Zábava dětí za jízdy autem

merlin
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 690
Registrován: sob lis 19, 2011 10:25 pm
Jméno a příjmení: Alexander Kršek (Jarmila Kršková)
Bydliště: Praha - Prosek

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od merlin »

Taktiež rozmazľujem, aj keď v skutočnosti viac seba - to aby som v zdraví prežil 10 hodinové jazdy na východné slovensko (niekoľkokrát za rok), tak majú dievčatá do auta (okrem smartfonov bez SIM na hry) ešte dva univerzálne držiaky na DVD na dva samostatné prenosné DVD prehrávače (USB vstup podmienkou) - v priebehu rokov sme vystriedali Sony FX720, FX730, Philips PD7000 (bez USB!!), PD7030, nejaký Sencor a aktuálne Sony FX780 z akcie z Kauflandu. Tie prvé Sony som menil ešte v záruke, keď samé prestali čítať DVD, na Philipsoch dievčatám najviac vyhovovalo ovládanie, ale časom sa rozlámali kontakty v kĺbe displeja a ten Sencor bol úplný omyl - spracovanie i mizerná odozva na tlačítka.

Slúchatká ale dievčatá nemajú, takže tiež mám slušný prehľad o všetkých ich DVD i nasťahovaných rozprávok z YT ::-DDD: . Vrátane traktúrka :845:
Subaru Legacy 3.0R AT Kombi Comfort-Navi 2007 Obrázek
Subaru Legacy 2.0R AT Kombi Comfort-Navi 2006 Obrázek - predané
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49146
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od VDC »

Mira píše: Ty jsi nejezdil rád autem? To až si přečtou ostatní. :1774:
Budou se divit, co to je za přecedu klubu příznivců takové legendární značky jakou Subaru je, že se nevozil rád autem a neukecával furt tátu aby se jeli jen tak projet. A navíc i jezdí autem jiný značky. :655:
(Sorry, ale prostě jsem si musel rejpnout, tomu nešlo nebo spíš nechtělo odolat. :845: )

.
Míro nejezdil jsem rád autem, protože buď to znamenalo cestu do hudebky a řídila matka, nebo jsme jeli na chalupu, a museli vstávat v sobotu v pět, abysme tam byli brzo, jezdit v pátek večer se nějak nenaučili. A nějak mi bylo úplně jedno, že máme žigulíka. Otec mě řídit nikdy nenechal, takže moje láska k autům se datuje až od těch vlastních. První byl Trabant kombi za tisíc od kámoše, kterýho jsem si koupil asi ve dvaceti. Od tý doby mám rád auta. Jediný, co jsem podvědomě zdědil po otci, byl názor, že Škodovky jsou sračky a v tom jsem se následně pouze utvrdil. :845:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od Mira »

Já do hudebky a nejen tam chodil vždy pěšky. Vlastně úplně všude jsem chodil po svejch. Cesta autem tedy byla zážitek i přesto, že to taky vždycky smrdělo nějakou prací. Autem mě máma moc vozit nemohla a byla velmi dobrej řidič, páč autem jezdil táta do hokny. Dokonce i po tom kdysi dávném maxi skokovém zdražení benzínu o víc jak 2x tolik. To pak musely ČSAD doplnit stavy autobusů, protože autama se skoro přestalo jezdit. Takže jízda autem byla svátek. Naštěstí mě jezdit baví stále i přesto, že jsem v minulosti taky drandil dodávkou pěkný štreky každej den.
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od Subaru70 »

...no nevím jestli by děti bavilo pozorovat jak 12h v kuse řadim :-) Když se jede na chatu tak se kouká a povídá, případně spí. Ale delší štreky jako třeba dovča - Chorvatsko a pod., jsou pro děti fakt dlouhá doba a celou cestu poslouchat ..UŽ TAM BUDEM..je někdy i přes mojí absolutní lásku k dětem fakt hodně otravný....Takže ať žije moderní elektronika ! :-)
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od HonzaCZ »

