PC Games :-O

Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22729
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: PC Games :-O

Příspěvek od spm »

HonzaCZ píše:To myslíš demo nebo tam byl nějakej hack?
Žádný demo ani hack, když už to hraješ pomalu po slepu, tak to šlo takhle rychle celý dohrát :-D Těch levelů tam myslím bylo jenom 12 :-D
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3092
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: PC Games :-O

Příspěvek od Šaman »

Chlapi, ve snowrunneru už pomalu dokončuju. Mám tu basic verzi pod epikgejmz. Žebych si koupil Year 1 pas. Jak je to s placením kartou u Epicu. Je to bezpečné? Oni chtějí všechna čísla, data i to cvv nebo ccv či co… šel bych na to jinou kartou než primární rodinnou. JsEm moc konzerva, na netu jsem kartu ještě nepoužil…
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10652
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: PC Games :-O

Příspěvek od podvlada »

HonzaCZ píše:Skvělý! Dneska si člověk může starý DOSový pecky pustit klidně na mobilu.

Mě na těch starých hrách přijde hrozně zajímavý, jak si spoustu z nich pamatuju jako děsnou pecku a přitom u většiny z nich to bylo daný jenom tím, že prostě nic jinýho nebylo a nebylo v tý době s čím srovnat. A některý hry ale jsou fakt pecka i v porovnání s dneškem - promyšlenost, nápad, hratelnost, to, co dokázali vymáčknout z tehdejších kalkulaček...
Já nedávno objevil na youtube video, kde bylo vysvětleno, jak si tehdy programátoři museli pomoct při výpočtu invertovaný odmocniny, jakože 1/sqrt(x), asi v Doomu nebo kde, protože to potřebovali do výpočtů nějakých odrazů, a nebylo jak to spočítat rychle. Protože "konvenční" přesný výpočet byl pomaý, tak přišli s "odhadem", který byl ale dostatečně přesný, byl asi na tři řádky a zahrnoval nějakou magickou konstantu, bitový posuny,... :-) Prostě tehdy se museli zamyslet a ne jako dnes, kdy je výkonu dost, na všechno je nějaká knihovna, stejně jako u spotřebičů, co dnes ještě nemá nějaký mikročip, protože stojí cent a složitou logiku není třeba vymýšlet, ale stačí ji naprogramovat...
To není stesk, že bylo líp :-) spíš údiv nad tehdejší vynalézavostí...
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 562
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: PC Games :-O

Příspěvek od milan74ma »

@Šaman: ja pouzivam Steam platformu a cez tu sa daju kupovat aj Epic Games a tam je to uplne v pohode. A tvoja karta je chranena. Pripadne si vies v bille kupit kupon a zaplati aj tym - SafePay - a to by malo ist aj priamo v epic games. Resp. si nim dobit GooglePay penazenku a zaplatit nou v oboch. Alebo si tym dobit PayPal a zase zaplatit ak nechces pouzivat kartu. Ale overene platformy su v pohode aj na platbu kartou. Ale ja tiez ked mam platit v novom e-shope tak prve 2-3 davam na dobierku :D.
Subaru Outback 2019 (Comfort)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21959
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: PC Games :-O

Příspěvek od HonzaCZ »

podvlada píše:Prostě tehdy se museli zamyslet a ne jako dnes, kdy je výkonu dost, na všechno je nějaká knihovna, stejně jako u spotřebičů, co dnes ještě nemá nějaký mikročip, protože stojí cent a složitou logiku není třeba vymýšlet, ale stačí ji naprogramovat...
To není stesk, že bylo líp spíš údiv nad tehdejší vynalézavostí...
Jj, museli si nějak poradit. :-D Ono na to narazíš i dneska třeba v různých jednočipácích, ale i tam už je toho výkonu často na rozdávání. :-) Klasika je, že si výsledek nějaký funkce předpočítáš do tabulky, samozřejmě s nějakým omezeným počtem hodnot, a pak se potřebná hodnota aproximuje z těch dvou nejbližších. Ono teda takhle fungují (nebo minimálně ještě nedávno fungovaly) procesy, kde bylo třeba něco realtime řídit, např. v řídících jednotkách v autě. Viz mapy, že jo. :-)

Vím, že podobný principy použil i táta v nějaký simulaci, kterou dělal jako disertační práci, jestli si dobře pamatuju, někde na konci 80. letech. Ale na tehdejších kompech se ani tak nepřiblížil realtime zpracování. :-)

Jinak u mě to trochu stesk je, protože mám rád efektivní věci a dneska se tím výkonem dost plejtvá. Ale holt programování se stalo mainstreamovou záležitostí a je potřeba hodně programátorů, tak nemůžou bejt všichni tak dobří, jako těch pár dřív. :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21959
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: PC Games :-O

Příspěvek od HonzaCZ »

