Onboard kamerka pro trvalý záznam - černá skříňka

Odpovědět
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Onboard kamerka pro trvalý záznam - černá skříňka

Příspěvek od vrgada »

aneb plna cara neni zed v polskem provedeni
...
https://zpravy.idnes.cz/policie-slovens ... anicni_bur
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22679
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Onboard kamerka pro trvalý záznam - černá skříňka

Příspěvek od spm »

Trochu bych se bal toho, ze cinska baterka po prvnim dni na slunicku bude nafoukla uplne stejne :-)

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14818
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Onboard kamerka pro trvalý záznam - černá skříňka

Příspěvek od Tapan »

A nejsou nakonec čínský všechny? :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49122
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard kamerka pro trvalý záznam - černá skříňka

Příspěvek od VDC »

Mě se po, několika letech, podobně nafoukla baterka ve wifi modemu. A tam byla korejská :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22679
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Onboard kamerka pro trvalý záznam - černá skříňka

Příspěvek od spm »

Ty polymerový se nafouknou ve finále všechny. Mám třeba skvělou zkušenost s dell notebookama, kde tyhle šmejdy začali dávat taky, aby ten notebook byl tenčí... a zhruba po 2 letech je to nafouklý už tak, že notebook přestává držet svůj tvar :-DDD Ale aspoň to vydrží ty dva roky; u těhlech mikro čínských kamer jsem měl občas pocit, že kdybych to rozebral hned na začátku, tak už taky nafouklá byla :-D
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Onboard kamerka pro trvalý záznam - černá skříňka

Příspěvek od sima »

To si nevybereš,nokia N8 stará kvalitní ještě to práce s origo baterkou-taky se nafukovala,pak tlačila na základní desku...tradiční bolest.Nikdo neví co udělá baterka v čemkoliv,to slunce a vůbec větší teploty zařízení tj peklo,taky mám kameru stále vystavenou na špíglu,je totiž zrcátková,jinak to ani nejde.Tu se utěšuju tím,že ta baterka je tam tak slaboučká,že je to spíš nějaký velkokapacitní kondenzátor.Který se může nafouknout taky,ale nemám z něj takové obavy jako z baterky,ten se nejspíš jen nafoukne,ale nebouchne.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22679
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Onboard kamerka pro trvalý záznam - černá skříňka

Příspěvek od spm »

No nechci ti kazit iluze, ale v tom lamaxu je normální lipol akumulátor a jo, když jsem to rozebral, tak byl nafouknutý jako prase :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21935
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Onboard kamerka pro trvalý záznam - černá skříňka

Příspěvek od HonzaCZ »

Jak dlouho to vydrží běžet bez externího napájení? Jestli dýl, než tak 5-10 sec, tak je to baterka. :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Onboard kamerka pro trvalý záznam - černá skříňka

Příspěvek od sima »

spm píše:No nechci ti kazit iluze, ale v tom lamaxu je normální lipol akumulátor a jo, když jsem to rozebral, tak byl nafouknutý jako prase
No tak jsi mě je zkazil a zároveň ne,já jen tipoval co tam je a to,že je baterie nafouklá s tím počítám :-/
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22679
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Onboard kamerka pro trvalý záznam - černá skříňka

Příspěvek od spm »

Ten Lamax když měl blbou náladu, tak nevydržel ani těch 10s... ale je to baterka :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
2.0XT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 602
Registrován: sob říj 13, 2012 12:39 am
Jméno a příjmení: Vít
Bydliště: Plzeň

Re: Onboard kamerka pro trvalý záznam - černá skříňka

Příspěvek od 2.0XT »

Jo tech 10s jsem mel taky. Ted to da pres 10m.. misto pro nafukovani to ma tak snad to bude zase chvili ok.

