Pomoc s výběrem tabletu

Odpovědět
Uživatelský avatar
telatko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 901
Registrován: sob zář 12, 2009 1:25 pm
Bydliště: Zábřeh na Mor.

Pomoc s výběrem tabletu

Příspěvek od telatko »

Delší dobu uvažuji o pořízení tabletu.

Využití:
práce - prezentace, tabulky, emaily, kalendář, pokud možno výdrž na baterii, ideálně s klávesnicí (výsuv nebo připínací) - není podmínkou
doma - surfing v posteli, na záchodě :850:, sem tam hra
auto - navigace, surfing, diagnostika zatím ne

co už vím:
určitě velikost kolem 10"
displei s nějakým slušným rozlišením
určitě alespon 2 jádra, vlastním desire HD přetaktovaný na 1,5Ghz a stejně je to pomalé
systém: win8 nebo spíše asi Android ( na iOS mi nejedou nějaké firemní aplikace )
vzhledem ktomu, že v terénu se budu nejpíše připojovat sporadicky, nechce se mi platit další dat. tarif., Připojoval bych se tedy přes hotspot z mobilu.

Cena:
furt jsem koukal po nečem levným.... až jsem zjistil že tudy cesta opravdu nevede, displeie jsou žalostné, chybí GPS atd.... takže jsem překročil veškeré limity a jsem někde kolem 7 - 8 tis kč... což se mi nelíbí... ale nic jiného mi asi nezbyde..

Protože se vtom snažím zorientovat, ale tablet jsem zatím nevlastnil, prosím Vás o jakékoli komentáře a návrhy modelů a řešení v dané problematice.

Zatím jsem našel tohle http://www.gigacomputer.cz/cs/zbozi/426 ... brown.html že je to renew vím, nicméně cena lákavá.
Nissan X-trail MY2016 4x4
Cagiva Raptor 650

ex. Nissan X-trail 2.2Di 84Kw
ex. Legacy 2.5 GX MT MY2000 sedan
ex. Impreza 1.5R SW, 5MT, MY2006
ex. Peugeot 406 1.8i
ex. Aprilia Leonardo 125ccm,
merlin
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 689
Registrován: sob lis 19, 2011 10:25 pm
Jméno a příjmení: Alexander Kršek (Jarmila Kršková)
Bydliště: Praha - Prosek

Re: Pomoc s výběrem tabletu

Příspěvek od merlin »

Subaru Legacy 3.0R AT Kombi Comfort-Navi 2007 Obrázek
Subaru Legacy 2.0R AT Kombi Comfort-Navi 2006 Obrázek - predané
Uživatelský avatar
telatko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 901
Registrován: sob zář 12, 2009 1:25 pm
Bydliště: Zábřeh na Mor.

Re: Pomoc s výběrem tabletu

Příspěvek od telatko »

jo já vím... dá se sehnat i kolem 8.900 novej.... nejde oto kde.. ale co?
Nissan X-trail MY2016 4x4
Cagiva Raptor 650

ex. Nissan X-trail 2.2Di 84Kw
ex. Legacy 2.5 GX MT MY2000 sedan
ex. Impreza 1.5R SW, 5MT, MY2006
ex. Peugeot 406 1.8i
ex. Aprilia Leonardo 125ccm,
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s výběrem tabletu

Příspěvek od VDC »

Telátko upřímně, chceš-li si to fakt užít, tak na tom nešetři a smiř se s tím, že to bude stát kolem desítky. Uživatelský komfort ti bude odměnou. Před rokem jsem koupil 10" Archos, to je taková levná francouzká značka. Funguje to, ale prostě je to levnej tablet. Od začátku jsem ale počítal s využitím hlavně pro smrady na filmy a pohádky a trochu na web a na to to stačí. Teď jsem ženě koupil k narozeninám 7" neznačkovej tablet, jako čistě osobní přístroj na čtení knížek, koukání na streamy a filmy, má to jen wifi, ale je v tom Android 4 a funguje to moc pěkně. Sám plánuju, že si časem koupim sám pro sebe 7" přístroj, ale chtěl bych maximální výbavu. Takže to prostě bude za peníze. Ale člověku se to uživatelsky odmění v rychlosti a funkčnosti. Až bude Google Nexus 7" s 3G, tak do něj asi naskočím. :850:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
telatko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 901
Registrován: sob zář 12, 2009 1:25 pm
Bydliště: Zábřeh na Mor.

