Příjem digitální TV

Uživatelský avatar
parabolD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2168
Registrován: sob pro 29, 2012 10:43 am
Jméno a příjmení: Tomas Dobner
Bydliště: Plzeň - Božkov

Re: Příjem digitální TV, irdeto

Příspěvek od parabolD »

A základní diagnostický postup - zapojit jí místo tý první? Jinak na takovouhle konfiguraci bys měl mít asi spíš rozbočovač, aby to bylo košer...
___________________________
ex Outback H6 3.0 MY02

B9 Tribeca MY07
Impreza GF MY98
Outback H6 3.0 strikes back :)
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Příjem digitální TV, irdeto

Příspěvek od saburafu »

Jj, zrovna jsem provedl a problém bude ve spojení mezi druhou a třetí TV. Zkusil jsem settopbox zapojit na druhou TV a naskočilo hned vše, celkem o 10 programů více. Budu hledat zradu tedy někde v tomhle úseku :6066:

EDIT:
Zvláštní, nechal jsem na settopboxu naladěné programy po připojení k druhé TV a když jsem to dal zpět k té třetí, tak všechny, co šli před tím, jdou i teď a u ostatních je nekompromisní nápis přes obrazovku NENÍ SIGNÁL.
Zvláštní, ani ťuk signálu u těchto kanálů. Ještě jsem se nesetkal s tím, že by něco takového dělal kabel sám nebo třeba ta rozdvojka - rozbočovač anténního kabelu :655:
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Příjem digitální TV, irdeto

Příspěvek od draconis »

Je to běžná věc při použití levného kabelu a levného rozbočovače, tím spíš v kombinaci s delšími kabely. Ztráta na útlumu už je tam prostě tak velká, že signál neproleze v dostatečné síle.

Většinou to vyřeší linkový zesilovač (do levnějších instalací používáme zn. Alcad). Jinak mnohem lepší než to takhle "větvit" je použít v místě přívodu antény kvalitní rozbočovač s dostatečným počtem výstupů (v tvém případě tedy 3 nebo 4) a vést už samostatné přívody k jednotlivým TV.

Jinak ještě jsem se ptal kolegy a ve Vyšáku by měl Smíchov normálně svištět... Hele, stejně občas jezdíváš do ČB, tak proč se nestavíš? Prodám ti rovnou věci, co na to potřebuješ a hlavně jsou vyzkoušené (sami děláme především instalace, takže za ty desítky let používáme opravdu už jen věci, co fungujou), dáme si kávu a já aspoň přiřadím další ksicht k nicku... :-)
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Příjem digitální TV, irdeto

Příspěvek od saburafu »

draconis:
Už jsme se viděli letos na Jožkolandu, seděli jsme vedle sebe u oběda, ale kávu určitě dáme :845: V ČB bydlím. Můžeš mi prosím hodit do interky info k cenám toho rozbočovače a linkového zesilovače a taky parametry - počty výstupů apod.? Máte případně skladem a k dispozici? Jeden zesilovač, co byl k jedné venkovní anténě od Emosu tuším, jsem zkoušel, ale bez efektu. Asi je to zesík na prd.
Chtěl bych přeci jen zkusit ještě štěstí s jednou větví anténního kabelu na všechny tři TV a pokud by se nezadařilo, tak bych zkusil ke třetí TV vést samostatnou větev, ale to je celkem náročné metrově i vůbec, protože to je pak přes tři místnosti celkem a to je už docela jebkárna s vrtáním a vedením druhé linky :839:
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Příjem digitální TV, irdeto

Příspěvek od draconis »

Aha, no vidíš, tak to jsem zazdil... :-)

Jinak ty zesíky a rozbočovače máme běžně skladem. Normální MOC jsou cca 100-200 Kč za rozbočovače (bereme pouze na šroubovací F konektory). Zesíky pak cca 500-1000 Kč. A taky mnohem víc, ale tohle ti bude stačit... :-)

Ono bez předchozího proměření je to vždycky tak trochu laborování... Proto máme měřáky, které ukazují kromě spousty dalšího ztráty v dB na útlumu na vedení, sílu a kvalitu signálu atd. Akorát takovej měřák stojí 40 000 Kč a víc, tak chápu, že to doma každej nemá... :-)

V ČB se tím zabývá také třeba ještě Montela v Kněžskodvorské ul., odkud některé zboží i bereme. Ale tam to budeš mít dražší, pro klubáky dám slevu 8)
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5404
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Příjem digitální TV, irdeto

