Onboard kamerka pro trvalý záznam - černá skříňka

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14702
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Onboard kamerka pro trvalý záznam - černá skříňka

Příspěvek od Tapan »

Mně přijde to zrcátko pak moc velký a za jistých okolností mi trochu vadí ve výhledu. Ale to bude záležet na konfiguraci konkrétního auta, konkrétního řidiče a konkrétní kamery.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
plukovník

Re: Onboard kamerka pro trvalý záznam - černá skříňka

Příspěvek od plukovník »

Kamera v zrcátku má jednu zásadní nevýhodu v tom, že se nedá snadno a rychle sundavat.
Žádná kamera nesnese bez újmy dlouhodobější vystavení teplotám nad 55°C !
Při stání na slunci je u stropu tmavého auta teplota až 80° C,
proto v takových případech kameru vždy sundavám, už jen proto, že jsem za ten svůj skvost dal přes deset tisíc...
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Onboard kamerka pro trvalý záznam - černá skříňka

Příspěvek od spm »

Podobna zkusenost jako parabol - videt jako v zcratku je v tom uplne v pohode, naopak ten display spis videt neni, pac kdyz je plny slunce, tak i display na plny jas neni moc viditelny. Ta vetsi velikost mi jinak spis vyhovuje, je v tom lip videt dozadu.

Ohledne teplot - kdyz tim autem jezdis pres leto ve dne, tak tam tu teplotu stejne mas, pokud to chces natacet. Jinak teplotu nejvic odsere akumulator, kterej u tech levnejsich cin (coz je vetsina tech zrcatkovych) je stejne skoro nefukncni uz od zacatku.

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
plukovník

Re: Onboard kamerka pro trvalý záznam - černá skříňka

Příspěvek od plukovník »

spm píše:
...Ohledne teplot - kdyz tim autem jezdis pres leto ve dne, tak tam tu teplotu stejne mas, pokud to chces natacet. Jinak teplotu nejvic odsere akumulator, kterej u tech levnejsich cin (coz je vetsina tech zrcatkovych) je stejne skoro nefukncni uz od zacatku.

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Ten akumulátor je opravdu jenom v těch nejlevnějších sračkách, jinak tam je vždy zálohovací kondenzátor, který umožňuje korektní uložení dat při vypnutí napájení, přibližně po dobu asi 5 sekund.

Jinak pokud jezdím v létě, tak mám zapnutou klimatizaci (nikdy ji nevypínám, za posledních deset let jsem v autech, co jsem měl, nikdy automatickou klimatizaci nevypnul, ani v létě ani v zimě) a rozhodně tam nikdy není 55°. V mém Foresterovi už klimatizace běží bez závad nepřetržitě dva roky a když byla před dvěma týdny venkovní teplota 41°C, tak jsem za provozu měl vnitřní teplotu 26°C.

Nastaveno mám obvykle 22-26° (podle toho kolik je venku) a tato teplota tam prostě je !!!

Běžně parkuji v garáži a pokud někde venku stojím na slunci, tak kameru vždy sundám z držáku.
Kamera Blackvue od fy Pittasoft má patentovaný způsob uchycení a její demontáž je otázka jednoho pohybu, jedné vteřiny.
Uživatelský avatar
vita1kulisek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2259
Registrován: stř dub 13, 2016 9:18 pm
Jméno a příjmení: Víťa Kulíšek
Bydliště: Město Touškov 330 33

Re: Onboard kamerka pro trvalý záznam - černá skříňka

Příspěvek od vita1kulisek »

Mam už tři roky DOD LS 470W a ta má 200mAh lithiový článek. Že by to byla nejlevnější "sračka", jak zde káže plukovník se mi za 7000Kč fakt nezdá. Jinak suprový záznam Full HD včetně nočního vidění, snímač Exmor od Sony atd. včetně GPS, G-senzoru atd.
Jsem spokojený, jen mi občas v těch hicech nedrží přísavka a lovím ji pod sedadlem.
Víťa Kulíšek
Subaru Outback 2,5i, 124kW, 2022, Field
Subaru Impreza 2,0i, 115kW, 2018 Comfort
Subaru Forester 2.0i, 110kW, 2016 Comfort
Š100-120-Favorit- Lada 1300- Felicia-Fabia Combi-Rapid.
[WINNER]
plukovník

