Multimediální centrum

Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21944
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Multimediální centrum

Příspěvek od HonzaCZ »

Yatse používám taky už několik let. Funguje to pěkně. :)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Subaru4ever
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2494
Registrován: pát lis 12, 2010 9:44 pm
Jméno a příjmení: Adam
Bydliště: Praha 5

Re: Multimediální centrum

Příspěvek od Subaru4ever »

Pánové pozor, přichází někdo nepolíbený IT :811:
Disponuji tímto HW:
a) 7 let staré Lenovo R500 s displayportem a W7E
b) asi 6 let stará plazma Panasonic s HDMI konektorama

No a když si chci pustit něco na televizi z NB, musím přes HDMI-DP redukci jeden kabel a k tomu audio kabel. A jelikož mám oba kabely asi 80 cm dlouhé, notebook leží potupně na zemi pod televizí. Zachraňuje to bezdrátová myš :845:

S tímto stavem nejsem spokojený a hledám nějaké lowbudget bezdrátové řešení. Nejprve jsem přemýšlel, že bych mohl do televize dolézt z wifi routeru přes tuhle hračku, jelikož mám ve zdi za televizí dvě síťové zásuvky a u wifi "routeru" taky. Jenže pak jsem se dozvěděl, že tím by to asi končilo, jelikož low-cost TP-Link router by absolutně netušil, co se po něm chce.

Takže jsem hledal dál, a dostal se ke kombinaci HDMI Wifi přijímač a vhodný (?) software.

Líbilo by se mi prostě něco, co dokáže co nejvíc userfrendly streamovat/zrcadlit video z NB na TV. A kdyby to dokázalo fachat se všemi 3 notebooky, co máme doma (W7E a W8.1), bylo by to zcela dokonalé.

Co vy na to? :unami:
EX Subaru Leone Super Station 1,8 AT, (r.v.83)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2005, LPG (r.v.04)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2010 (r.v.09)
>>> Subaru, čím starší, tím lepší! <<<
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21944
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Multimediální centrum

Příspěvek od HonzaCZ »

Jen tak mimochodem, z DP jde taky zvuk. Jen se musí ve Win nastavit správnej výstup.

Na tohle je přesně určenej Intel WiDi, ale musí to podporovat ten notebook. Pak máš jen WiDi kompatibilní příjímač u TV a už to frčí. Akorát teda přiznávám, že ze mě mluví jen teorie a jednou jsem to viděl doopravdy, ale nenastavoval. :secret:
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Subaru4ever
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2494
Registrován: pát lis 12, 2010 9:44 pm
Jméno a příjmení: Adam
Bydliště: Praha 5

Re: Multimediální centrum

Příspěvek od Subaru4ever »

To jsem taky pochytil, že WiDi by to řešilo, ovšem to můj veterán nemá :655:

PS EDIT: Co jsem tak letmo koukal, tak nic kolem WiDi není zrovna za hubičku :670:
EX Subaru Leone Super Station 1,8 AT, (r.v.83)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2005, LPG (r.v.04)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2010 (r.v.09)
>>> Subaru, čím starší, tím lepší! <<<
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od saburafu »

Poslední dobou mi přijde, že se mi zase různí šotci lepí na paty.
Nedávno mě podvakrát vypekla TV s flashkou. Dokonce pokaždé jinou.
Mám na flashce 4 videosoubory ve stejném formátu (AVI), vrznu to do TV (ještě hloupá, bez nějakých high-tech funkcí), že si to přehraji. V TV se mi zobrazí pouze dva videosoubory. Chci přehrát ale zrovna ten, co se mi nezobrazil.
Tak jdu s flashkou do noťasu a tam se mi najednou taky zobrazují jen dva soubory. Při náhledu obsazení kapacity flashky se ale zobrazuje zaplnění, jako za ty čtyři soubory celkem. Vím jistě, že tam po nahrání ty čtyři soubory byly. Nepomohlo nic jiného, než formát celé flashky. Už se mi to stalo dvakrát a vždy stejně. Nechápu, co s tím ta TV dělá, že mi ty soubory někdy zakryje a nejdou nikde zobrazit. Zkoušel jsem i jiný noťas, zobrazování skrytých souborů, různé programy na správu souborů apod. [FUCK PC] :-/
Doufám, že se to nebude objevovat víc a víc, to bych pak tu TV asi hodil z okna.
Podotýkám, že než vytáhnu flashku z kompu, tak jí "odhlásím", nedělám to "na hulváta".
Předpokládám, že s takovou raritkou se ještě nikdo nesetkal 8-?
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od draconis »