Šaman píše:Chlapi, ve snowrunneru už pomalu dokončuju. Mám tu basic verzi pod epikgejmz. Žebych si koupil Year 1 pas. Jak je to s placením kartou u Epicu. Je to bezpečné? Oni chtějí všechna čísla, data i to cvv nebo ccv či co… šel bych na to jinou kartou než primární rodinnou. JsEm moc konzerva, na netu jsem kartu ještě nepoužil…
Jo, klasika je, že kartu "svěříš" nějaký osvědčený platformě typu PayPal nebo Google Pay a tím pak platíš konkrétní produkty po celym internetu.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Harous
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1630
Registrován: čtv pro 26, 2013 8:05 pm
Bydliště: Kolín

Re: PC Games :-O

Příspěvek od Harous »

Když jsme u toho srovnávání a vzpomínání - první letecký simulátor který jsem hrál a současné DCS. Do něj bude shodou okolností brzy k dispozici stejný éro. Takže De Havilland Mosquito v podání Ace of Aces (C64) a současného DCS:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=dtCDh-S0tEQ[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=BaQVkA8C0bU&t=19s[/youtube]
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21959
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: PC Games :-O

Příspěvek od HonzaCZ »

To je bomba! Ale DCS jsem se rozhodl odolávat. :-DDD
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Ladaf
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1199
Registrován: ned črc 17, 2011 11:43 am
Bydliště: Praha - Řepy

Re: PC Games :-O

Příspěvek od Ladaf »

Au to jsem neměl vidět 8() , tomuhle nesmím propadnout >:-& už koukám na videa :-DDD
s Brity lítám ve WarThunderu =)
for fun: Subaru Legacy Turbo skoro RS-RA, MY93
for work: Subaru Impreza 2.0R, MY07 <= ex Subaru Impreza 2.0 Sport RS, MY05
Uživatelský avatar
Harous
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1630
Registrován: čtv pro 26, 2013 8:05 pm
Bydliště: Kolín

Re: PC Games :-O

Příspěvek od Harous »

K tomu základu DCS Flaming Cliffs 3 (F-15C, A-10A, Su-27, Su-33, MiG-29A, MiG-29S, Su-25) jsem postupně dokoupil Mig 21, L-39 a F-14). Bojový mise mi šlo odlítat akorát se S-25. Jak to má modernější systémy tak jsem v koncích. :-)
Hezký polítání je i s Albatrosem. Největší mazec je Mig-21.
Jak bude to Mosquito tak ho asi vezmu. A to by to chtělo ještě Mig-19, F-86 Sabre a Mi-24... :-D
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21959
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: PC Games :-O

Příspěvek od HonzaCZ »

Pro mě bude smrtelný, až pustěj Apache. To budu v háji, nakoupím herní komp za 6 pětek, virtuální realitu, joystiky, konzervy a měsíc o mně nikdo neuslyší. :-DDD
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Harous
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1630
Registrován: čtv pro 26, 2013 8:05 pm
Bydliště: Kolín

Re: PC Games :-O

Příspěvek od Harous »

Tak to už se připravuješ ne? To by taky mělo vyjít brzo ne? :-D
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21959
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: PC Games :-O

Příspěvek od HonzaCZ »

Já doufám, že si toho nevšimnu. :-DDD

EDIT: Když si vzpomenu, co jsem kdysi strávil času u Falcon 4.0 se všema těma reality modama, 400stránkovym manuálem, kde startování bylo asi na 10 stránek. Asi nic realističtějšího jsem nikdy nehrál. Teda myslím válečný. Nějaký ty mírový simulátory, FS, X-Plane atd., kór když se trochu modnou, tak uměj bejt taky pěkně otravně realistický, co do ovládání myslím. :-D

A na Apache se kašle. Žádnej pořádnej simulátor nebyl. Všechno to bylo +/- arkádovky, absolutně zjednodušený na úplně minimum. Myslím zase v oblasti ovládání, avioniky, zbraňových systémů atd.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Harous
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1630
Registrován: čtv pro 26, 2013 8:05 pm
Bydliště: Kolín

Re: PC Games :-O

Příspěvek od Harous »

Chápu, studený start Mig-21 je v DCS asi na 20 minut když to člověk dělá poctivě. :-D
Ovládání zbraňových systémů je věda sama o sobě. Proto mě reálně šlo lítat ostrý mise jen v Su-25. Tam to bylo jednoduchý tak to šlo zvládnout. Podobný mise v A-10A ani náhodou. Tam než jsem naladil ty televize tak jsem byl za cílem. :-D
Super je i přistávání na letadlovce, to nemá chybu...
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3092
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: PC Games :-O

Příspěvek od Šaman »

Tak jsem uskutečnil svou první platbu kartou přes interfernet.
Použil jsem nově vytvořenou virtuální kartu banky a platba proběhla tentokráte v pohodě.

Takže mám na další rock zábavu: Year 1 pass ve Snowrunneru
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“