O počítačích a věcech okolo...

Odpovědět
Uživatelský avatar
schmako
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1258
Registrován: stř srp 23, 2017 5:04 pm
Jméno a příjmení: Ondřej M.
Bydliště: Praha 6

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od schmako »

mirekst píše:Můj favorit doposud byl tento: https://www.alza.cz/hp-zbook-15-g5?dq=6159095&visited=1

Problém je, že nyní mám taky HP (jiný), a HP klávesnice je snad ta nejhorší možná. Viz. moje požadavky výše.
Chtěl bych jen upozornit, že narozdíl od zkratek, za kterými se píší tečky, za viz se tečka nepíše, pokud se nejedná o konec věty. Je to rozkazovací způsob slovesa vidět.
#CzechGrammarNazi

Odesláno z mého SM-A505FN pomocí Tapatalk
Subaru Outback 3.0R ExeNavi AT MY2007 zvaný: Otokar
Audi A6 C6 2006 - 2,7 TDi V6 MT - sedan s měchy, zvaný: Überauto
Škoda Octavia 2.0MPi kombi 4*4 MT (Ex do 2018)
Trabant T601 combi rv 1986 (Ex do 2016)
Trabukowski
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: pon úno 19, 2018 9:36 pm
Jméno a příjmení: Martin Byrtus
Bydliště: Stará Ves u Rýmařova

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od Trabukowski »

Ahoj, ja onehdá koukal na tento použitý ntb. Nevim ale byl jak nový a ty parametry pro moje potřeby na CAD úplně super, ale myslím že by to mohlo splňovat i tvoje požadavky.
https://www.incomputer.cz/lenovo-thinkpad-p50
Subaru XV 1,6i - S ES Comfort Lineartronic MY20
Subaru Forester SJ 2.0i 6MT MY18
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10652
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od podvlada »

Pracovních stanicí od Lenova bych se nebál, jde jen o to, jestli se najde model, co by splnil požadavky. Vybírat pro sebe, taky se podívám v repasovanejch vodách, protože novej by stál nesmysl.
Mam P52s jako pracovní od firmy. Nevim už kolik stál novej, předpokládám něco mezi 40 - 50 tis. Ač je to plasťák, je překvapivě pevnej, panty robustní, nebojim se ho chytit za roh šasi, sám se nekroutí. Ten můj konkrétně má i dual battery - jedna integrovaná, jedna vyndavací co je větší. I na vnitřní vydrží asi 2h, takže pokud je potřeba aby byl co nejplacatější, může se nechat velká baterka doma.

Oproti předchozím Dellům co jsme měli nebe a dudy. Ty Delly stály podobnej nesmysl, možná víc, ač 15", maj 4K dotykovej displej, ale Win si s tim pořád neuměly poradit (pár let zpět), a spoustu softwaru taky ne. Při připojení externího monitoru, který je reálně větší, ale má "jen" fullHD při přetahování oken byl hroznej problém s velikostí jak okna, tak ovládacích prvků v tom okně, který byly buď obrovský, nebo titěrný,... prostě to moc nefungovalo dohromady. A i papírově to byl našlapanej komp, ale nějak to dohromady nefungovalo, zadrhávalo, topilo bez příčiny, "ve vyšších otáčkách ztrácelo výkon" :-) Oproti tomu ten Lenovo "prostě funguje".
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
pafka
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: pát pro 06, 2013 6:57 pm

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od pafka »

Pripojuju se k vyse. Pokud to nepotrebujes prohnat ucetnictvim kvuli nakladum, tak bych bral repas. Uz to tak delam leta od doby, kdy jsem rezignoval na vztah k notesum. Proste za 7t bez dph koupim ThinPad rady T, max si dokoupim baterku a RAM a nestaram se. Kdyz padne za vlast, obvykle 2-3 roky, tak koupim dalsi. Stary vykucham, pokud jde pouzit RAM/koupil jsem vlastni ssd/stejna baterka a venuju na charitu. Porad me to vychazi levneji, nez si koupit novy notes a trnout.
Ale jsem dost netypicky uzivatel, hry nehraju, notes skutecne nosim a vic nez cool hiphop ficury typu barva (chci cernej), reproduktory, dotykac, grafika, pozaduju kvalitni klavesnici, matny nedotykovy displej 14”, vahu pod 1.5 kg, porty po stranach a ne vzadu, vydrz baterky 6h+ a konstrukci odolavajici nastraham zivota ntb nemocnicni krysy. Jsem fascinovany, kdyz si nekdo koupi notes 1.2 kilo a k tomu taha nabijecku 3.5 deka.
Krom toho posledni ThinkPad opravdu ThinkPad je pro me rada T4x/6x.
Dobrou zkusenost mam s levnapc.cz

P


Sent from my iPad using Tapatalk
Uživatelský avatar
mirekst
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 788
Registrován: čtv říj 10, 2013 8:02 pm

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od mirekst »

Děkuji všem za reakce a postřehy a doporučení.

Budu se s tím muset nějak popasovat ... asi ještě počkám až bude možnost jít si někam notebook vyzkoušet, jde mi o klávesnici, jsem na ni opravdu citlivý, píšu všemi deseti a píšu hodně a co jde ovládat klávesnicí, to z ní ovládám. A bohužel - musím mít "vše v jednom", nemůžu používat externí (nebo můžu - ale nosit si ji s sebou nechci).

