PC Games :-O

Odpovědět
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10652
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: PC Games :-O

Příspěvek od podvlada »

HonzaCZ píše: Vláďo, na kolik máš ten FF? Jak jsem ti už psal, tak já se ustálil na takových 30 % a při driftech 5 %. A u ECS 2 jsem měl FF vypnutej úplně, včetně simulace pružiny, takže se prostě nevracel vůbec, což mi vyhovovalo nejvíc.
V ovladači/softwaru jsem to nechal default, takže předpokládám 100 %. Ve hře jsem s tím zkoušel různě hejbat, ono při hraní (jízdě) mi to nepřišlo nijak extrémně moc, i když jsem taky zkoušel nižší nastavení - 75, 50, 30, ... 30 mi přišlo už málo. Co mi ale vadilo, že ať jsem nastavil procenta jakkoliv, tak při stání na místě je to vždycky moc a peru se se stolem :-D Nejhorší, když se na nějaký úzký trati šprajcnu naštorc. Zpátečka, 900° doleva, cuknout metr dozadu, za 1, 900° doprava, posbírat popadaný věci na stole, cuknout metr dopředu, a opakovat. :-DDD Chápu že když stojím na místě tak se kolama zatáčí blbě. Ale přijde mi že ten volant ničím :-D

Zkusím to snížit v ovladači na nějakých cca 50 % a nechat to ve všech hrách naplno. Uvidíme.
Keana píše:U těch Rally je asi problem v tom, že kdyby to mělo bejt fakt realistický, tak to hraje hrstka statečných. Přemejšlel jsem o tom, co by se dělo, kdyby někdo předělal RBR (Richard Burns rally) do hezčího kabátu. A jak by všechna ta fyzika byla náročná na výkon PC. Dyť jen dodělat výuku je očistec i s volantem.
Ani nevim jakou měl RBR podporu volantu a jak v něm funguje FF? To bych taky mohl zkusit. Kdysi když jsem ho pařil docela dost se mi nakonec povedlo i tu výuku dodělat na klávesnici a i některý stage jsem dokázal udělat za lepší čas. Byl to ale masakr a bylo nutný minimálně oddělit plyn/brzda na jednu ruku a zatáčení na druhou. Přiznám se ale že jsem neřadil.

A jak říká Honza, taky si nemyslím, že by byl problém že by to moc lidí nehrálo. Nadšenců je dost a stejně jako si svoje hráče najdou nenáročný arkády kde "vypneš", tak by si našly i hardcore simulátory, vždyť onroad sim je populární dost, proč by off nebyl?

A to mě napadlo, Spintires s volantem umí? :-DDD

S tím Kingdom Come máš pravdu. Je to takový "reálnější" a ta hra si to určitě zaslouží. Já právě udělal tu blbost, že jsem si dal tasemnici a řekl si "no co, tak budu víc jíst a hledat kotlíky". Jenže volný kotlíky po světě tě zasytí o 5 bodů místo 25, a ještě musím žrát za dva. :-DDD
Filipkooo píše:
Jojo, jak říkám - z práce (tester v SCS Software), sám bych tolik peněz do volantu nenalil :D
Jo, to se někdo má :-D Jak se člověk k testování her dostane? Přes vývojařinu, nebo jaký jsou požadavky? Dokážu si totiž představit, že tohle by chtělo dělat spousta lidí :-) Sám dělám vývoj softwaru, ale ne her, a u nás se testeři zas tak moc nehrnou. :-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10652
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: PC Games :-O

Příspěvek od podvlada »

Mimochodem, ETS2 na Steamu za 5€? Platí do 6. 4. :-)

Obrázek
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14847
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: PC Games :-O

Příspěvek od Tapan »

Hele, volantáři, a zkoušeli jste BeamNG? To je taky dost zajímavá věc, když voláte po realitě :-) Jen tedy uživatelský interface asi navrhoval ten, kdo dal tlačítko na ostřik blinkrů a zapínání tempomatu na SG do úrovně levého kolena řidiče :-D
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19126
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: PC Games :-O

Příspěvek od hamoun »

BeamNG mam ... on to tu chvalil HonzaCZ tusim .. kdysi ...
jen na te klavesnici to neslo teda vubec :)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14847
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: PC Games :-O

Příspěvek od Tapan »

I na gamepadu je to záhul :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10652
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: PC Games :-O

Příspěvek od podvlada »

Já měl za to, že to je takovej spíš sandbox, a ona to je krom reálný simulace deformací a materiálů i reálná simulace řízení jo? :-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14847
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: PC Games :-O

Příspěvek od Tapan »

Kdo se prokouše přes hlavní menu, je odměněn možností zničit si auto sám :-) Mně tedy trvalo možná půl hodiny, než jsem zjistil, jak si zapnout provoz, protože už mě nebavilo narážet pořád do nezničitelného prostředí :-) Ale je fakt, že ta simulace reality je tam dost promakaná. Jako že stačí dost málo, člověk si dojebe poloosu, čímž prakticky u většiny aut dojezdil :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
Filipkooo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: úte srp 27, 2019 2:10 pm
Jméno a příjmení: Filip Neuwirth
Bydliště: Praha, Chodov - Pardubice

