O počítačích a věcech okolo...

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ladaf
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1199
Registrován: ned črc 17, 2011 11:43 am
Bydliště: Praha - Řepy

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od Ladaf »

ale jo strategie taky =)
Age of Empires II HD, Starcraft a hodně jsem měl rád Heroes of Might&Magic ,,,,| (*_^) |,,,, , ANNO mě moc nechytlo a teď o nových strategiích nemám moc přehled :-/
pak klasiku Rallyčka (nedavno jsem si stáhl zadarmo ofiko DiRT 3 Complete Edition a lítám tam nejradši s GC8 STIčkem ) brutal na klávesnici = lenost připojovat volant ;-D

jako mega žrouta času hraju už přez rok world of warships občas tanky (ale ty nestíham ovládat na klavesnici levačkou :-/ )

docela jsem zvědavej až vyjde novej Mass Effect Andromeda, zatím jsem hral všechny =)
for fun: Subaru Legacy Turbo skoro RS-RA, MY93
for work: Subaru Impreza 2.0R, MY07 <= ex Subaru Impreza 2.0 Sport RS, MY05
Uživatelský avatar
racmaster
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 234
Registrován: stř říj 10, 2012 1:55 pm
Jméno a příjmení: rado cajko
Bydliště: Muranska planina, Slovensko

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od racmaster »

freeciv je klon trojky. zakladny ai je relativne jednoduchy, ale freciv je modulovana verzia, takze si mozes stiahnut rozne druhy ai. freeciv som hral, no vzdy je to len napodobnenina. treba mastit original. ked uz si zacal s jednotkou, preco si nepokracoval? ja som skoncil pri civ5, vratane modov, addonov, expanzii... teraz cakam az pride spravny cas na civ6. sumarne som pri civ stravil viac casu jak pri vsetkych ostatnych gamesach dokopy. clovek sa pri tom aj dost vela nauci, hlavne tie data co aj teoreticky vedel su tu aplikovane do historickych relacii a to v roznych moznych scenariach. na zaklade tohto clovek pochopi ludstvo ovela hlbsim sposobom a ziska taky ten pomaly douglasadamsovsky nadhlad. 8-?
8. JEEP Cherokee Liberty KJ, 7. Subaru Forester 2.0 SF, 6. Skoda Superb 2.8-V6, 5. VW Passat 1.8t, 4. Seat Inca 1.4, 3. Renaul Laguna 1.6i, 2. Skoda Octavia 1.6i, 1. Skoda 120LS
Uživatelský avatar
racmaster
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 234
Registrován: stř říj 10, 2012 1:55 pm
Jméno a příjmení: rado cajko
Bydliště: Muranska planina, Slovensko

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od racmaster »

Ladaf píše:hodně jsem měl rád Heroes of Might&Magic
no ked si mal rad HoMM tak ti definitivne odporucam Kings bounty - the legend. plus dalsie casti ale to uz si zistis, ked raz ochutnas. >B-)

po civke moj druhy najoblubenejsi zaner, homm/kings bounty, s tym, ze KB je podstatne krajsie, osobne ho po grafickej stranke a tiez - a to asi hlavne - soundtrack je neskutocny. celkovo umelecke dielo. :-()()-:
8. JEEP Cherokee Liberty KJ, 7. Subaru Forester 2.0 SF, 6. Skoda Superb 2.8-V6, 5. VW Passat 1.8t, 4. Seat Inca 1.4, 3. Renaul Laguna 1.6i, 2. Skoda Octavia 1.6i, 1. Skoda 120LS
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22730
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od spm »

Civ 1 jsem měl ještě na Amize :-) Pak to nějak šlo s tím, co zrovna bylo doma. A těch her na hraní byla spousta :-D

Jinak dobrá, levná strategická zábava (která mi taky absolutně nejde, grrrr) je ještě Warzone 2100: https://wz2100.net/ Je to pokračování dřívejšího warzone (oni tenkrát po čase uvolnili zdrojové kódy, někdo se toho chytil a začal to vyvíjet dál). Je to klasická RTS, nicméně zajímavé na ní je, že ty jednotky se buildí z komponent. Tzn není tam nějaká předpřipravená jednotka, ale veme se tělo, na něj se nasadí podvozek a na něj pak nějaká zbraň. Což je zajímavé v tom, že těch kombinací je potom poměrně dost a ty vlastnosti se celkem liší, takže se s tím ještě v závislosti na mapě dá dost vyblbnout :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
racmaster
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 234
Registrován: stř říj 10, 2012 1:55 pm
Jméno a příjmení: rado cajko
Bydliště: Muranska planina, Slovensko

