O počítačích a věcech okolo...

Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22471
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od spm »

No, to může být pořád jenom tím špatným driverem... bohužel se trochu bojím toho, že oni ho kdysi udělali pro Win7, kde to asi i fungovalo a nějakou funkčností / aktualizacema pro Win10 se už nejspíš moc nezabývali :-(
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24131
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od sima »

Nevím jak poradit,ale je fakt,že pod desítkama mě pár věcí nefungovalo a to tak,že ani po ix pokusech,ale když jsem se pak hodně snažil,tak to nakonec šlo,ale ty nerrrvyyyyyyyyyyyyyyyy :-) Jinak desítky špionujoj o sto šest a otravujou ještě víc >:-f Cosik jsem už povypínal...Nechtěl jsem to mít doma a mám to včil na dvou notesech,už se nedalo jinak,teda neměl jsem na to ubránit se,no už jsem si zvykl,jde to...
Nej je XP co mám na starém mini asusu,mám tam vyplý antivir(skrz omezené data přes mobil na chalupě)cokoliv co by mě mohlo otravovat a vše funguje bez problémů,teda vše co já třebuju =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48892
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od VDC »

Kolben mi to psal taky, že to může být pořád driverem. Ale downgrade kvůli tomu dělat nebudu, to by zase nefungovaly jiný věci. Mě nakonec ty desítky celkem baví.
Šímo mě štvaly akorát ty automatický aktualizace, ale protože jich tolik není, tak jsem nad tím mávnul rukou. Špionování není o nic horší, než u konkurenčních systémů, to bys nesměl mít ani mobil, protože tvůj pohyb sledujou i operátoři. Nejsem paranoidní, žijeme v takový době.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24131
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od sima »

Jo taková je doba.Já si taky už zvykl,ba dokonce jsem si desítky v něčem i docela oblíbil,vše má své + a -.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10614
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od Mira »

No budu asi muset pořídit novej noťas a nikdo to nenabízí se sedmičkama. Tak budu nucen jet taky na desítkách. A začínám dostávat kopřivku z toho vybírání. Potřebuju obyčejnej krám, ale blbuvzdornej a odolnej, každou chvíli s tím někde praštím. Žádný hry nesmažím, s videem nepracuju, jen něco s mechanikou a terovým diskem a min. 15 palců. A displej ani nevim, je lepší lesklej nebo matnej? Prostě jen obyč. uživatelskej. A hezkej. :-)
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21874
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od HonzaCZ »

Mira: Tak si kup vyřazenej business model někde z firmy. Přeprodejem se zabejvá spousta shopů a dávají i slušnou záruku. Některý kusy mají dokonce ještě ofiko on-site záruku. Já svůj poslední notes koupil taky použitej. Kdybych měl koupit novej, tak za něj dám 50 tisíc. :-DDD

Zkus http://www.levnapc.cz/, https://www.gigacomputer.cz/ , https://www.device.cz/ atd. je toho víc.

Pokud bys potřeboval poradit, tak nahoď budget.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3031
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od Šaman »

S Gigacomputerem mám zkušenost, všude jsem četl kritiku, ale ceny měli luxusní - bral jsem od nich IBM/Leninovo X61, nechali mne vybrat si kus, všechny měly nahovno baterku (s tím sem počítal). Novou náhradní jsem objednal z Brna a NB šlape. Mám ho na čtení chyb na forestru a jako záložní, když se mi po...e hravní NB
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22471
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od spm »

HonzaCZ píše:Kdybych měl koupit novej, tak za něj dám 50 tisíc.
Nesmíš se dívat na ty oficiální ceny na stránkách Dellu, za to by to nekoupil ani pacient v Bohnicích :-D Já jsem viděl fakturu na ten svůj firemní a vůči té konfiguraci to byla celkem pěkná cena... ostatně předtím jsem měl svoje XPS M1330. To jsem koupil od překupníka z aukra asi 32k - tzn. za těch 32k se to vyplatilo někomu koupit v Britském Tescu, přivézt to sem a ještě na tom vydělat. Oficiální cena tohohle modelu tenkrát byla asi 70k :-DDD

Jinak nejsmutnější fakt je, že dneska už jsou domrvené i ty firemní modely... Třeba do toho nástupce E7240 už nacpali tu zk**** chickletovou klávesnici. Toho, kdo to vymyslel, bych věšel za pohlavní orgány do průvanu. Takže jsem teď asi zdvojnásobil cenu té E7240 poté, co jsem jí nechal opravit display, upgradnul i SSD a shánim novou baterku, protože novější bych asi nezkous :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10614
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od Mira »

HonzaCZ píše: Mira : Tak si kup vyřazenej business model někde z firmy. Přeprodejem se zabejvá spousta shopů a dávají i slušnou záruku. Některý kusy mají dokonce ještě ofiko on-site záruku. Já svůj poslední notes koupil taky použitej. Kdybych měl koupit novej, tak za něj dám 50 tisíc.
Zkus http://www.levnapc.cz/, https://www.gigacomputer.cz/ , https://www.device.cz/ atd. je toho víc.

