Onboard kamerka pro trvalý záznam - černá skříňka

Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22471
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Onboard kamerka pro trvalý záznam - černá skříňka

Příspěvek od spm »

mam se simou taky ten lamax. mouchy to ma, ale kdyz vezmu, ze je v aute trvale a nikdo ho zatim nevysklil, tak asi dobry. jenom me tankuje, ze jsem ji (velice pravdepodobne uplne stejnou) zahlid v cinskym eshopu za ctvrtinovou cenu

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3600
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Onboard kamerka pro trvalý záznam - černá skříňka

Příspěvek od bushman1 »

Už roky kupuji kamery z Číny a čím dál levněji. Začínal jsem na tisícovce ze kus, teď už beru i zařízení za 500Kč.
Mám už asi pátou kameru a vždycky tak rok, dva vydrží. Pak lehne baterka nebo začne blbnout software. Vzhledem k tomu, že to v autě nechávam v zimě v létě, v mrazu i ve vedru, tak se není čemu divit.
A zrovna čínskou kopii Lamaxu mám teď v obou autech už asi půl roku a jede to bezproblémově.
http://lamax-electronics.com/cz/kamery- ... -drive-c3/
https://www.banggood.com/2_31-inch-Full ... rehouse=CN
Dnes už by mi bylo líto dát 1000-2000Kč za kameru, když ta Čína funguje, jak má.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24131
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Onboard kamerka pro trvalý záznam - černá skříňka

Příspěvek od sima »

spm píše:mam se simou taky ten lamax. mouchy to ma, ale kdyz vezmu, ze je v aute trvale a nikdo ho zatim nevysklil, tak asi dobry. jenom me tankuje, ze jsem ji (velice pravdepodobne uplne stejnou) zahlid v cinskym eshopu za ctvrtinovou cenu

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Já ji taky zahlédl spm,jen jestli je opravdu stejná!Kdyby mě odešla ta stávající zkusil bych jí.
Měl jsem taky jednou kameru koupenou přímo v číně a byl to otřes-kvalita deklarovaná absolutně neodpovídala skutečným hodnotám,se záznamem jsi si mohl tak akorát vytřít pr..l.Vyhozené pětikilo,doslova.(Nemyslím teď bushmanův odkaz a jeho kamery).
Já ten náš lamax kupoval oproti 3000 za litr či 1500,trojku bych do toho dával s těžkým srdcem.Jak píšeš má to mouchy,ale zatím mě to funguje a hlavně je furt na skle.Ale ty mouchy se mě nechtějí opravdu vypisovat,není jich málo :-D ;) Nicméně funguje =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22471
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Onboard kamerka pro trvalý záznam - černá skříňka

Příspěvek od spm »

Já ji mám teda už asi třetím rokem nebo taknějak a funguje furt :-) Baterka stála za vyližzáď od začátku, ale funguje furt stejně blbě. Nicméně mě stačí, když po vypnutí klíčku to udrží na živu těch 10s, než se to vypne a to dává, takže je mi to fuk.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24131
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Onboard kamerka pro trvalý záznam - černá skříňka

Příspěvek od sima »

Baterka je tam téměř k ničemu,či spíše nějaký ten kondík místo ní.Mě to neudrží kolikrát ani těch 10 vteřin a z toho to drželo docela delší záznam,kdy to samo o sobě natočilo Šamana,to jsem hleděl kde se tam vzalo a dokázalo udržet najednou tolik energie-asi kombinace teplo a delší jízda. a v mrazech to nechtělo ani spustit,až po chvíli nuceného zapínaní.Ale ty nejezdíš couračky do práce,já jo,prostě baterka mě zklamala,jestli to zas nebude chtít v těžkých mrazech spustit,uznej tj dost špatné...Ale mám to včil jinak nastaveno,takže je možné,že se to "vyruší" a půjde to.
Kvalita záznamu mě postačuje =)
Další muchy to má v tom nelogickém chování a nutného přestavování kamery,já dával i nový fimrware do ní,zkoušel jsem vše,fakt by to bylo na delší povídání jak jsme zde už psal hodně lidí se s tím pralo a nadává na to.Jeden zákazník místního autoelektrikáře jí dokonce dal pryč,už to nervově nevydržel,kamera se chovala dost svévolně a měnila si sama jisté nastavení-i to se mě už stalo.
Nicméně teď to reálně šlape už půl roku bez chyby,i dle kontroly nahrávek přímo z karty.Ale to jsem to musel ixkrát zkoušet nastavovat(měnit třá délku videa apod <:-< ) a vypínat jednotlivé funkce,až pak to začlo šlapat.Přitom předtím to fungovalo dobře a najednou to přestalo točit,ostatně tobě to taky jednou udělalo?
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3600
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Onboard kamerka pro trvalý záznam - černá skříňka

Příspěvek od bushman1 »

No mě jakmile se to nespustí po nastartování a nezačne to hned nahrávat, tak kamera letí do koše a kupuji novou.
Rozhodně s tím nechci nějak laborovat a resuscitovat to před jízdou. To je pak pro mě už nespolehlivé zařízení.

