Naši mobilní mazlíčci

Odpovědět

Jakou značku mobilu právě používáte?

Xiaomi
14
18%
Apple iPhone
24
31%
Samsung
16
21%
Huawei
2
3%
Honor
2
3%
Google
4
5%
OnePlus
2
3%
Motorola
3
4%
Sony
3
4%
jinou
8
10%
 
Celkem hlasů: 78

Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10643
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od Mira »

spm píše:A už máš v ruce i ten dvou SIMkovej? Podle mě fakt u 2 SIM jde do toho druhýho slotu vložit i karta. Do jedno simkovýho druhou SIM nedáš, to ne...
Mám v ruce 2-simkovej a oba sloty jsou pouze na SIM. Ale mám mezi něma i slot na paměťovou kartu. :-D Telefon bez něj bych si nekoupil. A příští bude takovej co má alespoň 256GB.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
ybrcek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5315
Registrován: sob lis 12, 2016 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Vetyška
Bydliště: Půlpánov u Štatlu
Kontaktovat uživatele:

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od ybrcek »

Některé sloty jsou tzv hybridní. Mívají to huaweie slot sim/sd

nasmrdlany v samsungu
AUDI quattro A6 Avant 2,7V6 TDI
ex Tribeca 3,6 H6
ex Forester 2,5 XT SG9
ex VeCe GTS 1,9CDTI
ex VeBe CC 2,5V6
ex Kadett GSi 2,0i
ex Škoda 100
ex Škoda 110R

http://www.drkteam.cz/team_member/martin-vetyska/
KTM 950 SuperEnduroR
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49122
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od VDC »

No a ten hybridní slot má právě ten Note. Jsem schválně šel vyfotit návod.Obrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22676
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od spm »

VDC píše:No a ten hybridní slot má právě ten Note. Jsem schválně šel vyfotit návod. //uploads.tapatalk-cdn.com/201807 ... ba3f3c.jpg
Jsem si to myslel správně :-) Tím pádem by i furt mohl být funkční ten hack se slepením SD / SIM na sebe. Ale to chce extrémně šikovný ruce a asi nějaký vadný SD / SIM na vyzkoušení :-DDD
Mira píše: Mám v ruce 2-simkovej a oba sloty jsou pouze na SIM. Ale mám mezi něma i slot na paměťovou kartu. Telefon bez něj bych si nekoupil. A příští bude takovej co má alespoň 256GB.
Tak ono záleží... já sice měl zatím vždycky taky telefon se slotem, ale osobně mi k ničemu není. U S7 jsem tam tu kartu prve vrazil, možná jsem na ní nastavil ukládání fotek. Při reklamaci jsem ji vyndal a po vrácení jsem jí už ani nevracel. Do Note8 jsem ji taky už ani nestrkal. Chápu celkem použití na zálohy fotek na cesty jako to chce Tom, ale jinak nevím moc co tam s tím prostorem dělat. Fotky se mi vejdou do interní paměti. Nebo alespoň na takovou dobu, abych je z toho telefonu dostal ven nějakou modernější cestou, než z něj vypižlávat ven kartu. Hudbu do toho streamuju, cache má pár set MB a do interní paměti se taky vejde. Ostatně v dnešní době, kdy jsou i po většině Evropy dostupná roamingová data, si do toho ten audiovizuální obsah dokážu nacpat když chci a nemusím to připravovat dlouho předem a nosit to tam. No a na ty ostatní věci jako aplikace, mapy, atd. ta interní paměť taky stačí bohatě. Takže nevím, já bych si osobně klidně koupil i ten telefon bez SD slotu, protože jsem ho několik let fakt nepoužil :-D
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
ybrcek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5315
Registrován: sob lis 12, 2016 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Vetyška
Bydliště: Půlpánov u Štatlu
Kontaktovat uživatele:

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od ybrcek »

Mám SGS6 32GB bez SD
Měl jsem obavy o prostor ale byly plané.
Staci obsah sem tam stáhnout.

