Vysilačky

Uživatelský avatar
yohn
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11958
Registrován: stř črc 13, 2011 5:58 am
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysilačky

Příspěvek od yohn »

tak to nedovedu posoudit. Intek neznam, nikdy jsem to nevidel zive. pamatuju si, ze ta firma snad mela neco i s CB radiostanicema, ale fakt nevim. vychazim z osvedcene praxe, uz i proto jsem psal, ze me ten muj Baofeng docela zklamal. ale to je dano cenou, samozrejme. kdyz se GP300 prodavala jeste jako nova na trhu, bezne stala 16000kc jedna. tomu odpovida i kvalita te radiostanice. asi bych nemenil, kdyz si budes potrebovat nutne zavolat, pouzijes mobil a na to obcasne spojeni na kratkou vzdalenost nam staci jak Intek, tak Baofeng :-)
ex. Subaru Crosstrek 2.0i r.2018
ex. Subaru Forester 2.0X r.2006
ex. Subaru Outback 3.0R r.2006
ex. Subaru Outback 3.0 H6 r.2000
ex. Subaru Forester 2.0X r. 2003
ex. Subaru Forester 2.0X r.1999
Uživatelský avatar
Ynhoj
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1028
Registrován: čtv říj 15, 2009 9:28 am
Jméno a příjmení: Sebastian Sehnal
Bydliště: Tourov (Bavorov)

Re: Vysilačky

Příspěvek od Ynhoj »

PMR s odšroubovatelnou anténou jsou (ano, není to ze zákona "in") např. Wouxun, ten má výkon až 5W...Vlastním již 4 roky a skvěle funguje, v zimě, v létě s velkým dosahem...Lze k této vysílačce dokoupit spousty doplňků vč. antén.
Je možno koupit v ČR zde:
http://www.elix-shop.cz
a doplňky zde:
http://dx.com/s/wouxun
Původně jsem v roce 1997 začínal na naše "boj. akce" jezdit s vysílačkou Albert, chvíli jsme tahal i RF-10 (voj.) a nakonec se naše grupa rozhodla pro Wouxun a neměnili bychom...S krkafonen :826:

P.S. ten dosah s malou anténou a nízkým výkonem (0,5W) v lese tak na max 1-2 km, v kopcích méně, ale s plným výkonem 5W v lese na cca 5 km...v otevřeném terénu tzv. "až do pryč", ale to my nevyužijeme
Naposledy upravil(a) Ynhoj dne pon led 20, 2014 12:30 pm, celkem upraveno 1 x.
Subaru Impreza Outback Sport 2.0 r.v. 2005, ex Subaru Justy 1.3 1998, ex Daihatsu Feroza, ex Škoda Forman 1.3 LX, ex Škoda 105 L
Uživatelský avatar
POL
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 292
Registrován: sob lis 24, 2012 12:04 pm
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Pardubice; občas Jizerské hory

Re: Vysilačky

Příspěvek od POL »

Duhovka:
s tzv. DUHOVKOU mám tu zkušenost, že zlepší příjem, pokud je Radio bez duhovky tak 1 až 2, tak může zlepšit o jedno až dvě "radia". Pokud je Radio bez duhovky 3-5, tak to moc vliv nemá. Jen to jen osobní zkušenost.
(pokud nevíte co je Duhovka = anténa z drátu nasazená na anténku vysílačky PMR, cena:v podstatě nula Kč) (http://www.lasol.webzdarma.cz/duhovka.htm)

->yohn:
nějak mi nejdou zobrazit obrázky co máš vložené v textu příspěvku výše; příspěvek -odkazy na google+ mi fungují; krásný portejbly, taky bych s někjaký takový s někým zajel. Já zatím zůstávám u portejblů na kopcích s PMR. Ale kam se hrabu na Jerryho Nové město nebo na Martina Kbely v aktivitách v PMR pásmu :). Ještě občas vozím Síbo na delší výlety v autě,ale to už je dnes skoro "mrtvé" pásmo. A jak jsem psal z práce a do práce poslouchám místní PMR aktivity. Nejnovější zajímavý přírůstek, "pod stromkem" byl skener Uniden UBC 125XLT http://www.elix-shop.cz/store/goodsdeta ... dsID=70822, teď koukám po nějakých anténách.

Jinak ta Motorola GM3.. ať už ručka nebo mobilka se mi líbí, hlavně do auta, sic nevím kam bych mobilku umístil, ale to je věc druhá. Nejvíc se mi líbí ta externě připojitelná ant, třeba magnetka na střechu.

PS: vyzářený výkon u PMR je skutečně 500mW e.r.p. (podle VO-R/3/07.2007-13(http://www.ctu.cz/1/download/OOP/Rok_20 ... 007_13.pdf)
Pavel Pardubice (POL)
Forester 2.0XT, zelená metla, 2003
Kubišta
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 297
Registrován: sob srp 15, 2009 12:00 am

Re: Vysilačky

Příspěvek od Kubišta »

Ahoj Pole , no vysílačku eště koupenů nemá a ani vybranou. Kdybys měl nějakej tip tak pošli do sz. Ale koupě by byla kolem února nejdřív.
Uživatelský avatar
Jenki
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 177
Registrován: pát pro 21, 2012 9:43 pm
Bydliště: Zvolen SK

Re: Vysilačky

Příspěvek od Jenki »

