Naši mobilní mazlíčci

Odpovědět

Jakou značku mobilu právě používáte?

Xiaomi
14
18%
Apple iPhone
24
31%
Samsung
16
21%
Huawei
2
3%
Honor
2
3%
Google
4
5%
OnePlus
2
3%
Motorola
3
4%
Sony
3
4%
jinou
8
10%
 
Celkem hlasů: 78

Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od HonzaCZ »

iGO podle mě nemá vůbec nic společnýho s iPhonem. Možná teď v poslední době dělaj nějakou verzi pro něj, ale prapůvodně (už přes 4 roky) to je Windows Mobile navigace a verzi 2006 jsem honil na PPC 2003. Samozřejmě má české texty i hlasy, POI a všechno...

Jestli má češtinu i Copilot, to netušim - takovejch věcí si moc nevšímám :-) , ale líbilo se mi ovládání a zobrazení. Celý takový svěží a ergonomický.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od saburafu »

Tak jsem našel tuhle verzi iGO8 8.3.2.71348 (Jan 7 2009). Vyzkouším ji a uvidím. Našel jsem taky toto Nav N Go iGO Amigo v8.4.2.85182 (Apr 8 2009), ale to mě nějak odrazuje, to nebude ono.
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od HonzaCZ »

Pokud by u osmičky byly problémy s výkonem, dá se použít 2006. Jinak Amigo běží na stejnym jádru, ale má osekaný funkce - jednodušší pro méně náročné uživatele.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od saburafu »

HonzaCZ píše:Pokud by u osmičky byly problémy s výkonem, dá se použít 2006. Jinak Amigo běží na stejnym jádru, ale má osekaný funkce - jednodušší pro méně náročné uživatele.
Díky za tipy. Nevíš o nějakém zajímavém obchodě s držáky do auta? Nejlépe eshop.
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od HonzaCZ »

Třeba sunnysoft má pěkný věci. U nich většinou nakupuju mobil/MDA/PDA zboží :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
npeter
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 404
Registrován: stř lis 04, 2009 11:19 pm

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od npeter »

Držák doporučuju Brodit, mají propracovaný stavebnicový systém - měl jsem napřed nějaký nonome do mřížky výdechu, ale nedrželo to pořádně, teď mám univerzální držák Brodit pro Legacy, jednoduchá montáž (zaklapnuté do mezer v palubce) a perfektní stabilita. Univerzální protože, když jsem kupoval v září HTC Hero, ještě pro něj držák neměli.

Jinak HERO je vynikající (akorát bohužel není z nejrychlejších...), přechod z Nokie i WinMobile je ale celkově jak balzám (hlavně žádný titěrný stylus!!!). Jediný problém je navi, protože iGo pro Android není, TomTom asi ještě taky ne, Sygic Mobile Maps ani NDrive nejsou použitelné a CoPilot sice použitelný je, ale ne 100% (dnes mě vedl do jednosměrky, neumí pořádně vypočítat ETA, atd.). Výhoda WinMobile oproti Android vidím v tom, že WM jde propojit s TMC modulem; Android doteď (v 1.5) neumí BT Serial Profile - snad v 2.1 mít bude, poněvadž jsem si nechal nainstalovat napevno BT TMC kabel a už >6M je mně k ničemu...
FORESTER 2.0X AT MY07
FORESTER e-boxer MY21
ex OUTBACK 2.0D MY09
ex OUTBACK 2.5i MY07
dále doma OUTBACK 2.5i MY19
DRUMMER
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 650
Registrován: úte zář 08, 2009 3:20 pm
Bydliště: Rusava
Kontaktovat uživatele:

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od DRUMMER »

No jak vás tak čtu, tož su ještě na stromě (ale vůbec mně to nesere), mám sonyericson 800 nebo co, měl jsem před dvěma rokama navi garmin, kterou jsem hned prodal (furt ta baba tam cosi mlela, že přepočítává, když jsem jel zkratkou od Držkové) a teď mám tu origo kapličku s navi ve Forestru 2006 a když jsme jeli s mojou loni do Ostravy pro psa, tak jsem dal nejrychlejší trasu a poslalo mně to úplně blbě přes město. Tak ju nepoužívám a švára si dělá prdel, že mám pěkné velké hodiny. :657:

Závěr je takový, že na ty krámy prdím a jestli někdo chce tu origo navigaci, tak mu ju rád prodám, protože ta schránka místo ní je lepší.
Samozřejmně to postihne časem i mně, mobil zdechne a starší HTC bude stát pár šupů, mně bude stačit a navi má taky jak jsem nás zkoušel se švárou navést z Průhonic na Mělník mimo magistrálu a šlo to. :supeer:

Sice su elektrikář, dělám servis zábavní elektroniky, ale hry na PC nehraju a moji ogaři musí zavolat strejdu na instalaci nových her, protože jim radši řeknu ať jdou ven, že mně to PC irituje. :6066: :6066:

npeter tady psal cosi čemu vůbec nerozumím a su šťastný aj tak, já vím že subaristi jsou technicky zaměření, ale neblbněmě aspoň ty naše děcka, vzpomeňte si jak jste lítali bezprizorně venku, špinaví jak prasata se plácali v potoku, pitvali slimáky, pak zkoušeli kdo se na ně víc vyblije a neměli závažné starosti typu kdo má novější nýdforspýd. :ironie: :blabla:

Jdu se projít se psem, ale zblblý dobou si vemu mobil sebou, co kdyby někdo volal.

:diky: za pozornost, rád mám :subaru: i tyto stránky a doufám, že se konečně dostanu na nějaký sraz :3gears: a pokud někdo z vás bude mít cestu okolo, rád vás uvidím, dáme :718:
nebo :cheers: popř, :chlastslast:

drummer
Subaru Outback II gen.

MB Vito - služební
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od VDC »

Drummere rozchechtal jsi mě.. ::-DDD: :diky:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
RunningRunner
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1259
Registrován: pon srp 31, 2009 1:26 pm
Jméno a příjmení: Petr Sklenář
Bydliště: Hradec Králové, Velké Svatoňovice :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od RunningRunner »

To saburafu: upgradu z wm5 na wm6 bych se nebál, zvlášť pokud najdeš dobrý fórum a odkazama na dobrý ROMky. Já to absolvoval s prastarým Qtek 8310 (HTC Tornado) a plná spokojenost. Pouzdra + držáky beru od Krusellu, i když teďka s tím Tornadem jsem už pouzdro sundal a v autě to házím do kastlíku (HF BlueTrek G2 nebo Evolve A1). Ale Brodit je super volba.

To Drummer: válí se mi tady HTC Touch Pro (Raphael) - už pominulo období hraní a chci jednoduše telefonovat a diářovat. Plus větší baterka (a zadek Raphaela) + pouzdro Krusell + nějaký gumový pouzdro + možná nějaký další drobnosti. Takže kdybys měl zájem, určitě se nějak domluvíme. A navigace v tom ofiko nebyla.
Kolama dolů ... Running Runner

Subaru Forester 2.5 XT Comfort AT MY06 230 kousků ve stádě Obrázek
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od saburafu »

Děkuji všem za informace.

RunningRunner:
Čistě náhodou nemáš někde uložený nějaký odkaz na fórum, kde jsou důvěryhodné a otestované ROMky, že? :690: Něco jsem našel, ale ty ohlasy uživatelů, kteří to zkoušeli jsou různé a někdy dosti odrazující. Při upgradu se vymažou veškerá data, který tam uživatel naládoval? Jde mi konkrétně o seznam kontaktů. Včera jsem s tím 3 hodiny bojoval, abych to z původního mobilu našlapal do Orbitu (musel jsem to kutat přes SIM kartu, takže opravdu nádherná pakárna).

Na stránkách Sunnysoftu jsem našel pasivní držák do palubovky "ProClip"

http://www.brodit.com/productinformatio ... iment=s101

a dokonce i držák, který se uchycuje na ProClip přímo na ten můj model

http://obchod.sunnysoft.cz/zbozi/121PBR ... rodej.html

ale rád bych znal názor právě na tento způsob uchycení. Moc se mi to uchycení na palubovce, u mého modelu konkrétně u výdechu topení, nelíbí. To teplo by asi nemuselo dělat dobrotu a tak by mě zajímalo, zda by ten držák přímo pro ten Orbit šel uchytit na nějaký univerzální "husí krk", který se uchytí na čelní sklo. Máte s tímto způsobem uchycení nějaké zkušenosti a nevíte, jak vyhledat husí krk, který by pasoval? Musím se přiznat, že se těmi stránkami v každé volné chvíli brodím a hledám, ale tyhle technické vychytávky pro PDAčka a Navi mi moc neříkají. Nerad bych si ale koupil nějaký noname husí krk, který by nedržel, jako se to stalo známému :811:
DRUMMER
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 650
Registrován: úte zář 08, 2009 3:20 pm
Bydliště: Rusava
Kontaktovat uživatele:

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od DRUMMER »

Subaru Outback II gen.