Re: PC Games :-O

Příspěvek od Filipkooo »

podvlada píše: Jo, to se někdo má Jak se člověk k testování her dostane? Přes vývojařinu, nebo jaký jsou požadavky? Dokážu si totiž představit, že tohle by chtělo dělat spousta lidí Sám dělám vývoj softwaru, ale ne her, a u nás se testeři zas tak moc nehrnou.
Heleď, v mém případě šlo o náhodu. Já mám vystudovanou konzervatoř a na jedné oslavě jsem jednou potkal kluka, se kterým jsem se dal do řeči a zjistil, že on má taky konzervatoř a že pracuje jako Map designer v SCS a že nabíraj lidi :D Teď už tam jsem rok a půl no. :)
Subaru Legacy 2.0R kombi MY2007
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21962
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: PC Games :-O

Příspěvek od HonzaCZ »

BeamNG je super. Vystačím si s gamepadem, ale na volant je to samozřejmě lepší. Super je, jak se daj ty hotový auta různě překonfigurovat, měnit tam díly a podobně. A to už jsem zmiňoval - Automation - další zajímavá hra - umožňuje vytvářet motory a celý modely aut a ty pak exportovat do BeamNG. Vtipný bylo, že jsem tam vyrobil takový něco jako Lego BLE a ono to pak v BeamNG jezdilo dost podobně jako opravdový. :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19126
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: PC Games :-O

Příspěvek od hamoun »

dohaje .. chybi mi cas :)

Odesláno pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10652
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: PC Games :-O

Příspěvek od podvlada »

Filipkooo píše:
Heleď, v mém případě šlo o náhodu. Já mám vystudovanou konzervatoř a na jedné oslavě jsem jednou potkal kluka, se kterým jsem se dal do řeči a zjistil, že on má taky konzervatoř a že pracuje jako Map designer v SCS a že nabíraj lidi :D Teď už tam jsem rok a půl no.
Aha, no, tak to je hezká náhoda :-)
Jinak ETS2 jsem si tedy za těch 5€ pořídil, a taky dobrá sranda. :-)



A mimochodem, jak jsme tu řešili tu realističnost rally her, takovej rallycross v Project Cars 2 mi přijde realistickej tak akorát, aspoň teda jsem velice spokojen a mile překvapen tím, co to s volantem dělá. Pod plynem, bez plynu, při brzdě, při prokluzu kol, při přejíždění nerovností, ... naopak mě v PC2 zklamalo to, jak vlastně celkově jezdí Ford Sierra RS500 Cosworth Group A - zkusil jsem si totiž zahrát kampaň a začal jsem v Group A. A teď se zrovna s tímhle autem peru. Nevím, třeba to je fakt až moc realistický a nedávám to :-D do 5000 otáček jako by to nejelo a pak to má najednou výkonu na rozdávání tak, že ani na 3 s tim nejde jet rovně. Takže to nejede, nejede, nejede a najednou hrabe a přetáčí. Když začadím dřív, všichni mi ujíždí, když zařadím později, musím nejdřív ubrat plyn abych mohl jet rovně :-) Přitom pár ostatních i výkonnějších aut co jsem zkusil dobrý. A to mi ještě jednou pršelo :-D Musel jsem shodit obtížnost oponentů na mininum a snížit počet kol závodu taky na minimum, abych minimalizoval risk že to v nějaký zatáčce pošlu do hodin a nakonec se zadařilo :-D ať to není jednoduchý, ok, ale pokud v závodě co má 10 kol dostanu hodiny a znamená to, že se můžu rozloučit s kterýmkoliv jiným místem než posledním, to je dost nahovno :-D
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21962
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: PC Games :-O

Příspěvek od HonzaCZ »

Měl jsem addon tý Sierry (a dalších variant) do AC a tam se s tím jezdit dalo, ale taky ta Group A byla dost bestie. Myslím, že se to takhle klidně chovat mohlo i v reálu. Na mokru byl v reálu divokej i 88kW dvoulitr... tak co teprve, když to mělo asi bžilion koní a turbo tak velký, že začalo pořádně tlačit až před redline? :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4941
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: PC Games :-O

Příspěvek od Makovica »

Thrustmaster T300RS GT uz je doma, ale uz nemam silu ho vybalovat :)
ETS 2 som tiez kupil asi pred rokom a tiez za smiesny peniaz.
Najazdil som s tym par 100km, ale s klavesnicou to bola opat raz brutalita, hlavne pri cuvani v tych kadejakych skladoch.
S pozicanym kormidlom to uz bola znacne lepsia zabava.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
fox
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1201
Registrován: pon dub 27, 2015 9:13 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Votice

Re: PC Games :-O

Příspěvek od fox »

podvlada píše:Far Cry 4 byla nádherná, to prostředí hor... Primal taky chvíli bavil, špatný to nebylo. Na 5 se chystám až bude někde výprodej
Na Epicu je teď Far Cry 5 za 14.99€, platí to do 16. dubna.
https://www.epicgames.com/store/en-US/p ... cry-5/home
Subaru Forester 2.0X SG
Subaru Impreza 1.6 ex
Subaru Impreza 2.2 ex
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10652
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: PC Games :-O

Příspěvek od podvlada »

Díky za tip, ale teď jsem utrácel za ty závodní... Ještě počkám :-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“