Odesláno z mého MYA-L41 pomocí Tapatalk
Subaru Legacy GT 2010
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Onboard kamerka pro trvalý záznam - černá skříňka

Příspěvek od sima »

spm píše:Ten Lamax když měl blbou náladu, tak nevydržel ani těch 10s... ale je to baterka
Co 10s,někdy v tuhých mrazech ani nenaběhla :-D dělá si to co chce-někdy to vydrží docela slušně,někdy to klekne hned.A to od novoty,už to neřeším.No a nová baterka se zase nafoukne,stačí párkrát prudké slunce.Moc nevěřím,že čína za čínu vydrží víc,či spíš jak to zjistit předem-nemožné.
Ale 2.0XT Z 10 s na 10 minut tj teda úspěch 8() to se zdá až nemožné.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22679
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Onboard kamerka pro trvalý záznam - černá skříňka

Příspěvek od spm »

Tak se konečně odhodlávám se svojí "recenzí" na androidí kameru, co jsem někdy na jaře koupil... už jsem to slíbil dvoum lidem :-DDD Měl jsem předtím Lamax C5 Dual, který nahrazoval zpětné zrcátko (nacvaklo se to přes něj), což mi neskonale vyhovovalo, pač to bylo celkem nenápadné, nepřekáželo to a nikdo mi to za několik let v Praze neukrad, což považuju za úspěch :-D Leč Lamax sešel blbou smrtí, kdy si přestal pamatovat datum a čas (pokaždé po zapnutí začal počítat od nastaveného data a času), což by nevadilo až na ten blbý fakt, že staré záznamy odmazával přesně podle tohoto data a času... No nic, koupil jsem tedy další parodii na zpětné zrcátko a tentokrát, aby byla nějaká sranda, tak s Androidem - Junsun E515 z Aliexpressu. Generálně vzato těch zrcátko androidích kamer je na těch čínských eshopech celkem dost, je tam několik různých čínských "značek" a nápadně ty kamery mezi různými značkami vypadají úplně stejně. Osobně hádám, že je to stejný hardware, který bastlí nějaký číňan a možná má každá značka trochu jiný firmware, pokud vůbec :-DDD Nicméně teda k tomu mému Junsunu:
  • Zrcátko velikostně a umístěním displaye je hodně fajn. Je to velké stejně jako byl ten Lamax (tj celkem dost, ale upřímně jsem to měl rád, když jsem to sundal, tak jsem v té parodii na zrcátko najednou nic neviděl), ale má to nahoře vykrojené okraje. Takže se to vejde přesně mezi stínítka (o Lamax jsem s nima škrtal). Zároveň tím, že ten display je skoro po celé ploše, tak tam při zhasnutém displayi není tak nápadný ten čtvereček s displayem, prostě to vypadá fakt jak zrcátko.
  • Kamera má power tlačítko, při zapnutí ji svítí display s ovládáním (řekněme obdoba home obrazovky na androidím telefonu), při prvním stisknutí tlačítka se na displayi objeví "screensaver" (černá obrazovka, jen v rohu jsou hodiny a kompas). Při dalším stisknutí zhasne display úplně - tady se přiznám, že jsem to nedotestoval, ale mám bohužel trochu blbý pocit, že se i uspí kamera a nenahrává. Pokud teda člověk chce mít normální obyč zrcátko, je screensaver ideální. Teda za dne je to úplně super, není to vůbec poznat, za tmy už je to trochu horší - ikdyž je to pozadí černý a dá se jas na minimum, tak to prostě trochu svítí a je to vidět. Je i přes to vidět dozadu, mně navíc auto svítí jak vánoční stromeček (mám tam typicky ještě puštěný mobil a diagnostický display), ale jestli je někdo fanda té saabovské zhaslé přístrojovky, tak tohle se mu líbit nebude :-)
  • V balení je přibalena i zadní kamera. Ta je nějaká generická v nějakém PAL nebo NTSC nebo jak se jmenovaly tyhle prehistorické formáty a natáčí dost strašně. Asi by šla vyměnit za nějakou lepší, zatím jsem neřešil. Kamera jednak standardně nahrává a druhak se dá použít jako parkovací (byť si nejsem jist vhodností jejího úhlu záběru - viz dále) - vede k ní kabel pro připojení na světla zpátečky a fakt to i funguje - při zařazení zpátečky se na ní přepne pohled.
