XBMC - doporučte hardware

Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

XBMC - doporučte hardware

Příspěvek od draconis »

Ahoj všem,

když už tady ta sekce je a probírá se tu vše od PC přes tablety, tak mě napadlo, jestli někdo nepoužíváte XBMC? Nemyslím tím na PC, uvažuji o tom, že bych pořídil nějaké miniPC nebo Android "box" čistě pro tento účel. Všude je plno zkušeností s Raspberry PI, Openelec apod., nicméně jsou to všechno dva roky staré stroje a nechce se mi věřit, že by nebylo něco novějšího a výkonnějšího... Vzhledem k tomu, že to vlastně nepotřebuji a chci to spíš pro rodiče, ale rád si to vyzkouším, na laborování nechci nic drahého.

Nepotřebuji Bluetooth, stačí mi dostatečně výkonný hardware, aby se to nesekalo. Ideální by byl analogový AV výstup a samozřejmě HDMI a dálkový ovladač. "Krabička" bude používaná čistě pro tento účel (XBMC), nic jiného nepotřebuji.

Máte někdo něco vyzkoušeného? Já mám zkušenosti pouze s The Little Black Box V2 (nyní již prakticky ukončený vývoj) a novějším COOD-E. Což jsou ale přístroje zhruba v trojnásobných cenách než se dá pořídit něco levnějšího.
Uživatelský avatar
PavelG
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 769
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Olomoucko

Re: XBMC - doporučte hardware

Příspěvek od PavelG »

Raspberry PI je už nějakou dobu v nové verzi. Víc jader, víc výkonu.. jediné, co mě na tom štvalo, že zvuk nešel zároveň do HDMI a normálního zvukového výstupu. Chtěl jsem to napojit na zesilovač a ovládat přes tablet. Jsou na to jak instalace linuxového systému, tak i specializovaná medíální.. to ale asi všechno znáš.
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: XBMC - doporučte hardware

Příspěvek od draconis »

Dík za tip, máš s tím reálnou zkušenost, jak to funguje? Já mám zatím zkušenost hlavně s tím COOD-E, což je čtyřjádro 1.5GHz s 1GB RAM. Jde mi o to, aby se to nijak zvlášť nesekalo, ale to už bude u těchto variant předpokládám v pohodě. Dát tam OS je to nejmenší, to už znám. Jde mi fakt spíš o radu, jaký HW zvolit, aby to makalo. Našim je k šedesátce a nechci jim dát něco, co bude spíš za trest. Na druhou stranu nevím, nakolik to budou reálně využívat. Proto bych zatím zkusil něco levnějšího a když se to chytne, může být pak něco dražšího...
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: XBMC - doporučte hardware

Příspěvek od draconis »

Jo a mimochodem s tím zvukem - pokud to tak nefunguje, nejjednodušší řešení je propojit box s TV jenom HDMI kabelem a TV pak se zesilovačem optikou (TOSLINK). Pokud to je klasický stereo zesilovač bez DA převodníku, tak potom ještě dokoupit převodník - cca 600 Kč, rozumnější už je ale asi 1 500 Kč.
pleswi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 757
Registrován: pát dub 11, 2014 7:50 am
Jméno a příjmení: Vít Pleskot
Bydliště: Turnovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: XBMC - doporučte hardware

Příspěvek od pleswi »

Na R Pi 2 mi v praci jedou dve pracoviste pres Linux. Z kraje trochu problem donutit ho delat co jsem chtel (terminalova aplikace a zvuky z ni), ale jinak spokojenost. Jeste tam mam jeden kus na pokusy s Win10 ale jeste jsem se k tomu nedostal
Subaru Legacy 2.0i 101kw MY05 AT, šedá pastel, koupeno na 129tis km
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7814
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: XBMC - doporučte hardware

Příspěvek od mnov »

Já jsem pro R Pi 2. :-) Provozuji dvě R Pi 1 a jedno R Pi 2 a nic se nezasekává. Mám na to Debian Linux. Na tom Pi 2 jsem zkoušel nainstalovat W10, ale hned jsem se vrátil k Linuxu.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: XBMC - doporučte hardware

Příspěvek od draconis »

A máš je vyzkoušené opravdu s XBMC? Že se to neseká při přehrávání Full HD videa nebo v základním menu XBMC? O to mi jde - že na tom jede systém a běžná kanc. práce je celkem jasné. Ale aby ta graf. karta pobrala Full HD. Nicméně věřím, že v podobné ceně bude jen těžko něco lepšího a krabičky s Androidem jsou většinou ještě méně výkonné. Tak snad to bude OK, dík za tip.

