O počítačích a věcech okolo...

Odpovědět
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od Slavek_xxx »

saburafu> ujisti se, ze ti bezi vsechny sluzby - viz tento odkaz:
http://www.thewindowsclub.com/windows-u ... 0x80070490
Na jednom pc jsem mel stejnej problem.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od spm »

Tak ono celkově dostat server běžící na Windowsech je asi boží trest. Na desktopu se to ještě jakžtakž snést dá, ale provozovat na tom serverové aplikace, brrrrr. Bohužel jich pár nafasovaných mám taky, protože z mě neznámých důvodů i dnes existují vývojáři, který vyvíjí aplikace jenom pro tenhle systém... Aktualizace na tom jinak asi i fungují (jinak tomu, kdo vymyslel ten systém upozorňování, že to při práci najednou vyskočí fullscrren okno, kde uprostřed je tlačítko aktualizovat, bych s radostí nakopal do koulí), ale instalují se taky velice sporadicky, protože dobrého to nepřinese nic, špatného může spoustu :-DDD Ale já mám výhodu, že mi to běží někde uzavřené přístupné velice malé části uživatelů, není to přístupné z internetu, takže ty bezpečnostní rizika jsou celkem eliminované už tímhle...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od HonzaCZ »

saburafu: Ale pokus nechat to X desítek hodin prostě makat jsem přehlíd? Ten jsme ti zatím minimálně 2 doporučili jako s dost vysokou účinností. :)

Jinak vypnout aktualizace kvůli upgradu na W10? To šlo řešit mnoho elegantnějšími způsoby. ;)


spm: Když si vezmu, co mám práce s tím udržovat pár "rodinných" windows kompů (naštěstí většina W7) v běhu a co za zvěrstva v default nastavení páchají W10, tak mít to na serveru, bych se asi posral.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od spm »

HonzaCZ píše: spm : Když si vezmu, co mám práce s tím udržovat pár "rodinných" windows kompů (naštěstí většina W7) v běhu a co za zvěrstva v default nastavení páchají W10, tak mít to na serveru, bych se asi posral.
ja kdyz pak videl fakturu za licence pro beh na malym 3 nodovym virtualizacnim clusteru, tak jsem se malem i poblil :-DDD

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
racmaster
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 234
Registrován: stř říj 10, 2012 1:55 pm
Jméno a příjmení: rado cajko
Bydliště: Muranska planina, Slovensko

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od racmaster »

no, tieto tiez neboli pristupne z internetu, casto dokonca ani nam z intranetu. >:-& neraz som musel volat nemeckeho handtrogera a poslat ho strcit cedecko do servra na tej a tej ulici v tom a tom meste... >B-)

raz sa dokonca stalo, ze servre za kopu prachov, co nam posielali spustu chybovych cudnych hlasok sa podla slov a hluku v telefone nemeckeho handtrogera nakoniec nachadzali na nejakom buranisku, v budove, co akurat burali. krical mi do telefonu, ze uz musi ist, ze aj tak ma nepocuje, ze to tu buraju. servre tam ale mali vlastny generator a upsku, takze veselo bezali dalej, bez ohladu na buracie prace. akurat nam hlasili kadeco mozne, jak postupne odchadzali zanesene betonovym prachom :-DDD

no hold, niekto ho zabudol vyradit z assetu... chybicka se vloudi. akurat by som bol zvedavy v tejto teroristickej dobe na robosa, co vojde do tej miestnosti a tam vsetko blika, huci, kable, displeje :-DDD

saburafu, co sa tvojho problemu tyka, tie servisy by ti mali vela napovedat. to je kluc vo vacsine takychto problemov. na druhej strane si ale treba uvedomit, ze ked to bude sposobene nejakym zastavenym serviceom, ktory si ty nevypol, tak tam bude iny problem, ktory budes pravdepodobne riesit hned po tom, ako doriesis tento... a tato spirala casto nakoniec sposobi, ze ked to aj opravis, budes tomu musiet venovat ovela viac casu a namahy, ako presunu sukromnych suborov na druhy disk, alebo particiu a preinstalovanim noveho windowsu. ked teda mas taku moznost a externy disk si spominal, takze asi mas, no...

