Zábava dětí za jízdy autem

Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Zábava dětí za jízdy autem

Příspěvek od Subaru70 »

..já mám děti malý (dvojčata) :unami: , takže chvilku jedou písničky typu ,,hopsa hejsa do brandejsa", pak musim pustit Goťáka ,,když milenkou pláčou" (žena moc nechápe :-) a pak nastavá fáze rock :657: a dance, což děti donutí k napodobování zpěváků a jejich pohybů :banana: , což budí v ostatních vozech pocit, že v autě vezu děti pod LSD....pak se většinou unaví a spí...No pak následuje fáze že už je nic nebaví a musí se přikročit k elektronice...V podstatě se to týká jen cest nad 3h, takže cesty na dovolený a pod...
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
maur
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 268
Registrován: úte črc 24, 2012 10:16 pm
Jméno a příjmení: Martin Urban
Bydliště: Praha-Západ

Re: Zábava dětí za jízdy autem

Příspěvek od maur »

S manzelkou mame jeste kliku co se tyce zabava deti za jizdy autem.
Nase holky ma vzdy radost kdyz se nekam jede a vubec nevadi ze se pojede stovky kilometru. Poslouchame detske pisnicky, pohadky v cestine a v nemcine (nejvic kocour modroocko, Honza pecivalek nebo Heidi). Obcas si spivaj, kricej kdo nejvic umi hlasite spivat atd. Chci rict ze vzdy mame zabavu za jizdy a to nejlepsi je, ze vubec nemaj rady dalnice. I ted do Rakouska jsem jel okreskama a vzdy neco deti videj. Musim priznat ze taky nemam rad dalnice a radej tocim vic volantem a dam pozor na rychlost v obci. Nevim jak dlouho tento cestovni klid u nasich deti vydrzi ale chvala bohu, ze to tak docastne je. Samy holky vedej, ze kdyz se cestuje dlouho s autem, tak vzdy bude sranda a budeme spat nekde jinde. Sajimave je, zr deti videj vzdy neco co dospeli prubehu jizdy v aute tak nevidi a nebo nevnima. Ziram vzdy co deti hlasej, ze tam v dalce (cca. 3-5 km daleko) videj kdo vi co.
Proto se vyhybam jak cert a nechci koupit ti moderne technicke "pomucky" jak zabavit dite/deti v aute. A uprimne, my jsme to taky nemeli (to dnes auta maj CD prehravac, navigace atd.) a cestovali taky skrz Evropu.
Ted nase tri leta dcera se naucila poslouchat navigaci a furt opakuje kam mame odbocit. Na to ta starsi to rekne jeste jednou ale v nemcine. Jedna navigace je nastavena na nemcinu a druha na cestinu, timto maj holky vazne velkou zabavu. Horsi je, kdyz kazda navigace u krizovatky rika neco jineho (co se uz vicekrat stalo na ceste do Chorvatska), tak jsem mnel v hlave gulas.
Ne u semaforu ale v zatáčce se potkáme
Subaru Forester, MY 2008 manuál s rozmazleným moturkem
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19032
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Zábava dětí za jízdy autem

Příspěvek od hamoun »

jak jsou decka male, da se je "mucit" basnickama, zpivanim, koukanim ..
ja jsou cim dal vetsi, maji telefon, pousti si pisnicky samy ...

na dalnicich jim nebranim (cesta na dovolenou) .. to je nuda ..

i kdyz - predloni 8h prokecaly decka spolu .. (mam 3ks) ..

hrajou tzv: "dracak" ... jeden je vypravec, dalsi 2 nejake postavy a delaji si svuj pribeh s dejem, vypravec ridi pribeh, dava prekazky, pripadne ukoly na vydelani si "penez", postoupeni, nauceni se neceho (jako postava) apod .. takova fantasy ...

maji nekolik modifikaci - historie, fantasy, budoucnost, preziti .. apod .. moc zajimave je poslouchat ..

