Příjem digitální TV

RomanaMala
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 577
Registrován: pát črc 17, 2015 9:49 pm
Jméno a příjmení: Romana Malá
Bydliště: Sýkořice

Re: Příjem digitální TV, irdeto

Příspěvek od RomanaMala »

(*_^) |,,,, (*_^) |,,,,
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Příjem digitální TV, irdeto

Příspěvek od draconis »

RomanaMala píše:Existují nějaká bezdrátová sluchátka s nastavitelnou hlasitostí k televizi ?
Všechna značková. Bezdrátová sluchátka mají svůj vlastní zesilovač, lze tedy bez problémů regulovat hlasitost na nich a na TV to nemá vliv.
Ovšem pozor, u kabelových (drátových) sluchátek, které někdy mívají na kabelu regulaci hlasitosti, už to tak není. Ta neumí zesílit, ale pouze ztlumit.
Špejlík píše:Dle mého to jde, ale nevím, pokud připojíš jack od vysílače do vstupu, jestli nepůjde zvuk jen hluchounovi.
Samozřejmě při zapojení do sluchátkového výstupu se ztlumí zvuk z reproduktorů televizoru, tzn. hrají pak pouze sluchátka a TV nikoli.

Pořizovat kvůli tomu dvoje bezdrátová sluchátka je podle mě zbytečnost, jako kanón na vrabce. Tím spíš, když ten druhý slyší dobře - kdo sluchátka používá, dá mi za pravdu, že sedět 2-3 hodiny se sluchátky na uších, když nutně nemusím, není nic příjemného...

Pokud se sluchátka zapojí do linkového audio výstupu, je to nejlevnější a bezproblémové řešení. TV pak stále hraje a sluchátka také, každé se svojí vlastní regulací hlasitosti. Ovšem má to omezení - moderní nové TV jednak klasický linkový výstup už většinou nemají a druhé úskalí je, že TV v sobě nemají převodník, tzn. na analogovém linkovém výstupu je k dispozici pouze zvuk z TV tuneru a analogových zdrojů - ne z digitálních (HDMI, USB, internet atd.). Ale to někomu nemusí vadit.

Jinak to řeší právě externí DAC převodník, který převádí digitální výstup zvuku (optický nebo digitální koaxiální) na analogový NF signál (nejčastěji cinch). Tam pak fungují pro sluchátka všechny zdroje bez problému (a samozřejmě jde dále i zvuk ze samotné TV). Kdyby TV už měla náhodou pouze zvukový výstup přes HDMI (funkce ARC), existuje i tzv. HDMI ARC extractor, ale to už je dražší.

Některá lepší sluchátka mají už na základně přímo digitální vstup pro tyto účely, nicméně se jedná u rozumných značek většinou o sluchátka v kategorii cca 8 - 10 000 Kč (např. Sennheiser RS195).
hamoun píše:pokud pripoji regulovatelna sluchátka na opticky vystup (existuji i redukce z optiky na jack), pujde zvuk tam i tam ...
ALE ... regulace hlasitosti (te maximalni) je stejna pro TV i vystup ...
problem bude v tom, ze pokud to pusti do sluchatek nahlas, aby to slysel, pujde i TV nahlas ..
Zatím jsem se nesetkal s TV, která by se chovala, jak popisuješ. Snad nějaké neznačkové nebo LG, které vymýšlí občas v tomto ohledu nesmysly. Nicméně jinak je u všech TV hlasitost výstupu linkového výstupu i digitálního (optika) fixní. Samozřejmě logicky, protože se jedná o výstupy na externí zesilovač, který pak reguluje hlasitost. Takže se to samozřejmě nechová tak, jak popisuješ. To by bylo pouze za předpokladu, že by nějaká TV měla variabilní výstup, tzn. určený k připojení koncového zesilovače, který nemá regulaci. A to se používá v hifi technice, u TV jsem to ještě neviděl... :-)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Příjem digitální TV

Příspěvek od VDC »

Přidám jednu novou zkušenost, kdyby někdo řešil podobný problém.
Řešil jsem nový set-top box k televizi do prádelny. Tam jsem pověsil naší starou, hloupou, ale funkční Sony Bravia. Chtěl jsem, aby ta televize nejen přijímala dvb-t2, ale chtěl jsem ji pokud možno pochytřit, aby si Zdéňa mohla pouštět nejen hodnotné televizní pořady, ale i muziku. :-)

