Pomoc pri volbě tabletu

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pavlos
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 789
Registrován: ned zář 06, 2009 8:23 pm
Jméno a příjmení: Pavel šajdák
Bydliště: Chropyně

Pomoc pri volbě tabletu

Příspěvek od Pavlos »

Nazdar všichni moje drahá polovička se rozhodla že si chce pořídit TABLET a proto vás žádám o pomoc při výběru rozumějte na takovéto cestovní žvíkání :bp: :bp: :bp:
Uživatelský avatar
alky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1255
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: býv. voj. výcvk. p. Ralsko

Re: Pomoc pri volbě tabletu

Příspěvek od alky »

už skoro 3 roky mám Lenovo (ex. IBM). bez závady po celou dobu. baterka jede na 70-80 % kapacity. malý a lehký. dotykový displej fakt bezva. bez slotu na simku je to vcelku o ničem - dle mě tedy.
Tablet od Lenova, pro úplnost...
Naposledy upravil(a) alky dne úte zář 11, 2012 12:33 pm, celkem upraveno 1 x.
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Pomoc pri volbě tabletu

Příspěvek od yeti »

Napřed z ní dostaň k čemu to chce. Třeba se dozvíš, že si chce číst e-knihy a postačí čtečka a nebo se jí to rozleží v hlavě a ušetříš...
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
Tazzy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 720
Registrován: úte dub 03, 2012 9:55 am
Jméno a příjmení: Silvie Šajdáková

Re: Pomoc pri volbě tabletu

Příspěvek od Tazzy »

Je to jednoduché........chci obrazovku alespoň na 10 palců.....paměť alespoň 16-32GB, operační 1-2GB....na čtení určitě ne, ale hlavně na internet, pro svůj obchod, na dovolenou- filmy,a hlavně na moje aktivní sázení, přes telefon je to hrůza, málem jsem ho na Šumavě rozmlátila.....cena do 10 :657:
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18904
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Pomoc pri volbě tabletu

Příspěvek od hamoun »

svara ma neco od apple, je max. spokojeny ...
my mame doma ctecku, pro dane urceni taky maximalni spokojenost :-)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3038
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Pomoc pri volbě tabletu

Příspěvek od Šaman »

Věru těžké rozhodování, zvlášť při investici kolem 10ti litrů. Jestli to nehoří, ještě posečkej - na podzim se má roztrnout pytel s tablety. Mám k dispozici cosi levného s androidem - na i-net je to úplně v pohodě, interní paměť stačí 4GB - pro data to má microSD a koupit 32GB kartičku néni problém.Na čtení knížek je to také v pohodě, hry nehraju,ale do práce řeším office soubory a nenašel jsem soft, který by k mé spokojenosti editoval doc, xls a ppt. Drobná muška je výdrž a nabíjení - ten Yarvik, co používám to má 6hod/6hod :670: A největší problém je napsat delší mejl, tych překlepů...vzpomínám vždy na pohodlí HW klávesnic. Což takhle MS Surface?, jestli ho nejak cenově nenamastí - mě by sa asi widle hodily víc než androjid.
Přeju efektivnní hledání a čtení recenzí a pak šťastnou ruku při volbě. :850:
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Uživatelský avatar
Tazzy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 720
Registrován: úte dub 03, 2012 9:55 am
Jméno a příjmení: Silvie Šajdáková

Re: Pomoc pri volbě tabletu

Příspěvek od Tazzy »

Hoří i nehoří......chtěla jsem ho už příští týden na dovolenou
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3038
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Pomoc pri volbě tabletu

Příspěvek od Šaman »

Tož ale na dovolené sa odpočívá, relaxuje, panoramata sa pozorujů, promiň, ryju a asi schytnu :baseball: . Jak tak čtu, tak hoří. No ještě je čas se mrknout na nějakou recenzi a třeba večerní výlet do nejakého hyper super šopink sentra a ochmatat si to trošku. Nakůslé jabko je je taky příjemné a hravé, ale cena je asi jinde a pak ne všechny grátis aplikace jsou to pravé ořechové. Teď ještě jestli jednojádrový, vícejádrový...no pohroma pro rychlé rozhodování. Nebo koupit něco levnějšího, ale "prověřeného" na nějakém diskuzním fóru (za málo peněz hodně muziky) prověřit si, jestli je Ti to po všech stránkách vyhovující a po roce koupit lepší (ale to hrozí, že kvůli trendům to zas bude těžké rozhodování). Takže zase žádna rada.
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16114
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc pri volbě tabletu

Příspěvek od quickly »

Tazzy, pokud chceš mít v tabletě SIMku na připojení na NET, tak bych být Tebou snížil úhlopříčku na 7" a raději si koupil "kvalitnější" displej. Pokud dáš dohromady 10"+3G+slušná baterie+do 10 tKč, tak při prvním sezení na sluníčku spláčeš :655: . Bohužel displej je první věc, na které se šetří. 10" displej je opravdu krásný rozměr, dá se to tahat v malé brašničce a moje tableta Samsung Galaxy mi vydrží zátěž celý den bez nabíjení.

Když s tabletou nebudeš chtít být na sluníčku (větší světlo), tak "horší" displej tolik nevadí.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
merlin
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 689
Registrován: sob lis 19, 2011 10:25 pm
Jméno a příjmení: Alexander Kršek (Jarmila Kršková)
Bydliště: Praha - Prosek

Re: Pomoc pri volbě tabletu

Příspěvek od merlin »

Obávam sa, že ani pri obmedzení sa iba na tri podmienky (kvalitný displej, použiteľná výdrž a cena do 10kKč) na aktuálnom trhu tabletov proste nepochodíš - naplníš vždy maximálne dve z nich.
Rozšírenie o ďalšie podmienky typu dostatočný výkon a pohodlná uhlopriečka (a môžme sa prípadne baviť, čo to pre koho presne znamená) následne automaticky neguje uvedenú podmienku ceny. A to ešte ani neuvažujem možnostiach prenášania dát integrovaných v zariadení (nenávidím ťahanie všemožných redukcií a káblikov).

