Multimediální centrum

Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: Multimediální centrum

Příspěvek od u-geen »

Tiger: presne tohle planuju... momentalne to mam s Rpi1, ale to uplne vykonove nedava Mopidy (ktery bych rad pouzival kvuli pluginu na Google Play), takze planuju RPi3 a HifiBerry (asi Pro)... a dalsi vyuziti se uvidi, Kodi az zas tak nepotrebuju, mame chytrou telku
Uživatelský avatar
Tiger
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1206
Registrován: úte črc 16, 2013 12:27 pm
Jméno a příjmení: Tomáš V
Bydliště: Praha

Re: Multimediální centrum

Příspěvek od Tiger »

u-geen píše:Tiger: presne tohle planuju... momentalne to mam s Rpi1, ale to uplne vykonove nedava Mopidy (ktery bych rad pouzival kvuli pluginu na Google Play), takze planuju RPi3 a HifiBerry (asi Pro)... a dalsi vyuziti se uvidi, Kodi az zas tak nepotrebuju, mame chytrou telku
Já to RPi2 B s Hifiberry DAC+ Pro, jedu na Volumiu. Teď od července je verze 2 a je to úplně super.
Subaru XV 1.6 84kW CVT MY20 Comfort
Subaru Forester SG 2.0 92kW MT MY05 ADV Comfort
ex Subaru Forester SF 2.0 92kW MT MY99 ADV
Honda SH150i 2022
Triumph Tiger 955i MY01
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: Multimediální centrum

Příspěvek od u-geen »

Tiger: a neresils rozdil mezi HifiBerry DAC a RaspiDAC?
Uživatelský avatar
Tiger
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1206
Registrován: úte črc 16, 2013 12:27 pm
Jméno a příjmení: Tomáš V
Bydliště: Praha

Re: Multimediální centrum

Příspěvek od Tiger »

u-geen píše:Tiger: a neresils rozdil mezi HifiBerry DAC a RaspiDAC?
Neřešil jsem to. Možná před rokem asi nebyl k mání. Koukam, že ten RaspiDAC má 32bit převodník, můj Hifiberry má 24bit, ale zase je to BurrBrown. Tak nevim
Subaru XV 1.6 84kW CVT MY20 Comfort
Subaru Forester SG 2.0 92kW MT MY05 ADV Comfort
ex Subaru Forester SF 2.0 92kW MT MY99 ADV
Honda SH150i 2022
Triumph Tiger 955i MY01
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: Multimediální centrum

Příspěvek od u-geen »

Tak mam Rpi3 s HifiBerry doma. Puvodni cil mit z toho hudebni prehravac byl prekonan, nainstaloval jsem OSMC, k tomu Mopidy, Mopidy prehrava pres HifiBerry Pro (zvuk uzasnej, to nebyla zbytecna investice), zvuk z Kodi jede pres HDMI, takze idealni - na ceste je teda audio extractor, protoze telka trochu blbe pracuje se vstupem / vystupem zvuku a 5.1 do toslinku musim vynutit, ale pak zas nehrajou repro v telce a zene/diteti budu tezko vysvetlovat, kde v menu to ma prepnout :)
Přílohy
2016-11-23 23.32.49.640.jpg
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21933
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Multimediální centrum

Příspěvek od HonzaCZ »

To nemáš po cestě receiver s HDMI?
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: Multimediální centrum

Příspěvek od u-geen »

Nemam, receiver mam prehistorickej, Pioneer XV-DV55, kterej ma jen opticky vstupy pro 5.1. Stereo mi prehrava JVC JA-S22
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21933
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Multimediální centrum

Příspěvek od HonzaCZ »

Aha, tak to mi ten extractor už dává smysl :)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
pleswi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 757
Registrován: pát dub 11, 2014 7:50 am
Jméno a příjmení: Vít Pleskot
Bydliště: Turnovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Multimediální centrum

Příspěvek od pleswi »

Zkusim ozivit, abych nezakladal zbytecne novy vlakno.

Po nekolika letech bez TV jsme si do noveho bydleni poridili TV. Teda poridili, tata pry starne, chtel vetsi aby videl mic a puk, tak nam nechal tu starou. Je to Samsung starsiho data, umi fullHD, ma v sobe DVB-T tuner. Takze v podstate opravdu jako obrazovka behem budoucicho roku. Vzhledem k tomu, ze pouzivame O2 TV, libilo by se nam mit k TV nejaky box, kde bych to rozjel a umel by idealne i google cast/miracast/ proste rozumne pohodlne dostat na obrazovku fotky/video/YT z mobilu.

O hry zajem nemam. Libil by se ethernet, HDMI-CEC, mozna kdyby to umelo i DVB-T2 tuner, at uz formou nejakeho usb donglu nebo primo vestavene.
Sonduji uz asi mesic od Ciny po renomovane znacky, ale nejak mi chybi prakticke zkusenosti a poradne recenze.