nasmrdlany v samsungu
AUDI quattro A6 Avant 2,7V6 TDI
ex Tribeca 3,6 H6
ex Forester 2,5 XT SG9
ex VeCe GTS 1,9CDTI
ex VeBe CC 2,5V6
ex Kadett GSi 2,0i
ex Škoda 100
ex Škoda 110R

http://www.drkteam.cz/team_member/martin-vetyska/
KTM 950 SuperEnduroR
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49122
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od VDC »

Za běžných okolností je v přístroji prostoru na rozdávání. Ve windowsovým tabletu, co mám jako počítač mám 128gb ssd a stačí mi to taky. Jedinej okamžik, kdy je to málo, je právě ta chvíle, kdy mám několik karet s fotkama a videama a potřebuju to centralizovat na jedno místo.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21935
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od HonzaCZ »

Já synchronizuju automaticky přes wifi jednou denně fotky a další věci z telefonu na svůj server a když mi dochází místo v telefonu, tak smažu všechny fotky starší třeba půl roku a je to. :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22676
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od spm »

Tak včera od korejce dorazil kryt už pro správný telefon :-) a je to naprostá pecka. Vratka toho předchozího byla nakonec taky celkem ok. Korejec poslal nějakej štítek na DHL, takže kromě výslechu operátora od DHL a pak vyplňování nějakýho úplně strašnýho dokumentu, si to pak DHL vyzvedlo a za dva dny mi psal, že mi refundoval zpátky peníze. Když shrnu poznatky k pouzdru, oproti tomu, co jsem měl na S7, tak:
  • mezi generačně ho zjevně nějak vyztužily. Je celé takové pevnější, masivnější. Není to teda tak masivní jako to Tomášovo, ale vypadá to, že by něco málo i zachránit mohlo. Samotná klávesnice je taky masivnější. Na S7 to občas někde nedolehlo a blblo to, tohle vypadá, že bude fungovat úplně v pohodě
  • velká výhoda toho gigantickýho displaye je, že s tou nasazenou klávesnicí to má velikost displaye původní S7 :-DDD Takže klávesnici neni ani moc potřeba přendavat, protože je to vidět furt dost
  • čtečka otisku prstů na zádech telefonu oproti tomu home tlačítku je sice dost naprd, ale zase to funguje i s tímhle. Na S7 to home tlačítko překrylo, takže jsem byl bez čtečky, tady jí lze používat furt (a jelikož to pouzdro není zas tak masivní, tak se k ní přistupuje stejně blbě jako předtím)
  • samotné klávesy jsou taky trochu jiné. A jsou udělaný fakt dobře. Když pominu, že pořád nejsou podsvětlené (není to aktivní zařízení), tak je to asi jedna z nejlepších HW klávesnic, co jsem kdy měl. Odezva je úplně perfektní
  • jak jsem si stěžoval na softwarové home tlačítko na tomhle telefonu, tak klávesnice ho zhardwaruje taky. Takže už mi nevadí, mám na něj čudlík :-DDD
  • nicméně najdou se i nějaké slabiny - první jsou ty popisky. Bez korejských jsem to už nesehnal. Ty mi ani tak nevadí, ale ukazuje se, že pár těch speciálních znaků je jinde, než je nakresleno, zrovna třeba ta tečka. Takže uvidíme, jestli se je naučím z paměti...
  • a ještě jedna taková krávovina se váže k tomu home tlačíku. Note8 ho má normálně softwarový, ale jde pořád "zmáčknout" na vypnutém telefonu (čímž se zapne), když se tam přiloží prst. S tímhle to ale nefunguje. Zapnutý telefon na to home na klávesnici reaguje úplně super, ale vypnutý to neprobudí. A já mám pořád nějak zažitej zvyk ho tím probouzet, takže na to pokaždý máčknu a ono nic :-DDD
Přílohy
20180712_212907.jpg
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od Kolben »

Fuj tajksl to je hnus. To by letělo okamžitě do koše.


