Pomoc pri volbě tabletu

Odpovědět
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Pomoc pri volbě tabletu

Příspěvek od draconis »

Jj, záloha je základ. Bohužel na to hodně lidí kašle a pak brečí. No a kdo už někdy o důležitá data přišel, ten je připraven a zálohuje... 8)
Uživatelský avatar
marlin
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned úno 12, 2012 8:18 pm
Bydliště: Nový Bor

Re: Pomoc pri volbě tabletu

Příspěvek od marlin »

Trošku OT, ale k čemu tablet. Nějak jsem nepochopil k čemu by mi byl dobrý....
Ex - Impreza 2.0 85kw MY98 LPG
Outback 3.0 H6 180kw MY04 LPG
Uživatelský avatar
berkut
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 500
Registrován: stř led 27, 2010 4:28 pm
Jméno a příjmení: scoobe svx

Re: Pomoc pri volbě tabletu

Příspěvek od berkut »

ono u flashek či karet moc nejde o značky, každá má totiž omezenou životnost, nepočítejte s tím, že vám to vydrží věčně. Každá flashka i karta má omezený cyklus fyzických přepisů jednoho paměťového místa, je to v řádech tisíců, což je celkově pro celé médium otázka roků (tvanlivost se u flashek udává max 10 let). Jde tedy o to, jak často do ní něco "nalíváte" a "vylíváte" a v jek velkých kvantech dat. Navíc při každém "vymazání" v těch paměťových médiích zůstávají rezidua dat, díky nim se dají obnovit i po smazání pomocí různých aplikací. Dokonce to někdy jde i po formátování. Ale tím se jednoduše, dalo by se říci, "zasírají" a pomalu ztrácejí i kapacitu :-) Životnost ovlivňuje i kvalita použitého čipu v kartě či flashce a také třeba kolísání napětí v usb konektoru počítače, chlad, mráz, velké teplo, dokonce i pády na zem....
Subaru Alcyone SVX LSi 3,3l (1997), ex Subaru Legacy kombi GX 2,5l AT AirSus (1999)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49180
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc pri volbě tabletu

Příspěvek od VDC »

marlin píše:Trošku OT, ale k čemu tablet. Nějak jsem nepochopil k čemu by mi byl dobrý....
To nejsi jedinej, to spousta lidí netuší. :-) Potřeby každého z nás jsou individuální a nevím, čím se živíš. Jestli celej den děláš na kompu, tak možná nemáš pro tablet využití. Já mohu odpovědět otázkou, na co počítač, když mám tablet. :-) Takhle jednoduchý to samozřejmě není. Tablet nemůže plně nahradit počítač, ale v řadě věcí ho může zastoupit. Moc záleží na tom, k jakému účelu to zařízení používáš.
Tablet je přístroj pro konzumaci obsahu, prohlížení webu, čtení všeho možného. Já třeba používám Asus Transformer, kdy tablet může být vsazen do docku, což je plnohodnotná klávesnice s usb portem a čtečkou sd karet, takže mám de facto notebook. Dělám na něm téměř vše, notebook už teď používám pouze k náročnějším aplikacím, jako je stříhání filmů nebo složitější rýsování v CADu. Jednoduchý střih a jednoduchý CAD už dneska zvládnu i v tom tabletu. Zásadní výhodou oproti notebooku je několikanásobně delší výdrž, okamžitě připraven k použití, protože je ve stand by režimu. Pro mě, když si to vozím na chalupu, schopnost nabít to ze 12V, přítomnost 3G modulu, takže nepotřebuju žádný wifiny, abych mohl na web. A velmi mi vyhovuje široká škála aplikací, kterých v tabletu používám opravdu celou řadu....
Takže proto...

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
marlin
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned úno 12, 2012 8:18 pm
Bydliště: Nový Bor

Re: Pomoc pri volbě tabletu

Příspěvek od marlin »

Jako takhle, já tablet měl asi půl roku, ale z toho 5,5 měsíce se válel nevyužitý na stole, tak jsem se ho zbavil.
Dělám technologa, takže buďto sedím u compu nebo ve výrobě. V práci na PC mám speciální programy, ať už od SAP, CAD, pro sledování SPC, a další věci. Což, sice ho v práci nevyužiji, ale, dokázal bych si ho tady teoreticky představit. Kolega ho má třeba kvůli normování.

