Výběr kamery pro outdoorové aktivity

Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Výběr kamery pro outdoorové aktivity

Příspěvek od M a r c e l »

predem se omlouvam, jestli tu jiz toto tema je, nenasel jsem...

zvazuju porizeni outdoor kamery ala GoPro, BenQ SP2 ,tohle je znacne cenove prijatelnejsi, v Makru se ted da poridit za 6.050,-


nemate s ni nekdo zkusenosti, porad vaham, jestli do toho jit, nebo ne...
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49131
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: outdoor kamera BenQ SP2

Příspěvek od VDC »

Ty jo to už zase tak daleko od tý GoPro nejsi. :-) Ale přidám se s požadavkem na alternativy ke GoPro, protože taky uvažuju o nákupu takový kamery.

Jinak jsem s dovolením přejmenoval vlákno, abychom se mohli bavit o více modelech...

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: outdoor kamera BenQ SP2

Příspěvek od seatik »

nechces jit do tohodle ? Vyjde to o dost levneji..
http://foto.bazos.cz/inzerat/39252794/S ... ZARUKA.php
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49131
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr kamery pro outdoorové aktivity

Příspěvek od VDC »

Osobně zatím uvažuji o tomhle http://www.evolveo.eu/cz/xtracam-w3
Jsem s produkty Evolveo spokojenej, tak to asi zkusím...

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21950
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Výběr kamery pro outdoorové aktivity

Příspěvek od HonzaCZ »

GoPro HD HERO3+ Silver Edition za 7500... myslím, že nemá cenu uvažovat o ničem jiném... http://www.aviatik.cz/shop.php?cat=282
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr kamery pro outdoorové aktivity

Příspěvek od M a r c e l »

to EVOLVEO nema vodotesny kryt? pokud ne, tak u mne tim vypadava z vyberu...

GoPro co psal Honza ma proti BenQ vyhodu ze umi 64GB kartu, BenQ jenom 32GB, ale porad je to 1.500,- penez rozdil. Otazka jestli je vubec 64GB karta nutna...

SJ4000 - nevim no, ale radeji bych neco, co pujde bez problemu reklamovat, nebo nechat opravit, coz u tohohle bych mel jaksi pochyby, navic to nema cestinu, coz je sice blbost, ale vypovida to minimalne o tom, ze to neni urcene na nas trh, tedy bude problem s jakymkoliv resenim zaruky a podobne...
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21950
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Výběr kamery pro outdoorové aktivity

Příspěvek od HonzaCZ »

Jako netvrdím, že BenQ je špatná nebo blbá nebo tak - neznám jí, ale prostě GoPro je GoPro, ověřená miliony uživatelů po celým světě, nasazovaná v profi aplikacích atd. Vůbec bych neváhal. Kdybych jí měl k čemu využít, tak už jí mám, ale abych si párkrát natočil projížďku za Prahou, na to jí asi nepotřebuju :-) Jednou si jí stejně koupím "jen tak", protože se mi líbí ::-DDD:
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1677
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Výběr kamery pro outdoorové aktivity

Příspěvek od CoZmo »

Koupili jsme na firmu alternativu od sony, kolega mě utlouk argumenty, že umí to samé a je levnější...

nemám tedy zkušenost s gopro, ale zkušenost s tou sony verzí...a...první kus se neskutečně přehříval na slunci a to natolik, až došlo k výměně. Druhý kus se tváří resistentně.

Dneska řeknu, že sem měl být paličatější a prosadit si drahé gopro, mohl být klid...takže asi tak. Ale taky bych se zaměřil víc na to, jak se vlastně celá věc ovládá...tzn. dá se bez problému vypnout tlačítkem? Dá se nastavit rozumně heslo na wifi? U sony ne, takže hledáš 25 znakovej nesmysl někde v manuálu...bude to spíš o tomhle, točit/fotit umí všichni asi stejně...

Akorát co si pamatuju, tak prodejci gopro jsou parta jelenů, nesmí kameru vyndat z krabičky a vesměs o tom ví akorát to, že je to kamera, tohle mě zase vytočilo u tohoto produktu.
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21950
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Výběr kamery pro outdoorové aktivity

Příspěvek od HonzaCZ »

No tak rozdíly jednotlivých variant GoPro se nechají dohledat na oficiálním webu a spoléhat se na prodejce, že poradí? Na ně bych se moc nespoléhal ani, kdyby se tvářili, jako že tomu rozumí :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Výběr kamery pro outdoorové aktivity

Příspěvek od draconis »

Jsme (mimo jiné) prodejcem GoPro, takže bych pro vás asi dokázal vykouzlit nějakou hezčí cenu než je obvyklá, kdyby měl někdo zájem.

GoPro je IMHO nejlepší volba. Ale ano, cena není nízká, obzvlášť u příslušenství. Hodně záleží na účelu použití, do auta asi bude celkem dobré vše kromě těch nejlevnějších. Ale třeba co mám vyzkoušeno já (MTB sjezdy, motokros, trial) - obecně vše, kde je hodně pohybu, vysoká rychlost, rychlé přechody světlo/stín atd., tam se hledá v levnějších kamerách špatně.

