FM transmiter

vojtasbus
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1526
Registrován: stř úno 11, 2015 11:11 am
Jméno a příjmení: Vojtěch Myška

Re: FM transmiter

Příspěvek od vojtasbus »

No na Rozbočky mám skvělou zkušenost s tímto: http://www.conrad.cz/rozbocovac-s-usb-d ... ty.k855671
exSubaru Justy '94 (1.2i, 9V, 55kW)
exSubaru Outback '05 (3.0R, 24V, 180kW)

No a teď budu chvíli jezdit Pažoutem
tolu
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 102
Registrován: stř zář 09, 2009 10:10 pm
Bydliště: Prešov

Re: FM transmiter

Příspěvek od tolu »

Vyskusal som viacero transmitrov,bol som viacmenej nespokojny,ale tento prekvapil
http://www.transmitter.sk/27-transmitter-punk.html#
Mam ho uz asi dva roky a hra vyborne!No nieje to ziadne hifi zariadenie,transmitre su vseobecne smejdaky,ale zatial robi radost:-)
Forester 2,0 XT 130kW MT 2003
Forester 2,0 92kW MT 1998
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: FM transmiter

Příspěvek od draconis »

Ohledně těch rozdvojek - já osobně tohle všechno považuju za naprostou opičárnu v autě, navíc dost nepraktickou. Ještě to provedení jako kelímek do prostoru pro pití je nejmenší zlo, ale stejně.

Osobně bych prostě nebyl líný a dotáhnul si jednoduše další přívod.. Nejlépe mu najít nějaké šikovné místo a tam to pak vrtnout:

Obrázek
Obrázek

Můžu to dát kamkoli - skrytě do přihrádky u spolujezdce nebo klidně někam ve stylu předsedova držáková trubka - jak mě napadne. A nemám v autě žádnou oslovinu, která mě bude akorát někde pořád štvát, vadit a vypadat hnusně.

Navíc to lze i pro ty méně zručné řešit jednoduše pracovní pojistkou nebo pojistkovým pouzdrem s odbočkou:

Obrázek

Jinak jak už zde bylo řečeno, transmittery jsou všechny bohužel stejně špatné řešení. Rozdíl tak nebude moc v kvalitě přenosu, ale spíš např. jestli to umí přenášet názvy skladeb jako radiotext a možnosti nastavení kmitočtu (některé levné mají např. jen 6 přednastavených kmitočtů a jinak smůla). I přesto se najdou typy, které mají nízký výkon a ruší i na relativně malou vzdálenost. Ty Sencory nejsou zas tak špatné.

Dají se najít i napevno instalovatelné transmittery, to by mohla být taky varianta. Ale jsou dražší a musí se někam zase vyvést USB terminál.
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: FM transmiter

Příspěvek od saburafu »

Díky za reakce. Ten Punk transmiter vypadá zajímavě, asi ho zkusím.
U mě je bohužel problém, že to nemám moc kam schovat. Na tunelu u řadičky, kde je i zapalovač není moc otvorů ani prostorů např. pro nápoje, kam bych to vrznul. Jen jeden poměrně nízký odkládací prostor na přechodu tunelu k palubovce. Bohužel ne taky moc hluboký :655:
Na Conradu mě zaujala ještě jedna rozdvojka s kloubem, která by taky asi nebyla marná. Promyslím uchycení a podle toho zvolím rozdvojku.
Na nějakou složitější montáž dodatečné zásuvky apod. se necítím.
Jedna 12 V zásuvka je ještě na konci tunelu pro spolujezdce vzadu. Ta je ale už poměrně dál, něž kam bych chtěl vést kabely.
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1671
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: FM transmiter

Příspěvek od CoZmo »

existuje nejakej transmitter s BT a RDS? Nejde mi o skladby na displeji, spíš o to, aby se uměl sám přeladit v případě kolizního signálu...nebo je to spíš nežádoucí vychytávka?

Umí to někdo reálně porovnat s tou hama kazetou, co se strká do kazeťáku? esli to má podobnej zvuk, tak to nechcu, kazetu sem po 5ti minutách zahodil do odpadkového koše (pokud ji někdo chcete, věnuju zdarma), to si radši budu zpívat sám

nejde o to, že bych neuměl nalejt 4GB na SD kartu, ale rád bych začal konečně zase poslouchat radia...ty internetový...
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: FM transmiter

Příspěvek od saburafu »

Samopřelaďovací transmitter jsem nikde neviděl, ale s BT a RDS ano. Na Alze nějaké jsou tuším. Někdo ho pak používá jako handsfree po propojení s mobilem. Kvalitu netuším. Doufám, že ten transmitter nebude taková bídná kvalita, jak tu někteří naznačují. Snad to bude kvalita né o moc horší než kvalita klasického rádia.
Uživatelský avatar
yohn
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11958
Registrován: stř črc 13, 2011 5:58 am
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: FM transmiter

Příspěvek od yohn »

transmitter z aliexpresu za par dolaru jsem jednou pouzil a odlozil do garaze. nesplnil moje ocekavani. venuju za pivo
ex. Subaru Crosstrek 2.0i r.2018
ex. Subaru Forester 2.0X r.2006
ex. Subaru Outback 3.0R r.2006
ex. Subaru Outback 3.0 H6 r.2000
ex. Subaru Forester 2.0X r. 2003
ex. Subaru Forester 2.0X r.1999
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1671
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: FM transmiter

Příspěvek od CoZmo »

dík, právě si mi ušetřil 300 :-) takže si mi vlastně zaplatil kurtu :pr:

snažim se někde něco dozvědět o kvalitě zvuku a zatím prdlačky, všichni sou ticho...

sonduju toto:
http://www.transmitter.cz/76-swing-bluetooth.html#


akorát mi to přijde, že všici prodávaj nějaký bazmeky z aliexpresu.

V alza žádný BT řešení není, a navíc si nedokážu představit v autě transmitter s obrovskym nápisem Hnujdaj, to bych se propad podlážkou...
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
mack
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 530
Registrován: pon bře 15, 2010 9:04 pm
Jméno a příjmení: Martin Zbranek
Bydliště: Nový Hrozenkov

Re: FM transmiter

Příspěvek od mack »

Kdybys jel přes Valašsko,tak bych ti ho klidně ukázal a nechal vyzkoušet.Mám nějaký Sencor,myslím ,že už jsem to tady psal a jsem spokojen.Akorát nemám Bt apod.Přehrávám z flešky
Legacy II 2.2 kombi,94 EX
Outback H6 2001,154kw EX
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“