O počítačích a věcech okolo...

Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22739
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od spm »

HonzaCZ píše:V Linuxu si s tím jde hrát víc jenom proto, protože tam jsou na to předinstalovaný aplikace. Stejně tak si je můžeš nainstalovat i do Windows a taky dělat kouzla. Např. můj oblíbený MiniTool Partition Wizard Free
No ne tak úplně... pro jistotu dodám, že ten problém na Windows není s externími disky (na nich normálně vidí všechny partitions), ale s USB flashkami. Protože nějakej vypatlanej retard v Microsoftu rozhodnul, že flashka nemá co mít partitions a víc než jednu to nezobrazuje. Takže oni sice možná tooly jsou, co s tím umí dělat, nějak s tím umí dělat i konzolový diskpart, co na windowsech je (byť práce s ním a její výsledky jsou asi jako generátor náhodných čísel), ale fakt, že systém sám o sobě vidí jenom jednu partition a že třeba ten klikací tool ve správě počítače ty partitions vidí všechny, ale stejně ti je nedovolí smazat/přidat/etc, svědčí o tom, že ten systém je prostě kokotskej. Na linuxu je flashka normální blokový zařízení, stejně jako disk, soubor a taky se to chová všude stejně... (a ano, jsem podrážděnej, protože se ten zázrak zase celý den snažím upgradovat :-DDD)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21962
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od HonzaCZ »

Jako Windows 10 jsem stále ještě nepochopil. Ale to už snad nemá ani smysl komentovat. :-DDD
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Liion
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 155
Registrován: pon srp 18, 2014 2:37 am

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od Liion »

Windows 10 1809 a novejsi podporuje partitions na flashkach. Uplne normalne je zobrazi stejne jako na jakemkoliv jinem disku. Zaplat pambu.

Odesláno z mého JSN-L21 pomocí Tapatalk
Forester MY 2007 2.0X 116kw MT
ex - Leone kombajn '88 1.8i - FullTime
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22739
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od spm »

HonzaCZ píše:Jako Windows 10 jsem stále ještě nepochopil. Ale to už snad nemá ani smysl komentovat.
Tohle je vlastnost všech, i těch starších... viz níže - možná to naopak na nových win 10 už funguje, po 20 letech :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21962
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od HonzaCZ »

spm píše:
Tohle je vlastnost všech, i těch starších... viz níže - možná to naopak na nových win 10 už funguje, po 20 letech
No já to zobecnil a dostatečně nedal najevo. Vzpomněl jsem si, jak kolega minulý týden instaloval 2x půl dne po sobě nějaké aktualizace a prostě nešly nějak normálně uživatelsky přeskočit, odložit (potřeboval restartovat kvůli něčemu jinému). Tak mě to tak jako docela pobavilo. Jak si to prostě může MS dovolit. Ale očividně může. A takový zastánce Windows jsem býval. :-D (Teda sedmičky tak nějak pořád respektuju. Ty se hodně povedly.)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22739
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od spm »

No, ty updaty nejsou 10ky, ale Windows Server 2016. U něj mě to sere ještě daleko víc, pač to narozdíl od desktopových nestojí pár sušní... Prostě nepochopim, že pro to někdo dobrovolně ty aplikace vyvíjí (fakt to neprovozuju nikde, kde to kvůli nějaký takový kravině je bohužel nutný). Třeba nám to podvlada vysvětlí, co vede vývojáře k tomu sadomasochismu, aby na tomhle systému něco vyvíjeli :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10652
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od podvlada »

Když si o to tak říkáš... :-D
Hele já mám obecně win pořád radši než linux, ale je to asi daný hlavně tím, že jsem na tom vyrostl. Jakkoliv jsou pro pokročilýho uživatele někdy limitující, pro obyčejnýho BFU jsou to nejlepší co může mít, protože se prostě všude dokliká, všechno vidí, a co nevidí a netuší mu první kamarád poradí, protože má win taky. A kdo kdy chtěl hrát nějakou aktuální PC hru, neměl moc na výběr. Historicky byly nějak Win prostě nejrozšířenější a tak na to reagovali i vývojáři her a softwaru, logicky cílili na nejširší platformu.

Linux nemám rád, protože (a vypusťme teď napodobeniny win a osx, ubuntu a tak) dost často musíš využít nějakou utilitu která není vidět, nebo googlit co vlastně chceš dělat.

Ale všechno to pramení z toho, že win jsou mezi běžnými uživateli daleko víc rozšířený... a tím se to drží nad vodou.