MB Vito - služební
Uživatelský avatar
RunningRunner
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1259
Registrován: pon srp 31, 2009 1:26 pm
Jméno a příjmení: Petr Sklenář
Bydliště: Hradec Králové, Velké Svatoňovice :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od RunningRunner »

DRUMMER píše:Running r - je to tenhle ?

http://palmare.idnes.cz/mistr-komunikat ... lefony_ram
Jj, to je ono ...
Kolama dolů ... Running Runner

Subaru Forester 2.5 XT Comfort AT MY06 230 kousků ve stádě Obrázek
DRUMMER
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 650
Registrován: úte zář 08, 2009 3:20 pm
Bydliště: Rusava
Kontaktovat uživatele:

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od DRUMMER »

Jo je pěkný, takový černý.
Co za to chceš ? Třeby by ho švára chtěl.
Subaru Outback II gen.

MB Vito - služební
Uživatelský avatar
RunningRunner
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1259
Registrován: pon srp 31, 2009 1:26 pm
Jméno a příjmení: Petr Sklenář
Bydliště: Hradec Králové, Velké Svatoňovice :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od RunningRunner »

saburafu píše:Čistě náhodou nemáš někde uložený nějaký odkaz na fórum, kde jsou důvěryhodné a otestované ROMky, že? :690: Něco jsem našel, ale ty ohlasy uživatelů, kteří to zkoušeli jsou různé a někdy dosti odrazující. Při upgradu se vymažou veškerá data, který tam uživatel naládoval? Jde mi konkrétně o seznam kontaktů.
Odkaz už teda nemám, teda možná jo, ale na žádným z PC, který mám zrovna doma :-( Ale kouknu, ještě na další. Ale odkaz bude stejně na ROMky pro Tornádo.
Data se vymažou, já nějak kontakty a spol. neřeším - synchronizuju proti Outlooku / MS Exchange a nějakým desktopovým aplikacím, který se umějí synchronizovat s WM (desktopy mám na každým PC a data synchronizuju mezi všema svýma počítačema přes MS Mesh). Takže všechno zásadní pořád všude ve stejným stavu ...
Kolama dolů ... Running Runner

Subaru Forester 2.5 XT Comfort AT MY06 230 kousků ve stádě Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od HonzaCZ »

Když updatuješ ROM, tak se smaže kompletně vše, co tam je uložené (mimo karty a sim, ty se maj při upgradu vyndavat).

Co se týče uchycení, tak s husíma krkama mám velice špatné zkušenosti. Možná je to částečně způsobené tím, že jsem měl samé šmejdy v kombinaci v těžkým telefonem HTC TyTN2. Vždy to skončilo tak, že jsem držák na konci musel přes molitan někde opřit o palubku a husím krkem "předepnout", aby nedrnčel nebo se neklepal.

Teď mám v autě držák od původního majitele, kterej je přichycenej vlevo v palubce (plech mezi dílama) a opřenej o výdech. Výdech je tímto blokován v poloze na okno, což mi ale vůbec nevadí, protože ho stejně jinak nepoužívám. Co se týče teploty, tak toho bych se opravdu nebál. Elektronická zařízení jsou dimenzována určitě na minimálně 50°C. Takové horko asi z topení v autě nepůjde - to už relativně dost pálí. Navíc HTC maj často teplotní čidlo a pokud se přehřívá, začne některá stavová ledka blikat rychle červeně. Mě se toho stavu, ač jsem se snažil sebevíc, nepodařilo normálním používáním docílit (zapnuté wifi, gps, bt, displej na plné podsvícení, aktivní datové přenosy, kopírování souborů z karty do vnitřní paměti, přenos velkého souboru přes bt, a ap router režim - notebooky se můžou připojit přes wifi a využívat datové připojení mobilu ve svůj prospěch...).
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“