Příslušenství foto a video

Odpovědět
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Příslušenství foto a video

Příspěvek od tango »

Tome, teď jsme kupovali Olympuse a je tam už SD :850:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Příslušenství foto a video

Příspěvek od VDC »

no tak to je sláva, že už všichni dostali rozum. :-)

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Příslušenství foto a video

Příspěvek od HonzaCZ »

Trochu to tu oživím... Naskytla se mi celkem zajímavá možnost zbavit se aktuálního Panasonic DMC-TZ30 a napadla mě obměna na TZ60.

Je poměrně nový, někde ho ještě ani nenaskladnili (třeba u nás v shopu :839: ) a zajímalo by mě, jestli někdo už nemá osobní zkušenosti.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Příslušenství foto a video

Příspěvek od VDC »

Včera mi spedice přivezla novou fotohračku, ani jsem si neuvědomil, že to mám vlastně k narozkám. :-)
Poslední dobou jsem vyhodnotil, že můj starý Panasonic Lumix je prima do dílny, ale jinak už je trošku za zenitem, krycí clonka už se bez pomoci neotevře, dvířka na baterce jsou přilepený lepenkou...A druhej Canon S5 IS už prostě fotí na dnešní dobu na prd.
Tak jsem si vymyslel, že si zase po sedmi letech pořídím foťák.... Srdce mi říkalo, že bych chtěl zrcadlovku, ale rozum, že kompakt. Protože tahat batoh s foťákem by mě pak štvalo. :-)

Takže kompromis, kompakt s výměnnými objektivy....chvíli jsem projížděl recenze a nakonec jsem i kvůli ceně vybral Nikon1 J4 http://www.digimanie.cz/novy-nikon-1-j4 ... wi-fi/5527. Nikon jsem nikdy neměl a nějak mi byl sympatickej. Respektive sympatičtější by mi bylo něco od Sony, ale je to o kus dražší, tak teda Nikon.
Koupil jsem to v setu s dvěma objektivy, základní 10-30 mm a druhej 30-110 mm. Má to takový mě sympatický moderní funkce, jako wifi a k tomu aplikaci pro tablet a telefon na vzdálené focení a stahování fotek, dotykovej displej a zdá se že zajímavý fotofunkce. Tak jsem na to zvědav, co z toho poleze za fotky. :-)

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Fiba
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Pardubice

Re: Příslušenství foto a video

Příspěvek od Fiba »

Já si před měsícem pořídil svoji první zrcadlovku Pentax K-50 v setu s brašnou a objektivama 18-50 a 50-200. Ještě jsem si k tomu pořídil objektiv Tamron 70-300, protože ta dvoustovka mi nějak moc nevyhovovala.
Pár prvních pokusů v ZOO Jihlava https://plus.google.com/photos/10086922 ... 9441347041
Obrázek Forester 2.5 XT '06 AT

ex Forester S-turbo '99 MT
ex Alfa Romeo 90 2.0i 94kW 1985
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: Příslušenství foto a video

Příspěvek od u-geen »

jaka je ta 18-50? mel jsem jeho predchudce 18-55 a moc mi nevyhovoval. ted mam 18-135 a je to takovej univerzal (+ pevnou 50mm). A mam asi 2 mesice K-S2, az na nejake vyhrady spokojenost :)
Uživatelský avatar
Fiba
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Pardubice

Re: Příslušenství foto a video

Příspěvek od Fiba »

Kecám, je to 18-55. Konkrétně DAL 18-55mm WR + DAL 50-200mm WR. Holt to jsou základní setové objektivy, takže žádný zázrak. Fotky z toho Tamronu (Tamron 70-300mm AF 4-5.6 Di LD MACRO 1:2 Pentax AF) se mi líbí daleko víc a taky fotím nejvíc s ním. Na to, že jsem za něj dal 3000,- i s dopravou (z německého eshopu, 5 let mezinárodní záruka), tak fotky pěkné.
Obrázek Forester 2.5 XT '06 AT

ex Forester S-turbo '99 MT
ex Alfa Romeo 90 2.0i 94kW 1985
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Příslušenství foto a video

Příspěvek od VDC »

Petře hezký pokusy v Zoo :-) Já si tu tak hraju s tím Nikonem a ačkoli to nikdy nebude zrcadlovka, už teď vidím, že fotky z toho budou o poznání kvalitnější, než z toho, co jsem měl doposud. :-)

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3600
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Příslušenství foto a video

Příspěvek od bushman1 »

Já fotím v podstatě od dětství, ale vždy to byly takové nic moc foťáky.
První pořádný stroj byla analogová zrcadlovka Canon EOS300V

Obrázek

Když mě přestala bavit analogová fotografie, tak jsem logicky přešel do digitálu - Canon EOS 400D

Obrázek

Ten už mi slouží skoro 10let a jsem s ním velmi spokojen.
Mám ho se setovým objektivem a dost mě omezuje ta mizerná světelnost. Už několikrát jsem uvažoval nad koupí lepšího objektivu, ale pořád bylo nutné vrážet peníze do něčeho jiného, takže zatím fotím na ten seťák.
Jedinou nevýhodou zrcadlovky jsou velké rozměry.
Ale kvalita fotek, co leze z levných kompaktů nebo mobilů je prostě zoufalá. Takže když chci z výletů pěkné fotky, tak Canon s námi jezdí ve velké brašně.

