PC Games :-O

Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22676
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: PC Games :-O

Příspěvek od spm »

Za 5,5k na internetu furt někde je... Ale 4,5 jsem taky nenašel :-D
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49122
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: PC Games :-O

Příspěvek od VDC »

Yeti dík. Nechám to na choti, ať se s tím popasuje a nebudu to řešit.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21935
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: PC Games :-O

Příspěvek od HonzaCZ »

Však jsem psal, že za 4500 byl v akci. :-)

Jo a na Xbox (možná i další?) je občas cash back akce, že když přineseš jakoukoliv starou konzoli, i nefunkční, tak dostaneš slevu. Tuším 3 litry (samozřejmě z MOC).

Jinak Xbox samozřejmě taky umí 4k, dokonce bych řekl i to Sko, ne? Ale Xko umí 4k@60fps a HDR a to třeba i na YouTube. Je to poměrně slušný pokoukání... stream 150 Mbps :-D BD mechaniku má taky, ale ještě mě nenapadlo do ní cokoliv strkat. Kolečka jsou pro mě už 10 let mrtvý. :-DDD
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22676
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: PC Games :-O

Příspěvek od spm »

USB boot fungoval už víc jak před 10 lety; cos tam proboha v tý době ještě strkal za kolečka? :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3005
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: PC Games :-O

Příspěvek od yeti »

VDC: není zač. Když už jsem tomu věnoval tolik času, tak se o nově nabyté vědomosti aspoň můžu podělit :-D
HonzaCZ: jojo, Sko umí přehrávat ve 4k. Ale protože 4k tv ještě dlouho mít nebudu, tak to pro mě takový lákadlo není. Spíš jsem řešil ten framerate - tam jednoznačně Xko vítězí nad čímkoli, co je dneska na trhu. Ale ať jsem čuměl na YT jak jsem čuměl na YT, prostě když to bylo 60fps FullHD vs 30fps FullHD, tak jsem v plynulosti rozdíl neviděl. Proto si myslím, že na takový to normální hraní těch srágor, co dneska ty děcka pařej bude to Sko úplně v pohodě. A rozdíl v ceně a potažmo i ve spotřebě el. je fakt velkej. Jěště bych oželel nějakou kačku za pořizovací cenu, ale když Sko bere v zátěži 90W a Xko 200W, tak to už je fakt rozdíl, to už se na ročním vyúčtování pozná.

Líbí se mi třeba funkce playanywhere - spustíš hru na xboxu, ale obraz pošleš třeba do PC ve vedlejší místnosti, nebo do mobilu...
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21935
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: PC Games :-O

Příspěvek od HonzaCZ »

spm píše:USB boot fungoval už víc jak před 10 lety; cos tam proboha v tý době ještě strkal za kolečka?
DVD+R/RW a DVD-RAM na zálohy. Tou dobou jsem tak pomalu přecházel na zálohování na externí HDD, jestli si dobře pamatuju a DVD skartoval flexkou :-DDD
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22676
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: PC Games :-O

Příspěvek od spm »

Ono taky lidský oko má pozorovací schopnost asi 25fps, takže nějakej zásadně vyšší framerate stejně nepozná :-DDD Jinak ale ono to v plný zátěži moc nepojede, takže nějakejym ušetření na vyúčtování bych moc nedoufal :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21935
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: PC Games :-O

Příspěvek od HonzaCZ »

Je vidět, že ani jeden nevíte, o čem mluvíte. Lidský oko má rozlišovací schopnost ještě mnohem míň než 25 fps (tuším 16). Ale to neznamená, že když se toto překoná, tak obraz mozek vnímá nejplynuleji. Jde o to, že ho už vnímá plynule a ne jako sérii jednotlivých snímků. To ale neznamená, že víc nemůže vnímat plynuleji. A sledovat rozdíly na YouTube je IMHO totální nesmysl, protože to prostě musíš vidět přímo, na tom danym zobrazovacím zařízení.

Já si taky říkal, co furt všichni dělají s tím vysokým FPS u her a nepřikládal tomu velkou váhu, ale např. na tom 4K@60fps videu je to celkem dost vidět, že je něco jinak. Prostě to úplně jinak vypadá, jinak se to hejbe. Nevěřil bych tomu, kdybych to neviděl. U her nevím, tam jde zejména o hratelnost a reakční dobu, takže čím víc snímků, tím dřív vidíš, co se děje, ale u toho videa je to fakt vidět.

Na spotřebu jsem nějak kašlal. Nemám čas u toho sedět nějak dlouho, takže 100 W sem, 100 W tam mě nevytrhne. V koupelně mi 2x denně hodinu jede výhřev žebříku na ručníky 300 W, takže v tomhle světle je rozdíl 90 a 200 pro mě
fakt zanedbatelnej. Mohl bych zkusit wattmetrem, jaká je ta spotřeba reálná.

