Naši mobilní mazlíčci

Odpovědět

Jakou značku mobilu právě používáte?

Xiaomi
14
18%
Apple iPhone
24
31%
Samsung
16
21%
Huawei
2
3%
Honor
2
3%
Google
4
5%
OnePlus
2
3%
Motorola
3
4%
Sony
3
4%
jinou
8
10%
 
Celkem hlasů: 78

Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14702
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od Tapan »

No jsme trochu OT, ale...
Kancelářský balík - ok, ale co je reálnou konkurencí? Kdyby to nedojebali obchodní strategií "kupte si na kancelářské nástroje, které reálně doma potřebujete párkrát do roka, předplatné za několik tisíc ročně", tak LibreOffice nikoho používat nepřinutím. Že jejich program nerespektuje ani jejich vlastní otevřený souborový formát je jedna věc, ale z hlediska ovládání to není špatný software. Nebyl špatný ani Office 2000 a nejsou špatné ani novější s Ribbonem. Srovnání mám, na domácím PC mám Libre, na pracovním Microsoft...
Ohledně operačního systému je reálnou konkurencí akorát Apple. A to je asi prašť jako uhoď. Systémy "zkompiluj si sám" jsou zajímavé možná pro mne, tebe a pár dalších psychopatů, ale masové to nikdy nebude.
Windows na serveru jsem nikdy nepochopil, asi nějaká forma masochismu. A co dalšího naprogramovali a není to sračka...Flight Simulator je prej docela dobrej :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od spm »

Já jsem asi blbá reference, pač kancelářský balík je soubor věcí, co fakt nesnáším a snažím se tomu vyhnout jen co to jde... ročníkový práce na střední jsem psal v LaTeXu, protože to bylo furt příjemnější, než tyhle chujoviny :-DDD Nicméně LibreOffice mám teď (přestože to firemní předplatné jinak mám) a nemám pocit, že by byly v něčem zásadně horší, než ten microsoftí paskvil... Naopak, praštěnej excel neumí otevřít pitomý CSVčko (alespoň ne bez složitýho nastavování u každýho otevřenýho souboru), libreoffice to dá na první dobrou. OO/LO taky umělo exportovat do PDF v době, kdy se akorát k Office crakovali virtuální tiskárny, co to dělaly :-DDD Co si vybavuju nějaký reálný srovnání lidí co s tím dělali, tak Writer v OO/LO byl nepoměrně lepší, Word byl děsnej paskvil (taky ho MS vymyslel sám :-DDD ). Obráceně to bylo s Excelem (ten MS kdysi od někoho koupil :-D), kterej prostě lepší byl... na druhou stranu, kolik lidí umí ty pokrokové funkce v excelu, co v LO nefungujou, použít? 1 promile? A z toho zbytku, Outlook je vysloveně forma masochismu a může to používat akorát někdo, kdo nikdy neviděl mailovýho klienta. A powerpoint nevim, to jsem v životě nepotřeboval :-DDD

Flight Simulator nevim, ten jsem ještě neviděl :-D Spíš bych hlavně řekl, že tam to nemá moc jinou konkurenci :-DDD Ale z dalších řad jejich produktů - Exchange - radši si hodit provaz a chodit na českou poštu. Co teď předvedli v nových verzích Dynamicsu, to je taky super perla. SQL Server, naprosto zbytečná jebka, kterou si sebou typicky táhnou aplikace, který to vůbec nepotřebujou. ActiveDirectory je třeba docela dobrej nápad, kterej nikdo jinej moc neřeší... ale i dneska když to nastavuješ, tak tam poznáváš položky z Windows 95 a jsou tam naprosto nelogický na hlavu postavený omezení. Teamsy - sračka non plus ultra. A tak dále... Upřímně jediná věc od nich, kterou bych někdy byl ochoten vyzkoušet, je VS Code... ale nepouštím se do toho, protože by mě to nejspíš stejně zklamalo :-D

Že je jediná konkurence Apple, já ti nevim... hromada těch dnešních linuxových distribucí (kde si nutně nemusíš všechno kompilovat sám) funguje přinejmenším stejně blbě, jako ty Windowsy. Ten jedinej problém je, že to lidi neznaj, takže Franta od vedle s tím neporadí... ale nemyslím si, že by to bylo uživatelsky nějak horší. Ano, hromada věcí tam nefunguje... ale to ani na těch Windowsech. Že musíš kvůli něčemu lézt do terminálu? To ale v těch wydlích taky (například když potřebuješ vypnout hiberfile, kterej ti vyžere úplně celej systémovej disk :-D nebo když potřebuješ přehodit zónu firewallu na síťové kartě... což normálně nepotřebuješ, ale nějakej skvělej windows update ti jí přehodí za tebe :-DDD ). Akorát o tom nikdo nemluví :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14702
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od Tapan »

