Naši mobilní mazlíčci

Odpovědět

Jakou značku mobilu právě používáte?

Xiaomi
14
18%
Apple iPhone
24
31%
Samsung
16
21%
Huawei
2
3%
Honor
2
3%
Google
4
5%
OnePlus
2
3%
Motorola
3
4%
Sony
3
4%
jinou
8
10%
 
Celkem hlasů: 78

alman
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 336
Registrován: stř bře 09, 2011 8:51 pm
Jméno a příjmení: Ales Novák
Bydliště: u Kladna

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od alman »

Díky všem, nakonec jsem koupil použitý Huraway z Alzy.
Subaru Outback 2.5i MY16
spotreby.cz
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od spm »

Tak mám novou, firemní hračku :-) Teď na to honem rychle objednat u HW klávesnici s korejskými popiskami, dokud ještě nějaký vůbec jsou ;-D A můžem začít uzavírat sázky kdy s ním šlehnu o zem a rozbiju mu display (u toho předchozího to byly asi 2 týdny :-DDD). Jenom mě teda trochu štve, že se mi to asi ještě dost prodraží na příslušenství. Má to retardovaný USB-C, takže teď musím koupit balík kabelů (3 místa + 2 auta, nabíječka je k tomu jenom jedna). A nejspíš asi budu muset vyměnit i držák na sklo, pač je to hrozný pádlo :-DDD
Přílohy
20180619_165920.jpg
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od HonzaCZ »

USB-C je dobrý... mám ho už rok a půl a neměl jsem nikdy problém... možná protože na klíčích nosím redukci z microUSB. :-DDD
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
ybrcek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5315
Registrován: sob lis 12, 2016 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Vetyška
Bydliště: Půlpánov u Štatlu
Kontaktovat uživatele:

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od ybrcek »

Usb -c prejima i apple . Je to rozhodně lepší jak micro usb

nasmrdlany v samsungu
AUDI quattro A6 Avant 2,7V6 TDI
ex Tribeca 3,6 H6
ex Forester 2,5 XT SG9
ex VeCe GTS 1,9CDTI
ex VeBe CC 2,5V6
ex Kadett GSi 2,0i
ex Škoda 100
ex Škoda 110R

http://www.drkteam.cz/team_member/martin-vetyska/
KTM 950 SuperEnduroR
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od spm »

No, dobrý. Na mobilu mi to nikdy nic nepřinese, protože do toho nestrčim nikdy nic jinýho, než tu nabíječku. Takže to pro mě akorát znamená, že musim koupit hromadu jinejch kabelů, který jsem v micro USB už postupně nasbíral. Plus ty kabely na USB C jsou certifikovaný, takže u nich sice asi nevznikají problémy typu, že se to málo nabíjí, protože tenkej drát, ale zase proti těm micro USB jsou kurevsky drahý :-D Takže jako jo, je to nějakej posun někam vpřed, ale na tom telefonu je mi to úplně k prdu, akorát mě to bude stát x tisíc na kabelech :-D Redukce je k tomu jedna přibalená, tu asi strčim do Outbacka, protože tam mám ten napájecí panel, kterej nemá připojený datový piny, což ty telefony nechápou, takže tam mám pájkou modifikovanej micro USB kabel, aby to šlo. A řezat USB C kabel za několik set se mi nechce :-DDD Ale asi teda naobjednám nějaký další redukce...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od HonzaCZ »

Nevim, kde jsi vzal kabel za několik set... jako s kabelem za 150 to myslíš nebude nabíjet?

Jinak pro mě USB-C fajn... mám USB-C OTG kablík, takže k mobilu připojím cokoliv s USB-A, čtečtku SD karet s mimojiné USB-C a přes zmíněnou redukci připojím i kombinovanou flashku USB-A/microUSB. No to je toho. A hlavně nemusím řešit, jakou stranou ho tam zapojím. :-D

A kabel mám jenom jeden, protože jsem nikdy víc nějak nepotřeboval... nejsem ten typ, kterej musí mít všude nabíječky na mobil... :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od spm »

Tak furt za 150 jsem micro kabelů koupil asi 15 :-) Redukci na USB A jsem měl i na micro USB, v tom to taky tak výjimečný neni. (A upřímně jsem to na tom mobilu v životě nepoužil :-DDD). Takže jedinej reálnej bonus na tom je, že je oboustrannej :-DDD

No, víc... občas jsem to musel nabít v práci, pač to domů nevydrželo. Takže jedna nabíječka tam. Kancly mám teď dva, takže dvakrát. Doma to z principu nabíjím přes noc, takže další kabel. A jelikož z toho telefonu dělám navigaci a ono s puštěnou navigací to žere jak kyselina, tak další dva kabely :-D Do toho by pak člověk měl mít třeba jeden v tašce, aby to eventuelně mohl strčit do powerbanky někde nebo něco podobného a ono se to nastřádá. Kdyby to vydrželo 4 dny nabitý, tak mi taky stačí jedna doma, ale tak daleko ty akumulátory ještě nejsou :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak na eBayi koupíš taky USB-C kabel za pár desítek korun. Ale otázka, jak je to s tou certifikací, co jsi psal... Asi by se dalo něco vygooglit. IMHO to nebude zase tak velký, jak se zdá... S příchodem mobilů, co pro nabíjení musely mít data piny přes odpor se taky brblalo a za chvíli to bylo vyřešený... Tady to nebude jinak.

