Pomoc s výběrem tabletu

Odpovědět
Uživatelský avatar
RunningRunner
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1259
Registrován: pon srp 31, 2009 1:26 pm
Jméno a příjmení: Petr Sklenář
Bydliště: Hradec Králové, Velké Svatoňovice :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s výběrem tabletu

Příspěvek od RunningRunner »

Nexus nemá slot pro SD kartu (ani jinou) ... takže karta maximálně přes čtečku na USB OTG ...
Kolama dolů ... Running Runner

Subaru Forester 2.5 XT Comfort AT MY06 230 kousků ve stádě Obrázek
Uživatelský avatar
AndreaM
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1906
Registrován: čtv zář 10, 2009 12:59 pm
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s výběrem tabletu

Příspěvek od AndreaM »

Před Vánocema oživuji tohle téma, asi se bude hodit :845:
Můžete mi někdo prosím doporučit slušný tablet s velkým a dobře čitelným displejem?
Nejsem ten typ co každýho půl roku vymění veškerou techniku za novější, ale raději koupím něco lepšího než je běžný standard, aby to chvíli drželo krok a nebylo hned zastaralé.
Subaru Outback 2,5 CVT MY2019 X Edition
Subaru Outback 2,5i CVT MY2014 Sport Line - prodáno
Subaru Forester 2.0D Comfort MY2010 Obrázek - prodáno
marek.sm
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 02, 2010 2:35 pm
Jméno a příjmení: marek smrček
Bydliště: praha

Re: Pomoc s výběrem tabletu

Příspěvek od marek.sm »

To záleží podle vkusu každého soudruha.
Nejlepší je si vzít tablet do ruky, protože každýmu vyhovuje něco jinýho. Nejsem příznivce Ipadu, ale včera jsem ho chvíli zkoušel a byl jsem překvapenej jak dobře se mi drží. Až mi skončí moje BB tak budu vybírat asi mezi samsungem nebo nexusem od googlu pokud nebude nový BB.
Uživatelský avatar
imagiag
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 384
Registrován: úte srp 23, 2011 2:30 pm
Jméno a příjmení: Petr Vlk
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s výběrem tabletu

Příspěvek od imagiag »

taky zalezi na co to presne chces :)

apple ma vyhody - provedeni/materialy, vydrz, podle myho vic kvalitnich aplikaci, skvele zvladnuty kiosk rezim (moznost zamknout zarizeni v jedne aplikaci, vcetne blokovani urcitych casti obrazovky - pro maly deti neprekonatelny), skvela integrace se sluzbami applu (kupodivu :) )

nevyhody - pro nekoho asi cena, ale podle me to proste odpovida hodnote, vic aplikaci je placenych (nebo lepereceno min je zadarmo s reklamou), mala moznost uprav (vsecko se dela jak chce apple, kdyz se ti to nelibi, mas smulu), horsi podpora pro stahovani filmu apod (je to cely postaveny na to ze si obsah proste kupujes)

android je v podstate opak - levnejsi, horsi materialy/provedeni, kiosk rezim neexistuje, navic nektery zarizeni maji tlacitka na obrazovce, coz dava malemu diteti asi tak 5 vterin na pobyt v aplikaci nez si to vypne, na druhou stranu temer neomezene upravitelny k obrazu svemu, systemy 4.x uz jsou fakt vychytany a plne pouzitelny

ja osobne lidem co se o to nechteji nijak starat doporucuju ipad mini, a lidem co jsou zvykli se v domacich pocitacich stourat nexus7
Uživatelský avatar
RunningRunner
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1259
Registrován: pon srp 31, 2009 1:26 pm
Jméno a příjmení: Petr Sklenář
Bydliště: Hradec Králové, Velké Svatoňovice :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s výběrem tabletu

Příspěvek od RunningRunner »

Já bych nezatracoval ani Windowsový tablety (ne RT). Sice je fakt, že to vypadá, že se k nám novinky dostanou až po novým roce (Acer W4, Lenovo Miix 2), ale je to hodně použitelný, já teď kupoval Lenovo Miix pro ženu. K většině navíc dostaneš nějaký Word a Excel, na ovládání a logiku jsi zvyklá ...
Kolama dolů ... Running Runner

Subaru Forester 2.5 XT Comfort AT MY06 230 kousků ve stádě Obrázek
Uživatelský avatar
AndreaM
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1906
Registrován: čtv zář 10, 2009 12:59 pm
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s výběrem tabletu

Příspěvek od AndreaM »

no já sama nevím co chci a na co to chci ::-DDD:
Měl by to být dárek pro Honzu (nejen), kterému se moc líbí, jak si s tím lidi fotí a natáčí. Určitě si bude prohlížet videa - na mobilu říká, že na to špatně vidí a tak chce velký a čitelný displej. Rozhodně není žádný ajťák, jinak by výběr nenechal na mě, že? S Androidem se popral a když něco nefunguje, tak to stejně řeším já :845:
Jiný další použití a vlastnosti?
určitě wifi, možnost připojení k PC, tiskárně.... ale to snad umí už dneska všechno.
Ukázat rychle něco zákazníkovi kdykoliv, kdekoliv a aby z toho taky něco měl. Mobil fakt nedostačuje a NB s sebou vždy nevláčím.
Na PC máme Win, na telefonech máme Android, na Applu by mě lákalo, že bude komunikovat s našima Yamahama, ale dá se žít i bez toho.
A teď babo raď :845:
a k tomu ještě intervence od ČNB :gunhim:
Subaru Outback 2,5 CVT MY2019 X Edition
Subaru Outback 2,5i CVT MY2014 Sport Line - prodáno
Subaru Forester 2.0D Comfort MY2010 Obrázek - prodáno
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16138
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s výběrem tabletu

