Naši mobilní mazlíčci

Odpovědět

Jakou značku mobilu právě používáte?

Xiaomi
14
18%
Apple iPhone
24
31%
Samsung
16
21%
Huawei
2
3%
Honor
2
3%
Google
4
5%
OnePlus
2
3%
Motorola
3
4%
Sony
3
4%
jinou
8
10%
 
Celkem hlasů: 78

Uživatelský avatar
.dundee.
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2869
Registrován: stř kvě 18, 2011 1:08 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Praha

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od .dundee. »

HonzaCZ píše:Všichni vědí líp, co potřebuješ a co chceš...
kdepak všichni .... manželka Obrázek
Subaru Impreza WRX STi MY04
ex Subaru Legacy 2.0D MY09
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od HonzaCZ »

:)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od VDC »

Kdybys byl hledal v menu, místo psaní dlouhýho nasranýho příspěvku, tak jsi to měl vyřešený o půl hodiny dřív... :-DDD :-DDD
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22543
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od spm »

Jsem si musel nějak ulevit :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4313
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od OZP »

Klasická situace- zajímavý výhled, ale zrcadlovka není po ruce. Přesně proto jsem "fotomobil" pořizoval!
Obstál podle vás v těchto nelehkých podmínkách? U mě ano, ale jsem si vědom slabých míst.
20170427_204559.jpg
Dávám výřez 1x1. Jasně, s běžným foťákem to nejde srovnat, ale mě to takhle stačí.
20170427_204559fixed size.jpg
Fotí se s tím úplně krásně, jsem rád, protože na tyhlety fotky subárek po tisícíprvní bych zrcadlovku asi netahal, ale ty situace si rád zaznamenám a vím, že se na tu S7 můžu spolehnout- viz fotky z Kocourovského minisrazu.
Ještě by to chtělo raw, ale to by vlastně bylo zbytečné. Aspoň se můžu vyžívat v používání moderních instagramstylepseudoretro kurvítek :-)
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
goha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1862
Registrován: pon srp 10, 2015 3:37 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od goha »

Ondro myslím, že můžeš být spokojený (*_^) |,,,,
Forejs SG, 11/03, 2.0 92kW + nové LPG.
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od sima »

Mám stařičkou nokii,na tu dobu i na tu dnešní umí fotit pěkně,proto se jí držím,taky dost skrz její odolnost,fotím s tím vše co tu dávám...a právě taky proto co jsi psal ty,foun je vždy u sebe a jen zmáčknu a je to,fotka naprosto dostačující,nic víc myslím tím,že fakt víc od toho nečekám.Tvé noční záběry jsou bych řekl opravdu dost dobré,na tom se pozná hodně,jak říkal goha můžeš být spokojený a nemusíš přitom s sebou tahat monstr přístroje.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od VDC »

Ondřeji já myslím, že opravdu můžeš být spokojený. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od draconis »

Já používám předpotopní Galaxy S2 a fotí to stále lépe než většina současných telefonů do cca 7 000 Kč, někdy i dražších... :-)

Paradox je přesně v tom, že se mi doma válí zrcadlovka se stativem, třema sklama s celkovou pořiz. cenou okolo kila a bezkonkurenčně nejvíc mám nafoceno mobilem. Terka má základní DSLR Canon a už s ním nefotí prakticky vůbec od té doby, co má taky S2. A to je fakt už dneska dědeček.

Tak to prostě je. A nutno dodat, že ty lepší mobily dneska nahradí kompakt za cca 5-7 000 Kč, jedině snad v zoomu to má omezení. A co se mi teda moc líbí je možnost vybrat místo ostření AF dotykem, žádné ostření na střed (nebo nějaký z X bodů) a pak překomponovat. To je super záležitost, tady by se mohly foťáky učit.