Sent from my iPhone X using Tapatalk Pro
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22676
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od spm »

Naopak, bez toho to nejde používat :-) K čemu mít chytrej telefon, na kterym nejde nic napsat ;-D
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49122
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od VDC »

Důležitý je, že jsi spokojenej. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10643
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od Mira »

Na psaní jsou jiný stroje, telefon je volání. Todle je navíc fakt tak miniaturní, že klávesnice na tom mobilu vzhledem k velikosti bude asi tak 3x větší. Ale chápu to. Občas si taky musím koupit nějakou kravinku co vůbec nepotřebuju. Musíme si dělat si radost. :-)
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1706
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od Bodyšek »

spm píše:Tak včera od korejce dorazil kryt už pro správný telefon a je to naprostá pecka. Vratka toho předchozího byla nakonec taky celkem ok. Korejec poslal nějakej štítek na DHL, takže kromě výslechu operátora od DHL a pak vyplňování nějakýho úplně strašnýho dokumentu, si to pak DHL vyzvedlo a za dva dny mi psal, že mi refundoval zpátky peníze. Když shrnu poznatky k pouzdru, oproti tomu, co jsem měl na S7, tak:


mezi generačně ho zjevně nějak vyztužily. Je celé takové pevnější, masivnější. Není to teda tak masivní jako to Tomášovo, ale vypadá to, že by něco málo i zachránit mohlo. …
Tak to je hnus Obrázek. V tom by se ani prase nevyznalo v těch pismenkach Obrázek. Na tomhle psát česky ani nejde nebo jo?

Odesláno z mého Mi A1 pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22676
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od spm »

Tak když má dneska každej ten smártfoun, tak používat ho jenom na volání je dost degradace :-DDD (Ikdyž u spousty lidí nechápu, proč si to vlastně pořizovali :-D). Velikost je celkem v pohodě, když se to drží oběma rukama, tak palcema se dá v pohodě psát. Mně se teda navíc napříč tím, co jsem kdy vlastnil, tenhle layout klávesnice na vertikálnim telefonu ala BlackBerry osvědčil nejvíc, protože se na tom furt dá nějak psát, když to člověk drží jenom v jedný ruce (což u těch výklopných našířku nejde).

Ad písmenka - při psaní se na ně stejně nedíváš a jedeš z paměti, takže je to úplně jedno, co je na nich napsaný :-) Tohle podivuje spousta lidí i u mý PC klávesnice, kde nemám polepky vůbec žádný. Ale stejně jede člověk všema deseti a na nějaký popisky při tom vůbec nekouká... Jediný co na tom telefonu nedávám, jsou speciální znaky mimo tečky a čárky. Ty tak často nepoužívám a po hmatu je nedám :-D Jinak je otázka co myslíš česky. Latinkový písmenka to samozřejmě normálně píše, jsou tam i nakreslený. Jediný co to nepíše na jeden stisk jsou písmena s diakritikou. Ty se píšou tak, že se ta klávesa podrží a pak se na displayi vybere kterou variantu. Což je OK když to člověk s diakritikou zadat musí (třeba jméno do kontaktu), ale na nějaký větší psaní je to samozřejmě úplně na pendrek. Proto taky ty kydy co sem píšu z mobilu tu diakritiku nemaj :-DDD (ale jinak furt se to dá používat s variantou co i u SW klávesnice - že to nabízí varianty slov ze slovníku a ty doplňovat. Jenom já tohle hlídání a autokorekci bytostně nenávidím).
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49122
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od VDC »

Já jsem býval palmista a první mé dva smartphony byly Treo 650 a poté Treo 700. Oba to byly přístroje s plnou hw klávesnicí, psalo se na nich úžasně a neuměl jsem si představit, jak bych mohl žít jen se sw klávesnicí.
Když se objevil první iphone, tak jsem si říkal, že to nemůže jít používat. :-)
A ono to tak teda je, u přístroje velikosti prvního iPhonu. :-)
Note je dostatečně velkej, takže se mi na něm píše dobře i na sw klávesách. Ale používám už dlouho Smart Keyboard Pro, s plnou Qwertz klávesnicí. Nemohl bych používat něco, na čem nejde komfortně psát bez diakritiky.
A hodně teda používám Logitech K380, protože je jasný, že na klávesnici se všema deseti prostě píše nejlíp.
Takže mě se ten Honzovo kryt sice nelíbí, ale protože každej máme svoje návyky, tak to nezavrhuju a chápu, že to někomu může vyhovovat.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“