Linuxové distribuce bohužel nejsou konkurence. Když budu chtít Linux, sáhnu opět po Archu a vše si nakonfiguruju sám v texťáku. Nainataluješ Kubuntu na 15 let starej notebook a poblikává grafika, nainstaluješ jiné distro a honíš po všech čertech drivery pro WiFi kartu...děkuji, nechci. Na server je to jasné, ale na desktop nebo nedej Bože notebook je to záležitost pro fandy.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3126
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od Albi »

ještě k těch mobilním windows - mě mrzí že skončily především proto, že zmizela alternativa, možnost si vybrat >:-f
a zrovna my subaristi bychom měli alternativám fandit...
a po letech s windows a letech s androidem, nesouhlasím že to byla špatná alternativa :-| :-)
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od spm »

Tapan píše:Linuxové distribuce bohužel nejsou konkurence. Když budu chtít Linux, sáhnu opět po Archu a vše si nakonfiguruju sám v texťáku. Nainataluješ Kubuntu na 15 let starej notebook a poblikává grafika, nainstaluješ jiné distro a honíš po všech čertech drivery pro WiFi kartu...děkuji, nechci. Na server je to jasné, ale na desktop nebo nedej Bože notebook je to záležitost pro fandy.
Pak kdo má smolnou ruku :-DDD Nevim, mně takový věci nepotkávaj... alespoň ne ve větší míře, než se to sere na těch Windowsech. Který nainstaluju a půlka věcí nefunguje, protože ovladače. Pak nefunguje WiFi proti mobilnímu hotspotu, protože nějaká nekompatibilita s ovladačem (projevuje se to tím, že to spadne do modré smrti a všechno crashne). Ze suspendu se to v 10% případech probudí taky do modré smrti. Počítač se každou chvíli sám probudí, když má aktualizace a nejde mu to zakázat. Pak se budí ikdyž aktualizace nemá, protože aktualizace selhala a ten wakeup timer se už nevypnul. A dalo by se pokračovat... fakt jsem neměl u běžných BFU dister pocit, že by s nima bylo víc problémů, než s wydlema... problémy tam jsou, ale většinou jsem je vyřešil, což u těch wydlí (mimochodem na to, abych je tenkrát nainstaloval, jsem musel ten počítač otevřít a fyzicky odpojit disky, na které jsem to instalovat nechtěl!) dost často ani nejde...

K těm alternativám, já bych jim i fandil. Ale ne alternativně od společnosti, která pošlapala všechno co mohla a prosadila svoje produkty, které stojí za :(B-ooO Kdysi byla třeba alternativa k PC Amiga, která byla Hardwarově proti PC asi 100 let dopředu a o softwaru nemluvě. Ale skončila v propadlišti dějin, protože holt dobrej marketing i s řádově horšim produktem je silnější.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od VDC »

To je hrozně legrační, jak Albi vzývá, že bychom jakožto milovníci okrajové značky měli používat nějakou okrajovou mobilní softwarovou mrdku. :-DDD

Ne, ne a ne !!! Já jsem teda poslední verzi WP měl 6,5. A ty dva přístroje s WP, které jsem používal, jsem měl pouze a jen proto, že Palm OS v té době sešel na úbytě a nebyla alternativa. Android v té době začínal a G1 byla naprostá novinka. Tak jsem z nouze sáhl po nejnenáviděnějším softwarovém produktu v historii vesmíru, Widle v jakékoliv verzi. A ten druhý přístroj jsem jako jediný telefon v životě po roce prodal, protože se to nedalo používat !!!
A pořídil jsem si Dell Streak. Úžasný průkopnický 5" tabletofon. V té době byl Android ve verzi 2.1 a byl úžasnej !! To byla v té době alternativa. Akorát to nejsou dřeváci jako Redmontu a vyrostli :-)

Palm zaspal dobu jako Nokia a zabili sami sebe tím, že podlehli tlaku komunity na zpětnou kompatibilitu aplikací. Tak se tak dlouho snažili vyvinout nový systém, kde by fungovaly původní aplikace, až Steve Jobs představil iPhone a bylo to v háji. To, že pak představili úžasnej přístroj Palm Pre a vyvinuli WebOS už se vlastně nikdo nedozvěděl. Ale aspoň zabili sami sebe a nenechali se zabít Mrdkosoftem jako Nokia...
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1706
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od Bodyšek »

