Naši mobilní mazlíčci

Odpovědět

Jakou značku mobilu právě používáte?

Xiaomi
14
18%
Apple iPhone
24
31%
Samsung
16
21%
Huawei
2
3%
Honor
2
3%
Google
4
5%
OnePlus
2
3%
Motorola
3
4%
Sony
3
4%
jinou
8
10%
 
Celkem hlasů: 78

Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od VDC »

No Steva bych za to nezatracoval, protože když to šlo ovládat jen stylusem, tak to taky mělo svoje omezení. Já tenkrát míval na ukazováku delší nehet do špičky, abych to nemusel furt vyndavat.
Ale ta kombinace, co vymyslel Samsung je prostě optimální.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od spm »

No, to není tak úplně pravda. Ty rezistivní displaye šly ovládat čímkoliv, co bylo schopný ten display zmáčknout, takže rukou úplně stejně. Problém, třeba hlavně u Windows systémů, byl, že ty ovládací prvky byly tak mrňavý, že to rukou ovládat nešlo, protože se na to nešlo trefit. Ale to byl čistě softwarovej problém v návrhu toho rozhraní, hardwarově to limit nebyl. Měl jsem třeba i Sony Ericsson P1i, kde byl UIQ Symbian. Ten systém byl tragickej z toho pohledu, že na to aplikace prakticky neexistovaly, ale bylo vidět, že je to koncipovaný daleko víc jako telefon. Takže hromada těch základních věcí šla ovládat normálně rukou bez sahání po stylusu. Jediný potencionální limit byl v té příjemnosti ovládání, kdy je to potřeba zmáčknout. To bylo na těch iPAQách třeba "blbý" pač se to muselo vzít relativně silou. Ale zase je to akorát o kvalitě displaye. Žena tenkrát kdysi v té době vyhrála 2 týdenní půjčení nokie N97, což byl takovej poslední záchěv dotykového symbianu. Já jí ten telefon zkonfiskoval :-DDD Ale ten telefon byl hardwarově naprosto skvělej. A mělo to právě normální rezistivní display, ale poměrně hodně citlivej, takže tím šly dělat i ty gesta a podobně. Takže za mě kvalitně udělaný rezistivní display je mnohem lepší volba - funguje na to laciný stylus (cokoliv co mačká, nemusí být aktivní), není to tak přecitlivělé, takže se na tom dá i bez hw klávesnice jakžtakž normálně psát, protože při přejezdu rukou/stylusem nezmáčknu 20 jinejch věcí a když uživatelské rozhraní je navržené k používání rukou, tak to funguje jinak úplně stejně. Ale holt tyhle displaye z koncových zařízení úplně zmizely, protože apple to začal cpát do iphonu, pač to bylo levnější a udělal okolo toho ten nesmyslnej marketing, že to vlastně lidi chtěli, ikdyž to byla blbost :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od VDC »

Tak já vyrostl na Palmech a tam to chtělo bod.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
jkotek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1877
Registrován: úte úno 14, 2017 9:51 am
Jméno a příjmení: Jan Kotek
Bydliště: Praha

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od jkotek »

Pěkný návod jak si zabezpečit soukromí na Androidu:
https://computerworld.cz/internet-a-kom ... 116#slide1
Daily: Subaru Outback 2.0D CVT Active, MY2015
Obrázek
Summer: Subaru Legacy 3.0R, MY2005
Obrázek
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3038
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od Šaman »

Dělal jsem opatrnou revizí ve skříňce s technikou, hledal jsem nutně redukci pro připojení SATA disků cez USB k nb, prd jsem našel, jen tyto prastaré "p0klady" moje je jen půlka. Historicky jsem užíval níže sepsané (a těch vzpomínek, co se mi otevřelo...)

