O počítačích a věcech okolo...

Odpovědět
K25
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 213
Registrován: stř čer 04, 2014 10:01 am
Jméno a příjmení: Kamil Kuběna
Bydliště: Vyškov

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od K25 »

jkotek píše:JJ, vypadáto na čipy s AMI biosem. Nejspíše mazatelné UV světlem, proto tam je...
Akorát mě trochu neštymuje, že když jsem googlil, tak většinou na těch přelepkách je přímo napsaný "AMIBIOS". Ale ono je to celkem jedno, stejně půjdou na recyklaci. Já jsem jenom zkoušel, jestli tu není nějaký pamětník těchhle časů :-).
2000 - 2015: Subaru Impreza 2.0 GL 1996
2015 - ... : Subaru Legacy Outback 3.0R 2008
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2463
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od JRJ »

Původně jsem myslel, že napíšu veselý příspěvek do "Kdo nebo co vám udělalo radost", ale nakonec to bude vhodnější sem.

Udělal jsem si radost tím, že, po letech nadávání na neskutečně malou výdrž baterie, šílenou pomalost a v poslední době haprující dotykový display, jsem nahradil Asus Transformer s Androidem za Lenovo Yoga Book s Win10. Je to jak nebe a dudy. Jogín je rychlej jak namazanej blesk, výdrž neskutečná, display nádhernej, zvuk (ze sluchátek) famózní. Ale největší pecka "halo klávesnice", která funguje i jako tablet (ve smyslu psací podložky). Psaní poznámek rukou je pro mě přirozenější než klovat do klávesnice, nehledě na to, že na klávesnici nějaké schéma, chemickou strukturu nebo matematickou rovnici napíšu stěží. Ilustrace přednášek od ruky kreslenými obrázky má něco do sebe a hlavně je mnohem rychlejší obrázek nakreslit než se s ním pidlit na počítači. Takže euforie, nadšení. Očekával jsem jen samé klady a sociální jistoty.

A ejhle rozežrané Windows si vezmou skoro polovinu z 64GB prostoru, takže data raději na SD kartu. Výrobce udává, že lze použít SD karty až 128GB. Jenomže se mi nic většího než 32GB nepodařilo rozchodit. SD card controller hlásí Error 10. Update, reinstalace ovladačů nepomohla. Vygůglil jsem, že je to problém všech Yoga Booků, vyzkoušel všechno co jsem na síti našel. Bezvýsledně. [FUCK PC] Nejhorší na tom je postoj Lenova. Na stránkách mají ovladače pro kde co, od grafiky, přes audio až po já nevím co, ale pro čtečku karet nic. Na dotazy nereagují. >>:-@@

A to že update Win trval skoro 7 hodin, :-OO byla jen třešnička na dortu. 3GB dat bylo staženo hned, ale pak 4 hodiny instaloval s tím, že můžu normálně pracovat, pak dvě hodiny rebootoval a pak ještě hodinu něco nastavoval a ještě jednou se restartoval.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22705
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od spm »

Karty do 32GB jsou typu SDHC, nad je to SDXC. Tedy bez to tak, že ta karta v podstatě vypadá stejně, má stejný piny, ale uvnitř je to něco úplně jiného. Problém tedy je, že pak ta čtečka, kam to strkáš, musí umět i SDXC karty, aby to fungovalo. Což podle toho tvého popisu to prostě SDXC neumí a výrobce lhal, pokud tvrdil že ano.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2463
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od JRJ »

To je mi jasné, že Lenovo lže. Proto taky nereaguje na dotazy. Prostě mi tím zkazili radost. Ke všemu o generaci starší Asus SDXC normálně baští. <:-< Zkusím na tom nabootovat Linux jestli je to HW problém nebo ovladačema.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49139
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od VDC »

Ta smíšená radost mi připomíná situaci před dvěma lety, kdy jsem si pořídil Acer Aspire Swich 12, což je tablet s dockem 12" full hd displej. V docku byl 500 GB disk a tablet má 128 GB SSD.
Koupil jsem to v Alze jako rozbalené zboží s nezanedbatelnou slevou asi 6000 kč.
Začal jsem to používat a ejhle, zlobil ten HDD v docku. Furt se odpojoval a připojoval a odpojoval a připojoval. Takže na něj reálně nešlo nic uložit. A čtečka karet taky zlobila, taky se karta odpojovala a připojovala.
Už jsem se chystal, že to odnesu do reklamace a hodím jim to na hlavu. Akorát jsem do docku zvrhnul kafe. :-DDD Takže reklamace přestala být možná. :-) Tak jsem v rámci rozborky a vysoušení kafe ten disk vyndal, čímž jsem odstranil problém s HDD a na ty SD karty naštěstí pomohlo přeinstalovat ovladač.
Od té doby to funguje bez problémů a jsem s tím přístrojem fakt spokojenej. Navíc jsem teda přestal používat ten dock, klávesnici mám Logitech K380 a myš Thriatlon M720. A ten dock beru do ruky jen když jedu na chalupu, protože tam je přece jen praktičtější z toho sestavit notebook.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22705
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od spm »