Co se týká v soukromí. Počítač, povětšinou používám na net a pro střih videa a úpravu fotek. Což na tabletu nedám.
Ale je pravda ta, že má velký telefon (phablet) a na tom dělám věci, co bych měl asi normálně používat na tabletu, ale stačí mi na to ten telefon. Takže pro mě, ten tablet prostě nemá využití.
Nehledě na to, že mám na něm služební mail a jsem schopen pracovat i jen pouze s telefonem, když na to přijde.
Ex - Impreza 2.0 85kw MY98 LPG
Outback 3.0 H6 180kw MY04 LPG
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49180
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc pri volbě tabletu

Příspěvek od VDC »

No tak máš-li telefon velikosti tabletu, tak chápu, že už nepotřebuješ další takové zařízení. Já mám zcela cíleně pouze 4" displej na telefonu, protože při manuální práci je cokoli většího na obtíž a nelze to mít u sebe. Proto mám "okovaný" Strongphone s "malým" displejem. A k tomu zmíněný 10" Transformer s klávesnicí. Fotky v 10" přístroji samozřejmě zpracovávat lze. Dělám to běžně, první probírka, výřezy, upload do úložiště. Pravda fotím automatem, nemám zrcadlovku a 20 megový fotky...

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
marlin
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned úno 12, 2012 8:18 pm
Bydliště: Nový Bor

Re: Pomoc pri volbě tabletu

Příspěvek od marlin »

k jako na tabletu fotky z RAWu moc nevyvolám ( i když jsem to zkoušel, stejně dám přednost compu :)
Ex - Impreza 2.0 85kw MY98 LPG
Outback 3.0 H6 180kw MY04 LPG
Uživatelský avatar
mata
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 814
Registrován: úte zář 25, 2012 11:59 pm
Jméno a příjmení: Martin Štenc
Bydliště: Sezimovo Ústí

Re: Pomoc pri volbě tabletu

Příspěvek od mata »

Když se válím ve vaně, tak je tablet taky lepší než notebook. Je takový lehčí, řekl bych :826: ::-DDD:
Subaru Baja 2,5 MY04 121kW
Subaru Impreza GT 2.0 5MT MY99 160kW
Subaru XV 2.0i 6MT MY12 110kW - ex
Subaru Forester 2.0i 5MT MY03 92kW - ex
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49180
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc pri volbě tabletu

Příspěvek od VDC »

marlin píše:k jako na tabletu fotky z RAWu moc nevyvolám ( i když jsem to zkoušel, stejně dám přednost compu :)
No tak v RAWu ne, to je jasný. :-) Říkám, každej máme jiný potřeby... :-)

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Pomoc pri volbě tabletu

Příspěvek od draconis »

Tak upřímně vyvolávat RAW na tabletu by mě ani nenapadlo... Nejen kvůli HW náročnosti, ale hlavně kvůli kalibraci. Na PC mám kalibrační sondu a zkalibrovaný monitor. Na tabletu tohle asi moc udělat nejde, ne?

Na nějaké jednoduché úpravy fotek z mobilu/tabletu/levnějšího kompaktu jako je doostření, kontrast atd. to stačit bude, ale jinak IMHO ne. A taky je otázkou, proč to na tom dělat.

Diskuze se strhla někam trochu jinam, tohle prostě není úkol pro tablet. Proto se vracíme k tomu, co zmínil Tom a je to totální pravda. Tablet nenahradí PC/notebook a neplatí to ani naopak.

Já osobně vidím v tabletu snadné brouzdání po netu kdekoli - obecně na místech, kde kompaktnost dovolí užít si multimédia a net a použití PC/NTB je tam nemyslitelné. Taky na tom snadno ukážete "babičce" fotky z dovolené, pustíte je bezdrátově do SmartTV atd.