Příspěvek od quickly »

Já mám tabletu Samsung Galaxy 10.1 - cena vyšší, displej dost slušný na stáří (novinky mají lepší obrazovky), trochu těžší, ale na druhou stranu dlouhá výdrž. Používám tabletu jako hot-spot. Mám celý den zapnutý hot-spot (třeba dnes na LČR) a večer mám stále 50% baterky. Na nošení mám malou brašničku přes rameno, není to do kapsy :1774: . Podle mne hlavní důvod jít do značky je výdrž baterie. Neznačkové tablety mají v těle více konektorů, můj Samsung má jen jedno a člověk si musí koupit "redukci". Jo a samsung se nenabíjí pomocí USB kabelu :666: , proto mám v autě samostatné napájení přes cigareru.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49146
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s výběrem tabletu

Příspěvek od VDC »

Andreo jestli to má být na nošení s sebou, kup 7". Desítka není kapesní. Navíc lidi fotící si své okolí "plechem na pečení" vypadají jako idioti. Ta sedmička při tom vypadá normálně. :845: Pak ti doporučím, kup si přístroj s 3G modulem. Z hlediska komfortu užívání je to velká výhoda, oproti jen wifi modelu. A ještě jedna rada, kup značkovej výrobek, Samsung, Nexus a podobné. Ani nekoukej po ničem neznačkovém, byť by to mělo papírové parametry jakékoli. Přináší to jen zklamání a nasranost, protože je to vždycky kompromis a něco na tom nefunguje pořádně.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3007
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Pomoc s výběrem tabletu

Příspěvek od yeti »

Jak psal VDC - priorita je určení velikosti. Pokud se to bude většinou povalovat doma na stole k dispozici všem, případně si to bude(š) občas nosit do práce v aktovce OK, asi 10" je lepší. Ale pokud to má být opravdu mobilní zařízení, tak jedině 7".
3G modul je jasná věc - koupíš nějaký minimální tarif na připojení k internetu (mně bohatě stačí 150MB) a noviny a zprávy o počasí si přečteš kdekoli. V blízkosti wifi použiješ wifi.
Pokud vezmeš 7", trval bych na GPS, u 10" si myslím, že to stejně jako navigaci/mapu používat nebudeš, tak bych GPS oželel...
A teď co se týče typu - pokud Honza není "ajťák" a nechce se v androidu furt hrabat, tak se podívej po IPadu, nebo něčím s Windwos 8 (klidně i RT). Já mám nějaký low-endový GoClever, 7" Android a jsem spokojen, ale upřímně si dovedu představit, že člověk méně "informaticky zdatný" bude vzteklej a naštvanej až na půdu. Nutností a všudypřítomným nucením Google online služeb počínaje a nefunkčním Bluetooth konče (on teda funguje, ale dost jinak, než by člověk očekával). Určité operace ovládání jsou na tom androidu prostě tak nějak dost "specifický"...:o(.
No a pak taky záleží, kolik chceš investovat :o)
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49146
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s výběrem tabletu

Příspěvek od VDC »

Že by byl Windows více "user friendly" než Android ? Nemám s ním žádnou zkušenost, jen se mi tomu nechce věřit... :845:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3007
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Pomoc s výběrem tabletu

Příspěvek od yeti »

VDC: tak tomu věř. Mám osobní srovnání obou. Ale připouštím, že co člověk to názor a někdo může mít jiný pocit. Já mám prostě z Windows oproti androidu pocit že jsou tak nějak dotaženější, profesionálnější. Něco jako když se podíváš na Dacii a Báwo. Prostě "ten pocit" :o))
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49146
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s výběrem tabletu

Příspěvek od VDC »

OK, věřím. :845: Mám zkušenost s Windows Mobile a díky tomu mám k čemukoli mobilnímu od windows odpor. :845:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19072
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Pomoc s výběrem tabletu

Příspěvek od hamoun »

VDC: na dalsi akci (kde pujde "trochu" pit a nepojede se hned domu) to proberem .. presvedcim Te o opaku :-)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
.dundee.
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2905
Registrován: stř kvě 18, 2011 1:08 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Praha

Re: Pomoc s výběrem tabletu

Příspěvek od .dundee. »

hamoun píše:VDC: na dalsi akci (kde pujde "trochu" pit a nepojede se hned domu) to proberem .. presvedcim Te o opaku :-)
že ty jseš hamoune někakej windows dealer kterej se maskuje WRXem ::-DDD: ::-DDD: :ironie:
Subaru Impreza WRX STi MY04
ex Subaru Legacy 2.0D MY09
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19072
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Pomoc s výběrem tabletu

Příspěvek od hamoun »

nejsem :) ... ale mam WP8 ... a jsem s tim uplne spokojeny :-)
u tabletu bych volil neco s W8 nebo od Apple ... :)
škoda superb
ex WRX 2008
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“