Onboard kamerka pro trvalý záznam - černá skříňka

Odpovědět
Uživatelský avatar
Rudolfo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1956
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Rudolf Weissbrod
Bydliště: Ostrava

Černá skříňka

Příspěvek od Rudolfo »

Tak jsem zase tady. :845:

K těm černým skříňkám Vám posílám odkaz, kde se dozvíte maximum informací. Stránku udělal kamarád, co měl vážnu nehodu, naštěstí jel se svědkem a bylo plno lidí, co tu nehodu viděli. Od té doby nevyjíždí bez zapnuté kamery. Ono i ve městě stačí, že vám na přechodu skočí pod auto nepozorný chodec a jste v tom...

http://www.cerna-skrinka.cz

Mějte se a raději pojedu 5 km za blbcem než bych rozbil Forýska a sebe.

P.S. Onehdá na dálnici D1 se vytvořil v levém pruhu vláček "rychle jedoucích" osobáků kolem 100 km/hod a pravý pruh byl 2 km dopředu volný. Přitom vyhláška jasně říká, že levý pruh (levé pruhy) slouží jen k předjíždění a pak se máš hned zařadit do pravého pruhu. A POINTA po marném problikávání jsem všechny vzal pravým pruhem a pokračoval dál... Dopraváci mi říkali, že je to menší přestupek než blokování levého pruhu...
Mějte se Subarově

Ruda

__________________________________________________________
Subaru Forester 2.0 Atm., 5MT+redukce, BA95+LPG, oplechovaný spodek, Zvýšený 3 cm, Vyrobeno 2008 - model MY2009
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od hetzer »

Rudolfo: na prechodu kamera nepomuze tam za to vzdy muze ridic :839:
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od tango »

Jo to je pravda,ale už jsem konečně někde čet,že i chodci na přechodu si mají dávat pozor a nesázet na to,že autí zastaví.

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4034
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od Doro »

Jak stoupne chodec na přechod, má pro mě přednost a snažím se okamžitě zastavit. Jak ale stojí na chodníku a sem už blízko, má smůlu, bo to stejně neubrzdím - to by tam ale lez jen sebevrah - takže jedu dál. Horší sou děcka, tam jeden nikdy neví.
Pro mě je únavné jezdit přes město, bo furt civím kolem na chodce, kerý mi tam skočí. Zase, pár psů a koček už sem díky tomu nepřejel, bo sem ve střehu.
Nejvíce mě dojal tadyk sůsed na Bečvě, jak šel se psem po ulici (dá -li se tomu říkat ulice :845: ), pes mi najednou vlez před auto a sused po něm natáh ruku (taký malý chlupatý ratlík). Dybych nejel krokem, jak su tady zvyklý a hned nezabrzdil, měl sem je ve vzorku oba :713:
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3115
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od Albi »

Rudolfo píše:Tak jsem zase tady. :845:
http://www.cerna-skrinka.cz
¨

to by si zasloužilo samostatné vlákno!
šel bych do toho, pokud by byla cena rozumná (zatím jsem nepátral, ale někde jsem zahlédl €400, to už nee)

zaujalo mne:
... u verzí s GPS i rychlost, směr jízdy a polohu.
ehe ... hmmm ... :655: ... jde to vypnout ?? :845:
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
Uživatelský avatar
dave297
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 219
Registrován: pon lis 01, 2010 10:51 pm
Jméno a příjmení: David Rucki
Bydliště: Bystřice

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od dave297 »

Ta rychlost mě taky odradila :845: , ne že bych v obci jezdil jako hovado, ale přece jen 50 je tak trochu málo.... Kdyby kvůli překročení max. povolené rychlosti o 10km/h měli na mne pak svést celou nehodu, kde by byl 100% viníkem někdo jiný, tak to neéé...
Subaru Forester SG5 MY07
Uživatelský avatar
mamut
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Lukáš
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od mamut »

Je jasný, že pokud to ukládá GPS pozici tak se údaji o rychlosti člověk nevyhne... I kdyby nebyl přímo uvedenej v záznamu, stejnak podle změny pozice lze rychlost určit...
jediné světlo mého života, je světlo v ledničce

