Multimediální centrum

Jakub
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 83
Registrován: čtv led 28, 2010 9:19 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Multimediální centrum

Příspěvek od Jakub »

Ahoj, rád bych Vás poprosil o radu... Hledám náhradu za dosluhující stolní PC připojený k plazmě. Používám ho na standartní surfing, youtube, stahování torrentů do 10GB, pouštění hudby seriálů a filmů + dohledávání titulků (BS player). Věci do školy se na něm z postele moc dělat nedají, na to používám netbook... Rád bych samozřejmě utratil co co nejmíň, zároveň bych ale rád co nejlepší obraz a co nejrychlejší reakce systému (čekání mě nebaví)... Jsem uživatel, co s klasickýma Win, Androidem ani iOS poklidně přežívá, věcně tomu ale naprosto nerozumím.. Co jsem zatím pochopil, tak MMcentrum s Androidem by mělo pokrýt veškerý moje požadavky...

Po čem bych se měl cca dívat? Díky :)
2015 - BRZo a je modrý
2012 - Superb kombi II: Český sen
2009 - Kawasaki ER-6n

ex: 2001 Octa 1.8T rudo-kombijec
ex: 2012 Honda CBR 250R
ex: 1992 BMW E36 318iS špéra ...
ex: 1997 Impreza sedan 97 -> jako TURBO ...
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1677
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Multimediální centrum

Příspěvek od CoZmo »

po něčem jiným jak po androidu :-)
existujou různý multimediální centra s nějakým mega úložistěm dat, taky zvažuju nějakou takovouhle pixlu jako home server do bytu...

takže se taky těšim na nějaký zde vzešlý názor...

Akorát se bojim, že se zase dozvíš, že máš vědět co od toho chceš---chceš stahovat TV a ukládat si to nějak? Chceš, aby to bylo multiplatformě přístupný, nebo jsi ochoten jít jen do jedný? Do jaký? Máš na to mít přístup zvenku nebo jenom doma? atp...

mě vždycky hromada takovejhle dotazů odradila se do toho nějak hloubějc zakousnout, takže se jenom modlim, aby stará pecka s widlema eště dejchala...
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Jakub
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 83
Registrován: čtv led 28, 2010 9:19 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Multimediální centrum

Příspěvek od Jakub »

Takže Android ne?

Co jsem zatím koukal, tak by mi měl ideálně vyhovovat -> má aplikaci na stažení torrentu včetně androidího BS playeru (najde si titulky). Stačilo by vyřešit jakou konfiguraci, aby se s tím dalo žít a nekousalo se to...

Současný postup je takovej, že stáhnu film / seriál, k němu se BS player dohledá titulky, zkouknu ho a potom ho buď smažu, enbo nechám v knihovně (nyní na ext HDD) pro pozdější zkouknutí doma... U tohohle způsobu bych rád zústal. Pokud to taklen bude spolehlivě fungovat spolu s FullHD youtube a funkčním prohlížečem, budu spokojenej.

Možnost klonovat obrazovku z mobilu, tabletu, notebooku na televizi bude fajn, ale netrvám na ní. (mobil je android, table apple a pc windows :banana: :banana: )

Takže, co teď, je důvod proč do toho nejít? :713:
2015 - BRZo a je modrý
2012 - Superb kombi II: Český sen
2009 - Kawasaki ER-6n

ex: 2001 Octa 1.8T rudo-kombijec
ex: 2012 Honda CBR 250R
ex: 1992 BMW E36 318iS špéra ...
ex: 1997 Impreza sedan 97 -> jako TURBO ...
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Multimediální centrum

Příspěvek od VDC »

To mě teda taky zajímá, proč ne něco s Androidem ?
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
connect
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 152
Registrován: ned led 23, 2011 8:33 pm
Jméno a příjmení: Petr Dobosz
Bydliště: Praha / Stockholm

Re: Multimediální centrum

Příspěvek od connect »

Raspberry PI 2 s Openelec a Kodi a milionem doplnku, funguje to perfektne a nic to temer nestoji
Subaru Outback 2.0D MY11
Mazda3 2.0i MY14 AT
Uživatelský avatar
Tiger
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1206
Registrován: úte črc 16, 2013 12:27 pm
Jméno a příjmení: Tomáš V
Bydliště: Praha

Re: Multimediální centrum

Příspěvek od Tiger »

Asi před pěti roky jsem kupoval Egreat R300PRO, celkem slušná podpora v CZ i od fandů. To co mi nepřehrálo PC, nebo se to trhalo kvůli datovému toku, tak na Egreatu fungovalo naprosto skvěle, internet atd taky.