Re: Onboard kamerka pro trvalý záznam - černá skříňka

Příspěvek od plukovník »

vita1kulisek píše:Mam už tři roky DOD LS 470W a ta má 200mAh lithiový článek. Že by to byla nejlevnější "sračka", jak zde káže plukovník se mi za 7000Kč fakt nezdá. Jinak suprový záznam Full HD včetně nočního vidění, snímač Exmor od Sony atd. včetně GPS, G-senzoru atd.
Jsem spokojený, jen mi občas v těch hicech nedrží přísavka a lovím ji pod sedadlem.
Víťa Kulíšek
Plukovník "nekáže", protože není kněz, plukovník pouze něco napsal...

a to, že něco není zrovna nejlevnější sračka, ještě neznamená, že to není třeba předražená sračka.
Tím spíše, jestli tam máš kromě té baterky dokonce ještě "diodový noční přísvit".

Ten lithiový článek může horkem explodovat a pokud ještě k tomu díky levnému způsobu uchycení pomocí přísavky přistane na sedačce, může při troše smůly shořet celá ekvipáž.

Edit:
Skouknul jsem tu tvou kameru, takže ty infradiody tam naštěstí zřejmě nejsou.
Ale co mě u takové kamery vadí kromě toho akumulátoru, je ten displej. Je tedy pravda, že ten akumulátor je tam hlavně kvůli tomu displeji, ale pamatuj,
nejvyspělejší kamery mají namísto akumulátoru ten vysokokapacitní zálohovací kondenzátor a z ryze praktických důvodů nemají svůj displej
Pro přehrávání, případně přímý monitoring záznamu kamery mám velký displej na svém mobilu, propojeném s kamerou prostřednictvím Wi-fi.

Píšeš, že kameru máš už tři roky, ale za tuto dobu je takovýto typ elektroniky morálně naprosto zastaralý a v takových parametrech by dnes stála maximálně dva tisíce.

Když už DOD tak v tuto chvíli asi jedině model RC500s, který je zřejmě licenční Pittasoft...
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Onboard kamerka pro trvalý záznam - černá skříňka

Příspěvek od Jackylle »

Mira píše:Má někdo zkušenost s kamerou na zpětný zrcátko? Jestli je do něj pořád dobře vidět dozadu.
Miro, jednu takovou mám - Cel-Tec dual (asi M6) ...sice "sračka" za necelé 3 tis, ale beru to jako spotřebák.
V zrcátku je vidět perfektně, je větší a ještě mírně zvětšuje, kamaráda to iritovalo, ale mi to nevadí. Je na tom jakási vrstva, která v noci brání oslňování a není třeba zrcátko sklápět.
Chtěla jsem něco, co bude fungovat i jako couvací kamera, displej s promítaným obrazem je sice menší, ale účel splňuje a když do toho naplno svítí slunko, tak asi nelze čekat zázraky. V noci je taky vidět natolik, aby se dalo couvat bezpečně (přísvit to nemá). A stejně se dívám i do normálních zrcátek.
Po nastartování se chvíli promítá obraz z obou kamer a je to chaotické, ale je na uživateli jestli a jak si to nastaví
Na záznam jsem se ještě nedívala, bo se ke kartě špatně dostává, tedy je třeba to ze zrcátka sundat. Ale kdyby tě to zajímalo, tak pro tebe to udělám =)
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Uživatelský avatar
vita1kulisek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2259
Registrován: stř dub 13, 2016 9:18 pm
Jméno a příjmení: Víťa Kulíšek
Bydliště: Město Touškov 330 33

Re: Onboard kamerka pro trvalý záznam - černá skříňka

Příspěvek od vita1kulisek »

plukovník píše:
Plukovník "nekáže", protože není kněz, plukovník pouze něco napsal...

a to, že něco není zrovna nejlevnější sračka, ještě neznamená, že to není třeba předražená sračka.
Tím spíše, jestli tam máš kromě té baterky dokonce ještě "diodový noční přísvit".

Ten lithiový článek může horkem explodovat a pokud ještě k tomu díky levnému způsobu uchycení pomocí přísavky přistane na sedačce, může při troše smůly shořet celá ekvipáž.