Subaru Impreza GT (1999) Obrázek
Fiat Ducato 3.0 CNG (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
bobhash
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 513
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od bobhash »

otázka je jak se na záznam z černy skřínky jako na důkaz dívaj policajti ,jak to je ošetřeno v zákoně ? pokud vím tak když si někoho při krádeži nafotíš nebo natočíš tak se na to kouká jako na nepřímej důkaz a u soudu to nemusí obstát o zvukovim záznamu nemluvě , a jak se to řeší i když člověk nezpůsobil nehodu ale v okamžiku střetu jel rychleji než je povolená rychlost ?? na mě je u černý skřínky když se nad tim zamyslim nějak moc otázek , představa že jí mám a musim jezdit podle předpisů / rychlost ,dostatečný odsup od vozidla předemnou ,přizpůsobení jízdy stavu vozovky ,při předjíždění nepřejet náhodou plnou atd / protože co kdyby to do mě někdo napálil v okamžiku kdy zrovna JÁ SÁM DĚLÁM DOPRAVNÍ PŘESTUPEK a tim padem by byl důkaz nepoužitelny by mě asi deptala .

Doro nic ve zlim ,ale co se tejká chodců na přechodu bych ti doporučil tejdení pobyt s denním ježděním ve velkym městě kde je provoz aut ,autobusů ,tramvají tam je chodců mraky , už bys pak v životě nenapsal že má smůlu a jedeš dál , prostě na přechodu zastavíš vždy i když víš že to neubrzdíš / nemám na mysli že ti tam vlítně zpoza zaparkovany dodávky půl metru před autem a ty ho nevidíš toe je jasný ale i tak funguje reflex šlapnutí na brzdu v tomhle případě je samozdřejmě uplně na hovno / mimo přechod je jiná situace tam můžeš člověka přebíhajícího ulici když ho vidíš pěkně vyškolit že má pak ve slipech "škrtátko " : )))
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Černá skříňka

Příspěvek od saburafu »

Tady je taky docela zajímavý článek k černé skříňce.
http://auto.idnes.cz/cerne-skrinky-chra ... tomoto_fdv

Musím říct, že mě docela odrazuje ten přílišný dohled nad vozidlem a jeho provozem ve vztahu k policii apod. Ale jako prvek včasného upozornění na nehodu apod. je to docela zajímavé. Mít to upozornění o něhodě nasměrované na někoho z rodiny nebo blízkého okolí by nebylo úplně marné. V případě větší havárie samozřejmě schvaluji přesměrování na záchranáře. To zachycení krádeže a odtahu je taky docela zajímavá funkce. Zajímalo by mě, jaké to má bezpečnostní opatření proti vyřazení z provozu.
Uživatelský avatar
dave297
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 219
Registrován: pon lis 01, 2010 10:51 pm
Jméno a příjmení: David Rucki
Bydliště: Bystřice

Re: Černá skříňka

Příspěvek od dave297 »

Mi to začíná zavánět Velkým Bratrem. NA začátku se na černou skříňku budou řidiči dívat jako na možnost nahrání záznamu nehody, tím pádem ochrany své osoby. To je naše současná situace a diskuze.
Pak to začnou výrobci cpat do všech aut (viz odkaz výše), pak se to napojí na centrální databázi a nakonec si cajti jednou za rok prolustruji záznamy podle konkrétní SPZtky a začátkem roku vám přijde složenka s dopisem: dne toho a toho jste překročili rychlost tam a tam o tolik a tolik. Do 5dů zaplaťte pokutu na účet číslo....
Nebo druhý případ - zaměstnavatel si zjistí, že jste byl jinde, než jste měli být a je to v pr.... Z tohoto důvodu jsem ve firmě proti montování GPS systému do osobních služebních aut. Šéf je naštěstí rozumný a myšlenka Velkého Bratra se mu také nezamlouvá.
Subaru Forester SG5 MY07
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: Černá skříňka

Příspěvek od ozawasan »

no nerad bych "sýčkoval", ale do pár let nám jistě evropská legislativa ráda umožní, samozřejmě, že v zájmu snížení úmrtnosti při dopravních nehodách - vozit černé skříňky jako povinnou výbavu nových vozů....... Nejdříve to bude - černá skříňka - slevy na pojištění, jistota při dopravní nehodě - a pak to bude - musíte mít černou skříňku.....
A policista při dopravní kontrole napíchne terminál - sečte Vám přestupky - a jen zaplatíte. No a po pár letech přijde Kapč s úpravou mýtných bran, které Vám budou automaticky strhávat prachy při průjezdu, kdy Vám brána automaticky spojí Váš black box - načte ho - Váš pohyb, Vaše "hříchy" a automaticky podle platného sazebníku - zhodnotí..... No není to dokonalé?
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Černá skříňka