Ty noční snímky mě překvapily, to už je více než použitelné. Takhle to S2 fakt neumí, ta je v noci nepoužitelná. Ale za světla super... B-)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak nový Samsungy mají světelnost kolem 1,8. To ničím nedoženeš. Jinak ostření dotykem měl můj předchozí kompakt Panasonic TZ30 a je to úplně k ničemu. Akorát si to stejně rozhodíš. Jednodušší namáčknout se středem na cíli ostření a pak posunout záběr jinam. U aktuální TZ60 jsem rád, že už dotykový displej vůbec nemá. Kdyby teda náhodou bylo potřeba ostřit jinam než se měří, tak se dá bodové ostření posunout ručně mimo střed. Samozřejmě na mobilu to klepání do obrazu na ostření používám, protože tam není namačkávací spoušť. Když nepočítám spouštění tlačítky hlasitosti, tak tam spoušť není vůbec :( ... jo, dvojzdvižnou spoušť měl třeba můj bývalý HTC Desire Z... Nechápu, proč dneska mobily nemají spoušť vůbec...
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od draconis »

Já bych to úplně nezatracoval. U běžného focení to díky velké hloubce ostrosti mobilů asi nevadí, dá se na dálku ostřit prakticky na cokoli a výsledek je podobný, ne-li stejný :-)

Ale u makra to používám pořád. Tam prostě překomponování nepřipadá z ruky moc v úvahu, protože už je to na tak malou vzdálenost, že se při tom nikdy netrefíš na stejnou vzdálenost od objektu. Na to je to fakt super.
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4313
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od OZP »

Ostreni tuknutim na displej je super! HW spoust mi taky chybi.
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od VDC »

Taky mám ostření ťuknutím na displej rád, byť to na mobilu moc nepoužívám, protože s ním nefotím. :-) Ale ta funkce mě baví.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od sima »

Ostření ťukem na displeji je fajn,rychlejší,praktické,ale mám ještě na nokii ostření tlačítkem a tj nej,navíc to zaostří líp,já to technicky neřeším a nerozumím tomu,ani nechci :-) ,jsem uživatel,víc mě nezajímá,ale mechanická spoušť mě vždy zaostřila všechno,teda vše co bylo ještě zaostřitelné.Dotyk zaostření se sem tam mírně mázlo,byl to znatelný rozdíl =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od draconis »

Tak protože mi Samsung zahaproval, rozhodl jsem se využít možnosti mít zadarmo starší iPhone 5c, abych tomu tedy dal šanci v ostrém provozu. Zatím jsem s Jabkem vždycky řešil jen záležitosti na firmě u kolegů (převážně něco nefunkčního) a ačkoli k tomu nemám žádný vztah, rozhodl jsem se to brát jako šanci a zkušenost s tím fungovat denně naostro a ne jen občas. Ačkoli u Samsunga nejspíš bude stačit recovery a factory reset. Měl jsem ho už pěkně odladěný, takže mi toho u Jabka nemálo chybí. Ale sžíváme se. Už teď vím o věcech, které mi tam dost vadí a asi nevadily, kdybych 5 let nepoužíval něco jiného. Naopak v něčem je to zase lepší.

Ale proč sem píšu - doporučte mi prosím nějaký dobrý GPS tracker pro iOS. Používal jsem na Androidu Open GPS Tracker a Geo Tracker. Nějak se mi nedaří najít adekvátní aplikaci pro iOS, vše je určeno zejména pro běhání, fitness atd. Co používáte vy? Nějak se mi nechce zkoušet jednu appku po druhé 50x, tak uvítám tipy. Prostě záznam GPS se statistikami (převýšení, vzdálenost, prům. rychlost atd.) s možností exportu. Používám čistě pro účely pěší turistiky, žádné běhání, kolo a nic takového, takže vysloveně nechci nějaké fitness fíčury ani styl sdílení ála sociální sítě.

Taky mi chybí c:geo, ale to pro Jabko bohužel nevydají nikdy (ani se jim nedivím)... Oproti tomu potěšilo, že GPS Status & Toolbox nedávno vyšla i pro Apple.

No zatím horko těžko hledám, spousta aplikací, na které jsem byl z Androidu zvyklý, u Jablíčkářů není nebo je toho podstatně méně na výběr, ale to je logické.
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“