ale nevim, jak moc je to digitální :-)

Každopádně dneska jsem zjistil, jaký mám rádio a jdu hledat správnej interface pro CD changer konektor. Určitě to půjde koupit a nebo dobastlit :-)
Přílohy
IMAG0008.JPG
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“