Příspěvek od saburafu »

ozawasan píše:no nerad bych "sýčkoval", ale do pár let nám jistě evropská legislativa ráda umožní, samozřejmě, že v zájmu snížení úmrtnosti při dopravních nehodách - vozit černé skříňky jako povinnou výbavu nových vozů....... Nejdříve to bude - černá skříňka - slevy na pojištění, jistota při dopravní nehodě - a pak to bude - musíte mít černou skříňku.....
A policista při dopravní kontrole napíchne terminál - sečte Vám přestupky - a jen zaplatíte. No a po pár letech přijde Kapč s úpravou mýtných bran, které Vám budou automaticky strhávat prachy při průjezdu, kdy Vám brána automaticky spojí Váš black box - načte ho - Váš pohyb, Vaše "hříchy" a automaticky podle platného sazebníku - zhodnotí..... No není to dokonalé?
Tak z tohohle mám taky obavy. Dost reálné.
Jakub
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 83
Registrován: čtv led 28, 2010 9:19 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Černá skříňka

Příspěvek od Jakub »

tohle se může stát už ve chvíli, kdy se zrušej kuponový dálniční známky a nastane doba mýta i pro auta ... už nebudeš ononimní a hlídací systém může kdykoliv zaznamenat kdy si kde kolik jel a budou ji muset mít všechny auta a ne jenom ty nový :bp:
2015 - BRZo a je modrý
2012 - Superb kombi II: Český sen
2009 - Kawasaki ER-6n

ex: 2001 Octa 1.8T rudo-kombijec
ex: 2012 Honda CBR 250R
ex: 1992 BMW E36 318iS špéra ...
ex: 1997 Impreza sedan 97 -> jako TURBO ...
Uživatelský avatar
Rudolfo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1956
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Rudolf Weissbrod
Bydliště: Ostrava

Re: Černá skříňka

Příspěvek od Rudolfo »

K těm dotazům k černé skříňce :845:

V datech se zaznamenává vše. Rychlost, GPS pozice, video záznam. Záznam je buď trvalý a pak se starší záznamy přepisují, nebo na "G" čidlo. Tedy jakákoliv změna překračující nastavenou hodnotu ve třech osách. Tedy brždění, vybočení do boku, nebo díra. Záznam probíhá v paměti a pokud dojde k události zaznamenává se 10 vteřin před akcí a pak 15 vteřin po akci. Je možno také stisknout tlačítko a kaskadéra si nahrát.

Z dat lze kompilovat film (AVI). Do filmu mohu informace GPS, rychlost, SPZ buď vložit, či nikoliv. Samozřejmě v případě, že by uvedené skutečnosti svědčily proti Tobě, nebo Tvým blízkým, pak máš právo nevypovídat.

TO Hetzer: Myslím si pokud svědci (+ kamera) dosvědčí, že chodec vstoupil nečekaně a nebylo ho vidět, pak by asi řidič nebyl odsouzen.

Stalo se mi následující:
Kolem nástupních ostrůvků pro tramvaje projíždím vždy velmi pomalu - krokem. Občas se stane, že někdo z cestujících "vypadne" do vozovky. Za maminkou stálo malé dítě 4 - 5 let a vytrhlo se jí a skočilo mi pod auto. Stál jsem na místě - k dítěti to bylo tak 1,5 metru.

Víte, ani se tak nejedná kdo byl vinen, ale pokud má řidič nějakou nehodu s chodcem, tak na to nikdy v životě už nezapomene.

Proto jezděte opatrně a rychle jen tam, kde vidíte a situace to umožňuje. :4690:

Třeba na Rally SFC Kunratice :845:
Mějte se Subarově

Ruda

__________________________________________________________
Subaru Forester 2.0 Atm., 5MT+redukce, BA95+LPG, oplechovaný spodek, Zvýšený 3 cm, Vyrobeno 2008 - model MY2009
Uživatelský avatar
bobhash
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 513
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Černá skříňka

Příspěvek od bobhash »

ozzy mám pocit že máš naprostou pravdu bohužel , myslim že taky nás v novejch autech čeká ten alko testr ,že před startem budeš muset dejchnout a auto se samo rozhodně jestli nastartuje nebo né , no snad se EU dřív utopí v dluzích členskejch států a rozpadne se než zavede tyhle " skvělý věci " ja furt auto beru že má sloužit mě ,odvést z bodu A do B a jak pojedu je moje věc , s tim že za to nesu nasledky já a nemusí mě hlídat a radit nějakej dopravní expert z bruselu
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“