Onboard kamerka pro trvalý záznam - černá skříňka

Odpovědět
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: Černá skříňka

Příspěvek od ozawasan »

no bobši - bohužel náš daňový matrix, ve kterém jsme pouze za dojné krávy, to tak nevidí. Je třeba nás mít maximálně pod kontrolou, abychom jim dlouho vydrželi podle jejich představ.
Naštěstí se ta eurozona asi brzo zhroutí do sebe - ale mají moji plnou důvěru - oni zase něco vymyslí..... :baseball: :839:
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
Uživatelský avatar
M.Z.
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 709
Registrován: pát led 29, 2010 8:14 pm
Jméno a příjmení: Marek Zrak
Bydliště: FM

Re: Černá skříňka

Příspěvek od M.Z. »

Můžu potvrdit osobní zkušenost s chodcem. Srazili jsme ožralého chlapa na přechodu, vlítnul tam těsně před autem (vezl jsem se vzadu).
Měl ošklivě 4x zlomenou nohu v holeni a oděrky, situaci jsem viděl pro řidičku v těch nejčernějších barvách. Po 1/2 roce došlo k verdiktu a jako 100% viník byl označen chodec, minulý měsíc doplatil poslední splátku za škodu na autě .
Ovšem zážitek to byl přímo hrozný.
S černou skříňkou to taky vidím pesimisticky, zřejmě ještě dožijeme doby, kdy ji tam budou rvát a krásně nás kontrolovat.
Nezbývá, než věřit ve vychcanost Čechů, že s tím zase nějak vydrbou :845:
ex STI 257kw 470Nm
M2
Coupe JCW
Uživatelský avatar
bobhash
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 513
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Černá skříňka

Příspěvek od bobhash »

taky mám historku s chodcem jako spolujezdec v partičce před rokem sme jeli večer s kámošem ,zima klouzalo to, na mostě dva chlapíci ,tak jel pomalu vypadali vožralý , no a když sme byli cca 3 metry před nima na tachači 50 tak se ten jeden frajer rozběch a hodil předpisovou šipku nám pod auto , ale hodil jí blbě takže plechy a čelní sklo v hajzlu , policajti tam byli do 5 ti minut , my jeli do hospy takže sme byli v pohodě ,skokan v bezvědomí tramvaje stáli , kriminálka dovalila panč se zjistilo že ty dva k sobě nepatřej a ten druhej potvrdil že tam fakt skočil zažitek hodně nepříjemenj škoda na autě za 95 tis , ale protože to byl " sebevrah " a skončil v blázinci na lečení tak kamarád nedostal ani kačku : ((
nevim jak by to dopadlo kdyby tam nebyl ten druhej co to dosvětčil ,žadná brzdna dráha a chlapík na kaši a my v šoku a nasraný že sme ho chtěli málem dodělat fakt peklo
Uživatelský avatar
M.Z.
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 709
Registrován: pát led 29, 2010 8:14 pm
Jméno a příjmení: Marek Zrak
Bydliště: FM

Re: Černá skříňka

Příspěvek od M.Z. »

No tak to je ta horší varianta :839:
ex STI 257kw 470Nm
M2
Coupe JCW
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3137
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Černá skříňka

Příspěvek od Albi »

bobhash píše:..., myslim že taky nás v novejch autech čeká ten alko testr ,že před startem budeš muset dejchnout a auto se samo rozhodně jestli nastartuje nebo né , ...
tak tohle bych ještě považoval za rozumné ... :idea:
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16139
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Černá skříňka

Příspěvek od quickly »

Albi píše:tak tohle bych ještě považoval za rozumné ... :idea:
Co když ale dýchne spolujezdec místo řidiče :655:
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Černá skříňka

Příspěvek od tango »

jo a nedej bože, když si vypláchneš hubu ústní vodou tak jsi v :zachod:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Černá skříňka

Příspěvek od hetzer »

jak to tady ctu tak aby clovek zacal shanet rusicku GPS :655:
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Uživatelský avatar
krum
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 497
Registrován: čtv zář 10, 2009 10:24 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Černá skříňka

Příspěvek od krum »

No jo, pokrok nejde zastavit. :wink: Včera jsem si tuhle hračku u kamaráda prohlížel, zařízení je to každopádně zajímavé. Vypadalo to takhle:
http://www.car-black-box.us/
oproti tomu nějaké konkurenční zařízení bylo hranaté podobné navigaci bez displeje (varianta 1channel má kameru jen dopředu, 2channel i dozadu).