Docela mě zaujala dostupná varianta http://stualarm.cz/search.asp?EXPS=dvrs ... chType=all - konkrétně máme aktuálně v práci verzi s WIFI a vůbec to za ty prachy nechodí špatně. Kdo by chtěl porovnat a vidět videa, jedná se v podstatě o kameru Redleaf RD990 (vyrábí se pod několika značkami). Na netu obecně najdete nemálo porovnání, na Youtube i přímo vedle sebe záběry této kamery a GoPro. I na tyto kamery bych zdejšímu osazenstvu dokázal udělat celkem zajímavé ceny - když to jde, proč nevyjít vstříc... :-) Z této kamery mohu případně udělat video na ukázku, kdyby někdo chtěl. Zatím jsem s tím zkoušel jen kolo a psy... :-)

Obecně bych za ne-GoPro variantu víc jak ±5000 Kč nedal - už jen proto, že Hero3 se dá aktuálně pořídit už za 6490 Kč (White Edition). Novější a lepší Hero3+ jsou o něco dražší...

Dřív byla docela zajímavá varianta značka Drift, ale netuším, jak si stojí dnes. Obrazově bývaly OK, ale ovládání oproti GoPro... no prostě jiné... ::-DD:
HonzaCZ píše:spoléhat se na prodejce, že poradí? Na ně bych se moc nespoléhal ani, kdyby se tvářili, jako že tomu rozumí
Neházej všechny do jednoho pytle, holt nesmí člověk chodit do Datartu a podobných hampejzů... Bohužel díky filozofii distributora hrnou GoPro poslední dobou hlavně do outdoorových a sportovních prodejen než klasické speciálky elektro. A to si vybírá svou daň - prodavačka, která mi poradí s výběrem bundy nebo tenisové rakety bohužel většinou netuší. A já se jí ani nedivím...
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Výběr kamery pro outdoorové aktivity

Příspěvek od draconis »

Mimochodem ještě je dobré mít na paměti jednu věc - kdo se chce trochu zabývat i střihem a následným zpracováním záznamu na PC, je docela dobré koukat na FPS, které kamera umí zaznamenat. To se pak uplatní hlavně pro zpomalené záběry, je to obrovský rozdíl! Takže 60 FPS je bezpodmínečné minimum, ideálně když to bude mít víc. Rozdíly ve slow motion s různými FPS (např. 60/80/120/240 FPS) si snadno najdete na netu.

Spousta lidí si to při výběru neuvědomuje, takže bacha na to. A taky pozor - spousta levnějších značek sice podporuje 60/80/120 FPS, ale v nižším rozlišení. Není tak problém koupit kameru, která sice umí 120 FPS, ale třeba v rozlišení 640x480, takže je to k ničemu. HD rulezz... obzvlášť v dnešní době... :845:
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21950
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Výběr kamery pro outdoorové aktivity

Příspěvek od HonzaCZ »

draconis píše:Neházej všechny do jednoho pytle...
Promiň, nechtěl jsem se tě dotknout, zřejmě budeš světlá výjimka :pr: Můj názor je založený na čisté statistice. Máš ale pravdu, že převážně z větších obchodů. Je mi vždycky smutno, když si už tedy jdu koupit něco do kamenné prodejny a obsluha toho ví o daném produktu nebo odvětví méně, než jsem si sám před návštěvou vygooglil za 10 minut. Pro mě celkem dávno kamenné prodejny ztratily tu přidanou hodnotu toho, že mi někdo kvalifikovaně poradí s výběrem toho vhodného výrobku. Na druhou stranu o to jsem vždycky nadšenější, když jdu do nějaké echt specializované prodejny a dokáží tam poradit :826:
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr kamery pro outdoorové aktivity

Příspěvek od M a r c e l »

a mohl bys tedy nadhodit cenu GoPro ve variante srovnatelne s tim BenQ SP2, v oznaceni GoPro je to ekvivalent Silveru myslim?
vcetne dopravy prosim (pripadne lze-li vyuzit SUBARUtransfer do Prahy, Kladna, na Tapatalku nevidim odkud jsi a nepamatuju si to B-)
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21950
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Výběr kamery pro outdoorové aktivity

Příspěvek od HonzaCZ »

Jinak zrovna u těch akčních/sportovních kamer bych řekl, že výběr je prostě jednoduchý. HERO3+ Silver nebo HERO3+ Black, podle toho, jestli do toho chci vrazit 7500 nebo 10500 :-) Proč hledat nějaké náhrady, když GoPro je prostě vyzkoušený, ověřený, funkční? Jediný, co by mě asi u GoPro štvalo, že přesně po tom, co bych si koupil HERO3+, by vyšlo HERO4 a byl bych nas*anej :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr kamery pro outdoorové aktivity

Příspěvek od M a r c e l »

penize Jenicku, penize...

ted jsem koukal, ze ten BenQ ma Full HD 1080p a 60 fps
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“