Windows 10

Odpovědět
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Windows 10

Příspěvek od sima »

Super hlášky ::-DDD: ::-DDD: ještě si připlatíte-he,he he ::-DD:
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Windows 10

Příspěvek od Slavek_xxx »

draconis> reklama :supeer: ::-DDD:
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
joedog
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: úte led 04, 2011 3:02 pm
Jméno a příjmení: Josef Varilek
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Windows 10

Příspěvek od joedog »

Zajímavá diskuze, ale dle mého názoru je to úplně jedno (teda vyjma aspektu pobavení) Záleží na tom, jaké aplikace člověk potřebuje, operační system je jen a pouze prostředek. každý má své plus minus ale nejdůležitější je Business case. Windows jsou v podstatě od NT4 stabilní systém, Linux měl trochu problem s rozdrobeností, ale to se docela konsoliduje a OSX je v podstatě odvozenina BSD s docela dobrou grafickou nadstavbou.
Tady je jinak docela zajímavá statistika: https://www.soluto.com/reports/pc-purch ... de/2013-04

No a abych nebyl taky úplně off-topic, toto může být zajímavé - je to článek o tom, že jeden z největších flame ohledně Windows 10 nebude zas až tak dramatický: http://www.root.cz/clanky/windows-10-an ... omunikace/
Subaru Outback 2.5i, 5MT comfort-navi, MY08 Prodáno... ;-(
Skoda Octavia 1.9 TDI MY01 (Babička)
eq2
Nováček
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pát led 29, 2016 11:26 pm

Re: Windows 10

Příspěvek od eq2 »

joedog: S tím nemohu souhlasit, provedl čistou instalaci a sledoval systém co bude dělat.

To je sice hezký že se chová tak jak má, ale spíš měl do systému nahrát nějaké cracklé hry, stáhnout pár filmů z torentů, přihlásit se do internetovýho bankovnictví a něco koupit v v eshopu. Prostě ten PC chvilku používat.

Pak nechat počítač v klidu a sledovat jeho aktivitu když se zapne spořič obrazovky a uživatel pc nevyužívá. A to tam bolestně chybí.

Jo teď můžeš namítat, že si nemám co instalovat cracklé hry, jenže dema už nejsou a pokud mě hra opravdu chytne tak si ji koupím. Na stemu si ji hodím do přání a jakmile je za dobrou cenu tak si ji koupím. Naposled jsem kupoval Fallouta 3 New Vegas za 2,5€. Jinak je spousta her které jsem nainstaloval, spustil, během 5 minut zjistil že to je šit tak jsem to odinstaloval.
Filmová komunita to je bohužel trošku větší nemoc i když na ni nemám úplně čas.
Další věcí je co je po kom co jsem si kupoval v e-shopu? Tuhle kolega povídá: "Sakra! Proč mi Heureka posílá nějaký nabídky robertků!" a já jen zasvěceně... hihihihi sám se prozradil co kupuje na e-shopu manželce.

Ta ztráta soukromí mě štve. Naprostá šílensot mi připadá, když si stáhneš TOR browser, opravdu anonymní prohlížení, do googlu napíšeš lednička a začneš hledat a srovnávat ledničky. Druhej den příjdeš, zapneš TOR, napíšeš LED a už ti to vyháže celou stránku od vrchu dolu plnou ledniček, ačkoliv jsi chtěl napsat led televize apod... Je to prostě hnus.

XP jsou fajn, měl jsem je donedávna, nakonec jsem si koupil ve slevě win7 s novým skylake a trošku ty sedmičky poladil. Měl jsem z toho strach, ale nakonec světe div se já zapřísáhlej XPčkař, jsem přešel po 12-15letech z XPček na win7 a ty win7 vypadají skoro stejně jak XPčka. Stačí přepnout na klasickou grafickou verzi. Problém je že na VYŠŠÍ řadu 8 a 10 jít nemůžu a o jiném OS nemůžu ani přemýšlet. Jednak nemám čas studovat jak rozchodit ten kterej pro moje podnikání životní soft. A také proto že ostatní OS krom win7 můj (celkem gigantický kolos) nedovoluje použít pro připojení do jeho sítě.

jinak k WIN10 u aktualizací 7miček a 8miček:
Dávejte si pozor na nabídku: Aktualizovat a aktualizovat později.
obě dvě jsou zrádné odpovědí typu: ANO a ANO.
správně je zavřít okno křížkem, protože když zvolíte aktualizovat později, tak instalace proběhne v době kdy dáte vypnout a nainstalovat aktualizace. Ráno příjdete do práce zapnete PC a vše co fungovalo v pr*eli. Nedej bože když máte odevzdat zakázku na poslední chvíli.