Mám z toho trochu smíšené pocity, nicméně protože chce do ČR v lednu dovézt asi 100 ks, tak zřejmě dostanu jeden kousek na otestování. Kdyžtak budu referovat, jak se s takovouhle mašinkou potýká technický antitalent jako já. :-)

Obávám se všech metod Velkého bratra (kamery, mítné brány ...), ale jelikož to prý umí i automaticky generovat knihu jízd, tak pro pracovní využití to může mít výhody. Za 7 tis. Kč mi to nepřijde tak zásadní investice vzhledem k tomu, co všechno to umí.
ex :-( Subaru Impreza 2,0 WRX wagon (prodrive) MY 03, exex Impreza 2,0 GX wagon MY 01, exexex Libero 1,2 MY 92, exexexex Š 110R coupe MY 71
http://moje.auto.cz/krum/bestie.html
Rover Mini 1,3 MPI, MY 1997
http://moje.auto.cz/krum/mr-silver.html
Volvo V70 D3, MY 2015
Mini Cooper S R56, MY 2007
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Černá skříňka

Příspěvek od Vladimir_xh »

hetzer píše:jak to tady ctu tak aby clovek zacal shanet rusicku GPS :655:
Souhlas, další krámy co mají špízlovat a omezovat člověka.
Jo, pokrok nelze zastavit, jde jen o to ho usměrnit, aby byl prospěšný.
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Černá skříňka

Příspěvek od HonzaCZ »

quickly píše:S tou on-board kamerkou je trochu problém :655: . Mám od RR TESCAM (malá, lehká a dá se přidělat i na hlavu/helmu), je na microSD (mám tam Nokia microSD 16 GB) a jednak se musí najít "rychlá" karta, aby stíhala zaznamenávat, ale hlavně se musí řešit, kam rychle odkládat zaznamenané/nahrané soubory. Kamerka signalizuje plnou kartu, ale jediný způsob jak to řešit je mít karet několik a ty točit. Mně osobně se moc líbí záběry z on-board kamerky, co má romik. Je to FULL HD a na detaily kvůli kolizi by určitě stačila. Ma druhou stranu je větší, než ta TESCAM :655:
Dřív jsem se sem nedostal, tak reaguji teď (citováný příspěvek je v Naše malé prohry):
Class 4 by měla stačit, radši 6, ale máš pravdu a samozřejmě je dražší než obyčejná Class 2. Jinak odkládání řešit nemusíš - kamery k tomu určené umí tzv. smyčku, což znamená, že nahrávají třeba posledních 10 minut nebo využijí celou kapacitu karty a při naplnění začnou od začátku, čili máš k dispozici vždy posledních x-minut, hodin... podle velikosti karty. Nebo druhá možnost, že mají kamery G-sensor a zaznamenávají jen v případě překročení nastaveného přetížení, s tím, že kamera jede pořád třeba 15 sec smyčku v paměti a může tedy zaznamenat 15 sec zpětně před údálostí (g-sensor, stisknutí tlačítka...). FullHD je podle mě zbytečný luxus. Moc velké nároky na rychlost i velikost karty. Viděl jsem black boxy, co mají 1280x720 a to je dle mě zcela dostačující, ale klasické PAL rozlišení 768x576 musí stačit. Důležitější v tomto případě mi přijde dostatečný počet snímků za sekundu - 25 nebo 30.

Ty údaje v obraze, např. GPS rychlost se sice dají vypnout, ale přibližnou rychlost vozidla lze spočítat i jen ze samotného videa, takže bych se tím netrápil :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
romik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1423
Registrován: pát led 22, 2010 9:48 pm

Re: Černá skříňka

Příspěvek od romik »

Trochu oživím téma, jelikož jsem byl v poslední době učastníkem několika krizovek, kdy jsem měl cizí auto skoro v kufru.
Problém země české je jak známo nedodržování bezpečné vzdálenosti, nebezpečné předjíždění, nejlépe přes plnou.
Dokázování tohoto je vcelku komplikované a člověk aby měl dnes již strach šlápnout na brzdu, aby do něj někdo nezaparkoval.
Následně Vás pak obviní, že ho vybržďujete a na problém je zaděláno.
Toto chování je dle mne způsobeno neslavnou kampaní mediálně známých případů.
Nyní si každý "řidič" myslí, že když před ním někdo šlápne na brzdu a on musí také, tak že je to vybržďování.