Motorola d520 od r 1999, funkční doposud, funguje na tužkové baterky z AAA:-)
Alcatel ot 301, joystick, skládání melodií, výměnné kryty - měl jsem krásný s bouřkovými mraky, miniatura. S anténou, Byl funkční, ale uplatněno šrotovné - koupen lumík 640xl se slevou 1500.-
Siemens A50 asi nejhorší aparát, bez antény, měl jsem oranž kryt, nezvykl jsem si, šel na protiucet prodán hned, všichni měli jen modré, oranž byla exkluzivní, pak už byly různé kryty.
Alcatel OT 735 - příjemný telef., kovová kostra, Barevný, super ovladatelný, tehdy pěkný displej, pak umřel
Sony Ericsson k 750i - špičkový aparat, tehdy za 10., Moc příjemný, dobrý foťák, měl jsem dlouho a prodal
Sony Ericsson P1i, zajímavý s hw klávesnicí, stylusy jsem poztrácel, x hodin jsem pařil golf, sice ne úplně super foťák, ale už to mělo os.
Samsung Galaxy 551, první můj andřoid, dobrá výsuvná konstrukce, perfektní psaní textů, ale hovno vydržel, protiučtem jsem vzal E72
Nokia E72 mám funkční doposud, expediční telefon, tenký, původní baterka, ještě vydrží, poslouchám na něm při práci radio, kompaktní super klávesnice.
Nokia Lumia 900 - první velký plně osahavaci, zajímavá unibody konstrukce, ještě funguje, ale USB je hyn. Takže konečná...
Prestigio Multiphone 8500, kupoval jsem kvůli W8, Lumia s wp7 nepodporovala banking, chabý foťák, obyč plasťáček, nudný telefon.
MS Lumia 640xl, wp8 docela fajn mašinka, i aplikace nějaké byly, pak s upg na WP10, super foťák, za tu cenu. Pak už nestabilní, sekal se. Škoda, ještě bych ho mel. Totálně je teď zresetovaný, tchán užívá a je spokojený.
Xiaomi redmi note 7 - mám nyní, můj druhý pokus s androidem, dávám mu kouř. Dobrý foťák, sparovany s hodinkami, váhou, tv, spousta funkcí. Aplikace pro kolo, chůzí, GPS, WiFi furt, mapy, navigace, den vydrží. Na to, že to je de facto čínský šunt...jsem spokojen, jen by tam mohla být 10000mAh baterka:-)
Ještě přidám nemobil Asus mypal A716, s GPS modulem do cf slotu,koupil jsem si i oficiální mapy a nosil na vandry, ale to byla taková slepá kolej, teď vím, že jsem si měl radši koupit noťas, ale co. Pár roků jsem jej měl a používal, PDA jsem pak za pár stovek prodal a GPS modul je v jednom obchodě v bazaru asi furt v nabídce :,-)

Ještě jsem nezkusil ovoce...:-)
Takže taková vzpomínka .... To byly doby.... Paegas twist a telefonovat jsem chodil k oknu :-)
Přílohy
IMG_20200815_142629.jpg
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od sima »

Teda susede máš pěknou sbírku a pěknou retro recenzi jsi zplodil. Jsem ouplný břídil, founy jsem měl vždy fest let, dokud mě opravdu v něčem zásadně neomezovaly a i tak jsem měl problém měnit, jsem v tomto konzerva, páč vždy ti začně něco vadit, omezovat tě a jsi pak součásti spotřebáku ať pak chceš, nebo nechceš.
Redmi 7 mě současně plně dostačuje, mám na něm asik už 4 krycí sklíčko za rok :-) jinak je to vše co jsem na něm zatím řešil. Za mě plná spokojenost. Každý máme jiné požadavky, tu Bohouš se mě kdysi ptal jak jsem spokojen a já říkám že já jo, já jo, jen nejsem náročný uživatel, Bohouš koupil a hned měl problém, veliký, skrz psaní sms či co, nevím už přesně, nicméně aktualizace vše pořešila, či jsem si zvykl, problém fakt nemám, Bohouš nevím, mám dojem, že hned foun vyměnil za opět jabko, nebo chtěl tehdy...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od VDC »

Taky jsem míval takovou sbírku. A teda nejen svých osobních, ale i manželčiných.
Pak kolega v práci sháněl starý mobily na nějakou sbírku pro malé fotbalisty nebo co, tak jsem to zredukoval. A nechal jsem si jen pár přístrojů, k nimž mám fakt vztah.
Musím tu škatuli najít, co jsem to tam vlastně nechal.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3038
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od Šaman »