kdyz jsem to zkousel s nima, zjistil jsem, ze moc daleko nedojdu nebo nepreziju .. nemam ty napady, co zrovna delat, kdyz to neni primo rizene ... proste vymyslet neco jako jdu najit kovare, koupit sekeru, mezitim nekde ukrast penize, ale zabasnou me, tak mi vsecko vezmou, jsem slaby, musim jit nekde pomahat, abych si mohl koupit mec, ktery je rezavy a pak ho cistit, abych se ubranil nocnimu utoku vlku.... proste nekonecne ... luxus :)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3623
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Zábava dětí za jízdy autem

Příspěvek od bushman1 »

Hehe, nasi kluci take obcas hraji dracak, ale kdybych tomu mel pri rizeni venovat plnou pozornost, tak skoncime v prikopu. A je fakt, ze je to docela zajimave.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49122
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zábava dětí za jízdy autem

Příspěvek od VDC »

Myslím, že argument "my jsme to taky neměli" je trošku mimo mísu. :845: Protože Subaru jsme taky neměli. Používat to, co doba přináší, ale rozumně, určitě není nic špatnýho.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
maur
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 268
Registrován: úte črc 24, 2012 10:16 pm
Jméno a příjmení: Martin Urban
Bydliště: Praha-Západ

Re: Zábava dětí za jízdy autem

Příspěvek od maur »

Tome, co chces rict s "mimo misu"? Nebo co to znamena mimo misu?
Souhlasim ze clovek ma pouzivat to, co cas a doba prinasi.
Ale porovnat Subaru (co uz existuje vic nez 50 let v Evrope) proti modernim telefonum a nebo tabletum, tak to si myslim ze se neda porovnat.
Existuje uz dlouho auto, existuje uz dlouho rodice s detskama v aute, kteri cestujou a jestli chapu spravne toto vlakno, tak jde o to, jak se dnes zabavej deti prubehu jizdy. Jak vidis i dnes pouzivame v aute (uz to existuje :-) ) CD prehravac, navigace atd. Myslim si, ze zde jde primarne o to, jak se dnes musi zabavit deti, spis s cim se zabyvaj a ktery elektronicky "serepeticky" musej mit v ruce, aby prubehu jizdy byl klid a mir ve vozidle.
Ne u semaforu ale v zatáčce se potkáme
Subaru Forester, MY 2008 manuál s rozmazleným moturkem
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49122
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zábava dětí za jízdy autem

Příspěvek od VDC »

Martine konstatování, že za nás to nebylo, mi prostě přišlo takový dědečkovský. Naše babi taky používala takovýhle formulace a přiznám se, nemám je moc rád. To, že Subaru existuje 50 let je pravda, ale za nás to tu nebylo. Za nás byly ty příšerný bolševický maslostroje, ve kterejch se muselo zpívat, protože nám nic jinýho nezbývalo. :845: V civilizaci za naší západní hranicí, existovaly třeba digitální hry Nintendo, který jsme my ovšem neměli.
Tím samozřejmě nechci vůbec říct, že je špatně se za jízdy bavit čímkoli jiným, než koukáním na pohádky. Taky to využíváme především na dlouhých cestách, typu jízda do Itálie. Když jedeme na chalupu, tak Toník kouká z okna a povídáme si. Cestou z chalupy naopak využívám tablet, protože je třeba před odjezdem uklidit, sbalit, naložit a není nic horšího, než nudící se dítě, který je při tom třeba zabavit. Takže to si Toník sedne do auta, kouká na pohádky a my máme klid na práci. Pak se rozjedeme a většinou usne. :850:
Předpokládám, že jak poroste, budeme se bavit za jízdy jinak, než koukáním na cokoli. Rozhodně nejsem žádným propagátorem totální digitalizace mozků našich dětí. Naopak. Toník se dívá do displejů tak maximálně jednou týdně, častěji to nevyžaduje. Hraje si s Legem a je spokojenej.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
maur
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 268
Registrován: úte črc 24, 2012 10:16 pm
Jméno a příjmení: Martin Urban
Bydliště: Praha-Západ

Re: Zábava dětí za jízdy autem

Příspěvek od maur »

