Naši mobilní mazlíčci

Odpovědět

Jakou značku mobilu právě používáte?

Xiaomi
14
18%
Apple iPhone
24
31%
Samsung
16
21%
Huawei
2
3%
Honor
2
3%
Google
4
5%
OnePlus
2
3%
Motorola
3
4%
Sony
3
4%
jinou
8
10%
 
Celkem hlasů: 78

Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48972
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od VDC »

alky píše: vypadá to fakt srandovně.. :wink:
To teda jo.. ::-DD:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
alky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1255
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: býv. voj. výcvk. p. Ralsko

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od alky »

V případě, že by byl zájem, umím to nahrát (resp. poslat příslušné soubory a postup) i na ostatní. Ale pouze na I Go navigační sw. :pr:
Uživatelský avatar
romik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1423
Registrován: pát led 22, 2010 9:48 pm

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od romik »

Tak vidím, že i tady najdu nadšené "technoidy", kteří mají tyto hračky pro velké kluky zmáknuté. Navigaci používám velice dlouho, už od dob prvních Symbianů na Nokiích (Navicore, Wayfinder). Protože mým pracovním nástrojem je notebook a MT, tak po dlouhém studování jsem se rozhodl pro interní navigaci. Externí navigace je krabička navíc, která umí dnes všechno, ale nic moc pořádně, tedy kromě navigace. Navíc na ni musím pořád myslet a vyndávat ji z auta, nebo alespoň z držáku.
2 roky jsem jezdil v předchozím autě s externím Mio a různými kombinacemi iGO, TomTom a Garmina na mobilním telefonu HTC (Kaiser nebo HD). Každý je dobrý v něčem jiném, to je taky známý fakt. Během let se to různě mění, ale to je vývoj a je to jenom dobře.

Tak důležité je, co mi chybělo, byla topo mapa, když jsem třeba někde v Chorvatsku nebo v Bulharsku, kde často jezdíme, zajel do neznámých končin.
Několikrát jsem se v noci opravdu ztratil na těch jejich nekonečných planinách a měl jsem co dělat, abych se zorientoval.
Topo mapu má pouze Garmin. Garmin + Subaru = Kenwood. Takže Kenwood, ale jaký typ? Subaru i do verze Forester Comfort, což mám já, dokázal nabídnout (při koupi v DE). Ale ne česky a bez záruky, že to bude fungovat s Topo mapou. Takže nakonec byl Forester s klasickým rádiem a tragickýma repro.

Rádio mám Kenwood DNX-7240BT s Garminem, dohrál jsem do něj Topo mapy Chorvatska, TOPO Czech 3 PRO a Bulharska.
Ze serveru POI.cz nahrál radary a ostatní POI dle potřeby a zatím vše šlape, jak jsem si představoval.
Na mobilu mi zůstává poslední verze iGO, kde opravdu skvěle fungují úsekové radary i teď po změně na 50 km/h v Praze.
Stačí pouze navigaci zapnout bez definice cíle, a iGo Vás upozorní na blížící se radar.
Rádio je včetně zachování ovládání na volantu, hansfree + vyměněné repro za profi Focal.

A dnes jsem nahrál poslední verzi City Navigator Europe NT v2010.30, kde je konečně nová dálnice až do Ostravy.
Musí se ale vzít notebook, připojit v autě k navigaci přes USB a mapu nakopírovat.
Zatím jsem přišel jen na jednu nevýhodu oproti navigaci v mobilu nebo externí, pokud si chcete uloženou trasu z Garmina zkopírovat, musíte taktéž připojit notebook v autě. Ale to se nedělá tak často.

Až do interních navigací přidají Google Maps, slot na SIM kartu, bude to zase lepší.
Myslím, že to nebude dlouho trvat.
romik
Subaru Forester 2.0i Comfort ES CVT MY18 Obrázek
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 EURO4 SW 22611AP207 Obrázek
Uživatelský avatar
romik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1423
Registrován: pát led 22, 2010 9:48 pm

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od romik »

Když nám chybí v novém Foresterovi budík na teplotu chladící kapaliny, možná by se hodilo toto: http://www.gpsklub.cz/2010/01/28/ecoroute-hd/.
Pouze pro ty, kdo mají Garmina
Přílohy
garmin.jpg
garmin.jpg (19.21 KiB) Zobrazeno 2658 x
romik
Subaru Forester 2.0i Comfort ES CVT MY18 Obrázek
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 EURO4 SW 22611AP207 Obrázek
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16117
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od quickly »

romiku, to vypadá skvěle, viděl jsi to už v reálu ?
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
romik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1423
Registrován: pát led 22, 2010 9:48 pm

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od romik »

Ještě ne, hledal jsem nějaké náklonové čidlo, a našel jsem toto. Chtěl jsem to zaintegrovat do Garmina. V origo navigaci Kenwood do Forestera jsou taky nějaké údaje navíc, ale v reálu jsem to neviděl zatím u nikoho. Jak mi odborník přes integrované navi sdělil, tak kabeláž musí jít interně přes OBD, ale ne přes servisní konektor, ale nějaký přídavný, který se zapojí do Kenwooda. Zeptám se u Carpentera, ty jejich celebrity si kupují auta v plné výbavě včetně Navi, tak to možná budou vědět. Je to zatím novinka a když to bude v prodeji, tak to prozkoumám.