  • Co se týče kvality záběru, tak jsem tak trochu zklamán. Pro posouzení přikládám nějaká videa (u přední i se zvukem; našel jsem nějaký, kde sprostě nenadávám a je tam slyšet i H6ka :-DDD) - pro úplnost dodávám, že video si prošlo napřed konverzí, pač mi to nebral střihoprogram. Pak sestříhánim a znova uloženim a následně ještě optimalizací youtubu. Ale upřímně oproti surovému originálu to vypadá +- stejně :-D No, co se teda týče kvality - zadní kamera je příšerná, ale na dokumentaci typu "stojím v koloně a narval to do mě zezadu" to fungovat bude asi dostatečně." Přední kamera je už relativně lepší, ale trošku jsem z ní zklamaný taky. Jednak tady v threadu už bylo dost kvalitnějších záběrů. A hlavně před tím, než jsem to koupil, tak jsem koukal na různé "recenze" a snažil jsem se najít i ty, které vypadaly, že je dělal fakt někdo jiný, než sám číňan. Ale prostě ty záběry, co jsem našel a co natáčí ta moje rozhodně nejsou stejné. Takže buď všechny ty recenze jsou fake anebo v průběhu změnili ten snímací čip za horší... Jinak použitelné na černou skříňku to asi je, trochu slabší je ještě dynamický rozsah kamery. Na tom pohořely třeba moje videa z offroadu v Bělé - při výjezdu do kopce si to vzalo jako mantinel oblohu, takže mám krásně vykreslenou oblohu, ale všechno na zemi bylo hrozně tmavé.
  • Ohledně použití zadní kamery pro parkování - jako vysloveně parkovací kamery to má hrozně malý úhel. Takže namontovat to někam ke značce, aby to vidělo celou šíři auta, to nedá. Jinak když jsem to ale porovnával, tak asi úhel z kamery (mám ji nalepenou na zadním okně) je pořád větší, než co vidím samotným zrcátkem. Takže by podle toho mělo jít couvat líp, než jsem podle zrcátka. Ale já osobně si na to nějak nemůžu zvyknout :-DDD V couvacím režimu se jinak vykreslí jakoby ty parkovací čáry, co mají auta s integrovanou kamerou. Dají se +- nějak štelovat, ale na auto mi to stejně moc nevycházelo. Je to asi spíš blbůstka k ničemu :-) Při zpátečce taky svítí ty malé diody s bílým světlem na zadní kameře; reálně to ale samozřejmě taky nic neosvětlí. No a druhá věc - v noci za tmy je samozřejmě v tý zadní kameře při couvání vidět úplně kulový :-)
  • Kamera má GPS, anténa je externí, mám ji nalepenou na čelním skle hned za kamerou a chytá se v pohodě. GPS teda krom toho, že se dá použít v android aplikacích v kameře, tak umí podle ní synchronizovat čas (jenom to nějak nechápalo letní čas, ale vyřešil jsem to nastavením jiné časové zóny natvrdo, jen to asi teď bude potřeba zase přeřídit) a umí to vkládat vodoznak do záznamů s pozicí a rychlostí (viz ukázková videa). To se mi hrozně líbí, jenom je otázka, jestli na tom nebudu jednou bitej (až dostanu spoluvinu, protože jsem jel na 30ce 40 :-DDD). GPS má teda lehčí zpoždění (je to vidět i na tom ukázkovém záběru z přední kamery), ale nic hrozného.
  • Co se týče aplikací, tak je tam normální Android, nacpat se tam dá takměř cokoliv (byť to železo není nic supervýkonného), jediná obtíž je relativně dost malá flashka. Teda malá, ono většinu té flashky vyplňuje ten předvyplněný upirátěný Sygic. Když se vyhodí, tak tam nějaké místo je. Ohledně používání jako navigace je to ale stejně trošku problematické. Zkoušel jsem to, paradoxně to ani neomezuje funkci zrcátka (dá se naučit do toho koukat na odraz i na display podle toho co chci vidět), ale potíž byla v tom, že za slunného dne i při plném jasu ten display nebyl úplně moc dobře čitelný. Teda alespoň na navigaci, prostě někde ve městě s hustou sítí ulic na to bylo vidět dost blbě. Pro úplnost dodávám, že mám čirá skla; možná že u aut se zatmavenými skly bude ta situace lepší. Nicméně jinak použít to na vytváření nějakých tracklogů je úplně v pohodě. Já z toho ještě využívám to, že si záznamy z kamery stahuju pak přes WiFi do mobilu a nemusím z toho kvůli tomu vyndavat SD kartu.