*o podnikateli, který opravdu jen příležitostně používal vyšší verzi softu než kterou měl koupenou, a po upgrade na WIN10, s ním dodavatel sfotu začal řešit co to má znamenat, že používá jeho soft bez licence (a né levnej soft). Raději pomlčím, nejsem konspirátor, ale na každým šprochu pravdy trochu.
joedog
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: úte led 04, 2011 3:02 pm
Jméno a příjmení: Josef Varilek
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Windows 10

Příspěvek od joedog »

eq2: Jo, máš recht, ale holt lepší test k dispozici není. Nicméně iniciativě se meze nekladou. já mám výmluvu, protože doma Windows nemám a v práci to nejde...

S tím TORem a reklamami je to zajímavé, řekl bych že za to můžou koláčky. On je TOR browser po okončení nemaže? Mám pocit, že když spustím anonymní okno tak mi to pak personalizované reklamy nenabízí, ale nevím to jistě, už je nějak ignoruju. Zkusím se na to zaměřit.

Jinak zkoušel někdo Tails?
Subaru Outback 2.5i, 5MT comfort-navi, MY08 Prodáno... ;-(
Skoda Octavia 1.9 TDI MY01 (Babička)
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4034
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 10

Příspěvek od Doro »

Myslet si, že nucený, či podvodně podstrčený přechod na Win10 je jen dobrá vůle a služba zákazníkovi.... to jako doufám NIKDO nemyslí vážně.
Předně, mrkvosoft je společnost jdoucí drsným způsobem po zisku a neváhající použít nekalých metod (připomeňte si spory, kdy byl mrkvosoft nucen stáhnout a upravit SW přímo od vlád v Evropě). A teď jako nabízí něco zadara a jen ku prospěchu zákazníka?
Protože lidská blbost je neomezená a bo je spousta uživatelů, kteří se v tom prostě nevyznají a jen soft používají, nebudou nic řešit - pro tyto je ale Win10 určen prioritně, viz. ona nucená aktualizace.

Ptejme se, proč a za jakým účelem? Jednoznačná odpověď = získávání informací od uživatelů a postupná kontrola. Pokud se to zdá někomu nepravděpodovné, bezvýznamné, klepněte se sakra už konečně dopalice. Svoboda končí přesně tam, kde začíná lenost, nezájem a slepá důvěra, že to s vámi někdo takový myslí jen a jen dobře a vaše blaho je mu vlastní. Přehlížet to způsobem: "mě se to přece netýká, nemám co tajit" je první krok podřezat si pod sebou haluz. Omyl přímo těchto lidí se to týká, bo teď a zde ztratili svobodu díky vlastní blbosti!! A co víc, tuto svobodu odepřeli i všem ostatním, protože je to nezajímá.

Jistě, je věc každého mít na PC špehovací systém, o kterém nic nevíte, co, z kama a za jakým účelem stahuje ve jménu čeho a kam to posílá?
Přidám jeden příklad z AutoCADu..... hlášení o pádu a odesílání této informace na Autodesk - na můj osobní dotaz na Autodesk v ČR na jednom Brněnském veletrhu před několika lety) mi bylo řečeno: " Je to zbytečné posílat, stejně to nikdo nesleduje a nečte."
Takže asik tak ke službě zákazníkovi (cena tohoto SW je ale někde jinde).

Za mě, Win10 ani omylem = jde o špehovací SW, což jednoznačně dokazuje jeho cena.
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
pleswi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 757
Registrován: pát dub 11, 2014 7:50 am
Jméno a příjmení: Vít Pleskot
Bydliště: Turnovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 10

Příspěvek od pleswi »

Ja teda nevím všude čtu jak je to spehovaci nástroj a jak starší widle nebyly. Zkusil jste si někdo odchytavat provoz, jak tu někdo zmínil, používaného systému, u 7 nebo 8 které jsou placené? A zkusil jste to někdo na 10? A porovnali jste to? Všichni křičí ze jsou tam funkce které odesílaji data, ale jsou v nastavení a jdou vypnout. Dřív tam nebyly a nebo neexistovali, protože nebyly potřeba. V době xp se neurcovala poloha, protože nebyly ani poradne online mapy. Dnes jsme jinde. Kolik těch lidí co křičí nad win10 ma telefon o kterém netuší co kam posílá a je jedno jestli je to jablko, droid, nebo ostruzina či widle. Nepřijde mi to zas jako takovej průser, spousta toho jde vypnout. Nedělám si iluze, že nic nikam nejde. Ale pokud nechci aby něco někam šlo tak se v dnešní době nemůžu nikam připojit. Operátoři, ISP, firmy, weby... Všichni sledují provoz a pohyb. Je to tak. Na jednu stranu je to služba pro uživatele na druhou služba pro ně, data a informace, které můžou použít.
Krok dát na nějaký čas widle zadarmo aby je rozšířili co nejrychleji a nejvíc mi nepřijde jako krok na ucpání úst lidem, ale jako snaha sjednotit platformu, protože udržování tolika platforem a podpora vývoje aplikaci, obzvláště když to tlačí i do mobilu je proste nákladná a neefektivní. Sjednocením platformy toto odpade. O win 10 mluví jako o živoucí platformě, která bude dostávat updaty a vylepšení pořád a pro všechny.
Nebuďme věřící ovce ani přehnaně paranoidní.
HOWG.