No, ja mám CB namontované napevno v Patrole (Alamat 296) aj v Pajere (Alan 42 Multi) a myslím, že pri minuloročnom výpadku mobilnej siete to bolo celkom zábavné sledovať, ako sa zase objavil záujem na pásme CB :)
Dokonca zvažujem aj doma postaviť nejakú "základňovku" teraz už tie náklady nie sú také otrasné ako v minulosti, spojenie s domovom z auta na tých 10-20km by bolo fajn.
PMR pásmo používame pri výjzdoch na offroad akcie, tu sa ale až tak neprejavia rozdiely v kvalite, lebo komunikácia sa deje v rámci 2-3km, maximálne do 5 km v prípadoch nejakej dominanty.
Subaru Outback 3,6 MY2012 :) Obrázek
ex-Pajero II 3,5V6 SWB, SOLD
Patrol Y61 2,8 TD6 Wagon, family off road
ex-Mercedes GLK - služobný, SOLD
BRISTELL TDO, Rotax 912S :) 4valec, ale aspoň boxer
SMART Roadster, 0,7Turbo, 82HP, 3valec
Uživatelský avatar
yohn
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11958
Registrován: stř črc 13, 2011 5:58 am
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysilačky

Příspěvek od yohn »

POL: magnetku jsem si koupil krasnou, vyrabenou u nas v CZ, cena kolem litru tusim. Vozim ji na Subaru. Na Berlingu provrtam strechu a dam ji tam nafurt i s GM300. Mam je ladene proti sobe. Muzu dodat kontakt na vyrobce.


iPhone@Tapatalk
ex. Subaru Crosstrek 2.0i r.2018
ex. Subaru Forester 2.0X r.2006
ex. Subaru Outback 3.0R r.2006
ex. Subaru Outback 3.0 H6 r.2000
ex. Subaru Forester 2.0X r. 2003
ex. Subaru Forester 2.0X r.1999
Uživatelský avatar
POL
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 292
Registrován: sob lis 24, 2012 12:04 pm
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Pardubice; občas Jizerské hory

Re: Vysilačky

Příspěvek od POL »

yohn píše:POL: magnetku jsem si koupil krasnou, vyrabenou u nas v CZ, cena kolem litru tusim. Vozim ji na Subaru. Na Berlingu provrtam strechu a dam ji tam nafurt i s GM300. Mam je ladene proti sobe. Muzu dodat kontakt na vyrobce.
iPhone@Tapatalk
AHOJ.
mohl bys mi dát ten kontakt na výrobce , zní to zajímavě.Dík
POL(Pavel)
Pavel Pardubice (POL)
Forester 2.0XT, zelená metla, 2003
Uživatelský avatar
yohn
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11958
Registrován: stř črc 13, 2011 5:58 am
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysilačky

Příspěvek od yohn »

Je to z webu http://www.profianteny.cz - typ UHF MAA 006A s magnetickou patkou z CDMA. V historii mailu jsem se docetl, ze litr byl za obe i s postovnym, jedna samotna stala 530k. Pouze je nutne na konec koaxu osadit vlastni konektor do vysilacky podle potreby.
ex. Subaru Crosstrek 2.0i r.2018
ex. Subaru Forester 2.0X r.2006
ex. Subaru Outback 3.0R r.2006
ex. Subaru Outback 3.0 H6 r.2000
ex. Subaru Forester 2.0X r. 2003
ex. Subaru Forester 2.0X r.1999
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4313
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Vysilačky

Příspěvek od OZP »

Prosim poradte:
Hledam levne, ale uzivatelsky prijemne a pouzitelne PMR vysilacky. Hlavne na projizdky, jindy je asi nepouziju.
Treba tyhle?
https://www.mall.cz/vysilacky/motorola-tlkr-t50

Chci neco user friendly, ne neco co se musi programovat pres PC. S rozumnou vydrzi.
Diky za tip!
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
yohn
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11958
Registrován: stř črc 13, 2011 5:58 am
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysilačky

Příspěvek od yohn »

Jo tohle funguje
ex. Subaru Crosstrek 2.0i r.2018
ex. Subaru Forester 2.0X r.2006
ex. Subaru Outback 3.0R r.2006
ex. Subaru Outback 3.0 H6 r.2000
ex. Subaru Forester 2.0X r. 2003
ex. Subaru Forester 2.0X r.1999
Uživatelský avatar
.dundee.
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2870
Registrován: stř kvě 18, 2011 1:08 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Praha

Re: Vysilačky

Příspěvek od .dundee. »

Ondro, tyhle používám. Na blízkou vzdálenost OK. Ale z konce kolony 50 aut na její začátek nedosáhnou ani mimo les. Příjem je lepší než vysílání. Ale při deseti autech bez velkých rozestupu to stačí.

Existuji lepší typy v rámci PMR.
Subaru Impreza WRX STi MY04
ex Subaru Legacy 2.0D MY09
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4313
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Vysilačky

Příspěvek od OZP »

Díky Honzo, díky Pavle- říkal jsem si že to bude ta sama cos mi půjčoval na srazu.
Jaká je teda ta lepší volba v této cenové hladině?
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Re: Vysilačky

Příspěvek od Marty73 »

Já bych se posunul trochu nad hladinu a uvažoval bych spíš o Motorola TLKR T80 Extreme. Máš ji navěky a zvládne i členitější terén. Má tuším i možnost nabíjení v autě. Asi vrchol nabídky v téhle kategorii. Obecně bych alespoň zůstal u Motoroly, I když v Evropě je ten výběr dost bída. V USA mají profi modely kapesní velikosti do 100 USD. Tyhle malé hračky nemají rády kopce, což je jejich největší slabina. Nestačí jim odraz.
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4313
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Vysilačky

Příspěvek od OZP »

Tak nakonec jsem vzal ty T80ky. Hned v neděli je vyzkousime!
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Re: Vysilačky

Příspěvek od Marty73 »

Dobře jsi udělal
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“