No a jak velký děti? Já vždycky koukal ven, nebo na tátu, jak řídí, v pozdějším věku jsem se snažil řešit dopravní situace, takže jsem si celkem dobře zažil nějaký základy chování na silnici... A když jsme poprvé jeli s rodiči do ještě tenkrát jugošky, jeli jsme asi 900 km žigulíkem 2103, to mi mohlo být tak 8 a teda rozhodně jsem žádný speciální vybavení nepotřeboval a to ani o 5 let mladší brácha. Jediný, co jsem měl jako dítě za problém s ježděním autem byl dědův Renault 11, kterej 1) vevnitř fakt divně smrděl - zřejmě jak se uvolňovaly nějaký chemický látky z interiéru 2) hrozně vzadu houpal.... :725: tak jsem holt vozil igeliťák ::-DD: Asi jsem už tenkrát věděl, co jsou Renaulty zač :subaru:

Přijde mi, že dnešní děti jsou často vychovávány tak, že nemají žádnou trpělivost, furt otravujou, pokud nemají nějakou zábavu (tablety, DVD, hračky atd), vyžadují pozornost atd. Ale to jen prostě srovnávám to, jaké vídám děti dnes a co si pamatuji, že bylo, když jsem byl malej já. Samozřejmě nemyslím všechny, ale fracků bez vychování, který si neustále vynucujou pozornost pláčem a rodiče vždycky poslušně přicupitají, v pozdějším věku nemaj správně nastavené morální hodnoty, nemaj vůbec k ničemu respekt atd... vídám čím dál, tím více. Ale žádný dítě jsem ještě nevychoval a ani to neplánuji, takže do toho nemám co kecat... :blabla:
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od Subaru70 »

..mám dvojčata, kluky 4,5 roku a oba zvídavý jak vopice. Aplikace, hry a jiný věci pomalu ovládaj líp jak já..nechápu tu dnešní dětskou generaci. Někde to řešej až u dětí ve škole aby nebyly na PC moc dlouho, já to řešim od 3 let !!!!Já tahal v těch letech dřevěnýho kačera a moje děti mi kradli telefon a hráli si hry !!!!Doba je moc rychlá..No nicméně takže abych udržel poněkud zastaralé formy využití dětského času, jsou naše děti připouštění večer před spaním na chvilku na PC za předpokladu, že jsou vykoupaný, vyčištěný zuby, uklizený hračky...pak maj 30-40 minut a šup do pelechu jinak... :baseball: !!
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49146
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zábava dětí za jízdy autem

Příspěvek od VDC »

Honza má samozřejmě pravdu, že spousta dětí jsou pěkně rozmazlený zmrdíci. Ovšem to není žádnej fenomén dnešní doby. To je jenom taková iluze, která se generačně posouvá, že jako za nás to bylo lepší. Dneska jsou často zmrdíci děti podnikatelů, co na ně nemaj čas. Dřív to byly smradi stranických funkcionářů, případně veksláků. :850:
Co se tý závislosti na přístrojích týče, tak jako ve všem ostatním ctím pravidlo, že všeho s mírou. Tonda si občas půjčí Zdeňky telefon, kde si zahraje angrybirds, na jeho tabletu žádný hry nemá, ten je zatím jen pohádkovej. A pak si hraje hry, když jede k babičce, má to tak zafixovaný a těší se na to, že u babičky si může hrát hry na tabletu.
Na žádným mým přístroji si hru zahrát nemůže, protože já hry nesnášim.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3007
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Zábava dětí za jízdy autem

Příspěvek od yeti »

My si pouštíme normálně CD-čka a děcka zpívají. Nejoblíbenější je Landa a Tučný.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
AndreaM
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1906
Registrován: čtv zář 10, 2009 12:59 pm
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Zábava dětí za jízdy autem

Příspěvek od AndreaM »

Když jsem byla malá, tak se u nás v autě zásadně zpívalo - především proto, že já bych tak do cca 10 km udělala :725:

Naši kluci, když už mi pohádky lezou krkem a vypínám CD, berou zavděk i hrama typu:
Já si myslím.... ano/ne
Kdo si správně tipne, kolik potkáme červenejch/zelenejch.... aut k ceduli Písek?
Černý historky, ale ty už docházejí a nový Modrý nic moc :655:
Subaru Outback 2,5 CVT MY2019 X Edition
Subaru Outback 2,5i CVT MY2014 Sport Line - prodáno
Subaru Forester 2.0D Comfort MY2010 Obrázek - prodáno
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Zábava dětí za jízdy autem