Hustý jak to z vás všecko leze . Tolik informací a tolik zkušeností. Já měl taky Nokie 3210,6210,8210,7110,Samsung,Sony Ericsson,HTC,Huawei,Motorola,Apple, a dalších telefonů. A musím říct že nokie za mne byla fajn jak s Windows Mobile tak i jejich systémem. Včera jsem dovezl domů Samsung A50 za pouhých 3200kc a ještě ma záruku ještě rok. Tak budu zkoušet a testovat a už musím naznačit a říct že o proti Xixaomi je to sakra rozdíl . V tom dobrém slova smyslu. No zatím trochu nevím jak by mezi moji ženou a mnou fungovali video hovory protože na Apple máme Facetime a na Androidu nevím jak se to jmenuje . Tak že tomu dám ještě prostor. Ale zatím za mne dobrý . Že by už konečně něco sedlo . Líbí se mi ten otisk prstů na displeji a ještě odemikani tváří.

Odesláno z mého SM-A505FN pomocí Tapatalk
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od sima »

Ty jedeš Bodyšku, founy máš jak koníček.
No já teda používám xiaomi na to co potřebuji a nenapadá mě chyba, nějaký průser, ale vy jste jiní uživatelé, někteří teda jo, zdaleka ne všichni...k těm systémům, kámoš opravoval founy, opravoval pc, udržuje dnes ještě nějakou tu činnost, opravuje už jen pc, instalace, opravy softu, to samé u founů, webovky...a měl symbian a bylo mu moc líto jak to s ním dopadlo, to samé s widlema foun, neměl s tím problém, do androidu šel až nebylo zbytí teda, samozřejmě srovnal se s ním a taky s ním nemá problém, našel se v něm taky.
Já měl symbian a v tu dobu byl skvělý, pak už nestačil, tj jasné. Bohužel to tak vše postupně zařízli.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od spm »

No, ono s tím symbianem... jedna z věcí třeba je, že na to existovalo poměrně minimum aplikací... A ono ostatně není divu, kdo kdy viděl dokumentaci SDK k Symbianu, tak programovat pro to něco byl čirý masochismus... Další věc třeba je, že obecně ty chytřejší zařízení s dotykovým displayem na Symbianu moc neexistovaly... něco dělal Sony Ericsson (taky jsem to měl), kde dotykáč byl, ale taky tam byl Symbian UIQ, na který těch aplikací bylo ještě míň (porotože mezi těmi verzemi systémů to navíc ještě nebylo kompatibilní). A další (Nokia N97, apod) se pak objevily až někde ke konci, když už byl venku iphone, android a tohle to už nezachránilo. Když to srovnám, tak měl jsem ty tehdejší starší Windows Mobile, jednou i v zařízení s mobilem. A tam to prostě byl v podstatě zmenšenej počítač a to ovládání taky tak vypadalo. Bez stylusu na tom nešlo udělat skoro nic, včetně přijmutí hovoru. Ale, zase byl to jinak skoro počítač. (A generálně vzato kdyby ten systém nebyl jebka, co se furt sekal, restartoval a podobně, tak by mi to zas tolik nevadilo). Symbian naproti tomu byl zase jenom telefon :-) Nějakou aplikaci na něco jsem sem tam našel, mělo to teda alespoň samo od sebe už mailovýho klienta. I ten dotykáč na tom Sony Ericssonu šel alespoň na základní úkony použít rukou. Ale že bych měl pocit, že ten potenciál toho zařízení nějak využívám... Takže když jsem z tohohle pak přešel na první android, tak jsem upřímně byl nadšenej, protože to bylo první zařízení, který se dalo rozumně používat jako telefon, když člověk stojí někde na ulici, ale zároveň bylo dost chytrý, aby s tím šla dělat další hromada věcí... Ale jako jo, jestli předtím někomu stačil normální telefon, byť o trochu chytřejší, tak dneska už moc na výběr nemá... trh zdegeneroval tak, že je to všechno buď dotykovej smartphone nebo tlačítkáč pro důchodce s jednořádkovym displayem a obříma tlačítkama.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
ybrcek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5315
Registrován: sob lis 12, 2016 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Vetyška
Bydliště: Půlpánov u Štatlu
Kontaktovat uživatele:

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od ybrcek »

