Multimediální centrum

Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Multimediální centrum

Příspěvek od HonzaCZ »

Cokoliv na čem slušně běží Kodi. ::-DDD:

Tohle pořizuju pro rodiče. Ve variantě s Win: MINIX NEO Z64 Windows 8.1

Požadavek na přítomnost Win tam je, takže prosím nekomentovat. V tom se pustí Kodi na filmy/hudbu nebo v prohlížeči cokoliv ze streamu, aniž by bylo potřeba nějaký neustále nefungující plugin pro Kodi (iVysílání, Stream, Prima Play...). Ovládání přes mobil, tablet, bezdr. klávesnici s touchpadem, IR ovladač. Fantazii se meze nekladou.

Je i o cca litr levnější verze s Androidem. Nebo existuje HW schodný výrobek: EVOLVEO WinPC Q4
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: Multimediální centrum

Příspěvek od u-geen »

jj Kodi je super. Nicmene, ted jsem koupil Smart telku a Kodi jsem zatim zahodil, vypada to, ze se bez toho obejdu.
Na hudbu pak pouzivam Mopidy momentalne na RPi, zatim to vypada slibne, driv jsem mel s RPi problemy (je to teda prvni model)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Multimediální centrum

Příspěvek od HonzaCZ »

No smart TV je fajn, dokud jí "nedojdou" kodeky. Tedy nezačne se masově používat něco, co neumí. Třeba smart TV, co mají rodiče přehrála taky vše, když byla nová, ale teď si vyláme v polovině případů zuby na audiokodeku a tak v třetině na videokodeku nebo příliš vysokym bitrate.

Já se chystám z RasPi taky pouštět audio. Ideálně něco ve stylu klasickýho JukeBoxu s ovládáním z displeje (ale samozřejmě i s alternativou třeba přes browser).
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: Multimediální centrum

Příspěvek od u-geen »

Jasne... i proto jsem bral co nejlip vybavenou aspon dle spec. na internetu v dany hodnote - samsunga. Ze si to casem vylame na necem zuby je mozny, uz ted kvuli ni musim davat titulky jako dalsi stopu k filmu, protoze DLNA jaksi titulky vedle v souboru neposkytne

Mopidy, pripadne MPD ma vyhodu v nativnich klientech pro ruzny prostredi (Linux, Win, Android), vetsinou jsou pohodlnejsi na ovladani nez weba appky. Mopidy jsem zvolil kvuli fulll accessu do Google Music, jinak bych zustal u klasickeho MPD
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Multimediální centrum

Příspěvek od draconis »

Tiger: Jestli tam je Burr-Brown, tak to úplnej shit nebude... :-)

Právě mě zajímala reálná zkušenost a hlavně od někoho, kdo má porovnání. On každej vždycky všechno chválí. No jasně, já když neměl srovnání s mojí Š120L, tak jsem s ní byl taky spokojenej... :-)

Můžeš mi poslat, jakou variantu HW toho Raspberry přesně máš? Díky.

Mimochodem MP3 jsem už zrušil úplně před asi pěti lety - i přesto, že jsem měl výhradně jen 320kbps. Ono jsem totiž přenosné audio prakticky přestal používat a hraju už tedy jen doma nebo v práci (tím hůř). Na lepších sestavách je to prostě na hranici použitelnosti a mě se ten zvuk neposlouchá dobře. Nejvíc mi vadí hučivý a agresivní charakter basů. Navíc většina věcí se dá ve FLACu bez problému stáhnout nebo i koupit (cca $10 za jedno CD). A protože v práci se v tom musím rejpat taky, tak mám i nemálo nahrávek ve 24-bit FLAC (většinou SACD ripy) a DSD formátu. Holt doba pokročila... FLAC + NAS je ideál :-)
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Multimediální centrum

Příspěvek od Slavek_xxx »

draconis> ses holt fajnsmekr. Ja posloucham radio Beat pres Internet a protoze mam omezeny data (jedu pres LTE), tak poustim 32kbps ::-DD:
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
Tiger
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1206
Registrován: úte črc 16, 2013 12:27 pm
Jméno a příjmení: Tomáš V
Bydliště: Praha

Re: Multimediální centrum

Příspěvek od Tiger »

draconis píše:Tiger:
Můžeš mi poslat, jakou variantu HW toho Raspberry přesně máš? Díky.
Mám Raspberry Pi 2 Model B 1GB, kupoval jsem u vás v Budějkách :-) http://rpishop.cz/
OS jsem dával přímo dělaný pro Music server, takže není třeba natahovat základní Raspbian, ale rovnou jeden z následujících systémů. Našel jsem a zkoušel tři