Pokud bys potřeboval poradit, tak nahoď budget.
Já mám jeden noťas od gigacomputerů. Za doplatek 6 stovek byl i s 2-letou zárukou. Nebyl s ním problém. Mám je kousek od baráku a navíc jsou to fandové do aut. :-D Ten firemní vozovej park pravidelně obměňovanej co tam parkuje je lahůdka. Ne všude uvidíte zaparkovaný Porsche i Ferrari. Asi jim to sype. :-)
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21874
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od HonzaCZ »

spm: Tak samozřejmě. Můj firemní je custom nakonfigurovanej a cena taky někde úplně jinde. Hlavně v konfiguraci, kterou vůbec oficiálně nenabízí. No tím spíš, kdybych si kupoval soukromej, tak bych koukal po vyřazenym z firmy, protože těžko ti jako jednotlivci budou dělat custom nabídku. Ale než bych si kupoval novej soukromej, tak snad zkousnu to příšerný rozložení klávesnice na tom z práce. :-DDD
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22471
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od spm »

Vyřazenej přímo z firmy je nejlepší, pač ta zůstatková cena bývá typicky hodně směšná... akorát že bohužel právě proto je to problém sehnat, protože to zmizí prakticky okamžitě :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24131
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od sima »

Já jsem bral taky vyřazený z firmy,od kámoše,má zdroj.Jsou to pc používané jen na školení,dal jsem za něj myslím pětku,nový by stál tak 12-14000.Lenovo,jakoby zrovna vybalený z krabice,disk měl naběháno "pár"hodin.Takovou volbu můžu taky Míro jen doporučit.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2436
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od JRJ »

Nepříjemně mě překvapilo Ubuntu, které se chlubí svojí rozšířeností a přívětivostí pro nováčky. Linux mám na desktopu od roku 1998, když jsem se dozvěděl, že CDE funguje i pod Linuxem a že existuje Star Office kompatibilní s MS Office. Začínal jsem na Red Hatu, po krátkém koketování s Mandrakem jsem se vrátil ke klonům RHELu CentOS a SL. Když jsem se pokoušel naintalovat SL na ThinkPad Edge, narazil jsem na probléby s rozchozením CUDA a openCL na kombinaci IntelHD, která nejde vypnout, a nVidia. Tak jsem si řekl, dám šanci Ubuntu, které syn vychvyluje jak je moderní oproti tomu co používám já. Na stránkách Ububtu doporučují používat verzi 16.04 LTS (long term support), tak jsem ji stáhl a nainstaloval. Vše se zdálo O.K. do prvního použití apt-get. Dostal jsem hlášku, že nefunguje appstreamcli. Strejda Google a hle je to hlášený bug, je třeba odkudsi stáhnout appstreamcli a nainstalovat. WTF? To má být distro pro BFU? V tomto okamžiku jsem měl přestat, ale já vůl pokračoval dál, apt-get rozchodil. Že nouveau CUDA a openCL nepodporuje nebylo překvapením. Překvapením bylo, že propritární ovladače nvidia též openCL nepodporují a openCL nefunguje ať instaluju co instaluju. Skompiloval jsem tedy nvidia ovladače ze zdrojáků. Průser, nejen, že nešlo X11, ale ani terminál. Takže zpět binární ovladače z Ubuntu a nad openCL jsem jen mávl rukou, že je to přece jenom noťas, tak se bez toho obejdu. Co ještě potřebuju Python, wxPython a Spyder. Nejdřív Spyder. Přes pip nainstalovat nešel. Přes apt-get jo, ale nešel spustit. Kašlu teda na Spyder. Co wxPython. Přes pip nainstalovat nejde. Přes apt-get jo, ale aplikace wx nenaimportuje. To si jako apt-get neohlídá závislosti? Tak to je to super distro pro BFU? Ubuntu do stoupy, nainstaloval jsem SL 7.3, skompiloval nVidia ovladače ze zdrojáků, ručně udělal xorg.conf s magickým zaříkáváním nvidie AllowEmptyInitialConfiguration a IgnoreDisplayDevices a už frčím se vší parádou.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10614
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od Mira »

Jakou řečí je to napsaný? Je tu spousta ajťáků, ale je tu někdo natvrdlej jako já a nerozumí? Protože pokud jsem blbej jen já, jsem vlastně vyjímečnej. :-D
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7806
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od mnov »

JRJ > Mám zkušenost se spoustou disribucí, ale nedávno jsem byl mile překvapen s Linux Mint (je to sice taky Ubuntu). Dával jsem to na starší notes a naprosto bez problémů. Cokoliv jsem tam pak potřeboval doinstalovat, nebyl problém.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“