Příspěvek od Mira »

Zajímavý. Nás v autě taky nutili ke zpěvu. To jsem celkem snášel, páč jsem stejně chodil do sboru. Ale pouze do té doby, než jsem začal mutovat. Potom mi to vzhledem k tomu, že mám celkej slušnej hudební sluch začalo silně vadit, páč se to nedalo poslouchat. Ale to už naštěstí mělo auto rádio.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49146
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zábava dětí za jízdy autem

Příspěvek od VDC »

Tak to jsme na tom Míro podobně... :845: Mutace bylo vysvobození, alespoň pro mě.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7828
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Zábava dětí za jízdy autem

Příspěvek od mnov »

Měl jsem to jinak. Zpívání se u nás nikdy nekonalo. Jakožto učící se mechanik elektronik jsem měl volný přístup k úpravám rodinného vozidla. Tenkrát to představovalo montáž tranzistorového zapalování. :-) Nicméně mi to bylo povoleno a když to přestalo jet tak mi táta pomohl to přepojit a dále se tím zabývat. :-) Co si tak pamatuji, tak jsem poprvé jezdil v dvanácti letech. Ovšem v tom samém věku jsem to auto vařil autogenem. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3625
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Zábava dětí za jízdy autem

Příspěvek od bushman1 »

U nas se na kratsi cesty pousti detske pisnicky pro malou a vsichni ostatni to musi poslouchat. Se starsimi detmi zena hraje hry typu - "Myslim si neco a vy hadejte" nebo ja poustim nejakou dospelejsi muziku z CD.
Tablet do rukou nebo do drzaku nastupuje az na delsi cesty.

Jinak obcas zpestrim nasim klukum (12 a 9 let) jizdu tim, ze je pustim mezi vesnicemi za volant. Ale sedi na mne a radim a brzdim ja. To ale s nami nesmi jet zena. Ta by asi mela nervy v kyblu.

Dost casto se decka v aute hadaji a rvou. Nedavno uz mi ruply nervy, ze jsem zastavil a jednoho z nich vysadil, at si to dojde pesky. Zbyvaly 3km do cile, tak se prosel :-)
Kdyz vezu jen jedno dite, tak je to docela pohoda.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zábava dětí za jízdy autem

Příspěvek od Tomáš1002 »

Já taky nostalgicky vzpomínám na dětství a na zpívání v autě. "Já na vojnu se dal, pro krásnou plavovlásku..........", to mi bude znít v hlavě celý život. Nebo když mě máma vozila s kamarádem a před každým přejezdem jsme řvali "Ať jede vlak" a byli v transu, když fakt jel. Nebo jsme hráli různé skeče na názvy obcí, kterými jsme projížděli (Hoškovice byly "naše", ve Svijanech jsme se svíjeli, v Přepeřích jsme po sobě sypali pepř a tak), mazali jsme karty (dokud se někomu neudělalo blbě z toho, že nekoukal z okna), hráli slovní fotbal, hádali osobu - věc, poslouchali rozhlasové pohádky či hry, prostě miliony fajnových a různorodých věcí.
Je strašný, že tohle naše děti už nezažívají a zábavu jim musí dodat nějaká debilní krabička s displejem, protože jinak se nudí. Trápí mě vědomí, že boj s tímhle moderním morem jsem prohrál. Jsem přesvědčen o tom, že tablety, "chytré" telefony a podobné věci ničí dětem život a my rodiče je v tom ještě podporujem. Už se nedovedou kochat krajinou za oknem, radovat se z toho, když uvidí srnku, ale jen tupě zírají na nějaký idiotský film, který stejně viděly už padesátkrát. Hry v mé přítomnosti hrát nesměj vůbec, stejně jako VDC počítačový hry nesnáším a drtí mě pohled na to, jak vybzíkané u toho děti jsou.
DVD přehrávač nebo držák na tablet jsem v autě zakázal, to ať děti raději spí.
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zábava dětí za jízdy autem

Příspěvek od HonzaCZ »

bushman1 & Tomáš1002: :supeer: :supeer: :supeer:
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“