Pozn.: Vím že třeba Alza showroom je otevřený, ale snažím se teď vyhýbat místům, kde je víc lidí, jak to jenom jde. A ten nákup není zase _tak_ urgentní.
Avis
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 259
Registrován: stř čer 05, 2019 8:49 am
Jméno a příjmení: Iva Svobodová
Bydliště: Praha

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od Avis »

Pokud bys narazil na ntb s lesklým displayem, tak lze koupit matnou folii. Já se trápila s odlesky 3roky(ne stále,jen na určitých místech) a pak jsem konečně koupila matnou folii a je to super.
Subaru Outback 2.5i 2018 129kW CVT
Uživatelský avatar
mirekst
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 788
Registrován: čtv říj 10, 2013 8:02 pm

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od mirekst »

Avis píše:Pokud bys narazil na ntb s lesklým displayem, tak lze koupit matnou folii. Já se trápila s odlesky 3roky(ne stále,jen na určitých místech) a pak jsem konečně koupila matnou folii a je to super.
To existuje? A kde to jde koupit? Jak to vypadá - není obraz rozmazaný, jak vypadají drobná písmenka?
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22734
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od spm »

S těma repasovanýma notebookama je to taky o tom, co člověk potřebuje... mám 3 letý notebook, kupovaný jako nový a přijde mi, že je to lemra líná... mít ještě starší, tak s tím asi nevydržím :-D Jasně, paměť tam jde přidat, ale obvykle u těch starších jenom do nějakého množství (v lepším případě 16GB a i to není žádná hitparáda), propustnost jí to nezvětší, protože starý standard. Procesory se taky nějak posunuly, byť frekvenci mají stejnou (a kolikrát i ve spotřebě, rozdíl ve výdrži proti tomu minulému notebooku na baterce s +- stejnou kapacitou je hodně propastný). SSDčko tam člověk nacpe s větší kapacitou, ale furt bude pomalejší (zvlášť když to bude jenom mSATA, což je taky lemra líná)... Takže záleží, na koukání na fórum bude hromadě lidí ten repas stačit. Na vyplňování excelovský tabulky asi taky. Ale jsou i náročnější použití (mimo hry) :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10652
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od podvlada »

Jendo, taková analogie, Outback ti přijde jako lemra líná?
Repas koupenej za 5k asi parádu neudělá, ale řekněme kolem 15 - 20 tisíc je člověk schopnej se dostat na pár let starou pracovní stanici, která mohla stát víc jak dvojnásobek. Pak takovej repas za 15 vs novej za 15 bude nebe a dudy.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22734
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od spm »

Tak můj Outback má větší výkon, než úplně novej Outback :-D Jenže to u těch počítačů neplatí...

Jasně, nový notebook za 15 taky nebude žádná hitparáda. Ale o těch tu asi úplně moc řeč nebyla. A u sebe prostě vidím, že mě výkonnově ten relativně dobrý, 3 roky starý, notebook z vyšší řady, štve (zvlášť když má doma člověk vedle toho 16 jádro s 64GB RAM a NVMe PCIe Gen4 diskama :-DDD ).

A zastropovaný těma technologiema pořád jsi, takže pořád ten 3+roky starý repas ještě může mít DDR3 paměti, kterých tam nedáš víc, než těch 16GB a pak možná i lacinej pekáč za 15 půjde vyšperkovat možná víc...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10652
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od podvlada »

A já si právě zas myslim, že ten lacinej pekáč sice vyšperkuješ papírově víc, ale narazíš na propustnosti nebo omezení desky, kdy prostě s něčím takovým nepočítali. Což se ti u starší pracovní stanice, která byla designovaná na výkon, ne cenu, nestane. Já chápu jak to myslíš, ale tak jednoznačný to nebude :-) A nakonec, mně to je vlastně jedno, já jsem spokojenej s tím co mám :-D
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22734
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od spm »

No jo, ale beru to tak, že mluvíme pořád o noteboocích. Tam i v těch vysokých řadách máš pořád +- stejné procesory, stejné technologie. Jako ano, u desktopů, kdy do toho zatáhneš nějaký HEDT (Core i9 / Threadripper), eventuelně fakt workstationy (Xeon / EPYC), tak ano, jsi úplně někde jinde. Nicméně tohle nejspíš nebude stát 15 ani repasované a i tam bych pak hodně řekl, že dost záleží, jak to chceš používat (pač například se tam dost zápasí s PCIe linama, kterých je v těch lowendech sakra málo... takže ta moje sestava s 2x NVMe a grafikou je má prakticky vyžrané a už tam na plný výkon nedám ani 10Gbps síťovku. Threadripper, i starý, jich má na rozdávání. Naproti tomu čistě na výpočetní výkon i ten můj lowend desktop se hodně blíží nebo možná i překonává tyhle starší CPU z vyšších řad... a to tak s poloviční spotřebou elektriky :-D ).

Já na to jinak narážel v kontextu, že podle zadání to vypadalo na už asi náročnějšího uživatele... ale pak tu padali návrhy na repasované kusy, většinou od lidí, u kterých bych řekl, že tak nároční na to nejsou :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
mirekst
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 788
Registrován: čtv říj 10, 2013 8:02 pm

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od mirekst »

Ano, jsem specificky náročný uživatel :-) Jsme na subaru fóru, nechci tady rozebírat problémy vývoje ...

Repasovaný notebook by mi spíš vadil stran opotřebené klávesnice - jak jsem už několikrát zdůrazňoval, jsem na ni vysazený. A monitor chci ten nejlepší možný, protože do něho koukám furt :-) Disk stačí malý ale rychlý.
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19123
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od hamoun »

hele .... a nechces o tom mluvit? nebo ... se ti jen nechce? :)
co delas? :)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
mirekst
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 788
Registrován: čtv říj 10, 2013 8:02 pm

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od mirekst »

Jsem vývojář (=coder) bankovních backendů. Pokud tě to zajímá víc, přes SZ.
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“