1 https://volumio.org/ běží na bázi Raspbianu a vyhovuje mi nejvíc, je i rychlej. Měla by brzy vyjít nová verze 2.0
2 http://www.runeaudio.com/ byli to bejvalý společníci s Volumiem, pak se nějak neshodli a tak začali sami. Jejich soft běží na Arch Linuxu. Umí to i zobrazovat covery, ale nějak mi to nevyhovovalo, nebo jsem to neuměl řádně nastavit.
3 http://www.moodeaudio.org/ tohle mi taky úplně nesedlo, ale má to spoustu možností nastavení.
Subaru XV 1.6 84kW CVT MY20 Comfort
Subaru Forester SG 2.0 92kW MT MY05 ADV Comfort
ex Subaru Forester SF 2.0 92kW MT MY99 ADV
Honda SH150i 2022
Triumph Tiger 955i MY01
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Multimediální centrum

Příspěvek od draconis »

Díky, až bude někdy víc času, rád se na to mrknu. Mně dorazilo Raspberry včera (samozřejmě taky Pi2 Model B QuadCore s 1GB RAM). Hned jsem na to hodil OpenElec a Kodi a chodí to docela dobře. Ještě se akorát musím poohlédnout po nějaké šikovné klávesnici s touchpadem nebo nějakým myšítkem, čím to doplním, aby se to mamce dobře ovládalo, až jí to v únoru dám... :-)

Ale ta Kolbenovo se mi docela líbí, takže je to zatím favorit (díky za tip, Jeníku).
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Multimediální centrum

Příspěvek od draconis »

Tiger: Ha, jsem ani netušil, že tu máme Malinárnu. To bych to vzal asi tam... No jdu se proklikat tím, co tam mají.
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Multimediální centrum

Příspěvek od draconis »

Akorát ještě musím vymyslet, jak to nějak rozumně zapínat. Vypnout jde Malina přes Kodi, ale zapínat to odpojením a opětovným připojením zdroje mi přijde jako opruz... :-)
Slavek_xxx píše:Ja posloucham radio Beat pres Internet a protoze mam omezeny data (jedu pres LTE), tak poustim 32kbps
Ty máš jenom LTE? To všechnu tu správu a ty IT záležitosti děláš přes to? Já myslel, že máš normálně wifinu, ale je fakt, že tam možná nebude...? Ale co, zase je to hezky na samotě a to se cení víc... :-)
Uživatelský avatar
Tiger
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1206
Registrován: úte črc 16, 2013 12:27 pm
Jméno a příjmení: Tomáš V
Bydliště: Praha

Re: Multimediální centrum

Příspěvek od Tiger »

draconis píše:Akorát ještě musím vymyslet, jak to nějak rozumně zapínat. Vypnout jde Malina přes Kodi, ale zapínat to odpojením a opětovným připojením zdroje mi přijde jako opruz...
Nevim, jetli by ti to pomohlo, ale tuším, že va vaší Malinárně :-) maj USB kabel s vypínačem.
Subaru XV 1.6 84kW CVT MY20 Comfort
Subaru Forester SG 2.0 92kW MT MY05 ADV Comfort
ex Subaru Forester SF 2.0 92kW MT MY99 ADV
Honda SH150i 2022
Triumph Tiger 955i MY01
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Multimediální centrum

Příspěvek od HonzaCZ »

Jednička mi šla uspávat i probouzet normálně IR dálkovym ovladačem (s přijímačem do USB).
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Multimediální centrum

Příspěvek od draconis »

Nakonec právě asi IR řešit nebudu a pořídím nějakou tu bezdrátovou klávesnici s myšítkem. Někde jsem se taky dočetl, že pokud je OpenElec (a možná jakýkoli systém obecně) na SD kartě, tak to nejde. Pokud je na USB médiu, tak ano. Ale nevím, co je na tom pravdy... :-)

Tiger: Díky za tip, tohle "řešení" už jsem viděl, ale pořád se mi moc nelíbí... :-)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Multimediální centrum

Příspěvek od HonzaCZ »

No tak tam nejde ani tak o to, jestli to je IR nebo rádiový, ale prostě, že to umí přes USB poslat ty příkazy. Teda u toho starýho, jestli to u toho novýho nerozbili teda nevím. :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Multimediální centrum

Příspěvek od draconis »

Jasný, chápu. Zkusím to někde pohledat...

Mimochodem netušíte někdo, kde sehnat produkty iPazzPort? Líbí se mi od nich ovladač s klávesnicí KP-810-27R, ale nikde se mi ho nepovedlo najít...

Jinak přes androidí appku Yatse funguje ovládání taky na jedničku. Teda kromě toho zapnutí... :-)
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“