Řeší to nová TV a NAS, na flashku zapomeneš... :-)

V jakým filesystemu to máš? A možná jen hloupý nápad, ale zkoušel jsi těm souborům jen tak pro srandu nastavit atribut "jen pro čtení"? :-)

Jinak možná to víš, ale pro jistotu.. Přípona AVI nic neznamená, protože je to pouze tzv. kontejner. Může pod ním být prakticky cokoli. Kontejner a kodek jsou totiž různé věci... %-)
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od draconis »

Mimochodem ty na filmy koukáš asi často, to tě fakt baví to stahovat? Jestli to nehodláš nějak archivovat, kup si Raspberry (nebo u nás COOD-E :-)), hodíme na něj KODI a máš pokoj... A tohle řešit nebudeš... :-)
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od newli »

A tu flashku si pred tim normalne a uspesne pouzival? Vzpomnel jsem si na bratrovo vypraveni, co dela falesna flashka, ktera prijde data, ale haze je pryc, protoze je treba jen desetinova (kapacitou), ale simuluje vetsi velikost :-)
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od saburafu »

Je to staré LCDčko, ještě se zabudovaným DVD přehrávačem. Je to sekundární TV - ložnicová. Rozhodně teď nechci kupovat novou TV a obýváková zůstane tam, kde je B-)
Filesystem nevím. Atribut jen pro čtení jsem nenastavoval, ještě to nebylo v případě tohoto použití nutné, vyzkouším.
Nevím, jak to myslíš s tím, jestli mě baví stahovat. 8-? Prostě mě baví filmy a nemám chytrou TV připojenou k internetu.
Tebou uvedené věci neznám, některé jen z doslechu, takže si zagooglím a uvidím. Vím, že jsem asi s AVIčky, MKVčky, MPEGy apod. zamrzl v minulém století, ale jsem tak nějak navyknutý. Starej pes se novým kouskům učí blbě :-D ;-D A archivovat chci.
Ona ta TV je stejně kvůli svému stáří vybíravá a občas musím soubor konvertovat do jiného kodeku, rozlišení, audia atd., aby to vůbec chroupla [COFFEE]

Flashky jsem normálně a bez problému používal i před tím. Kapacitu mám vyzkoušenou a to do plna. Jen v té TV to nějak hapruje. V horším případě je vyčlením jen na ostatní používání. Nakrklo mě to ale, to jo.
Uživatelský avatar
yohn
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11958
Registrován: stř črc 13, 2011 5:58 am
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od yohn »

Mas Raspberry Petre? Mas s tim nejake prakticke zkusenosti? Rad bych o tom nekdy popovidal, delsi dobu me to uz laka
ex. Subaru Crosstrek 2.0i r.2018
ex. Subaru Forester 2.0X r.2006
ex. Subaru Outback 3.0R r.2006
ex. Subaru Outback 3.0 H6 r.2000
ex. Subaru Forester 2.0X r. 2003
ex. Subaru Forester 2.0X r.1999
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22682
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

Co bys chtěl o Raspberry vědět? Jako přehrávač k TV to doma mám (ačkoliv tam jsem akorát nacpal OpenElec a protože to fungovalo, tak jsem na to prakticky od té doby nešáhnul). Pak mám další dvě jako 3D print server a dalších x kusů se mi válí po bytě, se kterýma bych měl něco dělat :-D Ale už jsem na tom měl i funkční přístupák :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21944
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

Jo, taky mám RasPi (1B) s OpenELEC a nešahám na to. Je pravda, že přehrávání FullHD s vyšším bitratem je už na hranici výkonu, takže se třeba začne cukat GUI, ale není to žádná katastrofa. Nicméně plánuji si na to pořídit trojku, která má výkonu spousta a jedničku nechám na nějaký míň náročný věci.