Příspěvek od Kolben »

Ty Petříku, co vlastně všechno z elektra dokážeš pro nás subaristy obstarat??
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Příjem digitální TV, irdeto

Příspěvek od draconis »

Různě... Prakticky cokoli ze značkové audio/video techniky. Vlastně i z bílé, ale tam nemáme zas tak dobré podmínky, bo to vůbec neděláme... Nejvíc se asi zabýváme hifi technikou a ozvučením obecně :-) Prostě když budeš něco shánět, tak mi napiš/zavolej a já ti řeknu, jestli to umíme a za kolik. Nebo ti řeknu, že sis vybral kravinu a dám ti jiný tip... :-)

Viz http://www.melodiecb.cz. Akorát předem upozorňuju, že na webu máme jen zlomek sortimentu - nejsou lidi a čas, fungujeme hlavně jako kamenná prodejna s osobním přístupem.

Se někdy stav podívat, Yendo. Až pojedeš okolo... :wink:
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Příjem digitální TV, irdeto

Příspěvek od saburafu »

Užitečné stránky se seznamem certifikovaných TV s ověřenou funkcí příjmu vysílání ve formátu DVB-T2 a dalšími užitečnými informacemi.

http://dvbt2overeno.cz/

Seznam TV k 22.09.2016:
http://www.dvbt2overeno.cz/storage/app/ ... dvb-t2.pdf
RomanaMala
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 577
Registrován: pát črc 17, 2015 9:49 pm
Jméno a příjmení: Romana Malá
Bydliště: Sýkořice

Re: Příjem digitální TV, irdeto

Příspěvek od RomanaMala »

Existují nějaká bezdrátová sluchátka s nastavitelnou hlasitostí k televizi ? Ten můj je hluchej jak poleno, já mám hlasitost tak 6-8, on si to dává přes 30, to i ve vedlejší místnosti mám pocit, že mám ucho na repráku, společně nemůžeme koukat, buď to neslyší on nebo já ohluchnu, takže jsem myslela jestli existují sluchátka na kterých by si nastavil svoji hlasitost
Uživatelský avatar
Špejlík
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 852
Registrován: sob lis 28, 2015 3:00 pm
Jméno a příjmení: Honza Nesládek
Bydliště: Kolín

Re: Příjem digitální TV, irdeto

Příspěvek od Špejlík »

Dle mého to jde, ale nevím, pokud připojíš jack od vysílače do vstupu, jestli nepůjde zvuk jen hluchounovi. Možná budete muset mít každý svá sluchátka. Buď řešit rozbočkou, nebo u bezdrátových stejným modelem a frekvencí, nebo kanálem, či jak se to jmenuje
Odepsáno Macem...
RomanaMala
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 577
Registrován: pát črc 17, 2015 9:49 pm
Jméno a příjmení: Romana Malá
Bydliště: Sýkořice

Re: Příjem digitální TV, irdeto

Příspěvek od RomanaMala »

děkuji
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18905
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Příjem digitální TV, irdeto

Příspěvek od hamoun »

pokud pripoji regulovatelna sluchátka na opticky vystup (existuji i redukce z optiky na jack), pujde zvuk tam i tam ...
ALE ... regulace hlasitosti (te maximalni) je stejna pro TV i vystup ...
problem bude v tom, ze pokud to pusti do sluchatek nahlas, aby to slysel, pujde i TV nahlas ...
kdyby to potreboval tissi, je to ok (omezi hlasitost na sluchátkách) ... takhle si to nedovedu představit ... leda by mu stacila do sluchátek normlani hlasitost ...
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Příjem digitální TV, irdeto

Příspěvek od VDC »

Takže si Romano kup normální sluchátka proti hluku pro sebe a tvůj starej ať si klidně tu televizi zesílí... :-D
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
RomanaMala
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 577
Registrován: pát črc 17, 2015 9:49 pm
Jméno a příjmení: Romana Malá
Bydliště: Sýkořice

Re: Příjem digitální TV, irdeto

Příspěvek od RomanaMala »

:-D :-D to mně taky napadlo
RaS
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 16
Registrován: stř čer 22, 2016 10:37 am

Re: Příjem digitální TV, irdeto

Příspěvek od RaS »

Tato sluchátka s oddělenou regulací L a R si letos pořizoval k TV strejček. Propojeno přes optiku a je spokojen jak želva: Odkaz na sluchátka
Forester 2.0X Active, MT
Outback 2.5i, AT
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“