vies, ono pocitac neni ako auto, vyjde ta ovela menej ho urobit nanovo a uzivat si fajnovy novy stroj, ako sa trapit zo starym, zahltenym nestabilnym systemom. najma, ked si spravis hned po instalacii image a kedykolvek v buducnu sa k nemu proste vratis v pripade akejkolvek vaznejsej poruchy, alebo v pripade, ze ti ten stary zahlteny windows uz proste bude pripadat pomaly... ono je totiz fakt, ze windows je samozahlcovaci system a aj ked sa onho staras, kazdym dnom je pomalsi. akonahle sa vratis k povodnemu imageu, pride ti to akoby ti do 2.0 forestika dali 100 koni navyse... ;-D cize zvaz riesenie s mensou namahou, a vyssim naslednym vykonom...
8. JEEP Cherokee Liberty KJ, 7. Subaru Forester 2.0 SF, 6. Skoda Superb 2.8-V6, 5. VW Passat 1.8t, 4. Seat Inca 1.4, 3. Renaul Laguna 1.6i, 2. Skoda Octavia 1.6i, 1. Skoda 120LS
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od HonzaCZ »

saburafu: Náhodou jsem narazil v nějakých souvisejících poznámkách na tyto 2 ID patchů:

Kód: Vybrat vše

KB3102810
KB3083710
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od saburafu »

Díky všem za tipy. ,,,,| (*_^) |,,,,
Až budu zase u toho inkriminovaného PC, vyzkouším.

Slávku, díky, tyhle stránky jsem nenašel. Určitě vyzkouším.

Honzo, díky za tipy. Určitě vyzkouším i dlouhé spuštění vyhledávání. Dříve jsem ho již zkusil a nic (cca 14 hodin v kuse), ale vyzkoušení znovu nic nebrání. I delšímu. =)
Ano, máš pravdu. Tomu zamezení upgradu na Win 10 šlo zamezit i lepším způsobem, ale onehdy nebyl moc čas, a tak jsem šáhl po tomhle ne zrovna profi řešení.

O vývoji poreferuji.
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2231
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od Levap »

Ahoj,

koukám, že je tady docela dost odborníků na PC tak mi snad někdo poradí. Po startu W10 strašně dlouho hrabou na disku a podle toho co ukazuje správce úloh tak disk jede na 100%. Nemůžu se za boha zbavit procesů, keré to dělají pomáhá jedině je vždycky ručne ukončit (např. winprv ... nebo tak nějak).

Máte s tím někdo zkušenosti? A jak to řešíte?

Díky
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od Slavek_xxx »

Levap> po startu vetsinou nabiha hned indexace souboru pro vyhledavani, antivirus a potom i windows update sluzba. Vetsinou se to potka blbe tak, ze to vytizi cteni z disku a prvnich par minut je neskutecne pomalejch. Jakej mas AV program? Jen defender?
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od Slavek_xxx »

A co se tyce MS produktu - my jsme presli predloni kompletne na Hyper-V z XenServeru. Vykonove je naprosto v pohode (na jednom clusteru nam bezi asi 50 VM, na druhym asi 30 - tam teda hlavne vyvojarsky a interni) a cenove je to pro nas jako silver partnera podstatne vyhodnejsi. Mame to na W2012R2 core a nepamatuju si, ze by s tim za ten rok byl jakejkoliv problem - pokud jsme do toho nevrtali ;-D
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2231
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od Levap »

Jj jen defender

... by Tapatalk
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
Uživatelský avatar
Ladaf
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1199
Registrován: ned črc 17, 2011 11:43 am
Bydliště: Praha - Řepy

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od Ladaf »

Tak konečně připraveno na víkendový test Obrázek
prozatím pořízena lowend karta Gainward GTX 650
Obrázek

Odesláno z mého E2303 pomocí Tapatalk
for fun: Subaru Legacy Turbo skoro RS-RA, MY93
for work: Subaru Impreza 2.0R, MY07 <= ex Subaru Impreza 2.0 Sport RS, MY05
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od saburafu »

Ad nefunkční Windows Update:
Zkusil jsem nechat běžet vyhledávání aktualizací pro sytém 32 hodin v kuse. Bez výsledku.
Vyzkoušel ještě pár dalších nástrojů, taky ten pod odkazem od Slávka. Bez výsledku.
Naštudoval jsem si další stohy diskuzí s podobným nebo stejným problémem na netu a nakonec jsem narazil na tip, který pomohl, alespoň prozatím a automatické aktualizace se opět rozběhly.

Nakonec pomohl postup viz odkaz níže.

Stáhl jsem KB3020369 a KB3172605 a postupoval dle návodu.
KB3020369 už v počítači nainstalovaný byl, tak jsem ho vynechal a jinak dodržel návod.
Pak se WinUpdate opět chytl a začal fungovat a automaticky stahovat aktualizace.
Konečně a snad už definitivně vyřešeno [COFFEE]

https://answers.microsoft.com/en-us/win ... 5096b36d0c
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od spm »

Tak jsem v práci rozšířil seznam vstupních zařízeních o dalšího exota :-D To zase bude komentářů; kromě toho, že už si u mě nikdo nic nenapíše, tak už ani kurzorem se netrefí :-DDD
Přílohy
input.jpg
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od HonzaCZ »

Jo, na tuhle klávesnici jsem shodou okolností včera koukal. Dej pak feedback. :)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“