Tobě Přecedo, toho rukama také prošlo dost, co si pamatuju. Já su břídil, 21 let, 12 telefonů.
Su zvědavý, co sis schoval. Ty 4, co mi zůstaly jsou všechny funkční.
Škoda, že jsem někde založil Nokii talkman NMT 620, to byl kufr!
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Uživatelský avatar
sosak
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 129
Registrován: pát zář 02, 2011 9:12 pm
Jméno a příjmení: Ladislav Synek
Bydliště: Náchod

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od sosak »

Chlapaci, nejaky tip na soucasnou osvedcenou alternativu k Sony Compact rade?
SUBARU XV 1.6i ACTIVE ES Lineartronic MY18 Obrázek
ex. SUBARU LEGACY WAGON 2.0R AT MY07
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3038
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od Šaman »

Myslíš tím kompaktem displej do 5"? To už moc nebývá. Nová generace Japka SE? Ti mají 4.7"
A ta nová experia II generace? Cosi jsem četl, že v září bude, ale display asi přes 5"...?
Asi jsem moc neporadil. Já mám 6"čínskou plácačku.
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Goba
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: pon kvě 28, 2018 11:07 am
Jméno a příjmení: Petr Gobernac
Bydliště: Pardubice

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od Goba »

Taky mám už 2 generace compactu po sobě, bohužel už není co vybírat, menší rozměr vodotěsný
Jen nějaké zbytky co leží po kramech
http://www.alfabetmobil.cz/ProduktDetai ... rna/cs-CZ/
Svět se zblaznil, malej telefon do kapsy se špatně shání
Forester SJ 2.0iCVT 2016
X-Trail T31 2.0Dci 2010
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od VDC »

Chlapci úplně přesně vím, o čem mluvíte. Taky neustále přemejšlím, čím jednou nahradím moje milované chytré "véčko" LG Wine Smart, který používám jako telefon. V zavřeném stavu má 115 mm na délku. Žádný jiný telefon mi nevydržel tak dlouho. Tenhle jen díky V konstrukci a skrytému displeji ještě funguje, ač ho mám po kapsách při práci. Jsem zvyklý mít 2 přístroje a vyhovuje mi to. Nicméně striktní požadavek je, aby to byly všechno chytré přístroje a fungovala mi synchronizace kontaktů a kalendáře.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1706
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od Bodyšek »

sima píše:Teda susede máš pěknou sbírku a pěknou retro recenzi jsi zplodil. Jsem ouplný břídil, founy jsem měl vždy fest let, dokud mě opravdu v něčem zásadně neomezovaly a i tak jsem měl problém měnit, jsem v tomto konzerva, páč vždy ti začně něco vadit, omezovat tě a jsi pak součásti spotřebáku ať pak chceš, nebo nechceš.
Redmi 7 mě současně plně dostačuje, mám na něm asik už 4 krycí sklíčko za rok jinak je to vše co jsem na něm zatím řešil. Za mě plná spokojenost. Každý máme jiné požadavky, tu Bohouš se mě kdysi ptal jak jsem spokojen a …


Simo mas pravdu. Redmi 7 jsem tehdy kupoval jako úplně nový stroj a novinku Obrázek. Byl problém se psaním SMS ze neuměl SMS klávesnici otočit na podélné psaní. Člověk to rozbali zapne přihlásí na účet Google a hned při hlavní obrazovce když přijde sms tak se nasere Obrázek. Dal jsem mu jeden den a pak šel! Od té doby jedu na Jablku a mnel jsem 6s plus pak malé 6s pak 7 a teď mám 7plus 128GB a neměnil bych Obrázek. Žádné kolísání vše plynule a bez žádných restartu čištění paměti a problému. Dával jsem Androidu už několik šanci a zatím at dělají co dělají to není ono. A to jsem na nej každý den od rána do vecera. A žena moje má malé 6s a taky moc spokojena a to mnela Android a už by se zpět nevrátila.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od VDC »

Bohouši ty jsi nedal šanci Androidu, ty jsi dal šanci Redmi7 a nevyhovovalo ti to. Furt mícháš hrušky s jabkama. Vybral sis nevyhovující přístroj, ne nevyhovující systém. Nicméně je dobře, že jsi spokojenej s iOS. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5404
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od Kolben »

Ja ted po dlouhe dobe opet zkousim operovat na androidu po prechodu z jabka a svete div se, zatim to jde :-)
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“