Edit:
Skouknul jsem tu tvou kameru, takže ty infradiody tam naštěstí zřejmě nejsou.
Ale co mě u takové kamery vadí kromě toho akumulátoru, je ten displej. Je tedy pravda, že ten akumulátor je tam …
Stále v nabídce na stránkach výrobce jako končící typ za 6100Kč. Morálně jsem zastaralý i já, leč kamerka odvádí stále svou práci dobře a noční ISO exceluje i teď, včetně pozorovacího úhlu 150°. Bylo by mi jí líto hodit do elektroodpadu s tím, že třeba za dva roky tam poletí její následovnice atd. Vím, ze jsou modernější a lepší, to i auta, PC, TV........
Pozn. autora, žádné diody to nemá. Howgh.
Subaru Outback 2,5i, 124kW, 2022, Field
Subaru Impreza 2,0i, 115kW, 2018 Comfort
Subaru Forester 2.0i, 110kW, 2016 Comfort
Š100-120-Favorit- Lada 1300- Felicia-Fabia Combi-Rapid.
[WINNER]
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: Onboard kamerka pro trvalý záznam - černá skříňka

Příspěvek od RadekN »

Mám 2 roky obyč kamerku s baterkou Truecam A4. Aktuální cena cca 1500Kč a chodí, funguje, záznam slušný a zatím nebouchla ;-D

A nechávám ji na skle trvale i když parkuji. Proto ani nechci nic extra, aby to někoho zbytečně nelákalo....

Na druhou stranu v manuálu k baterce, co tam je, píšou max teplota 55°C, tak to schválně někdy změřím, až budou zase pařáky :).
plukovník

Re: Onboard kamerka pro trvalý záznam - černá skříňka

Příspěvek od plukovník »

RadekN píše:
... v manuálu k baterce, co tam je, píšou max teplota 55°C, tak to schválně někdy změřím, až budou zase pařáky .
To nemusíš, už je to změřeno.

Celodenní stání na slunci-černé vozidlo,
přední sklo zacloněno vlajkou japonského císařského válečného námořnictva,
venkovní teplota 41°C,
teplota za zrcátkem u stropu 80°C,
teplota vody v příruční aluminiové láhvi na vodu SIGG TRAVELLER v neoprenovém obalu, kterou stále vozím v odkládací přihrádce mezi sedadly 45°C
:-DDD (pomalu by si člověk spálil i hubu...)
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Onboard kamerka pro trvalý záznam - černá skříňka

Příspěvek od spm »

Já mám klimatizaci puštěnou taky pořád, ale pokud je to auto vypálený z pařáku, tak trvá tak 15 minut, než v tom autě začne být aspoň trochu lidsky. A naproti tomu ho stačí na 5 minut postavit na sluníčko a je to tam zase. Takže při nějakých popojížděčkách po městě tam ta teplota prostě je tak jak tak. Ano, pokud tím autem někam jedeš 2x do měsíce a ještě typicky jedeš víc jak hodinovou cestu, tak ti asi nevadí si při každym startu a vypnutí nandavat a vyndavat kameru. Já tim autem jezdím denně a několikrát a pokaždé se tahat do a z auta s kamerou by mě fakt dost štvalo. A naproti tomu na běžný záznam z jízdy pro zaznamenávání kokotů mi i přijde zbytečné mít kameru za 10+ tisíc. Takže osobně bych tam taky mnohem radši dal jebku za dvojku, která na tohle stačí a v tom autě jí můžu nechat (a v zrcátkovém provedení je celkem nenápadná) a nemusím na ní myslet a když se po 2, 3 letech podělá, tak tam dám jinou. A tu hezkou kameru za desítku bych si tam pak dával na ty cesty, které fakt chci mít hezky nahrané, což bude párkrát do roka.
Jackylle píše:V noci je taky vidět natolik, aby se dalo couvat bezpečně (přísvit to nemá). A stejně se dívám i do normálních zrcátek.
S tímhle mám problém u té mojí, v tý zadní v noci vidím úplné kulové (a to i s tím "přísvitem" - ale ona je to spíš parodie). A ještě k tomu jak dám zpátečku, tak to zapne ten display, takže je vidět kulové i v tom zrcátku :-D Ale já to mám taky posunuté tím, že couvám domů před barák, kde je pustočerná tma. Ve městě pod lampama v tom něco vidět bylo...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Onboard kamerka pro trvalý záznam - černá skříňka

Příspěvek od sima »