Jednou jsem takhle chtěl dokazovat pánům policistům, že jsem na červenou určitě nejel a že jim to ukážu na kameře. Jenže ta mrška byla zrovna chcíplá. Takže tohle už nechci zopakovat ;-D
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24131
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Onboard kamerka pro trvalý záznam - černá skříňka

Příspěvek od sima »

Kamera se spolehlivě spustí,jen v těch loňských dlouho trvajících mrazech se mě snad třikrát stalo,že hned nenajela.Ona by se možná chytla,ale později,já jezdil fakt couračky a auto stojí venku,takové podmínky vy nejspíš nemáte.Ale říkám kamera byla jinak nastavena,něco jsem omezil,uvidím letos.Nebyl velký mráz a při -10C to zatím vlastně šlo,jsem si teď uvědomil.Každopádně dělat by to určitě nemělo,souhlasím =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Banatek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pát říj 14, 2016 11:45 am

Re: Onboard kamerka pro trvalý záznam - černá skříňka

Příspěvek od Banatek »

spm píše:mam se simou taky ten lamax. mouchy to ma, ale kdyz vezmu, ze je v aute trvale a nikdo ho zatim nevysklil, tak asi dobry. jenom me tankuje, ze jsem ji (velice pravdepodobne uplne stejnou) zahlid v cinskym eshopu za ctvrtinovou cenu
A jaký kousek od toho lamaxu prosímtě ?
Naposledy upravil(a) quickly dne úte led 16, 2018 11:19 am, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Oprava citace
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24131
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Onboard kamerka pro trvalý záznam - černá skříňka

Příspěvek od sima »

Odpovím za spm,máme toto:
http://lamax-electronics.com/cz/kamery- ... gK1M_D_BwE
Já jsem otravoval spm před kupem kamery i po její instalaci,protože dělala opravdu psí kusy,nakonec to člověk musí nějak vyladit sám,vypadá to,že co kus to originál :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Banatek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pát říj 14, 2016 11:45 am

Re: Onboard kamerka pro trvalý záznam - černá skříňka

Příspěvek od Banatek »

Díky, snažil jsem se ji vypátrat, ale už se asi neprodává nebo není k nalezení na shopech. Narazil jsem ale na nějakou novější verzi, ono to bude asi dost podobné. Jinak jste spokojeni.?
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22471
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Onboard kamerka pro trvalý záznam - černá skříňka

Příspěvek od spm »

Jinak dovedl bych si představit i lepší obraz, ale rozpoznatelné věci v tom jsou. Vypadá to dost nenápadně, zrcátko funguje jinak dobře, za mě má i sympatickou velikost (jenom to asi vyřadí z funkce tu páčku, co ho sklápí proti oslňujícím motokikotům), takže za mě jinak ok :).
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24131
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Onboard kamerka pro trvalý záznam - černá skříňka

Příspěvek od sima »

Ale i za mě v resumé nakonec dobré a včil bych neměnil.Převažují klady,jak napsal spm.Nakonec o problémech jsem už psal a lehce si nějaké z nich najdeš na netu,je to pak už jen na tobě.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Banatek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pát říj 14, 2016 11:45 am

Re: Onboard kamerka pro trvalý záznam - černá skříňka

Příspěvek od Banatek »

Díky pánové, já ji zkusím tedy též prubnout. Je to už sice ten novější model S5 navi, ale má nějaké funkce navíc tak uvidíme.
Banatek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pát říj 14, 2016 11:45 am

Re: Onboard kamerka pro trvalý záznam - černá skříňka

Příspěvek od Banatek »

Tak už mě přišla. Ještě jsem neměl čas ji dát do auta. Jak jste tam táhli kabely k zadní kameře?
Uživatelský avatar
ferorev
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 149
Registrován: sob bře 05, 2016 9:33 pm
Jméno a příjmení: Fero Rev
Bydliště: Praha

Re: Onboard kamerka pro trvalý záznam - černá skříňka

Příspěvek od ferorev »

Riesil uz niekto kameru, ktora by nevadila Eyesightu?

Nasiel som nejake videa, ale skor by som potreboval nejaku lokalnu skusenost - co kupit a s akym uchytenim.

Napr.
https://youtu.be/PmU6-497JA4
Outback 2.5i Comfort CVT MY2016 : Spotreby.cz
Tribeca B9 3.0 AT MY2007
Ex: Impreza 1.5i AT MY2008
Ex: Forester 2.0D MY2010
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“