Příjem digitální TV

Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Příjem digitální TV, irdeto

Příspěvek od draconis »

Nedělám to přímo já, ale kolega. Jinak ač na Skylink spousta zákazníků nadává (ani se nedivím, protože dřív to bylo zadarmo a od zavedení SP to stále zvyšují), nicméně fakt je ten, že se jedná pořád o nejkvalitnější příjem českých programů. Ostatní služby (UPC, DigiTV, O2TV apod.) jsou kvalitativně horší. Jak to vychází cenově je otázkou, to už si musí každý zvážit sám. Ale jestli se něco nezměnilo, tak ostatní TV vycházely nejméně kolem 250 Kč za měsíc, tj. 3 000 Kč ročně.

Skylink má aktuální servisní poplatky ve výši 935 Kč na rok nebo 1 485 Kč na dva roky. Že měsíční platba vychází levněji, je při prostém přepočtu pravda (55 Kč měsíčně = 660 Kč za rok). Ovšem je třeba si uvědomit, že pokud si zaplatí někdo např. za 1 485 Kč SP na dva roky, tak má pokoj. Kdo platí měsíčně už na tom nemusí vydělat, pokud se výše SP zvedne (jakože zvedne) :-) Navíc při platbě na dva roky (1 485 Kč) to už vychází na 742 Kč ročně, resp. 62 Kč měsíčně.

Nutno dodat, že při platbě nadstandartního balíčku se SP neplatí, což může být většinou zajímavější než platit pouze SP.

Jinak máme zkušenost, že Skylink občas nabídne i zvýhodněné ceny na bonusové balíčky po telefonu, když si tam člověk zavolá. Ale to je otázkou, asi se jim musí pohrozit, že od nich odejdete...
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Příjem digitální TV, irdeto

Příspěvek od Slavek_xxx »

Mne se satelit a decoder vali na pude, prave kvuli tomu, ze jsem si od SkyLinku kdysi koupil za 2 tacy kartu a po 3 letech po mne chteli prave ty servisni poplatky (plus samozrejme CT/CR platit statem zarucene vypalne / dan za TV a radio). :fuckoff:
Tak jsem koupil toto:
http://dvb-t-anteny.heureka.cz/emos-ben-9016c/
Beztak se divam jen na Zoom, CT2 a Cool + deti na Decko. Ostatni programy me ani nezajimaji, zvlast kdyz vidim ten jejich program :725:
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Příjem digitální TV, irdeto

Příspěvek od draconis »

Všesměrová širokopásmová anténa je zbytečná v době, kdy se vysílá jen v UHF. Taky má menší zisk a je dražší. Ačkoli asi není tak těžké ji nastavit, "něco" na ní půjde vždycky... :-)

Nicméně ta LP45, co jsem odkazoval, funguje prostě líp.
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Příjem digitální TV, irdeto

Příspěvek od Slavek_xxx »

draconis> popravde I to neco mi kolikrat pripada az moc... :845: Pro mne byla vsesmerovka vyhoda, ikdyz azimut urcit umim. A vysilac mam nejakych 60 kilaku...
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Příjem digitální TV, irdeto

Příspěvek od draconis »

To mi povídej, vždyť tam máte krásně - je lepší se kouknout z okna a ne čučet na bednu! Nebo vyhnat děti na procházku se psem, když budou protestovat. A ty radši ukrátíš chvíli na motorce, takže bednu vlastně vůbec nepotřebujete. Jako my... :-)
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Příjem digitální TV, irdeto

Příspěvek od saburafu »

draconis:
Kolega by dokázal případně pomoci s nastavením antény na správný směr nebo to není zase až tak složité pro lajka, jako např. já?

Našel jsem ještě tuhle anténu viz odkaz níže. Ta by byla možná lepší do místa se slabším signálem, nebo nemyslíš?

http://www.czc.cz/antena-sencor-sda-640 ... 72/produkt
Uživatelský avatar
Juras
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 766
Registrován: čtv bře 04, 2010 7:42 am

Re: Příjem digitální TV, irdeto

Příspěvek od Juras »

Ja kdyz potrebuju neco ohledne anteny a cokoliv s tim souvisejici, tak chodim rovnou sem.: http://www.omko.cz/
Subaru IMPREZA 2.0GT MY95 300hp 25/100 - funny car
Peugeot 205 1.7GRD MY92 60hp 4/100 - EX a už i R.I.P (kovoschrot)
Citroën C5 2.2 HDi MY02 133hp 6/100 - daily car
Ducati Multistrada 1000 DS MY04 - funbike?
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Příjem digitální TV, irdeto

Příspěvek od draconis »

Samozřejmě není problém se na instalaci domluvit, jezdíme po celém JČ kraji. Poslední dobou hodně i do Prahy, ale to spíš v souvislosti s hifi a ozvučením... :-)

Mimochodem kolega, co se tím zabývá, nedá na to Fraccaro dopustit, případně v kombinaci s Alcadem. Vzhledem k tomu, že to dělá asi 12 let a má měřák za nějakých 60K, nemám důvod mu nevěřit. Ty Sencory jsme vzali na zkoušku taky a prý to tak nějak fungovalo, prostě šedivý průměr - navíc dražší než to Fracarro.

Nastavit to nějak zvládneš i sám, pokud to není fakt nějaké hodně problémové místo. Akorát ukazatele síly a kvality signálu na STB nebo v TV jsou plus mínus dvoupatrový autobus. My nastavujeme vše co nejpřesněji pomocí speciálního měřáku.