VDC píše:Note jako model končí ??
tak už oficiálně https://www.idnes.cz/mobil/tech-trendy/ ... b_tech_oma
AUDI quattro A6 Avant 2,7V6 TDI
ex Tribeca 3,6 H6
ex Forester 2,5 XT SG9
ex VeCe GTS 1,9CDTI
ex VeBe CC 2,5V6
ex Kadett GSi 2,0i
ex Škoda 100
ex Škoda 110R

http://www.drkteam.cz/team_member/martin-vetyska/
KTM 950 SuperEnduroR
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od VDC »

Děkuji.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od HonzaCZ »

spm píše:Flight Simulator nevim, ten jsem ještě neviděl Spíš bych hlavně řekl, že tam to nemá moc jinou konkurenci
To už jsme teda dost OT, ale FS, že nemá konkurenci? To se možná zdá teď, když konečně po 14 letech vydali novou verzi. Nepopírám, že je silně revoluční, hlavně co do toho zobrazení krajiny. Ale civilních leteckých simulátorů je celkem dost. Proto taky ten novej FS vypadá, jak vypadá - kdyby neměli konkurenci, tak by se určitě tak nesnažili. :-DDD
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
schmako
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1257
Registrován: stř srp 23, 2017 5:04 pm
Jméno a příjmení: Ondřej M.
Bydliště: Praha 6

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od schmako »

Bodyšek píše:Hustý jak to z vás všecko leze . Tolik informací a tolik zkušeností. Já měl taky Nokie 3210,6210,8210,7110,Samsung,Sony Ericsson,HTC,Huawei,Motorola,Apple, a dalších telefonů. A musím říct že nokie za mne byla fajn jak s Windows Mobile tak i jejich systémem. Včera jsem dovezl domů Samsung A50 za pouhých 3200kc a ještě ma záruku ještě rok. Tak budu zkoušet a testovat a už musím naznačit a říct že o proti Xixaomi je to sakra rozdíl . V tom dobrém slova smyslu. No zatím trochu nevím jak by mezi moji ženou a mnou fungovali video hovory protože na Apple máme Facetime a na Androidu nevím …
Jak jsi spokojený s odemykáním pomocí otisku? Mám a50 taky a dost z toho květu. Tak v 80% případů, když potřebuji rychlé odemknout telefon v roušce (nepozná obličej) stejně musím dávat PIN :/

Odesláno z mého SM-A505FN pomocí Tapatalk
Subaru Outback 3.0R ExeNavi AT MY2007 zvaný: Otokar
Audi A6 C6 2006 - 2,7 TDi V6 MT - sedan s měchy, zvaný: Überauto
Škoda Octavia 2.0MPi kombi 4*4 MT (Ex do 2018)
Trabant T601 combi rv 1986 (Ex do 2016)
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18906
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od hamoun »

ja mam ted poprve otisky na s20 fe (v displeji) a ... nemuzu si stezovat :) v 95 proc je to napoprve a rychle ... nekdy davam prst nebo palec znova ...
predtim jsem nehesloval vubec, protoze snimac vzadu me nebere, kdyz mi lezi telefon na stole ...
ted je to tak, ze me to nezdrzuje oproti nezaheslovanemu telefonu (mel jsem jen odemceni potazenim) ..
... jinak bych se na to vykaslal :)
škoda superb
ex WRX 2008
Trabukowski
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: pon úno 19, 2018 9:36 pm
Jméno a příjmení: Martin Byrtus
Bydliště: Stará Ves u Rýmařova

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od Trabukowski »

schmako píše:Jak jsi spokojený s odemykáním pomocí otisku? Mám a50 taky a dost z toho květu. Tak v 80% případů, když potřebuji rychlé odemknout telefon v roušce (nepozná obličej) stejně musím dávat PIN :/
Ahoj taky vlastním tento dáreček ..., bral jsem ho hlavně kvůli fotkám na stavbě (měl dobré recenze) a ještě rozumným rozměrům. Odemykání pomocí otisku jsem zavrhl hned po prvním týdnu používání, prostě ne, ne a ne a mohl jsem se na hlavu stavět. Zamykám pomocí znaku, páč se mi i několikrát stalo že jsem phona otevřel v kapse tím dvojklikem...
Jinak už se mi po roce používání odvařil kontakt v nabíjecím konektoru takže nemohu stahovat foto přes kabel do PC, trochu opruz.
Ostatní věci pro běžného uživatele celkem ok.
Subaru XV 1,6i - S ES Comfort Lineartronic MY20
Subaru Forester SJ 2.0i 6MT MY18
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“