Power Bank

Uživatelský avatar
adavid555
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 237
Registrován: sob zář 26, 2009 8:11 pm
Jméno a příjmení: David
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Power Bank

Příspěvek od adavid555 »

Xiaomi desítku máme u nás v rodině 4 ks. Kolegům v práci jsem ji taky doporučil a jsou nadšeni. Objednával jsem z Číny jedna vyšla cca na 430,- Kč.
http://adavid.webnode.cz/smartphone/accessories/
passat b5.5 V6
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Power Bank

Příspěvek od draconis »

Startovací je třeba i tato: http://www.stualarm.cz/produkt/35929-ju ... 00mah-12v/. Kdyby někdo chtěl, mohu objednat za VO cenu.

Taky o PB uvažuju, ale 10000 mAh už je pro mě moc velké (chci to jen k telefonu, ne tabletu). Chci to prakticky jen na naše outdoor aktivity pro logování GPS na smartphone. Ale pořád jsem se ještě nerozhodl, protože by se mi spíš líbil nějaký samostatný GPS logger. Ale když to má telefon, nechce se mi dávat 3K za jednoúčelové zařízení...
pleswi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 757
Registrován: pát dub 11, 2014 7:50 am
Jméno a příjmení: Vít Pleskot
Bydliště: Turnovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Power Bank

Příspěvek od pleswi »

Logger koupíš za 1500 ba tuzkovku a funguje dobře. Desítka je vcelku malá ještě a mám ji taky na výlety apod kvůli keskam, mapam a trase. Menší podle me nemá smysl za ty prachy ;-)

Odesláno z mého Nexus 5 pomocí Tapatalk
Subaru Legacy 2.0i 101kw MY05 AT, šedá pastel, koupeno na 129tis km
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Power Bank

Příspěvek od draconis »

Jj, poměrem cena/výkon resp. kapacita je to jasné, ale jde mi i o váhu u něčeho, co nosím u sebe v kapse. Na keškování je to asi fajn, já spíš hledám něco do hor, kde stejně na mobilu není signál. Takže pak používám smartphone v podstatě jen jako logger se zbytečně velkou spotřebou a menší přesností... :-)

Mám Android se silnější baterií, ale stejně když na tom občas trochu používám i mapu, tak to víc než 8 hodin není schopné dát. Ten logger se mi líbí víc, je to malé, nenápadné, vydrží to dlouho a dělá to přesně jen to co má. Vím, že se dají pořídit už kolem tisícovky, ale teď cpu prachy do auta, tak to musím ještě odložit... :-)

Navíc mám ještě starší turistickou navigaci od Garminu s mapami Alpenverein + turistickými všech zemí co potřebuju, ale na logování mi přijde nepraktická... U smartphone je pro mě pořád velká výhoda, že tam jde třeba v Open GPS tracker rovnou i fotit a fotky se ukládají do trasy. To bych rád takto využil, kdyby bylo něco, co to v této formě umí rovnou exportovat někam na web, kde by se zobrazila mapa s trasou a rovnou i fotkami. To by se mi líbilo nejvíc a to zase půjde jen přes smartphone (nebo to pak samozřejmě nějak poslepovat přes PC - zvlášt trasu a fotky). No nebudu to tady plevelit, až přijde čas, tak si založím téma na GPS logger. Ale pokud s tím má někdo zkušenosti, uvítám diskuzi, rady a doporučení! :-)
Uživatelský avatar
MadCiapka
Nováček
Nováček
Příspěvky: 23
Registrován: sob srp 29, 2015 10:45 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šimonovič
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Power Bank

Příspěvek od MadCiapka »

Btw, kapacita by sa mala udávať vo Wh tj násobku V a Ah. A ak "10000mAh" nabije mobil len 2x, tak je to celkom divné (málo).

Sent from my D5803 using Tapatalk
Uživatelský avatar
Cliffer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1743
Registrován: sob lis 21, 2015 6:24 pm
Jméno a příjmení: Tadeáš Pospíchal
Bydliště: Praha

Re: Power Bank

Příspěvek od Cliffer »

Nechtěl jsem zbytečně zakládat nový vlákno tak píšu sem, protože i nabíjecí baterie jsou taková power banka :-D

Koupil jsem baterie s kapacitou 2600mAh. A mám nabíječku, která dle toho co jsem pochopil nabíjí proudem DC 3V - 50/120 mA. Zajímá mě tedy jak dlouho nabíjet? a) mi není jasný jak mám chápat 50/120 mA a b) když jsem našel že baterie se mají maximálně nabíjet dle vzorečku kapacita*1,4/nabíjecí proud tzn 2600*1,4/50=72 hodin (2600*1,4/120=30 hodin). Takže nabíjet něco mezi 30-72 hodinami? Je to docela rozpětí, tak se bojím aby mě baterie nevylítaly. Kdo se v tom vyzná líp prosím poraďte.

Foto nabíječky
nabíječka.jpg
Subaru Outback 3.0R "Démon"
- Skotsko 2022 (5567 km)
- Rumunsko 2021 (3574 km)
- Norsko 2020 (7007 km)
- Ukrajina 2019 (4060 km)
Subaru Outback 2.5i-prodán
- Balkán 2018 (4457 km)
- Balkán 2017 (5884 km)
- Skandinávie 2016 (8300 km)
Š.Felda 1.6
- Istanbul 2012 (6100 km)
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Power Bank

Příspěvek od spm »

Můj osobní tip je, že 120mA bude nabíjecí proud, 50mA udržovací... tj po tom, co to akumulátory nabije do plna (prakticky všechny nabíječky dneska tohle už sami rozpoznají a vypnou), tak to přepne na 50mA, aby to drželo baterku nabitou...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“