Odesláno z mého Nexus 5 pomocí Tapatalk
Subaru Legacy 2.0i 101kw MY05 AT, šedá pastel, koupeno na 129tis km
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Windows 10

Příspěvek od sima »

Tak toto bych z předešlého příspěvku vypíchnul: O win 10 mluví jako o živoucí platformě, která bude dostávat updaty a vylepšení pořád a pro všechny.
Nebuďme věřící ovce ani přehnaně paranoidní.

Takže moje prvotní myšlenka a reakce na toto:Snad jsi tím chtěl říct,že desítky budou navždy pro všechny a pořád a pro všechny a i navždy s updatem a nikdy jinak a na věčné časy,howgh...hm to už tu bylo ::-DD: Ne ne,zanedlouho přijdou 11-tky,12ky či nějaký jiný název nových oken a zas s tím budou jen většinou problémy.A že se vyvíjejí novší operáky čím dál rychleji,že :850: :idea:
Tohle se mě nelíbí,nechci prostě nic měnit,tak jen doufám,že opravdu se násilná výměna operáku nebude konat ve formě normálních aktualizací,aniž by to člověk přímo odsouhlasil :713: Tj prostě horor pro všechny,kterým posléze klekne pc,ať to používají ve firmě(představte si jeden příklad za jiné třeba takové účetní,co má několik firem v pc,už tak je to složité a díky českému unikátnímu systému nekončících inovací v zákonech je to čím dál horší...tj pak mega,mega problém,ano je...)či pro běžného uživatele,i ten má data a své zvyklosti a přeci proboha každý není povinen umět své pc ovládat jinak,než uživatelsky.
Tak prosím nepodbízej,že tohle je o ovcích a nějaké paranoooje.To je fakt nesmysl.Mě tohle ne že uráží,ale štve mě jak jsou lidi už dneska dokonale "zpracování".
Tu změnu systému nabízí od začátku čím dál víc agresivněji.Mám taky známého,co má taxíky a měl s tím hodně problémy,další ajťák co opravuje tyhle věci si to nedal a nedá.
Jo bral bych to,kdyby to fungovalo jinak-lidsky a ne tak prasácky jak to je teď.Moje naivní představa:přeinstaluje se nový systém a to jen a vždy na mé několikeré potvrzení,že tohle fakt vyžaduji a chci.Za druhé-odsouhlasím všechny ty určování polohy a tahání informací ode mě a pak už je jen na mě co si nechám natahat do systému.To bych bral,ale takhle to určitě není.
Tak se nezlob,já se taky nečílím,jen jsem musel reagovat na ty ovce,tj fakt síla...přesně to z nás totiž dělají.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
pleswi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 757
Registrován: pát dub 11, 2014 7:50 am
Jméno a příjmení: Vít Pleskot
Bydliště: Turnovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 10

Příspěvek od pleswi »

Ja se rozhodne nezlobím, ja tu narážel hlavně na problém neustálého odkazovani na spehovani. O nasilnosti přechodu to je jiná. Možnost rozhodnout se by měla zůstat zachována. První co jsem ve firmě udělal, obehal jsem počítače a vypnul auto aktualizace bez potvrzení. Nicméně od ledna mám jeden stroj s desitkama kde postupně testuji a případně ladim aplikace které pouzivame. Většina sw je placená a musím říct, že vývojáři se k tomu staví čelem. U novějších věcí je podpora automaticky. Jinde jsou schopni poradit, nebo mají podpůrný update. Často stačí jen něco jinak nastavit v systému, v registrech. Na staré věci občas zabere režim kompatibility. Na ještě starší funguje vdos (obdoba známějšiho dosboxu, nicméně podle mě lepší a více zaměřena na aplikace než na hry). V našich věcech se dělají taky úpravy, nebo se to migruje na něco jiného. Je s tím práce živnostník to bude mít těžší pokud nemá někoho na IT, nicméně outsourcing funguje dobře a spousta věcí jde. O ovcich jsem mluvím kvůli bezhlave důvěře v cokoli o paranoie zase kvůli obviněním o spehovani všeho a porad.
Co se týče zivouci platformy, název se měnit bude a bude se měnit i systém, protože je nový a nový hw, který je třeba ovládat, nicméně, postupný update systému po malých krocích je mi více po chuti než tyto velké skoky. Mohlo by to přinést méně problémů s kompatibilitou jedine co mi přijde podstatné zachovat je možnost update odmítnout, odložit. Abych ho mohl někde otestovat a když bude problém tak ho vynechat.
Tak se nezlob že jsem tě dopalil, jen sem se snažil vložit i jiný pohled na věc.

