O počítačích a věcech okolo...

Odpovědět
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od HonzaCZ »

9000 je dobrá cena, jestli se povede zachránit 99 %. Fotky a další nenahraditelný data je potřeba mít zálohovaný. To by člověk mohl říkat každému na potkání, ale lidi jsou nepoučitelní.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16114
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od quickly »

Jakmile fotím, tak ihned ten den kopírují do NASu (zrcadlene 2 disky) a ihned kopírují na 2 externí disky a jeden interní. Za poslední 3 roky mi odešly 2 externí disky bez varování, proto ta schiza ohledně zálohování
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od sima »

HonzaCZ píše:9000 je dobrá cena, jestli se povede zachránit 99 %. Fotky a další nenahraditelný data je potřeba mít zálohovaný. To by člověk mohl říkat každému na potkání, ale lidi jsou nepoučitelní.
No nejdřív vypadalo,že to půjde zachránit lehce,dle mě i dle servisáka posléze,pomocí programů na tohle,nešlo to...tak to dal spřízněnému servisákovi.Jinak zálohuju většinou co můžu,ale staral jsem se o několik pc naráz a vše jsem nedával,měl jsem se nejvíc starat o to své,ale jsem už takový,moje chyba.To není o nepoučitelnosti,ale o tom,že to zálohování-ixkrát znásobené stojí už docela dost peněz.I když je pravda,že kdybych nenašel ty důležité videa a fotky,tak bych snad tu devítku ve finále dal.Musím ale Honzo říct,že ač jsem amatér,snažil jsem se zálohovat v době poplatné a mě finančně dostupné na cokoliv-na více pc,na CD,na externí hdd-na dva,ale matrjoše je moc,z vícero zdrojů,ne jen ty naše.Tak to bylo málo a nedělám v tom jako ty,vy jste totiž úplně jiná planeta,jiný vesmír,kolikrát vaší řeči vůbec nerozumím a i obyč řeči dokážete tak nevěřitelně logicky a puntičkářsky rozpitvat,extrémně se držet logických postupů...že to přestávám řešit a je to pro mě unávné :-)
Teď uvažuju o cloud hdd,podpořeno samozřejmě vše externím hdd a uložením na samotném pc,víc to fakt nedám a sorry ani nechci.Ten cloud hhd mě přijde jako dost dobré řešené,nafrkat tam cokoliv,dá se navolit jen přidání nových dat,čili staré se nechají a jen se přidají nové,není to tak náročné.
Docela mě zdrtil servisák,když mě osvětloval trvanlivost hdd,používaných kdekoliv a jakkoliv kvalitních,to abych nejlépe kupoval každý rok nový a to několik najednou.Kapku schíza,no mrzí mě to,něco dám snad dohromady,založím jiné formy zálohy,ale trochu mě nehraje ta cena,když to mělo jít zpočátku dost lehce a hdd nevykazuje žádné pazvuky,funguje,data jsou vidět,občas ještě něco fungovalo...nerozumím tomu vím.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od HonzaCZ »

To o nepoučitelnosti nebylo na tebe, ale obecně. Prostě jen selským rozumem - disky odchází stejně jako cokoliv jiného. To si lidé prostě neuvědomují. Všem úložištím (disky, flashky, DVD, mobily...) důvěřují na 100 % a pak se diví, že přišli o fotky dětí za posledních 5 let (true story). Zrovna fotky se dají i jednoduše hromadně zmenšit třeba na 1600x1200, čímž se násobně zmenší jejich velikost a pak se mohou nahrát třeba na flashku a hodit ke kamarádovi, rodičům, známým, nebo zašifrovat a na nějaký cloud (OneDrive, Google Drive, Dropbox...), a mít tak úplně poslední nouzovou zálohu, sice ne v originální kvalitě, ale aspoň něco. Videa se dají taky zmenšit, ale to už je trochu časově a výkonnostně náročnější.

Prostě možnosti jsou. Svět už je takový. Nelze se vymlouvat na neznalost. IT je dneska součástí každodenního života. Ale spousta zařízení a služeb je už velice user-friendly a není problém používání "běžnými uživateli". Různý diskstationy, síťové disky, NASy, cloudy, vše není problém. Jen musí člověk vědět, že to potřebuje. :)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od sima »

Včil rozumím tvé řeči :-) já se ani nedivil,že jsem přišel o pro nás životně důležité data(teda doufám,že ne o všechny).Já jsem to vždy všem říkal,že musíme koupit to a to,hlavně sám sobě teda,ale nešel jsem do toho precizně a důsledně.Tím se nechci vymlouvat na jiné,je to moje chyba,měl jsem jít a starat se a zavřít oči a investovat.Tak už se stalo no,uvidí se co se dá spasit ještě.
Mimochodem jsem jednou domluvil i opravdu životně nutné!zálohy dat firmy,v které dělá moje žena.Protože jí to samou štvalo a řešila to,ač by vůbec tohle řešit neměla >:( Tak jsem něco domluvil,ale šéfka je holt šéfka-nebudu jí raději komentovat,neudělala nic,nic kloudného a zvolila si svou cestu,na kterou se posléze jako vždy vysrala.Takže až tohle klekne,to bude takový průser,že se bude ku.va najednou divit a ječet.Přitom titulovaná je dost-matfys,ale nepoužitelná v praxi.Mimochodem jsem s tím strávil svůj čas,i moje žena,ale je to marné,rezignovali jsme.Ten pravěk co tam panuje by jsi nepochopil,myslím,že by jsi blil a vrátil se zpět o dvacet let.Když to ani já laik nechápu,ten přístup,tak vás ajťáky by to muselo položit :-) =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od HonzaCZ »

