Laserová tiskárna

Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Laserová tiskárna

Příspěvek od HonzaCZ »

Jenom bych se vysral na Samsung. Jsou to sráče. Mám léta dobrou zkušenost s Brother.

Jo a když mluvíte o tom občasným tisku, tak nezapomeňte, že typická levná laserovka má otevřený zásobník na papír. Takže buďto zakrývat, nebo před tiskem vyhodit první zaprášený list. A nebo si koupit Brother se zabudovaným zásobníkem. :-D

Ono se to jinak zanese a přestane to podávat.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16139
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Laserová tiskárna

Příspěvek od quickly »

I OKI je dobrá, já mám doma černobílou s duplexem, ve firmě máme barevnou trojkombinaci s duplexem
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Laserová tiskárna

Příspěvek od HonzaCZ »

Jo, duplex je super. IMHO na doma lepší černobílá s duplexem, než barevná bez něj. Ono duplex + barva + zabudovaný zásobník = pěkná kráva. :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Laserová tiskárna

Příspěvek od Kolben »

Já mám doma taky barevnou od oki uspěly se scannerem a podavacem a maka jako čert


Sent from my XsMax using Tapatalk Pro
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Laserová tiskárna

Příspěvek od spm »

A scanner u toho :-D Hlavně teda když jsem to vybíral, tak kombinace multifunkce + barva + duplex už lezla dost do peněz; na to, že to jinak skoro nepotřebuju. Na tom ťamťungu mám jinak manuální duplex :-DDD Zapne se to normálně ve vlastnostech tiskárny, vytiskne to lichý stránky a pak to nakreslí návod pro blbečky jak ten štos vzít a vrazit ho znova do zásobníku :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
K25
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 213
Registrován: stř čer 04, 2014 10:01 am
Jméno a příjmení: Kamil Kuběna
Bydliště: Vyškov

Re: Laserová tiskárna

Příspěvek od K25 »

Díky všem za postřehy! O nevhodnosti laseru na fotky jsem věděl, duplex je fajn věc, tudíž jeden z mých požadavků, stejně jako spodní šuplík a asi je fajn mít i automatický podavač na skener, jenže u toho bych řekl, že se bez něj obejdu. Jo, jsem smířen s tím, že to dost možná bude děsná almara, a proto vznikla ta moje obava, jestli je vůbec vhodné si tohle pořizovat domů. Nicméně nebudu spekulovat, takový širší výběr nechám na svém oblíbeném prodejci počítačů, který mi zatím vždycky dobře poradil a potom nějaký závěr budu třeba ventilovat tady.

;o)(o;: Značka Samsung je mi krajně nesympatická, takže ten to asi nebude :-) .
2000 - 2015: Subaru Impreza 2.0 GL 1996
2015 - ... : Subaru Legacy Outback 3.0R 2008
jatros
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 521
Registrován: stř úno 16, 2011 2:43 pm

Re: Laserová tiskárna

Příspěvek od jatros »

Takže do roka a do dne mám odpověď na otázku, zda používat originální nebo neoriginální tonery :-(

Po nějaké době od výměny začala tiskárna (Xerox Workcentre 6015) náhodně jako podklad tisknout růžovou a nyní definitivně nahlásila chybu "ADC sensor error". Už nepomohly žádné restarty, ani čištení senzorů podle návodu na netu. Tak jsem to dal do servisu a bohužel je na vyhození. Podle technika za to může ten toner, což může být pravda a nemusí. Jenom náhradní díly stojí násobek původní ceny.
Takže jsem jim tam, na pohled jako novou, tiskárnu nechal, ať z toho ještě něco využijí ... já bych to musel tahat do sběrného dvora.