Souhlas, že Win7 byly asi nejpovedenější (z těch současných moderních, jinak XP), současný Win10 mi přijdou jak když na vysloužilou štětku z bordelu namaluješ rádoby mladej xicht. To, co provedli celkově s nastavením systému, jakože dialogy, ... část jich je předělaných na novej "aero" styl, optimalizovaný pro dotyk, ale jak potřebuješ změnit něco hlubšího, tak ti to stejně otevře starej okýnkovej dialog kterej se nezměnil od Win XP.

A to, jakým způsobem si Win10 instalují aktualizace... nevím, jestli to je firemní politikou a nastavením - chápu, že je potřeba udržovat PC aktuální, ale když už - doslova mě serou, promiňte ten výraz, dvě věci.
1) Odcházím z práce, počítač mi nedá na výběr - Uspat, Aktualizovat a vypnout, Aktualizovat a restartovat. Volím Uspat. Druhý den přijdu do práce, počítač startuje z vypnutého stavu, probíhají aktualizace, musím čekat, dokud neproběhnou. OK, systému v tu chvíli bylo jedno, jestli jsem měl neuloženou rozpracovanou nebo jinak rozděláno o co přijdu, i kdyby to byla otevřená složka se soubory, který jsem půl dne hledal. Jasný, mám si práci ukládat a zálohovat, ale co mi má co systém zahodit moje data...
2) Zkusím to jinak, dám Aktualizovat a vypnout. Myslel bych si, že se systém AKTUALIZUJE a pak se VYPNE. Chyba. Systém se částečně aktualizuje, pak se vypne, a čeká, až ho uživatel zase zapne, aby mohl aktualizace dokončit. Proč? Proč nemůžu na konci dne dát počítač aktualizovat a vypnout, aby se aktualizoval, udělal vše co potřebuje a pak se vypnul, abych až přijdu a zapnu, měl hotový aktualizovaný PC na který nemusím čekat?

Co se týče vývoje, bohužel, i firma pro kterou pracuju (a spousta dalších) je Microsoft Partner, aby pro zákazníky, kteří bezpochyby jsou jen BFU a mají v drtivé většině Win, vypadali atraktivně. A tak vyvíjím na PC s Win, ve Visual Studiu, v C#, ASP.NET, na cloudu Microsoft Azure, ... Řekl bych ale, že tohle odvětví musí mít na svědomí jiný tým než Win, protože to funguje a obvykle s tím nejsou problémy. Na druhou stranu si to nechaj dobře zaplatit. Holt to má takovej punc toho "je to drahý, tak to musí bejt dobrý" asi jak leštěný sklo od Pandory.

Ve výsledku, můj názor je, že Win jsou děs, ale takový to "nejmenší zlo". 95 % činností se v nich dělá přirozeně, intuitivně, existuje na ně nejvíc softwaru, her, všeho. Až když chce uživatel něco nestandardního, narazí. Ještě že tu jsou bootovací flashky s linuxem.

https://www.linuxliveusb.com/
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21962
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak já bych řekl, že spm myslel spíš nějaký serverový věci.

Jinak já se výhledově (až vyndám novej notes po půl roce ze šuplíku :-DDD ) budu pokoušet pracovat na počítači s Linuxem, tak jsem zvědavej. :-D Když pominu nějaký uživatelský zážitek a návyky, tak na to, co dělám, je to mnohem vhodnější.

EDIT: A nikdy by mě ani nenapadlo někomu, kór BFU, nutit Linux, i když brouzdat po webu se na tom dá. Ale prostě s Win 10 nějak začíná chybět ta "nealternativa", co doporučit. :-DDD
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22739
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od spm »

No, ten argument pro běžný uživatele je podobný, jako že je nejlepší si koupit škodovku, protože soused Franta ti ji opraví v garáži. Všechny ty argumenty se točí zase kolem toho, že to mají všichni nebo proto všichni vyvíjí. Z praktického hlediska tam nevidím moc věcí, co by tomu uživateli něco usnadňovalo. Fakt si nemyslím, že běžný uživatel potřebuje furt googlit, jak to updatovat, protože se to samo nezupdatuje. Taky nepotřebuje vědět jak odpojovat disky v počítači, aby se ten systém nainstaloval na správný disk. Nepotřebuje furt hledat nastavení, které mu ten počítač probouzí, když má pocit, že se chce updatovat. Taky nepotřebuje mít 3/4 SSDčka zaplněné pagefilem a hiberfilem, protože za dob Windows 95 se to tak dělalo (a mimochodem na jeho vypnutí je potřeba vlézt do cmd, naklikat se to nedá). A těch vysíracích věcí je tam celá řada...