Obecně jsme na celé Šumavě neměli s DVB-T nikdy problém. U analogu na nemálo místech ano, ale to už je passé. Se satelitem občas taky, ale to bylo zatím vždycky tím, že třeba za 1-2 roky povyrostly stromy, tak se musely prořezat... :-)
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Příjem digitální TV, irdeto

Příspěvek od saburafu »

Tak jsem nakonec koupil tu Fracarro LP-45 a spokojenost. Ještě nemám připojené zbývající dvě televize, zatím jen jednu, ale jde to dobře. Zima otestuje. Ta tu celkem cvičí s příjmem signálu.
Díky za rady a tipy.
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Příjem digitální TV, irdeto

Příspěvek od saburafu »

Tak anténa drží i v zimě a naprosto v pohodě.
Jsem rád, že jsme to u našich překopali, Skylink už zase zvyšuje ten jejich "servisní" poplatek.
Teď už se tomu můžu jen smát ::-DD:
Jsem zvědavej, kam až to vyšroubujou s tou cenou.

http://zpravy.aktualne.cz/finance/satel ... position-2
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Příjem digitální TV, irdeto

Příspěvek od draconis »

Jako ono naprosto chápu, že mají oproti minulosti podstatně vyšší náklady v souvislosti s rozšířením programové nabídky, HD stanic atd. Takže s minulostí to nelze porovnávat, když tam bylo 15 programů... :-)

Ale zvedli to fakt už docela slušně, navíc příští měsíc budou zdražovat opět... :-)

Základ se v podstatě dneska už nevyplatí, proto si většina lidí platí nějaké bonusové balíčky. Nicméně když vezmu, že Skylink má základ cca 40 programů za litr ročně nebo 1500 na dva roky, jedná se stále o poplatek do 100 Kč měsíčně. Alternativy jako O2TV, kabelovka apod. jsou pořád dražší... ::-DD:

Samozřejmě pokud to beru z pohledu, že mi stačí těch pár programů z DVB-T, které je zadarmo (resp. za koncesionářský poplatek), tak není co řešit. Mně to taky stačí, ale nebudu to přece porovnávat. To je jako porovnávat Fóbii v sociální výbavě s Levorgem v plné palbě... :-)
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Příjem digitální TV, irdeto

Příspěvek od saburafu »

Na Skylinku moc zajímavých programů v základu, které na DVB-T nejsou, není tedy. Aspoň z mého pohledu a pohledu našich s přihlédnutím k tomu, co sleduji/sledují. Nemáme HD televizi. Naši sledují většinou klasické pořady. Nejsou na scifi, moderní filmy vůbec a podobné vymoženosti, kde se často ukazuje moderní technologie v plné parádě.
Jediné, co při přechodu na pozemní signál chybí je Smíchov. Nic jiného nepostrádají, takže v případě našich se ten přechod rozhodně vyplatí.
U přítelkyně mají UPCčko a můžu říct, že si z těch prémiových programů často ani já sám nevyberu :655: Asi jsem hodně specifickej uživatel, ale kromě AXN a asi dvou dalších programů bych ten "premium balík" mohl klidně zahodit. Asi už by mě více lákala možnost si předplatit jen konkrétní programy a ne balík.
Nemám potřebu si z archivu TV něco přehrávat. Nic nenahrávám. Takže tyhle funkce jsou pro mě taky zbytečné. Internet si na TV neprohlížím. V tomhle jsem asi hodně drsnej klasik. ::-DD:
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Příjem digitální TV, irdeto

Příspěvek od draconis »

Jasný, já na TV nekoukám prakticky vůbec :-)

A internet jakože klasický browser na TV nemám vůbec tendenci používat. Vždyť to mám v mobilu, tabletu nebo prostě na PC/NTB. Ale třeba chápu, že někdo používá online služby typu Youtube, Voyo apod.

Ve Vyšáku Smíchov nechytáte? On je v multiplexu s dalšími stanicemi, tak by toho nešlo víc... Kleť ho určitě vysílá...
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Příjem digitální TV, irdeto

Příspěvek od saburafu »

Jo, tak např. ségra s rodinou frčí na Voyo, Youtube apod., ale já tak nějak nemám potřebu.

Bohužel, ve Vyšáku se mi ho nepodařilo čapnout :655: Škoda, dávají tam solidní sitkomy.
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Příjem digitální TV, irdeto

Příspěvek od saburafu »

Tak jsem narazil na docela zvláštní problém.
Zapojili jsme zbývající dvě televize.
První dvě v řadě od antény v pohodě přijímají všechny programy včetně všech volných ČTček. Jedná se o televize se zabudovaným tunerem.
Třetí televize je starší, klasická bednovka, ke které jsem připojil settopbox Zircon T-econ pomocí scartu, ale settopbox ne a ne naladit kanály ČT s výjimkou dětského ČT :D.
Takže všechny klasické programy se naladily ale ČT 1 + 2 + 24 atd. tam vůbec nejsou a ani boh je nemůžu naladit. Prolezl jsem nastavení settopboxu a nikde nemůžu najít ten problém :655: Nenapadá vás, co by mohla být zrada? Všechny tři televize jsou napojený na jednu anténu postupně pomocí rozdvojek a až ta třetí v řadě má takový problém :6066: :839:
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“