Kdybys ty starý nabíječky a kabely vyhazoval, tak já si klidně nějaký vezmu, dá se s tím napájet ledacos od StepDown zdrojů, přes Arduino a RasPi až po IP kamery... :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od spm »

Tak zrovna kvůli těm datapinům mám v autě ten upravovaný kabel (on tam nemusel být ani odpor, stačilo je vyzkratovat) a to mě na tomhle i štve ještě víc, protože pižlat kabel za 20 centů mi tak líto nebylo :-DDD A hlavně je to úplná debilita, aby si ten mobil nevzal vůbec nic...

No zatím pro ně mám využití dost :-D To je právě to, všechno (kromě Garminí navigace, kde stále ještě jedou pro změnu mini USB :-DDD) mám na microUSB, jenom tohle teď s Cčkem, takže spíš ty Cčkový kabely mi na nic nejsou. Teda abych nekecal, tak ještě mám USB C port na novym notebooku, ale tam jsem pro něj zatim taky moc využití nenašel. Teda strká se do něj ta rádobydockina, kterou bych zase taky mnohem radši oželel, kdyby tomu ty kikoti udělali normální dockovací port, co býval... (reálně se to akorát blbějš zapojuje a zabírá to 3x víc místa na stole).

BTW jinak u těch Raspberry zrovna napájení hromada lidí předělává přímo na GPIO piny. Tam je právě potíž s těma drátama a i tím konektorem ve finále. Oni ty poslední maliny, když se nějak vyloadují, nemají úplně problém říct si o dost přes 2A, což ty USB kabely a ten konektor už moc nedává...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od VDC »

Jendo, Jendo, ty seš vole taky někdy děsnej pesimista. :-) USB C je skvělej a upřímně se těším, až všechno bude jednou USB-C.
Hele když jsem si od Kolbena vzal Nota, tak mi k tomu dal pytlík redukcí. Z Micro na C.
Vůbec to nepoužívám, stačí mi 2 kabely. Tak ti můžu nějaký poslat, jestli chceš.
Jinak Nota miluju, je to nejlepší telefon, co jsem kdy měl. A doufám, že už brzo se reálně objeví ten novej Dex.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od spm »

To jsou jenom uživatelský recenze :-D Až bude všechno USB C, tak mě to určitě srát nebude taky :-DDD Jinak teda když to můžu srovnat proti předchozí S7, tak se jim moc nepovedla čtečka otisku prstů (na S7 byla na home tlačítku, takže krásně po ruce, tady si lámu prsty a stejně jí nemůžu trefit) a zatím mě teda ani moc nepřesvědčuje to softwarové / displayové home tlačítko (S7 měla fyzický caflík), ale na to si už pomalu zvykám. Abych to jenom nehanil a nevypadal tak pesimisticky, tak jinak se mi ten telefon fakt celkem líbí. A naprosto miluju tu tužku. Ta je naprosto skvělá, famózní a celkově je to nejlepší stylus, co jsem kdy v životě viděl :-) A vůbec jí nemůžu pustit z ruky, je boží :-)

Jestli ti ty redukce přebývají, tak bych s tebou klidně nějaké za piva směnil :-) Já jich evidentně ještě pár potřebovat budu :-D Tak pokud by ti nechyběly, tak bych se mohl někdy stavět na návštěvu (a obrat tě rovnou i o béžový cuflík :-DDD).
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od VDC »

No tak konečně nějaká pozitiva !! :-)
Já jsem žádný Samsung nikdy neměl, tak mi sw home tlačítko nevadí. Čtečka otisku prstu je skutečně blbě umístěná. Mám aparát v bytelných gumových zádech a tak mám ten senzor ještě víc utopený, než je normálně.
Jinak tužku taky miluju, ta je skvělá a právě bych si děsně přál, kdyby ten novej dex šel ovládat stylusem. To bych si ho pořídil hned. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od spm »

Ono je to pro něj těžký srovnání, protože ta předchozí S7 byla fakt dobrá taky :-) K ní jsem měl jedinou výtku a to debilně vyčuhující display nad tělo přístroje. Ono to designově bylo hezký, ale pak stačil sebe menší síla na hranu displaye a křuplo to, takže jsem ho za ty 2 roky křupnul 2x... Jinak jsem s tím byl fakt spokojený, takže nástupce to má z tohohle pohledu těžký :-DDD

Ale už se těším, až mi k tomu dorazí kryt s HW klávesnicí. Tím to konečně zase půjde nějak pořádně slušně používat :-DDD Jenom teda doufám, že korejci ty balíčky na poště taky podhodnocují, abych pro to nemusel ještě na celnici :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od VDC »

Já si na to akorát objednám takovej ten komplet odolnej kryt, protože mám strach o displej. Zkoušel jsem asi 3 různý krycí skla, ale výrazně se zhoršila citlivost displeje. Tak jsem to tam nenechal. Ale četl jsem nějaký recenze na Unicorn Beetle Supcase a vypadá to funkčně, tak to zkusím objednat.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od spm »

U tý klávesnice je blbý, že je k ní ten kryt přes záda, ze kterýho to nejspíš bere energii či co. Takže už přes to žádnej další kryt cvaknout nejde :-/ No, nesmím ho házet po zemi :-DDD Ale paradoxně mi ten display na notu v tomhle ohledu přijde výdržnější, nemá tu hranu tak venku. Ale zkoušet to nechci :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“