Nemyslím si, že bys na linuxu měl potřebovat nějakou schovanou utilitu... Tohle je spíš rozporem filozofií těch dvou systémů, u tebe dané tím, že jsi léta zvyklí na Windows. Tam to prostě je tak, že ten operační systém se pokouší dělat skoro všechno. Nainstaluješ to, sežere to půlku disků, ale máš tam grafická klikátka, solitaire, program na malování a všechno možný. Linux sám o sobě je akorát to jádro, které se na tom počítači pustí a poskytuje nějaké rozhraní aplikacím. Všechno další už jsou akorát nějaké bundlované aplikace. Proto každá distribuce může mít úplně jinak vypadající grafické rozhraní, protože je to prostě úplně jiný software. Nicméně v tom základu je to všechno podobné, takže když se v tom déle pohybuješ, tak už všude taknějak tušíš co chceš dělat, případně tušíš co chceš a proč používat. A nese to sebou tu volbu svobody, že když tě serou omalovánkový okna, tak prostě používáš něco jiného.

Ano, to nastavení které ti při 150. kliku otevře okno, co bylo ve Win95, je taky vtipné. Ale tohle měly už Win7, s každou novou verzí se to akorát prohlubuje a prohlubuje :-D

Ohledně updatů, pominu politiku vnutíme je uživatelům, to bych ještě pochopil. Nebetyčně mě ale sere, že ten systém stejně nefunguje a je brutálně pomalej. Na linuxu to máš všechno jako soubory. Vyměníš ty aplikace za novější, basta. Ok, když vyměníš kernel, potřebuješ to restartovat. Eventuelně se to ještě chce restartovat při výměn knihoven jako glibc, které používá skoro všechno, tak aby to mělo efekt. Nicméně stáhneš ty soubory, rozbalíš, restartuješ, tečka. Při rychlosti dnešního internetu a disků je to pár minutová operace ikdyž fakt updatuješ úplně všechno. Takže prostě absolutně nechápu, proč mi Windows ve stejné situaci začnou instalovat update, který tomu trvá delší dobu, než samotná instalace. Pak chtějí restartovat, během toho restartování se to restartuje ještě 3x a v rámci toho to další hodinu něco chroupe. Pak když ti to konečně najede, tak ti to oznámí, že jsou k dispozici aktualizace a aktualizuješ znova. Ve finále když teď vytáhnu ten image 2016 serveru co tu mám a nainstaluju ho na náš cluster (který má all flash storage a parametry dosti jiné, než běžné desktopové PC), tak se to asi 10x restartuje a bude se to na takovém železe updatovat celé odpoledne. Fakt tohle nechápu. (O tom že domácí počítač mi to imrvére probouzí ze sleepu, aby se updatnul, ani nemluvě... při restartu to pak narazí na zašifrovaný disk, takže počítač běží třeba 15 hodin v bootu, bez power managementu na plný výkon. Kdoví kolik mě už tahle kravina stála úplně zbytečnejch peněz v elektrice).

S vývojem. Jako řekněme - pokud vyvíjíš apliakci na počítač, kterou mají používat BFU, tak budiž. Ano, chápu že když všichni BFU mají Windows, tak nemá cenu vyvíjet něco jiného. Já se dostávám do styku s těma serverovýma. A potkávám tady různé zrůdičky. Takže ikdyž máš aplikaci, kterou používá akorát nějaký erudovaný uživatel, případně má stejně webové rozhraní, takže se do ní leze jenom přes prohlížeč, tak je častokrát (hlavně od velkých společností) napsaná akorát pro Windows. Takže kvůli aplikaci, která by běžela na linuxové vm s 2GB RAM a 2 CPU, zadarmo na 8GB disku, tak si koupíš licenci windowsů za dvacku, do VM nacpeš 16GB RAM a 60GB HDD, aby to vůbec jelo a máš systém, co se není schopný aktualizovat a vyžírá celý cluster. A to ještě tyhle super aplikace sebou většinou nesou jako závislost SQL server (většinou express), což je další super bumbrlíček. A používají ho na věci, na které by v pohodě stačil i SQLite. Takže tohle mi hlava doopravdy nebere a koncový uživatelé s tím fakt nemají co dělat.