Poznatek: Toner se nepoužívá přímo z cartridge, ale je tam nějaká "mezinádržka", která se doplňuje. Takže pokud použijete cartridge se špatným tonerem, tak to hned nepoznáte! Stejně tak, když budete chtít špatně tisknoucí toner okamžitě nahradit jinou cartridgi, tak máte smůlu, je ho tam ještě spousta z té předchozí :-(

No a jakou teď?
Technici mi doporučili opětovné zakoupení Xeroxu (nyní už je řada 6025 a dokonce u Alzy za 4,5 litru), ale já chci dát šanci nějaké jiné značce (resp. doma už nechtějí Xeroxku vidět ani omylem, protože samozřejmě blbnula vždycky, když bylo potřeba na druhý den do školy vytisknout nějaký důležitý dokument).
I když za sebou měli reklamu na Samsung, tak se na něj moc netvářili.
Vzhledem k dostupnosti servisu a jakeštakeš nějakému renomé, jsem se rozhodoval mezi Canonem a HP. Koukal jsem taky na ceny orig. tonerů a vychází to plus mínus stejně.

Požadavky: barevná multifunkce, automatický duplex (nejlépe i pro scan), uzavřený zásobník (to neměla ta naše Xeroxka a celkem nám to vadilo).

No a vyšla mi Canon i-SENSYS MF635Cx, má navíc právě ten scan duplex a momentálně je u Alzy levnější, takže jsem ji dal přednost před Canon i-SENSYS MF633Cdw.

Máte někdo s touto řadou/tiskárnou zkušenost?

@K25: Cos tedy nakonec vybral?
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Laserová tiskárna

Příspěvek od HonzaCZ »

Brother
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7829
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Laserová tiskárna

Příspěvek od mnov »

Ano, Brother a funguje i s neoriginál tonerem.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Laserová tiskárna

Příspěvek od HonzaCZ »

A maj poměrně jemně odstupňovaný modely podle fíčur...

https://www.alza.cz/multifunkcni-lasero ... 365&sc=100
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16139
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Laserová tiskárna

Příspěvek od quickly »

jatros: ve firmě máme předchůdce této tiskárny https://www.alza.cz/oki-mc363dn-d4592545.htm a plná spokojenost (tonery https://www.tisknulevne.cz/naplne-do-ti ... mpatibilni ). Já mám černobílou OKI B412 (https://www.alza.cz/oki-b412dn-d2302606.htm?o=4 ) a používám bez problémů tento toner https://www.tisknulevne.cz/produkty/ton ... cerny.html .
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
K25
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 213
Registrován: stř čer 04, 2014 10:01 am
Jméno a příjmení: Kamil Kuběna
Bydliště: Vyškov

Re: Laserová tiskárna

Příspěvek od K25 »