Mám PC, NTB, 4,2" smartphone a 10" tablet. Nejvíc z toho používám jednoznačně PC a tabletu.
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Pomoc pri volbě tabletu

Příspěvek od draconis »

Jo a ještě k tomu mobilnímu internetu - já mám k SIMce zadarmo USB modem pro 3G, takže i s NTB nejsem odkázán jen na WiFi. A předtím než jsem ho měl jsem používal USB Tethering nebo stejnou funkci přes Bluetooth z mobilu... :-)
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Pomoc pri volbě tabletu

Příspěvek od Kolben »

Ja si tedy dovedu predstavit, ze tablet krapanek nahradi i PC a Notebook.
Tedy pokud to beží na windows.
Tablet s windows jsem poridil celkem nedavno a tak nejak spokojeny jsem. Ale jen do doby, nez to potrebuju pro praci. Ta klavesnice mi tam proste chybi. Poridil jsem k tomu futral, kde je jeiz klavesnice integorvana, ale zase to pak znacne zvysilo hmotnost tabletu, ktery se pak uz krapanek podoba notebooku :-) Takze jsem z toho usoudil, ze tablet prodam a poridim nejaky mensi naslapany notebook do velikosti 14palcu. Sice pak budu mit dva noteboky, ale kazdy pro trochu jinou cinnost.Páč ten pracovní stroj se nehodí moc ne takovy to běžný nosení :-) Dyk ten nabijeci bazmek je stejne velky, jak kdejaky tablet :-) Těžkej jak svina, na baterku jen par hodin. A proc to pisu... ani nevim... :-)

PS: k datum, Noteboku a win tablet uz maji integrovanej slot LTE/4G, takze tim odpada usb klicenka. :-)

PS2: a pac sem hracicka, tak mam jeste prenosnej 3g modem slouzici jako pristupovy bod k sitim operatora.

PS3: a abych to vsechno uzivil, tak mam celkem 6 sim karet :-) :-)
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: Pomoc pri volbě tabletu

Příspěvek od u-geen »

Kolben: ja na tyhle kravinky poridil starsi 10" netbook s 2 jadrovym Atomem a jako dobry ... absence klavesnice u tabletu je pro me fakt kriticka, me to patladlo nevyhovuje :)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49180
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc pri volbě tabletu

Příspěvek od VDC »

Na psaní mi patladlo taky nevyhovuje. Protože na tom prostě nejde psát všema deseti. :-) Než jsem pořídil Transformera, tak jsem uvažoval, že bych si pořídil nějakej hybrid. Moc se mi líbily takový ty notebooky s přetáčecím displejem od Lenova. Ale s 3G modulem jsem se pohyboval někde okolo 25 litrů a to bylo na můj vkus trošku moc. Pak jsem zdědil po synovci notebook, tak jsem ho chvíli používal. Ale vadila mi ta neakčnost. Tooooo čeeeekkkkáááánnnníííí aaaaažžžžž tooooo nnnaaaaassssttttaaarrrtuuujjjjjjeeeeeeeeeeee...... :-) Pak jsem měl možnost si osahat Transformera a byla to jasná volba....
Já mám teda aktuálně "jen" 3 sim :-) V telefonu, druhou sdílenej net v tabletu a pak jsem si pořídil LTE -Wifi modem od Vodafonu. Který používám v práci a na chalupě. Díky asi 15 let staré Yagi anténě, která mi visí na chalupě na půdě a díky propojovacímu mezikusu z historickýho CDMA modemu, se mi podařilo dostat na chalupu 6 Mb LTE...Do lesů, kde dávaj dobrou noc lišky.... :-)
Jak jsem říkal, já fotím do JPG a to je formát, kterej lze v tabletu protřídit. Navíc mám ve foťáku Eye-fi kartu, neboli SD kartu s wifi vysílačem, takže si ty fotky stáhnu z foťáku do tabletu, proberu je tam a pak je obvykle naláduju na picasu nebo do photobucketu....Taky v tom čumím na iVysílání....a na O2TVGO, švagr to platí, tak to taky využívám. :-)

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: Pomoc pri volbě tabletu

Příspěvek od u-geen »

no net/notebook musi clovek trochu postelovat... pak necekas (tolik).
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“