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od racmaster »

podobny princip tvorenia nekonecnych moznych variacii jednotiek je scifi klon civilizacie, original od sid meiers - alpha centauri. velmi podarena variacia civilizacie, oslobodena od pozemskej sputanosti...

v ramci hesla konstantina tsiolkovskeho : The Earth is the cradle of the mind, but mankind cannot stay in the cradle forever
8. JEEP Cherokee Liberty KJ, 7. Subaru Forester 2.0 SF, 6. Skoda Superb 2.8-V6, 5. VW Passat 1.8t, 4. Seat Inca 1.4, 3. Renaul Laguna 1.6i, 2. Skoda Octavia 1.6i, 1. Skoda 120LS
Uživatelský avatar
Juras
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 766
Registrován: čtv bře 04, 2010 7:42 am

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od Juras »

racmaster píše:
starcraft je stara skola, to jo, ale pre mna velmi kratky. prejdes a dalej nic nove. ci mas k tomu nejake nove kampane, addony mody...?
No tak sou tam už celkem 4 kampaně, jedna za každou rasu plus jedna za Novu, ale jinak je tam multiplayer, takže můžeš hrát do aleluja, ale zaroven zjistíš, že to vlastně vůbec neumíš :-DDD
Subaru IMPREZA 2.0GT MY95 300hp 25/100 - funny car
Peugeot 205 1.7GRD MY92 60hp 4/100 - EX a už i R.I.P (kovoschrot)
Citroën C5 2.2 HDi MY02 133hp 6/100 - daily car
Ducati Multistrada 1000 DS MY04 - funbike?
Uživatelský avatar
Keana
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 246
Registrován: úte lis 22, 2016 8:01 am
Jméno a příjmení: Aleš Hnyk
Bydliště: Jablonec/Jabloneček
Kontaktovat uživatele:

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od Keana »

tak když našteluju volant, tak Farming simulator, Dirt Rally, Ets, iRacing, kdysi velmi aktivně rFactor. (V8 supercars, 24hodinovky)
a když nenašteluju, tak chodim. Komplet battlefildi, (na BF2 kdysi bomba matche na project reality), Rust, SQUAD (nástupce PR), AA, jezdil sem i vláčky, na relax AeO.
A občas mě chytne nějaká prohlížečová (travian) a asi tak před 15ti rokama Damokles.
Subaru Justy G3X 1.3 MY2005 ------15.11.2014 ----> Obrázek
Subaru Forester SG 2.0 MY2006 ----02.08.2016 ----> Obrázek
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od saburafu »

Dělám pořádek na pevném disku stolního PC a narazil jsem na složku viz přiložený snímek "3442cfd...", která má celkem dost dat. Je tam spousta různých souborů.
Myslíte, že bych je mohl bez obav smáznout nebo jsou důležité pro chod systému?
Díky za rady.
S tím, že data ve složce MSOCache nemůžu smáznout jsem se už smířil.

A propo, máte někdo zkušenost s opravou nefunkčního Windows Update ve Win 7 64bit?
Postupně zkouším návody a nástroje, co jsem na netu našel a pořád bez úspěchu. Aktualizace zapnutý, ale pořád běží jen signalizace jejich vyhledávání a jinak nic. Ten problém je na internetu celkem dost diskutovaný, ale v mém případě zatím ani jedna z rad nepomohla. [FUCK PC] >:-&
Reinstalu systému se chci pokud možno vyhnout.
Přílohy
data v kompu.png
Uživatelský avatar
Ladaf
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1199
Registrován: ned črc 17, 2011 11:43 am
Bydliště: Praha - Řepy

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od Ladaf »

já mám podobnou potvoru na D, jen menší vytvořená 8.2011, ale má podobný složení souborů jako ta tvoje, vypadá to jako nějaká část aktualizace