Presvedčte ma o opaku a idem ho hneď kúpiť :845:
Subaru Legacy 3.0R AT Kombi Comfort-Navi 2007 Obrázek
Subaru Legacy 2.0R AT Kombi Comfort-Navi 2006 Obrázek - predané
Uživatelský avatar
PavelG
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 769
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Olomoucko

Re: Pomoc pri volbě tabletu

Příspěvek od PavelG »

Podle mě při ceně do 10 a trvání na parametrech patová situace. Řešení:
- sáhnout hlouběji do kapsy
- zrevidovat parametry, vykašlat se na gigabajty a spíš si jen zodpovědět, co opravdu potřebuju fyzicky (3G, slot na kartu, typ displeje) a co jen provozně (stíhat přehrávat video, umět flash...)
- protože se parametry povážlivě blíží plnokrevnému stroji, mohla bys taky zvážit, JAK a KDE chceš placku používat a jestli náhodou by tě neuspokojil např. konvertibilní tablet PC - takový prostě noťas, který sice nevydrží celý den běžet, ale zase není potřeba dělat kompromisy s výkonem a provozními parametry. Vrkají na tom W7 nebo linux, takže o aplikace nebude nouze.
Já jsem si koupil z druhé ruky Lenovo X61.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=u3io6evaifw[/youtube]

Prostě budeš asi muset kousek ustoupit, je na tobě, kudy.
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Pomoc pri volbě tabletu

Příspěvek od yeti »

No, budu asi za totální zpátečku, ale ty ten tablet podle mě vůbec nepotřebuješ. Tablety jsou akorát moderní hračky sloužící k tahání peněz z lidí (GSM poplatky, aplikace, případně dig.obsah).
Když už to mermo mocí chceš mít, tak bych šel do Ipadu, pak dlouho dlouho nic a pak bych se rozhodl jestli GalaxyTab od Samsungu nebo Lenovo ThinkPad Tablet a asi by vyhrál TP. U Ipadu mi vadí nemožnost rozšíření paměti a proprietální SW a HW. Ale zase je celkem slušně zpracovanej a hlavně to funguje. Apple má HW geniální jak deignově, tak i funkčně.
Já bych se s tím dobrovolně netahal (do kapsy to nedáš, v tašce to časem rozbiješ). A nabíc - sázení je ZLO :1774:
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5404
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Pomoc pri volbě tabletu

Příspěvek od Kolben »

To je o nazaoru zada tablet ano ci ne...
To si musi rozhodnout kazdej sam.
Leonovo je dobry. Notebooky ma perfektni a s nimi jsem i spokojenej. Ale tablety, tak ty jim moc nejdou. Mel jsem Lenovo ThinkPad Tablet 64GB+3G a naprosto zodpovedne muzu rict, ze to byla velka chyba a uz bych si od nich zadny tablet nekoupil. Start tabletu byl v radech minut, automaticke otaceni obrazovky v radech sekund, system byl neodladeny, zamrzal, padal a s pribyvajicimi aplikacemi se vyrazne spomaloval. Harwarova tlacitka byly fajn, ale popravde se celkem pletly pod ruce. Dokonce tablet nepekne povrzaval v ruce, coz me u Lenova dost prekvapilo. Jedina vyhoda oproti konkurenci byly pero a plnohodnotny format USB pro pripojeni periferii. Kazdopadne jsem rad, ze jsem ho nakonec prodal, protoze to je dalsi vec, ktera Lenovu skodi. Tou veci je to, ze to neni znacka typu Apple, Samsung apod. Lenovo si koupi fanda.

Jinak jsem poridil Samsung Galaxy Tab 7.7 a to je pro mne idelani a vyborna volba. Velikost super (nic velkyho, ani nic malyho), start do 20s, rychly system, vyborny displey, moznost volani, krasny design. Co bych vytknul je to, ze do dnesniho dne nebyl aktualizovan na Android 4.x.x coz me osobne zatim vadi nejvice.


No a vidite, dalsi nazor :-)
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Pomoc pri volbě tabletu

Příspěvek od Mira »

yeti píše:A nabíc - sázení je ZLO :1774:
Souhlasím, sázení je zlo. Ale pro někoho zábava, pro jiného závislost. Jsou i takový co to mají jako zdroj obživy - profesionální sázkaři.
Můj švagr a dva synovci taky sázejí a to pravidelně. Ale přes net nikdy. Říkají, že není nad to v neděli dopoledne zajít do sběrny a tam poklábosit s stejně postiženými kamarády a vsadit pár Kč. To je prostě rituál. Přes net to nikdy není ono, to už není zábava, ale ta závislost. No a každou závislost je třeba léčit. Takže já radím žádnej tablet nekupovat. :1774:
Uživatelský avatar
kosobecny
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 993
Registrován: pát zář 16, 2011 6:53 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Klatovy a okolí

Re: Pomoc pri volbě tabletu

Příspěvek od kosobecny »

Někdo kouří, někdo pije, někdo holt sází :) Když to člověk alespoň nějak sleduje proč ne, dá se na tom i neprodělat :)

ipad neumí flash ne?
Subaru Outback H6 3.0 MY2000
Subaru Forester 2.0 XT MY2003 - ex
Subaru Impreza 2.0 GL MY2000 - ex
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“