  • Kamera má jinak sleepmode, který se řídí automaticky napájením. Pokud se to teda zapojí tak, že napájení kamery se zapne/vypne se zapalováním, pak při vypnutí motoru se automaticky kamere přepne do sleepmodu (obdoba u telefonu vypnutí displaye) a po zapnutí se zase probudí a začne natáčet. Bohužel ta moje má nějakou vadu, kterou jsem doteď nedořešil a ještě se nedokopal napsat číňanovi (a je to věc, která mi na kameře pije krev nejvíc) a prostě když je to trochu dýl (trochu dýl je asi víc než hodina) vypnutý, tak se kamera vypne úplně. Což je hrozně otravné, protože pak to nabíhá stejně jako androidí telefon (to je asi minutu) a navíc to obvykle ve většině případů zapomene datum a čas (čímž to má stejný problém s retencí záznamů jako lamax). Ono si to teda ten čas zase nastaví z GPS, ale je to další minuta + od zapnutí, než se GPS chytí. Zatím jsem pořádně nevysledoval, co to způsobuje. Myslel jsem si, že tomu nedělá dobře vedro, když to bylo v létě. Ale dělá to i teď v zimě. Baterkou to asi taky spíše není, dost často je po zapnutí celkem nabitá. Když jsem byli na dovolené a často jsem se ochomejtal okolo vypnutého auta, tak jsem to párkrát slyšel zakňučet, takže mám podezření, že to zkouší natáčet dění okolo auta, ačkoliv je vyplá a pak se buď vybije nebo přivybije a vypne. No, tohle mě štve a chci to ještě zkusit dořešit.
  • V nastavení jinak je nějaká volba na to, že to u zaparkovaného auta, když se s ním něco děje, začne natáčet a eventuelně to pošle notifikaci do aplikace na mobil. Nicméně aplikace na mobil se stahuje z nějakého pochybného zdroje, takže se přiznám, že jsem ji ani nezkoušel :-) Aplikací by jinak se mělo jít i vzdáleně ke kameře připojit a podívat se kde je a co vidí. Ale jednak mám trochu strach, že by to stejně až takhle akumulátor uvnitř ní nedal, ikdyby se nevypínala a jednak kamera musí být samozřejmě připojena k internetu. Na to teda má ještě slot na SIM kartu, ale nezkoušel jsem, jestli funguje (můžou tam být rozdílné frekvence...). Dále to taky má funkci jako všechny kamery, že při nějakém přetížení to zamkne video záznam (jakože při nehodě). Musel jsem to vypnout, pač na našich silnicích mi to i při nejnižší citlivosti zamykalo záznamy za normální jízdy :-DDD
  • Co je hodně fajn a hrozně se mi líbí, tak je celkem vychytaný přehrávač záznamů přímo v kameře. Záznamy jako takové se ukládají nakouskované do nastaveného intervalu (mám tam tuším 2 minuty) jako prakticky u každé kamery. Přehrávač záznamů ale ukazuje výpis reálně zapnutí / vypnutí nahrávání (takže jedné cesty) a vizuálně to spojí - prostě to pustím jakoby to byl jeden soubor a můžu se v tom normálně posouvat jako v jednom souboru. Což je super, pač kdyby to náhodou bylo potřeba někde venku ukázat, tak s tímhle se ještě zacházet dá.
Suma sumárum - jsem s tím jinak celkem dost spokojený. Nejvíc mě vytáčí zmíněné úplně vypínání (a tedy následné čekání na naběhnutí, než začne natáčet) - což je ale spíše nějaká vada v kusu nebo nedořešené nastavení, aby to nedělalo ve sleep modu kraviny :-) A pak kvalita videa, ale asi hlavně spíš z toho pocitu, že proti recenzím jsem byl prostě napálen :-D

A teď videa:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=x1482oGfsQs[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=FQtNrdZ2IXk[/youtube]
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49122
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard kamerka pro trvalý záznam - černá skříňka

Příspěvek od VDC »

Dobrá recenze. Dík.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Onboard kamerka pro trvalý záznam - černá skříňka

Příspěvek od sima »

Tak na to jsem čekal,já byl jeden z těch dvou čekatelů-asi teda jo :-) Ještě zareaguji,ale celkem mě to zklamalo,dost tristní je to pomalé nabíhání(neřeším,zda se to dá vyřešit,tohle by mělo fungovat hned,tohle nechci teda řešit...)a taky kvalita obrazu,ale na nehodu to stačí,to zas jo,na kochání opravdu ne.Janě nestojí to pětku či víc.Děkuji ale určitě za recenzi,ještě to pokoumám a nezatracuji to úplně,zatím mě hlavně slouží ta tvoje bývalka-c5 lamax.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“