Tady je popis od zdroje:
http://garmin.blogs.com/pr/?activeBranchId=newsroom
romik
Subaru Forester 2.0i Comfort ES CVT MY18 Obrázek
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 EURO4 SW 22611AP207 Obrázek
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16117
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od quickly »

Ještě jsem našel k tomu CZ popis - tady
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Tom007
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 248
Registrován: pon říj 12, 2009 11:03 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od Tom007 »

Tak to ted jsem řešil jakou budu mít v autě navigaci , a po shlédnutí Garmina je to jasná volba. :826: :826: :826: ted jen vybrat vhodný typ!
eX Subaru Forester 2.0 GX = MY 1999
Uživatelský avatar
poofy
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 131
Registrován: čtv říj 15, 2009 10:28 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Praha

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od poofy »

Zajimave tema.. jeste donedavna jsem byl take HTCckar. Prvni HTC bylo Kaiser (legendarni na svoji dobu nejlepsi stroj a skvele ergonomicke) pak HTC Touch Pro (ubylo tlacitek zato pribyla 4rada na klavesnici a dvojnasobne rozliseni -porad se s tim prijemne pracovalo, ale prodleva u vysouvani klavesnice byla docela velka) a nakonec HTC Touch HD. Narozdil od predchozich uzke ze se dalo nosit dobre v kapse ale bez klavesnice- pouze dotykove, velky display s 800x480 pixly byl skvely predevsim pro navigaci (iGO8 umi toto rozliseni). Po case me to ale zaclo neskutecne stvat. I kdyz jsem nahral nejrychlejsi FW tak ovladani WM6.5 proste neni a nikdy nebude dobre pro praci prstem a navic telefon nebyl ani pak rychlejsi. At je Iphone hloupa stylovka na jeho dotykove ovladani zatim nic nema. Jelikoz pracuju prave ve firme, kde testujeme aplikace na mobily mam k dispozici i nejvetsi novinky vim o cem mluvim. Alternativy pro zmenu: HTC Touch HD2 - (rychlejsi nabite funkcemi ale pouze dotyk display s WM uz nikdy! ) HTC Touch Pro 2 (je to tezka velka cihla ktera se neda nosit v kapse) Nokia N900 (narozdil od HTC dobry dotyk. display, linux ;) ) ...no takze jsem si nakonec koupil Nokia N86 8MP ::-DD: rychly ergonomicky velmi dobre foti a nataci videa (se hodi kdyz mate subaru a je snih :657: ) no a tu navigaci parkrat do roka taky zvladne.

komu by se to nechtelo cist strucna verze: mel jsem taky HTCcka ale ted mam Nokii N86 :845:
2006 Mitsubishi Lancer Evo IX 381k 510Nm
EX - 2004 Subaru Impreza WRX STI 327k 412Nm
EX - 1997 Subaru Impreza GT serie
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od Harry »

Poofy, já to přečetl celé. :845:
Pro mne velmi poučné! :826: :diky:
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16117
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od quickly »

Dvě videa k tomu Garminu ecoRouteHD
Garmin EcoRoute HD
Garmin EcoRoute HD v chodu
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
romik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1423
Registrován: pát led 22, 2010 9:48 pm

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od romik »

Zkoušel jsem najít to hlášení diagnostiky a našel jsem pouze tento screen:
Přílohy
ecoespcbl_img9.jpg
romik
Subaru Forester 2.0i Comfort ES CVT MY18 Obrázek
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 EURO4 SW 22611AP207 Obrázek
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od saburafu »

Tak jsem si udělal radost a od souseda jsem koupil celkem zachovalý Xda Orbit O2. Chtěl jsem se zeptat, zda-li má někdo z vás zkušenost s upgradem WM 5 na verzi 6 a zda-li má někdo zkušenost s opatchováním takového systému, aby "pobíral" paměťové karty nové generace SDHC? Jaký navigační systém doporučujete? TomTom? Sygic MC Guider nebo snad něco jiného?
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od HonzaCZ »

Nemám zkušenost přímo s tímto zařízením, ale updatoval jsem jiné z WM5 na 6 a po upgradu přestalo jít zapisovat na paměťovou kartu - chyba v ovladači, který při jakémkoliv stavu vyhodnotil, že karta je zamknutá. Nechal se na to najít nějakej patch, ale bylo s tím dost hledání a práce. Doporučuju prostudovat xda-developers.

Co se týče navigace já používám odjakživa iGO. Kdybych si měl vybrat něco jiného, tak mě zaujal software Copilot Live 8.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od saburafu »

Díky za info. K tomu upgradu, něco jsem na netu už našel, ale nevím, jestli si to tím spíše nezhoním :655:
Patch na systém, aby to pobíralo ty nové karty jsem si už nějaký stáhl, ale v různých diskuzích na internetu s tím mají uživatelé dost smíšené výsledky. Někdy píšou, že to jde a někdy hlásí totální kolaps a nutný restart do defaultního nastavení. Tak právě nevím co, ale chtěl bych do toho nasoukat 8 GB MicroSD.
iGO jsem zatím četl jako navigaci pro iPhone, byla by vůbec kompatibilní s Windows Mobile? Popídím se, ale předpokládám, že iPhone jede na úplně jiném systému. Ten druhý název mi nic neříká. Má to českou lokaci?
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“