Uplynul již delší čas, kdy se objevily tyto specializované zařízení, sám mám GoProHD, což je ale kamerka určená ne primárně jako BlackBox.
Na internetu je spousta odkazů na různá zařízení, třeba http://www.onboard.cz/.
Spousta zařízení je hardwarově totožná, je změněn pouze název a balení.
Sám jsem vyzkoušel vcelku rozšířený typ GS-600, ale HW stabilita byla mizerná.
Hledám hlavně duální zařízení, tj. kamera vpředu s GPS a ukládáním a vzadu druhá Cam pouze tektéž s ukládáním, nejlépe na jedno záznamové médium.
Ne však kamera vpředu, co má i druhý objektiv v těle směrem dozadu do prostoru auta.

Jediné rozumné řešení, co jsem našel, je zatím HW Caidrox CD3000.
Prodává to někdo v Pardubicích.

http://www.stream.cz/uservideo/684599-c ... autokamera
NEBO
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=M7VgwZNEIIY[/youtube]
romik
Subaru Forester 2.0i Comfort ES CVT MY18 Obrázek
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 EURO4 SW 22611AP207 Obrázek
Uživatelský avatar
Rudolfo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1956
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Rudolf Weissbrod
Bydliště: Ostrava

Re: Černá skříňka

Příspěvek od Rudolfo »

Ahoj Romiku,
já mám GS600 s kartou class 10 a točím s tím vše - naposled Západní Alpy. Nevím co jsi myslel HW stabilitou? Mně se zdá obraz celkem slušný...

Jinak Ti co říkají, že full HD je zbytečné rozlišení, tak si zkuste na nižším rozlišení zastavit film a přečíst SPZ. A pokud jsou horší světelné podmínky, tak to neuvidíte ani na full HD. Pro nějaké další dokazování je SPZ důležitá.

Například z protisměru někdo bude předjíždět a vytlačí Tě z cesty, samozřejmě ujede. atd. atd.

Já osobně nemám strach, že by kamera sloužila jako důkaz proti mně. Snažím se jezdit "slušně".
Mějte se Subarově

Ruda

__________________________________________________________
Subaru Forester 2.0 Atm., 5MT+redukce, BA95+LPG, oplechovaný spodek, Zvýšený 3 cm, Vyrobeno 2008 - model MY2009
Uživatelský avatar
romik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1423
Registrován: pát led 22, 2010 9:48 pm

Re: Černá skříňka

Příspěvek od romik »

Rudolfo píše:Ahoj Romiku,
Nevím co jsi myslel HW stabilitou? Mně se zdá obraz celkem slušný...
Testoval jsem ji asi týden, měl jsem ji půjčenou. Několikrát se mi přerušilo nahrávání, ani se to nedalo poznat že nenahrává. Možná jsem měl špatný kus se starým firmware. Byla koupena na ALZA.cz, teď už ji v nabídce nemají.
romik
Subaru Forester 2.0i Comfort ES CVT MY18 Obrázek
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 EURO4 SW 22611AP207 Obrázek
Uživatelský avatar
Rudolfo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1956
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Rudolf Weissbrod
Bydliště: Ostrava

Re: Černá skříňka

Příspěvek od Rudolfo »

GS 600 - když ji zapneš do napájení začne automaticky nahrávat. Červená kontrolka bliká, když začne svítit modrá, chytil GPS. Když červená nebliká je kamera ve stop stavu. Výhoda u ní je, že máš dálkový ovladač - ovšem čidlo je ze strany objektivu, takže ovladač musíš strkat až ke sklu před kameru. Další nevýhodou, když svítí slunce přímo na kameru, tak je ovladač slabý a nevypne /nezapne kameru.

Jinak tam mám Class 10 a záznam po 1 minutě, mezera mezi nahrávkou je 2 vteřiny, minuta ve fullHD je 62MB
Mějte se Subarově

Ruda

__________________________________________________________
Subaru Forester 2.0 Atm., 5MT+redukce, BA95+LPG, oplechovaný spodek, Zvýšený 3 cm, Vyrobeno 2008 - model MY2009
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“