K OpenELEC ještě existuje alternative LibreELEC, ale zatím jsem nezkoušel.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od draconis »

saburafu píše:Nevím, jak to myslíš s tím, jestli mě baví stahovat. Prostě mě baví filmy a nemám chytrou TV připojenou k internetu.
saburafu píše:Ona ta TV je stejně kvůli svému stáří vybíravá a občas musím soubor konvertovat do jiného kodeku, rozlišení, audia atd., aby to vůbec chroupla
Právě proto bys využil nějaké multimediální centrum, hodně by ti to ulehčilo život... ;)
saburafu píše:Starej pes se novým kouskům učí blbě
Uvidíš, že ne. Někdy se stav za mnou v práci na kafe. Aspoň pokecáme a můžeš se na to jenom mrknout, aby věděl při reálném používání, jak to funguje. Už nebudeš chtít stahovat a obzvlášť řešit konverze atd... :-)
saburafu píše:archivovat chci.
To tě časem přejde... :-D
Ale i kdyby ne, tak je pořád podle mě lepší si vyhlédnutý film jednoduše najít a pustit hned online - nemusíš na nic čekat, hned hraje. A když to pro tebe bude jóó nějaká bomba, tak si ho pak stáhneš. Pořád lepší než všechno stahovat, čekat, kouknout se a pak zase mazat... S Raspberry to vyjde na babku a ty bys to využil B-)
yohn píše:Mas Raspberry Petre? Mas s tim nejake prakticke zkusenosti?
Zkušenosti mám. Kromě jiného jsem rodičům a několika kamarádům už instaloval kombinaci OpenElec + Kodi, která se mi z dostupných zatím osvědčila nejlépe. Vždy na Raspberry Pi2 Model B a funguje to bez problému. Já sám to nemám, páč na bednu nekoukám a nevyužiju to... B-) Jinak jak už psal Honza, nějakou dobu je na trhu novější a výkonnější model 3.
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7827
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od mnov »

yohn píše:Mas Raspberry Petre? Mas s tim nejake prakticke zkusenosti? Rad bych o tom nekdy popovidal, delsi dobu me to uz laka
To není o čem povídat. Prostě si to kup a vyzkoušej.
Já to používám pro sledování chalupy. Jsem tam za NATem. Tak si pouštím videa na yotube. Taky si tam umím pustit světlo. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
Tiger
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1206
Registrován: úte črc 16, 2013 12:27 pm
Jméno a příjmení: Tomáš V
Bydliště: Praha

Re: Multimediální centrum

Příspěvek od Tiger »

yohn píše:Mas Raspberry Petre? Mas s tim nejake prakticke zkusenosti? Rad bych o tom nekdy popovidal, delsi dobu me to uz laka
Fakt ji Honzo kup a vyzkoušej. Drahá Malina neni, funguje a má spoustu možností využití. Na webu je mraky návodů na cokoliv. Rozhodně kupuj min. Raspberry Pi2 Model B.
Já do ní mám docvaklej Hifi DAC převodník a mám ji zapojenou do věže jako síťovej přehrávač a přehrávač Flac a mp3. Naprostá spokojenost.
Subaru XV 1.6 84kW CVT MY20 Comfort
Subaru Forester SG 2.0 92kW MT MY05 ADV Comfort
ex Subaru Forester SF 2.0 92kW MT MY99 ADV
Honda SH150i 2022
Triumph Tiger 955i MY01
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“