Kupoval jsem tady http://www.umax.cz/vypocetni-technika-i ... a-mini-pc/
Servis taky v poho. asi po půl roce mi přestalo fungovat on/off dálkou, tak mi vyměnili celo základní desku a OK. Slouží dodnes. Určitě technologie pokročily, takže budou lepší ty zařízení, zkus se na tom Umaxu podívat.

Jinak spoustu informací najdeš tady na tom fóru http://egreat.cz/
Subaru XV 1.6 84kW CVT MY20 Comfort
Subaru Forester SG 2.0 92kW MT MY05 ADV Comfort
ex Subaru Forester SF 2.0 92kW MT MY99 ADV
Honda SH150i 2022
Triumph Tiger 955i MY01
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Multimediální centrum

Příspěvek od draconis »

Přesně, od doby XBMC, resp. Kodi nevidím absolutně důvod řešit cokoli jiného... Mám zatím zkušenosti s KODI na PC a centry The Little Black Box V2 a novější COOD-E. Raspberry se chystám vyzkoušet, až bude nějaká koruna navíc, tak ho objednám (Raspberry Pi2 Model B) a zkusím nainstalovat. Zajímá mě porovnání, jak to bude fungovat. Dle mého je u Raspberry jediný problém IR nebo RF dálk. ovládání. Jasně, klávesnice nebo myš stačí taky, ale přece jen DO je celkem fajn a to už řešení s Raspberry poměrně prodražuje... Navíc nikde jsem moc nenašel ověřené a vyzkoušené varianty, aby to bezproblémově fungovalo i s Openelec nebo jinými OS (např. OSMC, Xbian). A taky fakt, že se jedná o univerzální ovladače, což je prostě hnusné... :-)

Jinak ale stahování a ukládání filmů někam do NAS nebo HDD obecně mi přijde prostě úplně mimo. Jednoduše chci vidět nějaký film, tak si ho na Kodi najdu a za 30 vteřin hraju... Nové filmy a seriály řeší Genesis (dotažení titulků je samozřejmostí), starší i novější v CZ pak Befun nebo Sosáč. Není co řešit.
Uživatelský avatar
connect
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 152
Registrován: ned led 23, 2011 8:33 pm
Jméno a příjmení: Petr Dobosz
Bydliště: Praha / Stockholm

Re: Multimediální centrum

Příspěvek od connect »

draconis píše:Dle mého je u Raspberry jediný problém IR nebo RF dálk. ovládání. Jasně, klávesnice nebo myš stačí taky, ale přece jen DO je celkem fajn a to už řešení s Raspberry poměrně prodražuje... Navíc nikde jsem moc nenašel ověřené a vyzkoušené varianty, aby to bezproblémově fungovalo i s Openelec nebo …
ja ovladam RPi pres CEC a HDMI kabel ovladacem k TV (8 let stara plasma Panasonics), vse funguje automaticky po prvnim zapojeni, neni potreba kupovat dalsi DO.
Subaru Outback 2.0D MY11
Mazda3 2.0i MY14 AT
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: Multimediální centrum

Příspěvek od u-geen »

ja coby D.O. ke Kodi pouzivam takovou tu mini RF klavesnicku a je to bezproblemovy.
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Multimediální centrum

Příspěvek od draconis »

HDMI-CEC se dá použít, ale bohužel mám dlouholeté zkušenosti, že to funguje (nebo spíš nefunguje) u různých výrobců s dosti odlišnými výsledky... :-)

IR nebo RF ovladač je podle mě pořád nejlepší možnost, obzvlášť např. když to chci pro rodiče.

Např. COOD-E má tento DO:

Obrázek

Jako volitelný pak ještě RF ovladač s klávesnicí. A fakt je to přínos oproti klávesnici nebo myši. Ale jasně, dá se žít i bez toho. To já spíš chtěl zavést diskuzi, jestli jste někdo už IR DO pro Raspberry neřešili, že bych chytil inspiraci... :-)
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Multimediální centrum

Příspěvek od Kolben »

Já k raspberry pi2b pouzivam tohlencto a funguje to paradne:
http://www.lenovoshop.cz/lenovo-keyboar ... 49225.html
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Multimediální centrum

Příspěvek od draconis »

Zajímavé, možná vyzkouším. Já našel nejlevnější IR přijímač pro Raspberry za cca 1 500 Kč (v sadě s univ. DO). Klasická klávesnice s touchpadem už mi přijde nesmyslně moc velká. Tohle je dobrý tip, díky.
Uživatelský avatar
Tiger
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1206
Registrován: úte črc 16, 2013 12:27 pm
Jméno a příjmení: Tomáš V
Bydliště: Praha