Odesláno z mého Nexus 5 pomocí Tapatalk
Subaru Legacy 2.0i 101kw MY05 AT, šedá pastel, koupeno na 129tis km
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Windows 10

Příspěvek od sima »

Ne ne v klidu,nezlobím,je třeba to vidět ze všech stran...Jen ještě jedno:ono IT je vždycky nějaký po ruce,ale někdo ho zas musí zaplatit a HLAVNĚ to nebezpečí ztráty dat a toho promarněného času a případných nervů,nervů klientů,kteří se pak řádně vylijou na nesprávné adrese atd,tak už jen proto bych uvítal tu možnost jasné volby co mít v pc a co ne,snad to tak bude???Toť otázka.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
pleswi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 757
Registrován: pát dub 11, 2014 7:50 am
Jméno a příjmení: Vít Pleskot
Bydliště: Turnovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 10

Příspěvek od pleswi »

Ja tomu rozumím, představa, že mi ze dne na den přestane šlapat půlka věci, tak mě šéfové asi taky roztrhaj byť za to nebudu moct. Nový stroje za chvíli už bez desítek nekoupis a mít xp, 7, 8 a 10 mi přijde jako nesmysl při větším množství počítačů a programů, které se různě míchají. Proto hledám cesty teď.

Odesláno z mého Nexus 5 pomocí Tapatalk
Subaru Legacy 2.0i 101kw MY05 AT, šedá pastel, koupeno na 129tis km
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7813
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Windows 10

Příspěvek od mnov »

Mám spoustu kabelů USB-seriový port a s Win10 je to tedy zážitek. Že to pozná fake FTDI je mi jasné, ale ono to rozlišuje i čipy PL2303. :666:
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Windows 10

Příspěvek od yeti »

mně by hlavně zajímalo, kde se berou ty zaručené informace o špehování lidí prostřednictvím Windwos 10. Ano, W10 mají nějaké telemetrické funkce. Ale kdo je dneska nemá? Všichni nosí po kapsách "chytrý" telefony. Tam to nikomu nevadí. Mraky lidí mají svoje data na @gmailu, dropboxu apod. To taky nikomu nevadí. Lidi si dobrovolně dávají intimní fotografie a důvěrné informace na facebooky, twitry a já nevím kam všude. Nikomu to nevadí. Když po vás chtějí občanku kvůli jízdence na MHD, nikomu to nevadí. Že na nás čumí všude kamery a člověk se nemůže ani poškrábat na prdeli, aniž by to nebylo zaznamenaný, nikomu to nevadí. Ale všichni jsou vysazení na Microsoft kvůli Windows10. Podle mně je kopání do Windows taková trapná móda. Možná snaha o to být zajímavý a přitažlivý pro druhé pohlaví.
Ten "násilný" update se mi taky nelíbí, ale chápu ho - cílem je snížit náklady, protože se snadněji patchuje jeden produkt, než 3.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Windows 10

Příspěvek od sima »

Face buk nepoužívám,ani jiné soc.sítě,chytrý foun nemám,vlastně mám pohřbený symbian,fotky někde dávám jen velice opatrně a poslední dobou už vůbec ne,není na to čas ani chuť.Za veřejné kamery jsem rád,beru to jako dobro pro naší bezpečnost,či možné dopadení "někoho".Ostatní teorie proč jsou někde kamery jsou mě ukradené,je mě to jedno.To jen tak,že každý se neprojevujem věřejně stejně obanženě "provařile",zdaleka ne každý.
Takže bych očekával od oken i jistou diskrétnost,ale to víte vy ajťáci,zda je to ještě únosné či ne.
Co mě vadí a bude furt vadit ta násilnost přechodu,ať s tím jdou fakt do prdele!!!Zatím se mě to však osobně nestalo,takže možná zbytečně soptím,čas ukáže jak se věci mají :655:
A s tím zalíbením skrz opačné pohlaví :670: :670: to si snad děláš srandu ne? ::-DD: Nedokážu si představit,že bych se snažil nabalit slečnu na "zajímavé"řeči či pomluvy "oken" ::-DDD: tak tj mazec,nejsi ty ajťák???Já se ti nesměju,to fakt ne,jen té jedné větě,jak tě tohle napadlo s tím opačným pohlavím,zda osobní zkušenost,či tak :-) :bp: .
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 10

Příspěvek od saburafu »

Bacha na starýho zacha, tedy na aktualizaci Win10. Má to své mouchy viz odkaz níže. Kucí z mrkvosoftu to ale doladí.

http://technet.idnes.cz/windows-10-anni ... ftware_nyv
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“