Co se tyce lepsich krabicek je problem s tim, ze jsou Android TV - coz sice umi krasne Cast, je tam play obchod, ale je omezen na tv aplikace -> O2TV tam nepojede, respektive docetl jsem se nekde, ze by to mohlo jit rozjet instalaci pres .apk, ale nenasel jsem to nikde overene.

Co se tyce Ciny, tak android sice bez TV verze takze aplikaci mrak, ale obvykle je android nepouzitelny -> vybrat neco s podporovanym CPU a nahrat LibreElec a jet pres KODI. Do KODI je doplnek na O2TV na PC jsem to vyzkousel, funguje, necha se to i s prehravanim zpetne, musi se teda generovat playlist a stahovat epg, proste nejake komplikace tam jsou, ale asi by to slo.

Nasel jsem Tesla QX8 Pro, melo by to mit cisty android a snad i slusne odladene s podporu KODI, takze by tam mohlo jit rozjet O2TV pres play store nebo pres KODI, v nejhorsim to ma snad S905X takze by na tom melo jet i LibreElec.

Pak me jeste zaujal Weetek, ale ten je vcelku drazsi, ma sice podporu DVBT2, ale ma android tv a jsem tam kde jsem s cimkoli slusnym - nevim jak o2 tv.

Mate nekdo nejake zkusenosti, muzete mi neco doporucit, nebo vyzkouset, dat vas tip jak to pouzivate? Diky
Subaru Legacy 2.0i 101kw MY05 AT, šedá pastel, koupeno na 129tis km
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21933
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Multimediální centrum

Příspěvek od HonzaCZ »

No, tohle taky už řeším nějaký ten pátek. Zatím jedu na kombinaci staršího notebooku s LibreELEC/Kodi a dálkovým ovladačem (filmy, seriály, offline hudba) a Xbox One (YT, Spotify Connect, nově Kodi s omezenými funkcemi).

A nevím, jak z toho ven. Kodi pro Xbox má jistá omezení, jako např. neumí SMB, jenom NFS, pak neumí pass-through audio do receiveru (všechno SW dekoduje a pak dál posílá DD nebo DTS, to je trochu hloupý) a přesto, že je to už release verze, tak stejně to ještě není ono. Ale zase v pohodě urenderuje 4K/HEVC. Kdyby se k tomu koupil "televizní" ovladač, tak by to asi bylo použitelné.

Na ty Android boxy jsem už koukal a za takový 2-2,5 tisíce se dá koupit dost slušný HW (parametricky), včetně ovladače, Android 8, 1G ethernetu, ale právě otázka, jak to bude fungovat reálně.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3092
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Multimediální centrum

Příspěvek od outback »

Včera jsem prvně pustil Kodi na Odroid-C2 hardware a libreelec operačním systému. Nechtěl jsem to nějak zdlouhavě řešit, tak jsem prostě vyzpovídal kolegu co má doma a vzal totéž. Plus k tomu mám televizně klávesnicový ovladač s gyroskopickým čidlem. Jenom jsem nahrál na notebooku image staženou z netu na mmc kartu, všechno složil a pozastrkal do sebe, a šlo to na první dobrou. Jediné potřebné nastavení po úvodním wizardu bylo přepnutí rozlišení na 4k. Bohužel ještě nemám natažený ethernet k televizi, takže zatím jedu jen z disku. Hlavní výhoda pro mne byla ta, že to je nejvýkonější hardware nativně podporovaný kombinací kodi a libreelec, tj. má to spoustu uživatelů a vychytané chyby. Požadavky byly hlavně 4k z Synology NASu a externího disku, plus Amazon Prime a archiv ČT a nemuset nic moc řešit.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21933
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Multimediální centrum

Příspěvek od HonzaCZ »

outback: Díky za nakopnutí! Sice mě nezaujal Odroid, který mám už nějakou dobu v povědomí, ale díky tomu jsem se teď dostal do různých diskuzí a narazil jsem na Vero 4K+. A přesto, že je to trochu dražší, tak to vypadá na hodně žhavého adepta. Zaujala mě i doba, po jakou slibují podporu (5 let od 2018), která by měla u Odroid-C2 bohužel končit tenhle rok.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14818
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Multimediální centrum

Příspěvek od Tapan »

Já se teď zeptám jako úplná lama, ale vážně mě to zajímá a nesejčkuju. Co přesně si na těch 4k televizích pouštíte za obsah, jaký signálový vstup máte v té kvalitě? Televizi jsem měl naposledy CRT, ale brzy budu muset nějaké domácí řešení vymýšlet.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21933
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Multimediální centrum

Příspěvek od HonzaCZ »

Např. 4K hry z Xbox One X, 4K videa z YouTube, 4K BD ripy. Signálový vstup HDMI 2.0.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14818
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Multimediální centrum

Příspěvek od Tapan »

Jak dlouho asi tak vydrží teď zakoupená průměrná až lehce podprůměrná televize, než bude nutné nahradit ji jinou? S ohledem na to, kolik je na YouTube 4k obsahu a kolik máme doma Xboxů, mám pocit, že 4k by ještě počkalo :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“