Jinak něco konstruktivního k té obnově - je zásadní otázka, jestli je poškozený filesystém (dá se řešit doma), elektronika (dá se řešit pomocí jiného disku stejného typu) nebo mechanika (hlavičky, povrchy, motor - doma nevyřešitelné).

Jsou i firmy, co odhadnout cenu zdarma - třeba DATARECOVERY, s.r.o.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od sima »

Díky za tip,ty hlavičky jsou už náročnější vím.Teď se mě dostala jedna nabídka,tak uvidím a rád zkusím,když tak ten tvůj odkaz,za to fakt díky,to jsem nenašel.Jo to řešení pomocí stejného disku-bylo mě řečeno,že můj externí hdd transcedent má velkou výhodu pro servis kam jsem to donesl-že se dá s ním nějak jednodušeji pracovat-omlouvám se,ale fakt nevím jak a proč.Ale ten servis to stejně nakonec nedal a poslal dál,kapku ztrácím už důvěru v tento servis,protože už dřív mě nebyli schopni pomoci a já laik jsem to nakonec vyřešil sám.Jen jsem jen ze zoufalství googlil a pak jsem jim řekl co to bude asi za problém,ale spíš to nebrali a furt šli špatným směrem,nakonec jsem to vyřešil sám.Víš chci říct,že je to těžké,něco někomu věřit a svěřit,když to pak dopadne,přitom je to místní jednička v tomhle oboru-prodej a servis pc techniky a veškerého příslušenství k tomu.
Šlo nakonec jen o profláklé nefunkční interní wifi modem,kdyby otevřeli aspoň google,věděli by,ale zírali na mě jak zjara-všeci.Tj pro mě fakt diletantství.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od saburafu »

Šifrování WPA2 prolomeno... Další informace viz odkazy níže. Njn, nic není věčné 8-?

https://www.root.cz/clanky/sifrovani-wp ... louchavat/

https://mobilenet.cz/clanky/microsoft-u ... cuji-33803
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od spm »

on to jeste neni az takovy pruser... z toho co jsem pochopil: tak slabina umozni desifrovat provoz klienta, ale nezjisti se heslo site (takze utocnik se do site nepripoji). a druha vec - da se tomu zabranit patchem (na klientovi nebo ap), takze neni nutne vyhodit cele WPA2 do kose.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od HonzaCZ »

saburafu píše:Šifrování WPA2 prolomeno... Další informace viz odkazy níže. Njn, nic není věčné

https://www.root.cz/clanky/sifrovani-wp ... louchavat/

https://mobilenet.cz/clanky/microsoft-u ... cuji-33803
A přečetl sis to? ;) Ono to není zase tak žhavý a spousta implementací už to má opravené. Jedná se o velice triviální opravu. Takže WPA2 budeme používat vesele dál...

EDIT: Á, pan spm byl rychlejší :)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16114
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od quickly »

spm píše: da se tomu zabranit patchem (na klientovi nebo ap)
Mám ASUSe a na něj už vydali opravu, takže jsem provedl update firmware
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od saburafu »

HonzaCZ píše:A přečetl sis to? Ono to není zase tak žhavý a spousta implementací už to má opravené. Jedná se o velice triviální opravu. Takže WPA2 budeme používat vesele dál...

EDIT: Á, pan spm byl rychlejší
Přečetl a situaci znám. Přečetl jsem si více zdrojů než jsem odkazoval. O úrovni žhavosti nepolemizuji, ale chtěl jsem na to upozornit, protože ne každý výrobce je svědomitý, co se záplat týká a tak by o tom uživatelé měli vědět.
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od HonzaCZ »

Jj, Vojto, ale to byla reakce na "Njn, nic není věčné". Což bylo dost zavádějící. :)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od Subaru70 »

Moje žena mi zadala úúúkol a tak sháním nějaké levnější tablety pro děti (8 let). Nevíte které jsou dostačující (případné jaké parametry) na běžné hraní her a koukání přes wifi na jůtůb ? Hry nehrajou graficky náročný, stejně ujížděj na Minecraftu..
https://tablety.heureka.cz/sencor-eleme ... e/#section https://tablety.heureka.cz/sencor-eleme ... e/#section
Nechci nic drahýho, pravděpodobnost zničení je u nás dost pravděpodobná.. :-D :-D

Řekl jsem jí že já tablety pro děti mám..jmenujou se diazepam :-DDD :-DDD
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od HonzaCZ »

Minecraft není náročnej? :)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“