Problem toho rozbalenyho zbozi je, ze je dost casto vadny... ono totiz kdyz si to clovek koupi novy a jde to reklamovat, tak na to maji 30 dnu a clovek ceka. Kdyz to do 14 dnu vrati, tak obratem daji penize. Takze spousta lidi co dostane vadny kus to proste radsi do 14 dnu vrati a na miste koupi dalsi. Takze jako sleva za rozbaleny zbozi, kdyz je vyrazna, se vyplati, ale je treba pocitat s tim, ze to bude potreba reklamovat :-)

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49139
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od VDC »

To máš samozřejmě pravdu a tohle jsem si taky uvědomil. Ale ta sleva byla tak výrazná, že jsem se nechal nalákat. A ten tablet mě i po těch dvou letech fakt baví. Vem čert celej ten dock. :-)
Právě jsem zjistil, že se asi definitivně posral. Dal jsem do něj tablet a pokaždý, když jsem klikl na jakýkoliv odkaz, tak mi to otevřelo nový okno. Nevím, co to jako má bejt, ale vylekalo mě to.
Naštěstí restart a sundání z docku pomohlo. Holt ho nebudu používat.

Jinak jsem tak letmo koukal na případného nástupce, protože mě tablet baví a zjistil jsem, že nabídka je poměrně tristní. V podstatě jen Surface. Jinak je ke všemu nabastelná napevno klávesnice.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22705
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od spm »

Tak ona když je takováhle sleva, tak je to pořád dobrý nákup - v záruce to je, takže maximálně počkáš na tu reklamaci. Jenom teda jsi měl extrémní smůlu, že jsi to stačil prolít kafem předtím, než jsi přišel na to co tomu je a stihl to vyreklamovat :-/
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49139
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od VDC »

Nenazval bych to úplně smůlou. Kdybys napsal, že jsem vemeno, bylo by to trefnější. :-DDD
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22705
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od spm »

To někdo, kdo utopil telefon v pivu, napsat nemůže :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20602
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od námořník »

:-DDD
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14833
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od Tapan »

Nové okno při kliknutí na odkaz zní jako průvodní jev trvale aktivní klávesy CTRL?
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49139
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od VDC »

Štěpáne to je nápad. Kouknu na to...

Hele jinak mám takovej dotaz do počítačově znalého pléna.
Jako PC používám zmíněný tablet. Naprosto mi to vyhovuje na valnou většinu aplikací.
Jen na jednu oblast mi to nestačí a to je stříhání videa. Na to je 4GB Ram prostě málo a je to pomalý.

Uvažuju o nějakém přístroji čistě jen na to video. Musí to ovšem být relativně malé a přenosné a nepotřebuju, aby to mělo monitor. Páč si s tím prostě hraju v práci a připojit si to můžu do monitoru co tu mám.
Takže přemýšlím, jestli existuje nějakej řekněme minipočítač, kterej by měl dostatečný parametry k takovýhle činnosti. Nebo jestli by se dal nějak sestavit ?
Nemáte s tím někdo zkušenost ?
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22705
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od spm »

Se trochu bojím, že zrovna střihání videa je jedna z těch dost náročnějších činností... Jinak já na několika zobrazovačích do práce kupoval Intel NUC. Je to samotný počítač bez ničeho, je to v kvádříku o celkem malých rozměrech (něco jako 10x10x5cm), bývaly v tom ještě relativně slušné procesory (kupoval jsem nějaké s i3), k tomu teda integrovaná grafika (nevím jak moc je tu i stříhání videa problém) a paměť se dávala normálně do SO-DIMM slotu, takže se tam dal nacpat celkem velký modul. Leč teda nebylo to úplně nejlevnější...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2463
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od JRJ »

Předsedo, teď jsem do práce kupval toto:

https://www.czc.cz/dell-optiplex-3050-s ... 94/produkt

Moc mobilní to není, 5kg, ale dájí se na tom vyhodnocovat videa chování pokusných zvířat, což je na
úrovni tvorby videoefektů, takže na běžné stříhání to bude stačit taky.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“