Zjistil jsem, že těch možností zase tolik není a tyhle hybridy nikdo moc nevyrábí. Našel jsem v podstatě jen něco od Evolvea, Tesly a Mascomu. Samý renomovaný čínský značky. :-D
Na Evolveo jsem četl celkem kritický recenze, Tesla je úplná sračka, to jsem škrtnul rovnou. Nakonec jsem zkusil objednat Mascom MC A101T/C

https://www.mall.cz/4k-multimedialni-ce ... -mc-a101tc

Stálo to 2600, takže jsem doufal, že by to fungovat mohlo. A jsem nadšen !! Zapnutí, spárování a nastavení je jednoduchý a intuitivní, menu je v češtině. Krabička je malinká a lehká, takže jsem jí nalepil oboustrankou pod televizi. Ta "chytrost" krabičky je postavená na Androidu, funguje to skvěle.
Co mi udělalo velikou radost a o čem jsem neměl potuchu, je chytré programovatelné tlačítko na zapínání a vypínání televize, z originál ovladače se tohle tlačítko naučilo zapínání a vypínání, takže lze televizi ovládat jen tím ovladačem od Mascomu. To je super za prvé proto, že je to prostě uživatelsky pohodlný mít jen jeden ovladač a za druhé proto, že originál ovladač, po asi dvouletém používání našimi smrady, má tak vymačkaný vypínací tlačítko, že je to celkem boj to s tím vypnout. Taky mi to trvalo dlouhé minuty, než se mi povedlo to tlačítko správně zmáčknout, když jsem chtěl do Mascom ovladače vyslat ten vypínací signál a naučit ho to. :-)

Takže kdybyste chtěl někdo pochytřit nějakou hloupou televizi, kterou je pořád ještě škoda vyhodit, tak tohle je funkční cesta. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18905
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Příjem digitální TV

Příspěvek od hamoun »

krasne ... uz jsem se tesil, zebych si udelal radost .. ale .. ja mam jeste vic blbou tv .. a mam jen scart .. a jsem v prdeli a mam ted po settopboxu tesla doma nejakou podobnou nesmyslnou znacku (bo to neni tesla, ale prebalena nejaka cina) .. bo se nic jineho nedela ... :)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6320
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Příjem digitální TV

Příspěvek od cleo »

Nam ted odesel settopbox Humax u tv, kterou mame v loznici, je jeste 2 mesice v zaruce. A nez se to vyresi, koupila zena ten nejlevnejsi co sehnala, Tesla za petikilo. Jako nouzovka to staci. Uvidime, jak dopadne reklamace.


Sent from my iPhone using Tapatalk
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Příjem digitální TV

Příspěvek od VDC »

Já jsem musel najít nějaký "user friendly" řešení kvůli tomu, že hlavní uživatel bude Zdeňka. Ta by se mi na nějaký složitosti vyprdla. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Harous
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1619
Registrován: čtv pro 26, 2013 8:05 pm
Bydliště: Kolín

Re: Příjem digitální TV

Příspěvek od Harous »

hamoun píše: čtv pro 23, 2021 10:24 am krasne ... uz jsem se tesil, zebych si udelal radost .. ale .. ja mam jeste vic blbou tv .. a mam jen scart .. a jsem v prdeli a mam ted po settopboxu tesla doma nejakou podobnou nesmyslnou znacku (bo to neni tesla, ale prebalena nejaka cina) .. bo se nic jineho nedela ... :)
Tohle řešitelný je, ale samotný převodník stojí kolem 1000 Kč...
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´
Uživatelský avatar
fox
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1185
Registrován: pon dub 27, 2015 9:13 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Votice

Re: Příjem digitální TV

Příspěvek od fox »

Mám tady televizi taky jen se scartem, tak jsem koupil převodník hdmi - scart. Nějaký noname za čtyři stovky. A jednou po zapnutí TV se ozval výbuch a zhasnul celej byt. Nevim co to způsobilo, jestli vadnej zdroj, nebo převodník, ale jelikož to buchlo až po zapnutí tv, tak si myslim, že spíš byl problém v převodníku. Potom jsem ho zkoušel s jiným zdrojem a je mrtvej.
IMG_4540.jpg
IMG_4541.jpg
IMG_4544.jpg
IMG_4795.jpg
Subaru Forester 2.0X SG
Subaru Impreza 1.6 ex
Subaru Impreza 2.2 ex
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18905
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Příjem digitální TV

Příspěvek od hamoun »

Harous píše: čtv pro 23, 2021 12:17 pm Tohle řešitelný je, ale samotný převodník stojí kolem 1000 Kč...
nez 2500 za slusny settopbox + 1000 za prevodnik ..
pockam, az chcipne TV a koupim TV :) .. ale jasne .. pak nemam brecet, ze nemam chytrou TV :)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Příjem digitální TV

Příspěvek od Mira »

Já když musel koupit stb d2 tak jsem vzal asi za litr Gogen a ten má i scart, na hdmi to však jede líp, ale je to krám. Po zapnutí DO se 10 vteřin nic neděje, pak se z krabičky slušně zableskne a napíše OK. Po další čvrtminutě naskočí program, takže fakt slušná rychlost a doufám, že nebouchne. Ale TV mám 3D a s lepším obrazem dnes do 20 tis. nepořídím, jen holt není chytrá.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“