Windows Update ti nejede jen ten automatickej nebo i když manualně vlezeš do hledání aktualizací?
mě jednu dobu vysela jedna aktualizace asi měcíc, každej den se jí to automaticky snažlilo nainstalovat, ale nešlo to, tak jsem jí natvrdo dal ignorovat a po dalším měsíci jsem jí zkusil a to už proběhla normálně
for fun: Subaru Legacy Turbo skoro RS-RA, MY93
for work: Subaru Impreza 2.0R, MY07 <= ex Subaru Impreza 2.0 Sport RS, MY05
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21959
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od HonzaCZ »

Já řešil ty aktualizace asi na 7 počítačích a vždy pomohlo to nechat asi 20 hodin makat. Pak se to prostě "profouklo". Na 2 kompech pomohla některá z těch ručně doinstalovávacích aktualizací, ale už si přesně nepamatuji která. Jsou asi 3 možný. Pak ještě můžeš zkusit http://www.wsusoffline.net/
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od Slavek_xxx »

Dlouho bezici aktualizace jsou problem i na W2012. Obcas pomuze zastavit sluzbu a zabit wupdate.exe proces, obcas procisteni tech temp slozek s updatama, obcas restart, ale obcas nepomuze nic nez to nechat bezet pres noc...
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
racmaster
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 234
Registrován: stř říj 10, 2012 1:55 pm
Jméno a příjmení: rado cajko
Bydliště: Muranska planina, Slovensko

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od racmaster »

ja som sa dlhe roky trapil s aktualizaciami jak vy tu teraz, vzdy sa s tym nakoniec nieco dodrbalo. potom sme v robote dostali na starosti servre nemeckej posty, ktore boli vsetky na windowsoch. bol to taky kultovy balik asi 150 servrov, ktory nikto nechcel, tak to dali slovakom, ze aspon bude zle na nich a budu mat nemecke odbory v rukach trumf proti presuvaniu nemeckych pracovnych miest smerom k moskve...

co vam budem hovorit, bolo okolo toho spusta neskutocnych pribehov, ale to viacmenej len pre ludi z fachu, ostatnym by to nepovedalo nic. co ale bolo v tejto suvislosti najzaujimavejsie bol fakt, ze tie masiny boli totalne zanedbane a neboli na nich od instalacie cele roky nainstalovane ziadne updaty, nanajvys tak kde tu nejaky service pack. ziadne online aktualizovanie po jednej aktualizacii a druhy den aktualizacia aktualizacie, bo medzi tym sa zistilo, ze ta aktualizacia nefunguje ako ma, tak musime predsa vydat opravnu aktualizaciu aktualizacie... ,,|,, (>_<) ,,|,,

nakoniec sme tie servre skonsolidovali a na tu cast, ktora bola do buducna potrebna sme krvopotne dali vsetky aktualizacie. druhu cast servrov, takych istych, v tom istom datacentre, ktore sa mali o pol roka vyradovat sme neaktualizovali. asi uz tusite, jak to dopadlo. servre, ktore boli poaktualizovane sa zacali drbat, narast incidentov bol 200%, vykon isiel dole, neustale sa spomalovali. a tie druhe, rovnake HW rovnake SW rovnake datacentrum, rovnaki admini - tie si fungovali veselo dalej. bez aktualizacii proste bezali ako po masle.

po polroku sme to riesili s jednym miestnym nemeckym naozaj ze guru a ten len pokrcil pleciami a zopakoval nam prve pravidlo admina - never touch the running system! [FUCK PC]

odvtedy, nech ma kto chce obvinuje z akej konspiracnej teorie chce, ziadne updaty nainstalovane nemam. natvrdo zakazane updatovanie windowsu aj vsetkych aplikacii, natvrdo disablovane vsetky updatovacie servisy, kedze v nastaveniach programu su uz implementovane blbovzdorne mechanizmy, ktore aj tak zapnu aktualizacie, ked ich user zakaze, lebo sa akosi predpoklada, ze user je blbec a nevie co robi... >>:-@@

ked daco naozaj nevyhnutne potrebujem, doinstalujem si to offline, standalone a hotovo. avsak, 99% veci, ktore sa automaticky aktualizuju som v zivote nepotreboval. a vysledok? pocitac funguje ako hodinky, ide rychlo, nezahlcuje sa, nefragmentuju sa disky, nerastu registre. >B-) proste pokoj svaty. jasne, poviete mi ved ale diery, cez tie ti tam nalezu virusy a bude koniec sveta... nebude, nenalezu a ked aj nalezu, dokopy mi spravia menej problemov, ako vsetky tie aktualizacie, antiviraky antispamaky, antimalwaky a antikristy vseobecne.