jatros píše:@K25: Cos tedy nakonec vybral?
Asi měsíc mám doma jednoho Canona, možná ho poznáš, fotky jsou níže ;-D . Ono když se to tak sešlo, tak jsem ho akorát po vybalení zběžně vyzkoušel a jinak ležel až do včerejška pod stromečkem, proto jsem tady ještě nic nenapsal. Teď se posunul o kousek vedle na stoleček a budu si chvíli hrát, než mu najdu nejaký trvalý místečko. Přece jen je to celkem macek a v mých očích tiskárna není nic, co bych chtěl někde vystavovat.
Do finálního výběru se mi dostal tenhle Canon a HP Color LaserJet Pro M281fdw. Od HP jsem měl předchozí tiskárnu a nebýt toho zasychání, tak jsem neměl důvod pro výměnu tiskárny, natož pro změnu značky, protože od něj mám i další zařízení, takže by mi to hezky ladilo do stávajícího portfolia. Ptal jsem se svého prodejce, jestli zná nějaký důvod proč upřednostnit jednu značku před druhou a on mi řekl, že je to fuk. Možná za tyhle peníze je to stejný krám. Funkčně ty zvažované tiskárny byly víceméně totožné, ve prospěch Canonu nakonec převážil fakt, že má levnější originální tonery. Dokonce jsem si načmrkl tabulku, vypsal jsem si cenu originálních tonerů s normální kapacitou, se zvýšenou kapacitou, vedle toho cenu alternativních tonerů a ve všech případech bylo HP dražší. U originálu až v řádu stokorun, ale už si to z hlavy nepamatuju a hledat se mi to nechce. Vzhledem mýmu objemu tisku nehodlám řešit alternativní toner, takže volba padla na Canon.
Z důvodu, že jsem ji prakticky nepoužil, nemůžu sloužit nějakými hlubšími postřehy, ale někdy se to přihodí že rozčarování z nové hračky příjde už během rozbalování. Tady se mi to zatím nestalo. Možná jeden poznatek - na tiskárnu je to děsně chytrý. Přirovnal bych to k moderním autům. Obojí je to plný buhvíjakých fíčur, který ve finále člověk ani nevyužije a to říkám jako člověk, který se moderní techniky vůbec nebojí. Obávám se, že si třeba budu muset někam nalepit srozumitelný štítek abych věděl, kde má být potištěná strana při vkládání do podavačů. Na automatický skener tuším dole a na manuální tisk zase nahoře.
Úplný český návod má 787 stran a tudíž je pouze ke stažení v PDFku. Sice je to vždycky půl strany výstrah a potom pár smysluplných vět, ale i jako člověk, který "rád" čte manuály říkám, že do tohoto se mi moc nechce. Sice se to dá v pohodě nastavit a používat i bez něj, ale já mám takový neodbytný pocit, že mi něco uniká :-/ .
Jo a ještě poslední věc - ta cena na Alze je opravdu dobrá. Já jsem u místního prodejce platil 7590 Kč a už toto byla cena pod úrovní těch velkých e-shopů.
Přílohy
IMG_20190115_113701.jpg
IMG_20190115_114134.jpg
2000 - 2015: Subaru Impreza 2.0 GL 1996
2015 - ... : Subaru Legacy Outback 3.0R 2008
Goba
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1415
Registrován: pon kvě 28, 2018 11:07 am
Jméno a příjmení: Petr Gobernac
Bydliště: Pardubice

Re: Laserová tiskárna

Příspěvek od Goba »

Pozor na ty moderni kurvitka jako je ten vystrcenej display, jinak Canon dobry [pokud nechcipne deska, stoji vic nez tiskarna, ale to se nestava] jo a na nektere modely jde zdarma zaregistrovat 3leta zaruka
pracuju celej zivot v autorizzovanem servisu Brother, HP I Canon...takze az neco ulomis, reknu ti kolik to stoji ;o)(o; v nakupu z Canonu
Forester SJ 2.0iCVT 2016
X-Trail T31 2.0Dci 2010
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Laserová tiskárna

Příspěvek od HonzaCZ »

Goba: Jak jsou na tom, prosím tě, ty Brothery? Měl jsem zatím štěstí nebo to jsou fakt povedený stroje?
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
nothink
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 862
Registrován: ned pro 30, 2018 8:34 pm
Jméno a příjmení: Vojtěch Hvězda
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Laserová tiskárna

Příspěvek od nothink »

jatros píše:Takže do roka a do dne mám odpověď na otázku, zda používat originální nebo neoriginální tonery
Používám alternativní tonery asi 15 let, tiskárny/multifunkce od HP, Brother, Konica Minolta a žádný problém. Moje úplně první tiskárna od HP (pouze černobílá) jede i po 15 letech bez problému na alternativní tonery. Až teď u Canon i-SENSYS MF724Cdw po 15 měsících a na počítadle cca 21 000 stran s alternativními tonery, začíná tiskárna tisknou barevné proužky. Zkusil jsem vyměnit asi 4 sady tonerů od různých prodejců a bez úspěchu. Dlě autorizovaného servisu by případná oprava nebyla rentabilní. Tak jí nahrazuji HP Color LaserJet Pro MFP M477fdw, doufám, že tato vydrží déle. Viděl bych to spíše v tom, co člověk dostane za kus, než v alternativních tonerech.
SUBARU OUTBACK BE/BH H6 3.0 AT 154kW MY2003
SUBARU OUTBACK BE/BH 2.5i MT 115kW MY2002
ŠKODA OCTAVIA COMBI 2.0FSI AT 110kW MY2007
TOYOTA PROACE (DODÁVKA) 2.0D MT 94kW MY2014
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“