A jinak co se mé averze vůči téhle společnosti týče, tak bych ještě řekl, že Windows jsou jeden z jejich lepších produktů. Ještě se to relativně používat dá. Za to takový outlook je super věc. O Exchangi ani nemluvě, za něj by někdo měl být trestně odpovědný. A dalo by se to asi vyjmenovávat dál... takže z tohohle pohledu ještě zlaté Windows :-D
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22739
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od spm »

HonzaCZ píše: EDIT: A nikdy by mě ani nenapadlo někomu, kór BFU, nutit Linux, i když brouzdat po webu se na tom dá. Ale prostě s Win 10 nějak začíná chybět ta "nealternativa", co doporučit.
Ono zase v dnešní době se to už doporučit dá... protože dneska je stejně všechno v prohlížeči, většině lidí stačí i ten tablet/mobil, takže když někomu dáš linux a řekneš mu, že tahle ikonka je modrý éčko, tak to bude používat úplně stejně :-D
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10652
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od podvlada »

Jo, souhlasím, z hlediska konfigurace, serverů a celkově druhý strany než znám já to je asi jiný peklo :-D
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21962
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od HonzaCZ »

spm píše:
Ono zase v dnešní době se to už doporučit dá... protože dneska je stejně všechno v prohlížeči, většině lidí stačí i ten tablet/mobil, takže když někomu dáš linux a řekneš mu, že tahle ikonka je modrý éčko, tak to bude používat úplně stejně
Jo a pak jednou takhle dáš dědovi notes s Linuxem. Za chvíli přijde, že chce net přes LTE. Tak řekneš, že jo, že ale rozhodně s wifi modemem, aby se to dalo jednoduše provozovat. On si koupí LTE modem do USB a že mu to doporučili v tom krámě a že to prej bude fungovat (v krámě samozřejmě nevěděli, že tam má Linux, možná ani nevěděli, co to Linux je) a že to bylo levnější. Tak se člověk sere se zprovozněním LTE flashky v Linuxu. A za chvíli přijde s tím, že si koupil programovatelnej kontrolér ke kotli a že ho potřebuje programovat z toho notesu. No a samozřejmě aplikace jenom pro Win, přes Wine ani prd. Tak po nějaký době laborování tam radši dáš Windows, než aby ses s tím furt sral. Je pravda, to musím uznat, že od doby, co jsem tam dal Win, tak jsem tam nic neřešil.

A u babičky jsem nikdy ani o ničem jinym než Win neuvažoval, protože je na ně celej život zvyklá a na tý jejich univerzitě 3. věku v kurzech IT mají taky Win.

Všichni ostatní v rodině, kamarádi atd. tam je vždycky aspoň jedna podstatná aplikace, která funguje jenom ve Win.

Takže já s tím Linuxem pro BFU fakt nevím. Těch lidí, co jenom brouzdaj a fakt, opravdu, určitě a dlouhodobě nic jinýho nepotřebujou, je IMHO minimum.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22739
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od spm »

Dneska už i ty USBčkový modemy fungujou out of the box... jako jo, někdy v začátcích to bylo jiný peklo. Rozcházel jsem to na nějaký raspberry co měla dělat nějakej terminál a mám skoro pocit, že jsem s tím ani nicmoc neřešil a fungovalo to.

Co se týče kotlů a jiných průmyslových zařízeních, tak jo. Nicméně tam s Win10 dost často narazíš taky, protože ty aplikace jsou typicky z nějaké předpotopní doby, fungovaly na XP a celkem často se stává, že na ničem novějším taky nejedou (nebo jedou po hodně dlouhém laborování)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21962
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od HonzaCZ »

Jo, tohle byla předpotopní doba. :-D Nebylo tam ani USB ID toho zařízení, takže dohledat a nastavit komplet konfiguraci. Pak už to běhalo taky v pohodě. Beztak to byla nějaká jebka, kteoru si O2 objednalo z garážovýho výprodeje někde na čínským tržišti. :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49189
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od VDC »

Já jsem teda velkej bfu, ale Widle mě serou strašně. Dělám v tom hrozně nerad a jen když musím. Jsem děsně rád, že Samsung vytvořil DEX a dal ho do S4 tabu, protože to je přesně to prostředí, který mi vyhovuje. Okna jako v desktopu, ale přitom je to furt můj oblíbený Android. Dneska zapínám widle jen když potřebuju střihnout nějaký větší video nebo něco narýsovat v Cadu. To na tabletu zatím normálně nejde.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“