Re: Pomoc s výběrem tabletu

Příspěvek od telatko »

VDC: podobnou odpověď jsem čekal :850: kdybych mohl moc otravovat, stahni na ten Archos - quadrant benchmark a hod mi sem prosím score.

momentálně mám v hledáčku http://www.kasa.cz/dotykovy-tablet-acer ... =srovnavac

za 5000kč měsíc starý včetně papírů atd.... to by mohla být super volba ne? :655:
Nissan X-trail MY2016 4x4
Cagiva Raptor 650

ex. Nissan X-trail 2.2Di 84Kw
ex. Legacy 2.5 GX MT MY2000 sedan
ex. Impreza 1.5R SW, 5MT, MY2006
ex. Peugeot 406 1.8i
ex. Aprilia Leonardo 125ccm,
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s výběrem tabletu

Příspěvek od VDC »

ok, stáhnu

co se toho aceru týče, přiznám se, že už bych nekoupil nic, co nemá minimálně android 4. Takže bych volil spíš třeba tohle http://www.alza.cz/acer-iconia-tab-a510 ... 330373.htm

Výhoda těch 10" je, že jich je na trhu fakt hodně. Fakt pořádnejch 7" je v tuhle chvíli jako šafránu. Ale vono se to rychle změní...
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5404
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Pomoc s výběrem tabletu

Příspěvek od Kolben »

Vyber tabletu je celkam orisek. Ja mel Lenovo ThinkPad Tablet 3g+64GB pamet. Papirove to vsechno vypadalo perfektne, ale praxe uz byla horsi. A hlavne jsem postupem casu zjistil, ze 10 palcu je na kazdodeni tahani celkem zbytecnost. Ale na druhou stranu to nekomu urcite vyhovuje. Takze sem Lenovo prodal a poridil si Samsung Tab 7.7. Ma 7,7 palce uhlopricku, je nabusenej jak sfina, ma jako jeden z mala, neli jedinej S-Amoled displey takze pecka a s tim jsem fakt nad miru spokojenej. Jak vykonostne, tak po strance prakticnosti. Jedinej problem je, za samsung na tenhle typ tabletu kasle (protoze byl hodne drahej na to jak byl "malej" a moc lidi si ho zrejme nekoupilo), takze pro CZ nevydali aktualizaci na android 4. Ale i to ma reseni, protoze tahle rom je ke stazeni pro jiny lokace nez tu ceskou.
V dnesni dobe bych Ti treba doporucil koupit Samsung Note 10.1. Akorat, ze stoji docela peknou raketu. Na druhou stranu ma sytlus, takze pro nejaky to "cmarani" je dost dobrej. Kamarad ho ma, takze sem mel moznost si ho osahat a vyzkouset a je to moc peknej kus tabletu. Jediny co bych u nej trosku zkritizoval je to, ze stylus neumi spoustu funkci, ktery v pohode zvlada muj stylus na Samsung Note II. To me dost prekvapilo. Jinak mu ale neni co vytknout. Taky je celkem prima, ze se planuje pro tenhle tablet prodej stylusu, kterej perfektne padne do slutu po originalnim stylusu. Bude mit vybornou funkci navic. Bude pripojen k tabletu i pres bluetooth a umozni uzivateli pres ten stylus telefonovat. Bude tam malinkej mikrofonek a malinkej repracek :-) Tekze sranda :-)


No a kdybys sel cestou zmensovani, tak se zlus podivat i na vysse zminovanej Samsung Note 2, coz je prerostlej telefon (tabletotelefon 5"), ale da se s tim jeste jaks tak fungovat :-)
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
marek.sm
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 02, 2010 2:35 pm
Jméno a příjmení: marek smrček
Bydliště: praha

Re: Pomoc s výběrem tabletu

Příspěvek od marek.sm »

Ještě zvaž tu velikost.
Já to kupoval hlavně kvůli mobilitě, když třeba běhám u zákazníka sbírám různá data, točím video, fotím atd., tak na to je určitě lepší menší tablet. Na serfování, maily, psaní mi taky menší displej nevadí, video na tom nesleduju, takže nemůžu posoudit.
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5404
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Pomoc s výběrem tabletu

Příspěvek od Kolben »

Video je na 7 palcovym tabletu naprosto v pohode a titule jdou cist taky naprosto v pohode.
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
telatko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 901
Registrován: sob zář 12, 2009 1:25 pm
Bydliště: Zábřeh na Mor.