No a pokud by odešel, tak uvažuji zase o zrcadlovce Canon v cenové hladině do 15000Kč, ale tentokrát i s full hd videem. Jako jedinou alternativu vidím zrcadlovku od Nikonu, ale nechce se mi přeučovat na jiný systém. Zrcadlovky ostatních značek už nepovažuji za skutečnou konkurenci (Pentax, Sony, Minolta...).
Jen můj názor.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: Příslušenství foto a video

Příspěvek od u-geen »

Fiba: jj zaklad. Ono mi ten objektiv kdysi nekdo chvalil ale ja z nej nadseny nebyl.
bushman1: ono se da taky pomoct nakupem novejsiho tela, precijen ISO hodnoty (resp chipy) sly nekam jinam a i ISO 6400 je v krajni "nouzi" pouzitelne. Ostatne to byl jeden z duvodu nakupu novejsiho tela, jinak by K200D slouzila dal :) Pentax skutecne "neni" konkurence pro mainstreamovy znacky (tim nerikam nic o jejich kvalite, ktera je samozrejme vynikajici), jen je mimo tuhle hru.
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Příslušenství foto a video

Příspěvek od draconis »

Já mám ještě Nikona D80 - pořád se nějak nemůžu rozhoupat to obměnit... Mám totiž celkem dost peněz v objektivech. Co by se mi líbilo je přechod na fullframe, což ale prakticky znamená vyměnit vše a nasypat do toho ty prachy znova nebo si tohle nechat a vyměnit jen tělo. Ovšem vzhledem k tomu, že v době, kdy jsem to pořizoval, se ještě moc nedělala stabilizace, tak by pro mě mělo smysl tělo s vestavěnou stabilizací, což ale u Nikonu (stejně jako u Canonu) nehrozí... :666:

Takže aktuálně mám D80 + Sigma 10-20mm F4-5.6 + Tamron 17-50mm F2.8 + Sigma 70-200 F2.8 HSM a starší kvalitní reportážní blesk Metz a nějaké ty mezikroužky. BTW ta dlouhá Sigma je z nich naprosto nejlepší, parádní kresba i na plnou díru. No ale taky stála tenkrát třicet... :655:
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4313
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Příslušenství foto a video

Příspěvek od OZP »

Vestavena stabilizace je super vec. Ve sve dobe jsem ji mel na Olympusu E-3 a fungovala lip nez stabilizovany FF Nikkory co mam ted na FF. A samozrejme na vsechna nasazena skla, i stare MF. Nebyl problem udrzet z ruky 300mm eqv. na 1/20s. S ultrasirem 14mm eqv se s trochou snahy dala udrzet 1s. Ale Olympus sel bohuzel "svou" cestou a zrcadlovky uplne zabil. I to byl duvod prechodu na Nikon. A ze me to stalo penez... :-(
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4313
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Příslušenství foto a video

Příspěvek od OZP »

Prochazim vlakno a ctu zminky o kompaktu Oly XZ-1. Mam ho, kdyby ho chtel nekdo odzkouset a nejlepe rovnou i odkoupit.
je to super fotak!

jo a pokud tu jeste nekdo foti s Olympus 4/3 a chtel by si udelat radost, at se ozve. mam tu k mani hromadu objektivu, dam dobrou cenu.
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Příslušenství foto a video

Příspěvek od draconis »

Já mohl asi před třemi lety za směšnou cenu odkoupit od kolegy z práce původní Olympus Pen (tuším 2. generace) se dvěma objektivy. Fotilo to vzhledem k velikosti naprosto dostatečně i když už je to takřka muzejní kousek. Nakonec jsem od toho ale upustil hlavně kvůli tomu, že to nemělo vestavěný blesk. Takže k tomu tahat objektivy a ještě blesk, který bych musel pokaždé nasazovat, mě odradilo...

Já toho poslední dobou nejvíc nafotím prostě na mobil, ono to za pěkného světla fotí dobře a pokud nechci dělat umělecké fotografie, tak to holt stačí. Mám Samsunga s 8MP a jak jsem právě uvažoval o kompaktu (míval jsem Panasonica, ale nechal jsem ho někde v šumavských hvozdech), protože tahat celou DSLR výbavu se mi vždycky nechce, tak foťák cca do 8 000 Kč nebude IMHO výrazně lepší než ten mobil... Tak jsem to zatím posunul do neznáma a neřeším. Kompakty s APS-C snímačem by se mi líbily, ale musel by k tomu být nějaký přijatelně velký objektiv ideálně cca 15-105mm. A ještě nejlíp kdyby na to šly dát i objektivy s velké DSLR stejné značky. Ale to chci prostě už moc. A samozřejmě nejlíp zadarmo... :-)

Už holt nejsem takovej srdcař, abych do toho podruhé nacpal +-80K... :655:
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4313
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Příslušenství foto a video

Příspěvek od OZP »

Imho je fotak na mobilu ten nejlepsi fotak protoze ho ma clovek vzdycky v kapse a nevaha ho vytahovat.
Ta XZ1 byl vzdy tak trochu jiny kompakt a s beznymi kompakty bych ho nesrovnaval. Uz jen ta svetelnost 1,8-2,0 (nebo 2,2? ted nevim) je proste super a fotilo se s tim velmi velmi prijemne. Kupoval jsem ho prave pro ty situace kdy nechci tahat zrcadlovku a nakonec ho vlaste skoro vubec nepouzivam- bud mam u sebe tu zrcadlovku, nebo proste fotim do mobilu. Je to skoda, zaslouzil by si pouzivat.
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“