Re: Multimediální centrum

Příspěvek od Tiger »

Jak jsem tady psal o tom Egreatu, tak po 5ti letech skončila podpora, takže už ho mám jen na přehrávání.
Nicméně doba pokročila a vy jste tady psali o nějaký Malině. Vůbec jsem netušil o co jde :655: Tak jsem to trochu nastudoval :-)
Chtěl jsem pořídit nějakej trochu slušnej komponentovej DAC převodník nebo síťovej player na muziku kterym bych mohl krmit můj vintage zesilovač Pioneer SA710. No a tak jsem zkusil postavit Malinu.
Raspberry PI2 + HiFiBerry DAC+PRO + Volumio a Music Server je na světě a jede zatím SUPER :826:

Člověk se musí furt učit.
Subaru XV 1.6 84kW CVT MY20 Comfort
Subaru Forester SG 2.0 92kW MT MY05 ADV Comfort
ex Subaru Forester SF 2.0 92kW MT MY99 ADV
Honda SH150i 2022
Triumph Tiger 955i MY01
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Multimediální centrum

Příspěvek od draconis »

No hele, to mě zrovna zajímalo. Taky jsem si všimnul, že je možnost to použít jako DAC. Spíš by mě z profesního hlediska zajímalo, jak je to kvalitní. Protože zkušenost zatím s jakýmkoli počítačem pro účely hifi je v porovnání s hifi komponenty k smíchu... Ale těžko posoudit, jak to funguje, když není možnost to s něčím porovnat.

Mě zatím nejvíc poměrem cena/výkon oslovil Cambridge Audio DAC Magic Plus, to je za ty prachy super.

Nicméně dneska už ty audio streamery fungují dobře a dají se pořídit relativně za rozum. Navíc se začaly dělat skvěle vybavené stereo receivery s DAC a streamováním, třeba teď tu máme Onkyo TX-8130 a 8150 a nefunguje to za ty peníze vůbec špatně. Takže pro někoho, kdo má starší zesík základní řady není co řešit. To ale samozřejmě není tvůj případ, já jsem taky příznivce starších poctivých aparátů. Jen víc inklinuju k Marantzu a jiným značkám. Ačkoli kolega má doma komplet skládačku Pioneer v Urushi edici a to je těžkej masakr. Taky to ale nebylo zrovna levný... ::-DDD:

Kdybys něco chtěl, máme tu pár zajímavých bazarových kousků ze sbírky jednoho našeho dlouholetého klienta...
Uživatelský avatar
Tiger
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1206
Registrován: úte črc 16, 2013 12:27 pm
Jméno a příjmení: Tomáš V
Bydliště: Praha

Re: Multimediální centrum

Příspěvek od Tiger »

draconis píše:No hele, to mě zrovna zajímalo.
Cambridge Audio DAC Magic Plus jsem měl taky ve výběru, protože za ty prachy asi nic lepšího neni, ale na druhou stranu mám sice rád kvalitní muziku, ale nechci se do všeho co mě baví vysejpat :-)
Ten můj Pioneer hraje bohovsky, třeba oproti mýmu druhýmu Sony, určitě Urushi by byl zvukově jinde, nebo nějakej zesik za 50k. To je ale tlačit to pořád někam nahoru a sypat a sypat. Stačí se podívat na ceny propojovacích kabelů od 100Kč do 30k za 0,5m :-) a je taky slyšet rozdíl kabelu za 100 a 1500 pokud je zesilovač trochu kvalitní. Já si ale kabely dělal vlastní z RG62 a cinchů Neutrik. Takže proto jsem nakonec zkusil tu Malinu a je to fakt paráda.
V tom Hifiberry DACu je 24bit/192kHz Burr-Brown a až teď jsem zjistil kolik mptrojek mám shitozních a jaký jsou rozdíly v kvalitnim FLACu a Flacu z mp3. Před tím jsem mp3 a Flacy posílal do zesiku z noťasu, nebo z tabletu po sluchátkovym výstupu :-), teď mám k Malině připojenej externí disk s vlastnim napájenim a z Maliny 2x RCA do zesiku a ovládat to můžu z telefonu, tabletu i PC :-)
Zatím jsem na Malině ve Volumiu nezkoušel zapínat resampling, ale chci ještě zkusit místo Volumia, Runeaudio, tak uvidim.
Subaru XV 1.6 84kW CVT MY20 Comfort
Subaru Forester SG 2.0 92kW MT MY05 ADV Comfort
ex Subaru Forester SF 2.0 92kW MT MY99 ADV
Honda SH150i 2022
Triumph Tiger 955i MY01
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“