Re: Pomoc s výběrem tabletu

Příspěvek od telatko »

7" je prostě málo, chci to jako neplhodnotnou nahradu notebooku. A navíc mám rád velký hračky. ::-DD:

Pro ten Acer A500 byl uvolněnej update na 4.0.4 takže to na ICS jede. Po komunikaci s prodejcem je půl roku jetej, ale je na něj prodloužená záruka, takže ještě 2,5 roku. Asi do něj půjdu.

10" s dvoujadrem a alespon 1280 x800 s ICS + slusnou zarukou za 5000kč asi jinde nesezenu. Tablety od Samsungu se mi moc líběj, ale prachama je to někde úplně jinde...
Nissan X-trail MY2016 4x4
Cagiva Raptor 650

ex. Nissan X-trail 2.2Di 84Kw
ex. Legacy 2.5 GX MT MY2000 sedan
ex. Impreza 1.5R SW, 5MT, MY2006
ex. Peugeot 406 1.8i
ex. Aprilia Leonardo 125ccm,
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5404
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Pomoc s výběrem tabletu

Příspěvek od Kolben »

Nooo tak notas Ti to urcite nenahradi. Aspon zatim ne. Kuli tomu sem to taky porizoval a i presto sebou taham oboji.

U tech novejsich samsungu (Note 10.1, Note2, SIII, NOTE 1) je vcelku vyhoda toho, ze jiz aspon nejaky aplikace (ne vsechny) muzes zobrazit jen na polovine okna a k tomu treba na druhej pulce otevrit neco jinyho. Napr. na jedny pulce web, na druhy mail apod. Taky tam jde zmensit okno z videem a presunout si ho kamkoli na obrazovku a koukat na nej pri tom, co na pozadi treba ctes mail apod. To jiny tablety neumi.
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s výběrem tabletu

Příspěvek od Tomáš1002 »

Já řeším úplně stejnou otázku. O tabletu uvažuju proto, že hodně cestuju a ntb je přeci jen poměrně velký a těžký. Tablet bych využíval k přístupu na internet, vyřizování mailu a k nouzové práci s klasickými officovskými dokumenty, občas na shlédnutí videa.
Jde mi hlavně o to, aby to bylo plně kompatibilní s office a abych mohl sdílet poštu (v PC a ntb používám windows mail a zprávy si sdílím přes Dropbox). Na "velkou" práci mám klasické PC, tohle by byla fakt cestovní záležitost. Nejsem vůbec technický nadšenec, chci, aby to fungovalo, podporovalo Dropbox a bylo jednoduché, líbila by se mi připojitelná klávesnice.
Uvítám jakoukoli radu v tomto směru, díky.
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
cerv
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3642
Registrován: čtv zář 27, 2012 8:36 am

Re: Pomoc s výběrem tabletu

Příspěvek od cerv »

Mám SAMSUNG GALAXY Tab10,1 64GB s externí klávesnicí a na práci super - office, maily, internet atd. Obecně se říká že SAMSUNGY jsou na práci nejlepší...ty GB můžou bejt i nižžší, tím je pak levnější, ale zase já tam mám i filmy atd. a pak ty GB chybí...
Uživatelský avatar
cerv
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3642
Registrován: čtv zář 27, 2012 8:36 am

Re: Pomoc s výběrem tabletu

Příspěvek od cerv »

Jo a cena za výkon je dle mě taky poměrně rozumná-já ho kupoval od kolegy po půl roce, páš šel do toho čmáracího a nechal mi ho i s klávesnicí za 10 :657:
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16114
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s výběrem tabletu

Příspěvek od quickly »

Tomáš1002, já používám svoji tabletu Samsung Tab 10,1 s 3G simkou přesně na stejné věci jako Ty. Zítra v Bělé ti to ukážu ( teď taky píšu na tabletě, protože jsem na nákupech na zítra)
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“