ale samozrejme, neodporucam to robit neskusenym uzivatelom... :-|
8. JEEP Cherokee Liberty KJ, 7. Subaru Forester 2.0 SF, 6. Skoda Superb 2.8-V6, 5. VW Passat 1.8t, 4. Seat Inca 1.4, 3. Renaul Laguna 1.6i, 2. Skoda Octavia 1.6i, 1. Skoda 120LS
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od saburafu »

No teda. Tak já zkusím tu podivnou složku přesunout na exterňák a na C: ji smáznout a uvidím, jestli nedojde k pádu systému 8-? [FUCK PC]

No, těmi aktualizacemi se zabývám s přestávkami už dlouho. Před delší dobou jsem je vypnul kvůli automatickému stažení Win 10. Když jsem je nedávno zapnul, tak to jen vyhledává viz snímek 2.
Mám problém s chybou 0x80070490 viz příloha.
Zkoušel jsem různé mrkvosoftí nástroje viz snímek 3. Nepomohlo. Jen zmizela historie aktualizací, tedy WinUpdate ukazuje, že naposledy nebyly staženy žádné aktualizace.
Pak ještě zkouším různé postupy viz odkazy níže.
Zatím ani jeden z postupů nepomohl. Ještě mě čeká postup viz třetí odkaz, ale to budu řešit jindy, u postiženého PC jsem jednou za 14 dní a ne vždy na to mám čas to řešit. Tak to dělám průběžně.
Je to ale voser [FUCK PC]


Řešení problému na netu:
http://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=1864&t=1237589

http://pc.poradna.net/q/view/1303801-wi ... -nefunguje

https://support.microsoft.com/cs-cz/hel ... components
Přílohy
chyba 0x80070490 diag.png
snimek 2.png
snimek 3.png
(10.63 KiB) Staženo 2141 x
Uživatelský avatar
racmaster
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 234
Registrován: stř říj 10, 2012 1:55 pm
Jméno a příjmení: rado cajko
Bydliště: Muranska planina, Slovensko

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od racmaster »

no, ked mu takymto sposobom presuvas systemove adresare, tak sa ani necudujem, ze sa to sprava nepredvidatelne ;-D

to, ze ten adresar presunies a ono to chvilu pojde neznamena, ze to je nepotrebny adresar. casom to niekde vyplava a potom budes musiet riesit podobne problemy ako teraz. nakoniec taketo experimenty aj tak skoncia preinstalovanim windowsu, co by som ti v tomto stadiu rozkladu systemu asi aj odporucil. nasledne si vsetko nacisto poinstaluj a ked vsetko pekne pojde, urob si system image, teda obraz, alebo ako sa to preklada. pokial by sa ti cokolvek v buducnosti dodrbalo, skratka sa vratis k tomu imageu a zasa vsetko pojde ako ked bol system nainstalovany nanovo. tych par aplikacii si ked tak doinstalujes... a nebudes mat problem s miestom na disku, artifactovymi adresarmi ani zahltenym systemom...
8. JEEP Cherokee Liberty KJ, 7. Subaru Forester 2.0 SF, 6. Skoda Superb 2.8-V6, 5. VW Passat 1.8t, 4. Seat Inca 1.4, 3. Renaul Laguna 1.6i, 2. Skoda Octavia 1.6i, 1. Skoda 120LS
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od saburafu »

Ten adresář jsem ještě nikam nepřesunul a ani nesmazal.
Před tím jsem žádné takové operace neprováděl. Nebylo třeba.
Problém nastal až po opětovném zapnutí automatických aktualizací, kdy jsem věděl, že se mi tam už nenatáhne ten Win 10, kvůli kterému byly ty aktualizace delší dobu vypnuté.
Jisté je, že nějaký problém v systému bude, to jo, ale původ problému nevím.
Ten problém mají evidentně uživatelé napříč světem a i systémy, když jsem na netu našel stejný problém u uživatelů např. s Win Vista.
Počítač využívají rodiče a já k němu přistupuji jen jednou za čas.
Uvidím, jestli pomůže ten návod ze stránek mrkvosoftu.
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“