Určitě tam budu dávat něco na bázi linuxu, nejspíš Openelec.
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7814
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: XBMC - doporučte hardware

Příspěvek od mnov »

Nemám to vyzkoušené, protože na to přistupuji přes SSH nebo VNC a nemám připojen ani monitor. :-) Ovšem zkoušel jsem přehrávat Full HD video už na R Pi 1 a i tam to šlo, ale nesmělo se na to sahat. Předpokládám tedy, že s dvojkou již nebude problém.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
connect
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 152
Registrován: ned led 23, 2011 8:33 pm
Jméno a příjmení: Petr Dobosz
Bydliště: Praha / Stockholm

Re: XBMC - doporučte hardware

Příspěvek od connect »

RPi2 + openelec + kodi funguje perfektne.

Odesláno z mého ALE-L21 pomocí Tapatalk
Subaru Outback 2.0D MY11
Mazda3 2.0i MY14 AT
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5404
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: XBMC - doporučte hardware

Příspěvek od Kolben »

Na přehrávání videí používám od westernu WD TV HD a naprostá pohoda. Přehrává full HD jak z USB tak z NASu a ještě se mi nestalo, ze by nějaký mkv skubalo. Ma to dálkové ovládání a aplikaci do mobilu. Sice to je neco jiného než poptavas, ale pokud chces jen přehrávač tak tohle funguje perfektně.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: XBMC - doporučte hardware

Příspěvek od draconis »

Yendo, dík za tip, ale tohle řešení opravdu nehledám. Mít obsah uložený offline mi v případě filmů přijde oproti možnostem XBMC naprosto zbytečné. Muziku naopak jo, mám na NAS kompletní sbírku, tam to v kombinaci s multiroom systémem smysl má. Ale stahovat filmy, na které se stejně člověk jednou podívá, je pro mě blbost. Obzvlášť když v případě XBMC si sednu, najdu si film na tři kliknutí a za 10 vteřin mi hned hraje ve Full HD... A když si něco fakt jako budu chtít zaarchivovat, tak si to teda stáhnu... Kdybych chtěl klasické multimediální centrum, tak určitě ne od IT firem jako právě třeba WD (sorry), ale vybíral bych asi mezi Dune a Mede8er.
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: XBMC - doporučte hardware

Příspěvek od draconis »

No nakonec jsem se rozhodl dát šanci Raspberry Pi 2 a hodím na to Openelec. Teď už tedy zbývá jen najít k tomu nějaký šikovný IR ovladač a WiFi dongle (našel jsem zatím jen 150Mbps, určitě chci 300Mbps).
Uživatelský avatar
connect
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 152
Registrován: ned led 23, 2011 8:33 pm
Jméno a příjmení: Petr Dobosz
Bydliště: Praha / Stockholm

Re: XBMC - doporučte hardware

Příspěvek od connect »

draconis píše:No nakonec jsem se rozhodl dát šanci Raspberry Pi 2 a hodím na to Openelec. Teď už tedy zbývá jen najít k tomu nějaký šikovný IR ovladač a WiFi dongle (našel jsem zatím jen 150Mbps, určitě chci 300Mbps).
ja RPi2 ovladam ovladacem od TV pres HDMI/CEC, uplne to staci
Subaru Outback 2.0D MY11
Mazda3 2.0i MY14 AT
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: XBMC - doporučte hardware

Příspěvek od HonzaCZ »

RPI1 B+ s buildem Kodi přímo pro něj je tak jako nouzovka. Funguje, přehraje to H.264 v nějakym rozumnym bitratu a profilu, ale nesmíš to chtít zároveň moc ovládat. Teď mám Kodi + OpenELEC na nějakym starym lehce podtaktovanym P4 s vyndanejma větrákama a běhá všechno super, dokud nechceš H.265/HEVC - to to prostě nedá. K tomu je připojenej IR ovladač pro Windows MCE z eBaye za 2 stovky, ale radši používám Android aplikaci Yatse. Chystám se to už několik let něčím nahradit, ale zatím mi do oka nic nepadlo...

To je kapitola sama o sobě... nevím ani, co by to mělo být za platformu. Ale poslední požadavky byly, aby se na TV dalo i plnohodnotně brouzdat a třeba i používat další aplikace nebo třeba Steam In-Home Streaming. Docela mě zaujalo tohle http://cdr.cz/clanek/test-minix-neo-z64 ... -domaci-pc
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5404
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: XBMC - doporučte hardware

Příspěvek od Kolben »

draconis píše:Yendo, dík za tip, ale tohle řešení opravdu nehledám. Mít obsah uložený offline mi v případě filmů přijde oproti možnostem XBMC naprosto zbytečné. Muziku naopak jo, mám na NAS kompletní sbírku, tam to v kombinaci s multiroom systémem smysl má. Ale stahovat filmy, na které se stejně člověk jednou podívá, …
Ja to bral tak, ze to je pro rodice. A zohlednil sem, ze bych neco takovyho porizoval svym rodicum a tam sem si jistej, ze by me s RPickem poslali do paďous.
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“