Mira píše:Má někdo zkušenost s kamerou na zpětný zrcátko? Jestli je do něj pořád dobře vidět dozadu.
Hlásím se k dvojitým sračkám za trojku, já pořídil za 1500kč z druhé ruky, nepoužitou, to Víťa je jen sračka, my jsme už dvojitá sračka.
Ohledně zrcátka - je v něm vidět dobře, dokonce bych řekl lépe, ale jak píše Lucka - zvětšuje a tohle mě osobně vadí, sic jsem si už víceméne zvykl, čék si zvykne na vše a tak mám vzadu pípáky při couvání a další dva špígle za běžného provozu...
Zabere špígl trochu víc prostoru - nejlépe to vidět, vyzkoušet, ale tohle je opravdu jen na zvyku, to bych neřešil.
Hledal bych špígl s nějakou folií, mě slušně oslňují auta za mnou, jestli to tedy pomůže, opět muselo by se porovnat na dvou autech a v noci :-)
Jinak displej mám nastaven na aut. vypínání po 3-5 vteřinách, absolutně nechápu jak s tím někdo může jezdit a proč hlavně [?] :-/ <:-< Chápu to u taxíku a světských, mají rádi světýlka všemožného druhu, ta neskutečná technika :-) ale přeci jen zamrdat displejem zrcátko a ještě se nechávat přitom oslňovat přímo do očí, to už je nad mé chápání, snad jsem se nikoho nedotkl :-/ Jasné, beru zapnutí displeje při zpátečce.
No a jestli se záznam opravdu ukládá, to se pozná ihned při náběhu, čumět na ty malé čísilka během jízdy není dobré...
Tento typ kamery a v této cenové relaci jsem si pořídil ze stejných důvodů jako spm - hlavně nenápadnost, kameru neustále sundávat absolutně odmítám, u nás by to jinak totiž nešlo. Kvalita záznamu dostačující.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Onboard kamerka pro trvalý záznam - černá skříňka

Příspěvek od spm »

sima píše: Jinak displej mám nastaven na aut. vypínání po 3-5 vteřinách, absolutně nechápu jak s tím někdo může jezdit a proč hlavně Chápu to u taxíku a světských, mají rádi světýlka všemožného druhu, ta neskutečná technika ale přeci jen zamrdat displejem zrcátko a ještě se nechávat přitom oslňovat přímo do očí, to už je nad mé chápání, snad jsem se nikoho nedotkl Jasné, beru zapnutí displeje při zpátečce.
Ta moje aktuální má třeba android a display skoro přes celou plochu. Takže to nahrává tomu, že by v tom šla pustit třeba navigace (má to i GPS), ale zavrhnul jsem to právě kvůli tomu, že ta displayová část je za světla vidět blbě.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
plukovník

Re: Onboard kamerka pro trvalý záznam - černá skříňka

Příspěvek od plukovník »

spm píše: ...při nějakých popojížděčkách po městě tam ta teplota prostě je tak jak tak. Ano, pokud tím autem někam jedeš 2x do měsíce a ještě typicky jedeš víc jak hodinovou cestu, tak ti asi nevadí si při každym startu a vypnutí nandavat a vyndavat kameru. Já tim autem jezdím denně a několikrát a pokaždé se tahat do a z auta s kamerou by mě fakt dost štvalo. A naproti tomu na běžný záznam z jízdy pro zaznamenávání kokotů mi i přijde zbytečné mít kameru za 10+ tisíc. Takže osobně bych tam taky mnohem radši dal jebku za dvojku, která na …
...no a vo tom to je :-DDD

Popojížděčky po městě to není moje parketa.

Typicky vyjíždím pouze jednou až dvakrát týdně, většinou minimálně 200-1000 km a všechno chci mít precizně zaznamenané...
:-DDD

P.S.
Pokaždé se tahat do a z auta s kamerou nemusím.
Po jednoduchém vycvaknutí z držáku za zpětným zrcátkem ji odkládám do schránky v loketní opěrce a tam jsem zatím zaznamenal nejvyšší teplotu pouze cca 45°C, a tu ještě snímací senzor snese bez újmy...
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Onboard kamerka pro trvalý záznam - černá skříňka

Příspěvek od Mira »

Mě jde o nenápadnost, proto takovou. A chci koukat do zrcátka, ne na display. Vlastně nejlépe co nejméně viditelnou, nejlíp neviditelnou. :-) Auto je víkendovka, odmítám popojíždět po rozkopaným štatlu.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“