VDC píše:Martine konstatování, že za nás to nebylo, mi prostě přišlo takový dědečkovský. Naše babi taky používala takovýhle formulace a přiznám se, nemám je moc rád.
Tome, tak uz Tebe chapu co chces rict. :pr: Ale na druhou stranu bylo a nebylo, bolo, nebolo. I na "zapade" (nemam to rad toto clovo) dlouho nebylo a lebo dlouho si to rodina nemohla financne dovolit. :655:
Ano je fakt ze tam neco existovalo driv nez v Ceskoslovensku, ale pred 30 lety i tam neexistoval CD prehravac a nebo kdo vi co v aute co dnes je malem standardem. Je fakt ze pred 30 lety jsme meli doma naftovy motor v Renaultu a kdyz tata zastavil u Benziny a jeste u stojanu kde nacepovali jenom Zetor, Avie, Tatra a nebo Liazky, tak pumpar se mohl zblaznit a ptal se tati jestli vi co tankuje :conf89: . Ale jenom tak mimo tematu. Ano opet bolo a nebolo ::-DD:
Jak rikam uz Tebe chapu co chces rict na to slovo "za nas to nebylo".
Ale hlavne ze bylo, je a bude :subaru:
Ne u semaforu ale v zatáčce se potkáme
Subaru Forester, MY 2008 manuál s rozmazleným moturkem
Uživatelský avatar
roura74
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2017
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Horák
Bydliště: Ruda u Rýmařova
Kontaktovat uživatele:

Re: Zábava dětí za jízdy autem

Příspěvek od roura74 »

U nás se zpívá v autě pořád jak s CD tak i bez. Naštěstí už moc není v kurzu Dáda a Míša, ale ty dvě mladší teď frčí na Navarové s Nerezem a na Klusovi. Na dlouhý cesty jde do držáku iPad a zvuk do AUX aby pohádky dobře slyšely. Nejstarší dcera má pořád v uších sluchátka a ani nedomýšlet co si myslí.


Sent from my iPad using Tapatalk
Tribeca 2008 Executive
________&________
Toyota RAV4 PHEV 2021

EX: Levorg 2017 Sport, Forester 2007 SG, Legacy GT 2010
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49122
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zábava dětí za jízdy autem

Příspěvek od VDC »

roura74 píše: Nejstarší dcera má pořád v uších sluchátka a ani nedomýšlet co si myslí.


Sent from my iPad using Tapatalk
O tom bychom si mohli vášnivě povídat, co si asi tak můžou myslet, košťata... :845:
offtopic Vikoušovi dneska sundali z horní čelisti pevný rovnátko a ona mi střevo volala, že je to hrozný, že vypadá hrozně blbě. :713: Místo, aby byla ráda, že má ty dráty z huby venku, tak si bez toho připadá blbě. V tomhle věku mají fakt hlavu akorát na čepici. :850:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od M a r c e l »

VDC píše:A univerzální držáky na tablet, na hlavové opěrky prodávají na aukru asi za 4 stovky. Upřímně si to bez tabletu už moc neumím představit. 12 hodin v autě není žádnej problém.
Jen asi 2 roky zpátky jsem musel zakázat mladýmu koukat na červený traktůrek, cestou z Itálie, protože to v tý době miloval a koukal na to furt dokola. A když už mi po 120. hrála do hlavy: "malý traktůůůůrek jede po poli, při jeho prááááci ho nic neskolíííí...", tak jsem byl na pokraji šílenství. :845:
...UZ JEDE!!! vole tak vo tomhle se mi taky uz i zda (5)
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od M a r c e l »

jara650 píše:Zdá se mi,že ty děcka nějak rozmazlujete... :850:
mne taky, nas kluk (5) nema ani mobil, ani tablet, ani dvd v aute a taky zije, co takhle, povidani, zpivani, knizka?
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od M a r c e l »

HonzaCZ píše:No a jak velký děti? Já vždycky koukal ven, nebo na tátu, jak řídí, v pozdějším věku jsem se snažil řešit dopravní situace, takže jsem si celkem dobře zažil nějaký základy chování na silnici... A když jsme poprvé jeli s rodiči do ještě tenkrát jugošky, jeli jsme asi 900 km žigulíkem 2103, to mi mohlo být tak 8 a teda rozhodně jsem žádný speciální vybavení nepotřeboval a to ani o 5 let mladší brácha. Jediný, co jsem měl jako dítě za problém s ježděním autem byl dědův Renault 11, kterej 1) vevnitř fakt divně smrděl - zřejmě jak se uvolňovaly nějaký chemický látky z interiéru 2) hrozně vzadu houpal.... :725: tak jsem holt vozil igeliťák ::-DD: Asi jsem už tenkrát věděl, co jsou Renaulty zač :subaru:

Přijde mi, že dnešní děti jsou často vychovávány tak, že nemají žádnou trpělivost, furt otravujou, pokud nemají nějakou zábavu (tablety, DVD, hračky atd), vyžadují pozornost atd. Ale to jen prostě srovnávám to, jaké vídám děti dnes a co si pamatuji, že bylo, když jsem byl malej já. Samozřejmě nemyslím všechny, ale fracků bez vychování, který si neustále vynucujou pozornost pláčem a rodiče vždycky poslušně přicupitají, v pozdějším věku nemaj správně nastavené morální hodnoty, nemaj vůbec k ničemu respekt atd... vídám čím dál, tím více. Ale žádný dítě jsem ještě nevychoval a ani to neplánuji, takže do toho nemám co kecat... :blabla:
hezky jsi to shrnul, mas vicemene pravdu...

mne jako malyho bavilo cestovat, jezdili jsme na chalupu v jiznich cechach a ta cesta z Prahy byla jedine zabavne na cele dovolene, protoze pobyt tam jsem nenavidel, (nic jsme nesmeli, nemeli jsme kola, motorku (pionyra) jsme meli zakazanyho si i pujcit, brzo doma, s nasima furt v lese na houbach a pro sisky, proste oproti vesnickejm klukum, co na kolech, nebo jeste lip fichtlech litali k potoku pytlacit, na smetak hrabat kramy a do stohu kourit a chlastat...) cestou jsme si v preplnenem Trabantu 601 combi B-) (tata, mama, babicka, ja a bracha, nemecky ovcak a nemecky boxer + kramy na polovinu prazdnin) povidali, zpivali, koukali ven z okna, cetli si spali, pozorovali tatu jak radi tim klackem pod volantem B-)

po Trabantu nasledovala Skoda 1203, to bylo jeste zabavnejsi svezeni, nepocitam-li vyprask, ktery jsem dostal, kdyz jsme se zase jednou pohadali s brachou, kdo bude sedet u dveri, ja vyhral, no ale v prvni zatacce jsem vypadl z auta, protoze jsem ty dvere spatne zavrel a kurty tenkrat vzadu jaksi nebyly B-)))


jinak muj synacek (5), v dnesni elektronicke dobe, zvlada cestovani porad jako mi zastara, bez elektroniky, dokonce i bez radia, proste si povidame, cte si, ted hodne resi spoustu veci co kolem vidi, aktualne nejvic dopravni znacky B-)

nicmene ja tu elektroniku neodsuzuju, jen jsme proste jeste do toho stadia nedospeli a ja jsem za to vdecny...
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zábava dětí za jízdy autem

Příspěvek od M a r c e l »

maur píše: Ted nase tri leta dcera se naucila poslouchat navigaci a furt opakuje kam mame odbocit.
jo tak to je presny, to u nas frci taky...

a je fakt, ze ty deti vidi fakt hafo veci kolem, ktery jako ridic vubec neregistrujes...
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Zábava dětí za jízdy autem

Příspěvek od Subaru70 »

...stejně je zajímavý jak to utíká...Nedávno jsme poslouchali a držkovali v autě jako děti a dneska tam vozíme vlastní MRŇATA a snažíme se je naučit tomu čemu nás učili naši tátové...Mělo by to tak být, trochu z nostalgie a trochu protože si myslíme že to je správné..na druhou stranu se musíme bohužel přizpůsobit době a dát dětem trochu té technické revoluce a ikdyž to mnohdy nechápeme, musíme to přijmout jako nezbytný fakt, neboť když jsme byli malý, tak nás taky někdy rodiče nechápali protože měli pocit že by to mělo být stejný jako když oni byli děti...Jo přátelé a tátové, tomu se říká EVOLUCE :-)..není to hezký ?? :cheers:
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“