EDIT: Ale je fakt, že ani ty hry jsem nezkoušel na 30 fps, ani nevím, jak bych to udělal... Takže třeba je rozdíl i tam. Forza 7, Forza Horizon 4 a Mafia III, to jsem zatím zkoušel a vše se to hýbe neuvěřitelně!
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22676
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: PC Games :-O

Příspěvek od spm »

Jenže furt otázka do jaký míry to poznáš. Já bych ještě věřil tomu, že tímhle vlivem uvidíš rozdíl mezi 30 a 60fps. Ale takový to jak lidi vyhazujou televize s obnovovací frekvencí 100Hz a pořizujou si jiný, co jí maj vyšší, tak už mi to silně zavání takovým tím placeboefektem, jakože když do auta naleješ vervu 100, tak má najednou poloviční spotřebu, trojnásobnej výkon a motor neni vůbec slyšet :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21935
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: PC Games :-O

Příspěvek od HonzaCZ »

To je zase něco jinýho... obnovovací frekvence u panelu se neřeší kvůli plynulosti, ale kvůli blikání. A nevím, jestli se někdy dělalo víc jak 100 Hz, to byly IMHO jenom marketingový triky. Dneska se LCD dělají 50 a 100 u televizí a monitory 60, 120, 240... to je pak pro ty profi gamery, co hrají CS:GO na 200 fps a použivají nějaký ten G-Sync nebo FreeSync nebo jak se tomu nadává, kdy už se nepoužívá V-sync, tedy kdy grafika čeká s vykreslením na obnovovací cyklus monitoru, ale naopak řídí takt monitoru, aby obnovoval tak, jak grafika vykresluje.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22676
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: PC Games :-O

Příspěvek od spm »

No a otázka do pléna: fakt myslíš, že tyhle rozdíly to lidský oko pozná? :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21935
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: PC Games :-O

Příspěvek od HonzaCZ »

spm píše:No a otázka do pléna: fakt myslíš, že tyhle rozdíly to lidský oko pozná?
Teď nevím, o jakých rozdílech se bavíme. A teda spíš záleží asi na mozku, než oku. :-D U těch profi gamerů to je zejména kvůli reakční době, tam nejde ani tak o to, jak to vypadá, ale o to, jak to mozek vnímá. Hraje tam roli každá milisekunda, tak se vymýšlí takovéhle ptákovinky. U videa to jednoznačně poznat je, jak jsem psal, na vlastní oči jsem to viděl. A nevím, čím to je, ale video 4k@60fps z Xbox One X zobrazený na Viewsonic VX4380-4K prostě vypadá jinak, než FullHD @ 60 fps na běžnym monitoru u kompu. Těžko říct, čím to je. IMHO to prostě nějak jinak vykresluje, tím rozlišením to asi nebude, nebo tam hraje roli flicker free? A u těch neprofi her, tam už to záleží na vkusu a vnímání. Ale když už jsem to vydržel bez Xboxu do teď, tak si radši koupím špičkový zařízení, než abych otáček kačku a zkoumal, jestli stačí One S nebo nestačí. I tak byla cena One X (podotýkám, že jsem ho měl za cca 10k) na čtvrtině základního herního kompu.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22676
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: PC Games :-O

Příspěvek od spm »

Já bych to Xko koupil taky, kdybych to pořizoval, to neříkám :-) Jenom je mi furt nějak záhadou, že by u hroudy lidskýho masa záleželo na každý milisekundě, když to musí dotéct do mozku a ten mozek na to ještě reaguje nějak tak, že hýbe někde rukou :-D Nechci ty profi hráče podceňovat, ale přijde mi, že ani tohle už nemůže hrát takovou roli a že je to akorát způsob, jak prodat něco drahýho, co nikdo nepotřebuje :-DDD (hlavně těch profihráčů je tak málo, že kvůli nim by to nikdo nevyvíjel, takže ten trh stejně pak dělá banda puberťáků, co si to musí koupit taky :-DDD)
Naposledy upravil(a) spm dne úte pro 04, 2018 5:29 pm, celkem upraveno 1 x.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21935
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: PC Games :-O

Příspěvek od HonzaCZ »

Jo, banda puberťáků si to pak koupí taky a serou nás v práci v CS:GO tak, že místo CS:GO jsme museli radši začít hrát L4D2... :-D

Profi gamery jsem zmiňoval proto, protože tam mi to smysl dává. Věřím, že tam to roli fakt hraje. Hlavně tam jde už o velký prachy, tak tam prostě každou povolenou technologii musí mít... :-D

Jinak koukám, že One S asi fakt neumí 4K hry, jenom BlueRay/media. Tak to bude asi ten důvod, proč jsem ho zavrhl. :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22676
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: PC Games :-O

Příspěvek od spm »

A já si pletu písmenka, už jsem to opravil :-DDD Koukám že to v práci máte teda taky zajímavý :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“